Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Lifan LF250-B Alınır mı?

Katılımcı sayısı
27. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet, Alınır.

21 77.78%
  • Aman Uzak Dur !

6 22.22%

Öneri (Lifan 250-B)

Motovento
    REKLAM ALANI
    İsmail SAÇAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Merhaba Arkadaşlar.

İlk Olarak Konuyu Eğer Yanlıs Actıysam Modlarımdan Yerine Taşıyabilmelerini Rica Ediyorum..

Okumaya Vakti Olmayanlar İçin Direk Soruyorum Lifan 250-B Alınırmı? ( Bütçem Bunu Aşamaz )

Arkadaşlar 2007-2008 Yılından Beri Motosiklet Kullanıyorum. İlk Motorum 125cc Cup idi. Haliyle İlk Motor Oldugu İçin Acemilikler, Bilgisizlikler V.s Derken Tabi En Önemlisi İlk Motor Heyecanı İle Araştırma Yapmadan Motosiklet Almakdı Derken Motor Hurdaya Çıktı Ardından Çeşitli Motosikletler Aldım, Sattım V.s Motosiklet Konusunda Kesinlikle Her zaman Her şekilde Kendime Güvenirim Marka Model Ayrımı Yapmadan. Hani İlk Zamanlar Tek Amaç Adrenalin, Hız Felandı Bunun İçin Hayal ve Hedef 600 ve Üzeri Makinalar Oldu o Zamanlar Fakat Alçak ve Hafif Gürültülü Makinalar Dahada İlgimi Cekmeyi Basardı ve Chopper/Cruiser Aşkı ile Yanıp Tutuşmaya Başladım Bilmediğim, Gezip Görmediğim Yerleri Gezmek, Keşfedilmemiş Yerleri Keşfetmek Benim Gerçek Anlamda En Sevdiğim Şeydir. Hani İş Güç Derdi Olmasın Aylarca Bu Gibi Yerleri Gezmeye Adayabilirim Kendimi Açıkcası :D Her Neyse Konuya Girelim Artık Bunları Neden Anlattım Bilmiyorum Ama Anlattım işte

Arkadaşlar Bir Süre Önce Motosikletimi Satarak Ortada Kaldım ve Bunun Böyle Gitmediğini Anlayarak Tekrar Bir Motor Almaya Karar Verdim. Fakat Bütçem Ciddi Anlamda Zayıf Oldugu İçin Fazla Yükseklere Çıkamıyorum. Hayalim Aslında Suzuki VL 800 İntruder Ne Kadar Hayalimde Onunla Yatıp Onunla Kalksamda Buna Bütcem Kesinlikle Yetmez. Sizlerinde Bildiği Gibi, Gerçi Buna Zevk Meselesi Diyenlerde Var Ama Chopper Dediğin V2 Motor Olmalı ve o Tatlı Gürültüyü Duymalısın. Bir Kaç Araştırma Sonucu Yakıt Yönünden Olumlu Kasa Yönünden Yeterli ve Chopper Görüntüsünü Tam Olarak Andıramasada Yeterli Seviyede Olan Uygun ve Ekonomik Motorlar İçinden Lifan 250-B Modelini Kafama Yerleştirdim. Fakat Hala Kafamın İçerisinde Soru İşaretleri Var. Yani Görüntü Bakımından Evet Kesinlikle Bu Olmalı Diyorum Çünkü Aradıgım Net Özellikler Ön ve Arka Çamurluklar Klasik Chopper Şeklinde Uzun Olmalı Hafif Gürültülü Çalısmalı ve Son Olarak Tel Jant Olmalı. Bu Kadarını Düşünmeme Rağmen Hala İçimde Bir Hata Yapma Korkusu Var. Bu Konuyu Birde Siz Değerli MD Üyelerine Danısmak İstedim.

Sizce Lifan 250-B Alınırmı ?

( Bütcem Kesinlikle Daha Üstüne Cıkmıyor )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alınır. az yakar, bakımı aksatılmazsa uzun km'lerce kullanırsın. motor karakteri tam cruiserdir. düşük devirleri canlıdır ama yüksek devirlerde regal raptorlar, gv250lerden falan daha düşük performanslıdır. yedek parça sorunu da yok.

