Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Uber ve Scotty Yasağından Sonra Kullananlara Ceza Yağdı..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İstanbul'da Uber ve Scotty uygulamalarını kullananarak yolcu taşımacılığı yapanlara yönelik denetimler yapıldı. Yapılan denetimde 26 araç ve 3 motosiklet sürücüsüne 87 bin 174 TL 29 yolcuya ise 9 bin 686 lira para cezası kesildi.

Uber için İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Sivil Trafik Ekipler Amirliği’ne bağlı ekipler denetimlerini sıklaştırdı.

Denetim noktalarından bir olan Kadıköy Bağdat Caddesi’nde Sivil Trafik ekipleri caddeye giren Uber araçlarını ve Scotty motosikletlerini durdurdu. Kontroller sırasında uygulama üzerinden çalıştığı tespit edilen sürücülerin ehliyeti ve ruhsatları istenirken yolcuların ise kimlikleri kontrol edildi. Gerekli kontrollerinden ardından tespit tutanağı tutularak sürücü ve yolculara ceza kesildi.

Yapılan denetimde 26 araç ve 3 motosiklet sürücüsüne “İlgili belediyeden izin veya ruhsat almaksızın, belediye sınırları dâhilinde ticari amaçlı yolcu taşımak” gerekçesiyle toplam 87 bin 174 TL ceza kesilirken 29 yolcuya ise “Ruhsat almadan faaliyet gösteren araçlardan taşımacılık hizmeti almak” gerekçesiyle toplam 9 bin 686 TL para cezası yazıldı.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Herşey tekel elinde olsun rant, rüşvet, kolay gelsin, istediğim gibi yönlendiriyim.

Oldu olacak başka havayollarınıda yasaklayın uçuş biletleri rekabetsiz eskisi gibi 10 katına çıksın.

Koskoca milyar yıllık evrende bizi buldu bu dönem.
    labirent, san, Details ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scotty sürücüsü ve yolcusuna 'nerden tanışıyorsunuz' ve 'arkadaşının işyeri/evi nerede' gibi sorular soruluyormuş.

scotty kullanmadan önce ortak bir ev ve işyeri adı belirlenirse her seferde bu cezadan yırtılır sanırım..

bu gibi sahnelerin yaşanmayacağını ümit ediyorum

https://www.youtube.com/watch?v=DHzlSBtu5kQ
    frankestayn1 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scotty sürücüsü ve yolcusuna 'nerden tanışıyorsunuz' ve 'arkadaşının işyeri/evi nerede' gibi sorular soruluyormuş.

scotty kullanmadan önce ortak bir ev ve işyeri adı belirlenirse her seferde bu cezadan yırtılır sanırım..

bu gibi sahnelerin yaşanmayacağını ümit ediyorum

https://www.youtube.com/watch?v=DHzlSBtu5kQ
    Hiç bir bilgisini bilmesem bile ne zamandan beri yolcu almak yasak oldu. Otostopçulara da ceza kesiyorlar mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Reis taksicilere söz verdi birkaç gün önce über'i bitirecem diye...

Kaç tane saldırı oldu, olaylar çıktı, tık yok. Ama seçim öncesi olaya müdahale etmeye karar verdi devlet büyüklerimiz. "umrumda değilsiniz, ama oylarınızı alırım" dediler nazikçe. Her şey vatandaş için...
    pea, gorefest ve Shrieker bunu beğendiler.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Öyle bir ülkede yaşıyoruzki halkın yararına en ufak birşeyde uygulama bile engelleniyor.Neyse yaşasın demokrasi hedef 2023.
    YERUÇAĞI, Shrieker ve sharkspeedr2 bunu beğendiler.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Dün akşam stadın ordalardı. Neredeyse her gün gündüzleri Kalamış taraflarında denetleme yapıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bu ülkede bir kerede zorbalık kazanmasın artık.
    Burada olay birazda halka düşüyor , taksi gerçekten sıkıntılı İstanbul'da haftada bir kere yanımda kızım varken kullanmak zorunda kalıyordum (bazen über kullanıyordum ve kalitesinden çok memnundum).Benzer durumda o arada birşeyler atıştıracağız , eşim gelip alacak bizi.
    Kesinlikle taksi kullanmayı düşünmüyorum bu işler düzelenene kadar.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Scotty suruculerini nerden anliyorlar? Yolcu tasiyan tum motorları ceviriyorlarmı? Arabada Sürücüden fazla olan tum arabaları da durduruyorlarmı acaba?
    Eskiden bir soylenti vardı Reis'in 1000 tane plkası varmis vs... İnanmiyordum. Ama bunca vergi zammı %30-40 bandrol artışı yapılırken taksilere OTV indirimi uygulaniyor. adamlar sıfır vergi sigortasız adam çalıştırıyor hiçbir sertifika eğitim hatta adli sicil olmaksızın pis leş arabalarda çalışıyorar ve bu kadar gelişen bir ülkede 10 küsür yıldır istanbulda 1 tane yeni plaka verilmemiş. Bunları birleştirince...
    İstanbulda en son 1991'de sadece 500 adet plaka verilmiş. Sayı nerdeyse 1966'dan beri AYNI:::::::::
    gerivites ve Shrieker bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Elim ayağım titriyor sinirden. Ben motorumla istediğimi taşırım, ister para alırım ister para almam.

Motorun vergi borcu var mı? Sigortası var mı? Muayenesi var mı? Bitti, gerisine kimse karışamaz.