Motosikleti
    -
    Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alınır. az yakar, bakımı aksatılmazsa uzun km'lerce kullanırsın. motor karakteri tam cruiserdir. düşük devirleri canlıdır ama yüksek devirlerde regal raptorlar, gv250lerden falan daha düşük performanslıdır. yedek parça sorunu da yok.
    solmyr motosiklet konusunda aşırı ilgiliyimdir. yani bakım konusunda en ufak bi eksiklik olmaz bende. fakat 1 haftadır neredeyse arastırıyorum ama motosiklet hakkında tek bir kişi yazmıs yani tamam kullanan herkes forumlara yazmak zorunda değil ama bilemedim buda içimde bir kusku uyandırdı aslında. ama dediğim gibi aradıgım tüm özellikler bu motorda var. bi kere ilk olarak tel jant olayı regalde, hysoungda, rks, kymco v.s bu motorların hiç birinde yok. v2 olması ve tel jant olması kesin teşhislerim :D distribütörü arayıp onlarla görüştüm sıfırını almak istiyorum ama sitenizde bayileri bulamadım vs gibi konusmayı baslattım. bayi konusuna hiç deyinmeden şuanda elimizde kalmadı ne zaman gelir bilmiyoruz dediler. peki bu elinizde bitenler/satılanlar 2014 modelmiydi diye sordugumda hayır sattıklarımız 2012 modeldi dediler. yani 2015 olarak bile üretimi yapılan motorlar neden türkiye distribütörüne gelmezler. aslına bakılırsa buda kafamda bir soru işareti olusturuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

yokmu baska önerisi olan yada kulanan, kullanmıs olan, arkadaşı kullanan acaba ?

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Cruiserda benim favorimde lifan lf 250B

Ama sorunsuzluk yönünden en çok hyo gv250 öneriliyor..

2. ellerde uygun fiyatlı yıpranmamış yamaha virago, honda rebel, suzuki intruder250 larda tercih edilebilir..

Fiyatı artmasa bende lf 250 bakıyordum ama şu aralar vaz geçtim..Tabi vazgeçmemde commuterin şehir içindeki rahatlığıda etkili oldu.. Biraz km yapıp fırsat buldukça farklı motosikletlere bakıp fikir sahibi olmaya çalışıyorum..

Hayalimde bi Cruiser ile memleket gezisi planı da var..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    -
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiserda benim favorimde lifan lf 250B

Ama sorunsuzluk yönünden en çok hyo gv250 öneriliyor..

2. ellerde uygun fiyatlı yıpranmamış yamaha virago, honda rebel, suzuki intruder250 larda tercih edilebilir..

Fiyatı artmasa bende lf 250 bakıyordum ama şu aralar vaz geçtim..Tabi vazgeçmemde commuterin şehir içindeki rahatlığıda etkili oldu.. Biraz km yapıp fırsat buldukça farklı motosikletlere bakıp fikir sahibi olmaya çalışıyorum..

Hayalimde bi Cruiser ile memleket gezisi planı da var..
    hyosoung gv 250 iyi hoş ama bence chopper/cruisere çelik jant takılmamalı hani ciddi anlamda yakısmıyor. chopper dediğin uzun olucak hafif yere basık olucak, V2 Silindir olucak, tel jant olucak ve son olarak hafif gürültülü olucak. bu saydıklarımı tutan tek model (bütcem sınırında) lifan lf 250b yani tam anlamıyla bu saydıklarımı tutuyor. haa 20.000₺ ve üzeri bütcesi olanlara tek tavsiyem ise Suzuki İntruder c800 olurdu. ayrıca son anda fark ettim imzanı toprakmısız ya :D bu arada şuanda sıfır fiyatına 6.750₺ istiyorlar.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Eyvallah topraaammm..

Telli jantın dez avantajı da tubeless lastik takılmaması.. Uzun yolda tubeless artı bir güven diye düşünüyorum..Tel jantlarda ayar yapılma ve tel kırma durumu yaşanıyor.. Yoksa görsellik anlamında tel cant on numara beş yıldız.. Havalar ısınsız.. bayilerdeki cruiserları detaylıca bi inceleyeceğim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Evet alınır ama düşük malzeme kalitesi ve işçiliği dert etmezseniz. Ancak bulursanız temiz 2. el Kymco Venox 250, sıfır RKS Cruiser 250 bu fiyatlarda daha tercih edilesidir. 10000 TL üzeri bütçeniz varsa da Korelilerden Daelim Daystar 250 ve tabii ki bu sınıfın tartışmasız bir numarası Hyosung GV 250 Aquila tercih edilmelidir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    -
    hala fikirlere acıgız arkadaşlar

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    TÜM SORULARINIZIN CEVAPLARINI BU KANALDA CEVAPLAMAYA ÇALIŞTIK !!