Taksiciler sıkıntı yaşıyorlarsa o zaman iş birliği yapmak zorundalar, her taksi durağında motosiklette olsun o zaman ve uber gibi taksici ve yolcu puanlama sistemi + video kayıt zorunlu olsun.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Hadi UBER korsan taksi diyorlar fakat Scotty korsan motosiklet mi yapmayın Allah aşkına mesela arkadaşımla aynı ortama girdik arkadaşımın arkadaşı artçı olarak tur attırırmısın dedi ve çevirme vardı kanıtlayamadık arkadaş olduğumuzu biz Scotty mi oluyoruz yada birisi otostop çeken kişiyi aldığımızda gene Scotty mi olacağız?

Yazıklar olsun diyorum başka birşey demiyorum artık milletin arkasına kimi bindirdiğine bile karışıyorlar. Sırf seçim yaklaşı diye son haftalarda taksicilerin oyunu almak için yaptılar ama nasıl yaptılar ? Onca ay niye yapmayıp beni zarara soktu demezlerse taksiciler umarım ilerde daha beter olurlar.
    bursalıali ve Shrieker bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yaa yok allah belasını versin bunların, halka hizmet falan ettikleri yok bunların. bunlar bu ülkeyi berbat bir yer yapmak için ant içmişler belli ki.

ya da dur allah niye belalarını versin biz varken? o görev şahsımıza ait, biz yaparsak cezalarını alırlar... hem düzgün polis bu uygulamayı yapmaz arkadaşım! net!
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Geldikleri gibi gidecekler merak etmeyin.
    birbilent, Shrieker ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    oy için analarını satar bunlar analarını. karakterini miktikleriminin
    gorefest, YasinC, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu scooty buralarda reklam kampanyası yaparken bunların patlayacağını tahmin etmiştik. Uber neyse de scooty tamamen büyük güvenlik riskleri barındırıyordu. Siyasi kısmı bir kenara koyarsak ben scooty nin yasaklanmasını doğru buluyorum. Ancak aynı denetimi taksicilere de yapılmasını standart dışı çalışan ve yetersiz taksilere de aynı cezayı kesilmesini beklerim bir vatandaş olarak, yoksa çifte standart yapılmış oluyor. Fiş fatura kesmeyen o kadar çok taksi var ki bunlardan ceza toplasan ekonomiye katkı büyük olur. Adam soruyorsun fiş var mı diye ona göre taksiye biniyorsun. Böyle bir şey olabilir mi?
    bursalıali bunu beğendi.

knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    bunlara yasak getirirken yasal olan ticari araclara neden kalıte gelmıyor.dacia ,linea ve benzer, 600.000 km koltukları cokmus araclara bınmeye mecburmuyuz.Sarı taksıleri bu sekılde duzenleyın madem, ama rant buyuk yemez tabi

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu scooty buralarda reklam kampanyası yaparken bunların patlayacağını tahmin etmiştik. Uber neyse de scooty tamamen büyük güvenlik riskleri barındırıyordu. Siyasi kısmı bir kenara koyarsak ben scooty nin yasaklanmasını doğru buluyorum. Ancak aynı denetimi taksicilere de yapılmasını standart dışı çalışan ve yetersiz taksilere de aynı cezayı kesilmesini beklerim bir vatandaş olarak, yoksa çifte standart yapılmış oluyor. Fiş fatura kesmeyen o kadar çok taksi var ki bunlardan ceza toplasan ekonomiye katkı büyük olur. Adam soruyorsun fiş var mı diye ona göre taksiye biniyorsun. Böyle bir şey olabilir mi?
    Hocam güvenlik riskleri yüzünden yasaklanmasını istemeniz saçma bence adamlar kask veriyor sonuçta tamam diğer ekipmanlar eksikte hangi motorcunun ekipmanları tam ki 10 tane motorcudan 1-2 tanesi tam ekipman.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    taksi sahiplerinin çıkarı vatandaşın çıkarından daha önemli demekki
    bursalıali bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Yasaklamak yerine alternatif sunmak gerekir.
    Böyle bir talep var, insanlar daha rahat, daha temiz, daha güvenli bir sistem kullanmak istiyor.

Scoty biraz tehlikeli geliyor bana ama bir trafik polisinin yolda sizi durdurup nereden tanışıyorsunuz deme yetkisi var mı acaba gerçekten?
    Kimlik kontrolü tamam ama bu kadar özel sorular sorabilmesi garip.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güvenlik riskleri yüzünden yasaklanmasını istemeniz saçma bence adamlar kask veriyor sonuçta tamam diğer ekipmanlar eksikte hangi motorcunun ekipmanları tam ki 10 tane motorcudan 1-2 tanesi tam ekipman.
    Güvenlik dediğimiz şey ekipmanı kaskı montu değil zaten. Ben bir piskopat ve motosiklet hırsızıyım diyelim sizi kırsal bir bölgeye çağırdım ve gırtlağınıza bıçağı dayadım ne yapacaksınız ? Bu durum tüm taksi dolmuş otobüs hepsi için tabiki geçerli fakat ülkemizde bukadar piskopat ve motosiklet hırsızlığı yaşanırken, tanımadığınız bir insana bukadar yakın yolculuk yapmak hiçbir açıdan sağlıklı değil. Evet belki avrupada yaşamış olsak yolda gördüğünüz her insanı sarılıp öpebilirsiniz. Fakat burası türkiye yolda gülümsediğiniz için banamı gülüyorsun amk. diye yumruk yiyebildiğimiz, yolda gördüğü boş damacaya tecavüz eden bir ülkede yaşadığımızı unutup kendimizi kandırmayalım..
    dyavol-77 ve twisten bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)