LİFAN LF BAŞTA OLMAK ÜZERE PİYASADAKİ TÜM CHOPPER - CRUİSERLARI TERCRÜBELER DAHİLİNDE İNCELEMEYE ÇALIŞTIK.
    vizyon : GERCEK bilgi/ GERCEK tecrübe

YOUTUBE KANALIN ADI: GÜMÜŞ KASKLI GEZGİN

YOUTUBE LİNKLERİ:
    https://youtu.be/r05ULwtnHUc

https://youtu.be/bsyMmtCtbFA

https://youtu.be/5sya8OxC-ww

https://youtu.be/7y9A7x19EJw

https://youtu.be/8YE-H24aN3w

https://youtu.be/5SMOUldaCaY

vidyoların devamı gelecek yeni başladık tecrubelerimizi ..

TAKTİR SİZIN. SAYGI VE SEVGILER DOSTLAR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ---------------------------------------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    https://www.youtube.com/watch?v=5n3hj1_h2Xo

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Tek jantın akord edilmesi ciddi problem olabiliyor, bizim motor Harley fatboy kopyası, onda da tel jant yok, bizde de yok, motor lifan ile aynı kodlu ama enjeksiyonlu, seviyorsan tipini al bin, ek masraflarla işçiliği düşük gördüğün yerleri düzelttirirsin, sorun olmaz, nasılsa motoru meşhur, bütün v 250cc ler %80-90 aynı parçalara sahip, tıpatıp aynı gibi dıştan görünüyorlar ama mesela debriyajlarında çok küçük farklar oluyor, mesela keeway landcruiser 250 ile rks cruiser 250nin şanzımanın bazı parçaları aynı bazıları değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-ektrali-7.000-binde-573725523/detay

Bu motor lifan mı ramzey mi ?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-lifan-ektrali-7.000-binde-573725523/detay

Bu motor lifan mı ramzey mi ?
    lifan değil, y motorlu ince bir şey o, virago 250 ile aynı kasa, bu masai 250, kanuni seyhan 250, ramzey qm 250, çelik crown 250, jinlun jl 250, kinroad 250, skygo sg250, truva tr250 olabilir, bunların alayı birbirlerine dışarıdan benziyor, muhtemelen motorlarında da ortak parçalar çoktur, bunların en önemli problemi titreşimdi, belli bir süratten sonra titreşiyorlardı, o sürate kadar (muhtemelen 70-80) razıyım dersen araştır ama linkteki anormal pahalı ona göre
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

sa arkadaşlar bende LİFAN LF150 10B almayı düşünüyorm 36ay taksit ile sıfırı veya temiz peşin para ile 2 elleri 5000-6000tl arası su sogutmalı zaten titreşim desen cbf den bile iyi diyolar yakıt 2.2ltre daha ne olsun ki bence süper bir motor bu arada honda vs yamaha alıcak param yok peşin 2el 5000tl ye felan bulursam alıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Posta12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar bende LİFAN LF150 10B almayı düşünüyorm 36ay taksit ile sıfırı veya temiz peşin para ile 2 elleri 5000-6000tl arası su sogutmalı zaten titreşim desen cbf den bile iyi diyolar yakıt 2.2ltre daha ne olsun ki bence süper bir motor bu arada honda vs yamaha alıcak param yok peşin 2el 5000tl ye felan bulursam alıcam
    Cbf 150 commuter motosiklet lifan 250b chopper motosiklet elma ile elmayı armutla armutla kıyasla.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 commuter motosiklet lifan 250b chopper motosiklet elma ile elmayı armutla armutla kıyasla.
    Zaten arkadaşin bahsettigi motor nami diğer Kp150(Lf150 10B)su sogutmali motor.

Cbf 150 ile kiyaslamasi gayet normal.

Ayrica çapır mukayeseside yok ortada.kp150 bildigin commuter motor.

Motosikleti
    MT-07

Ve gol olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler