Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motor Icin Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Ilk Defa Motor Kullanmaya Baslayacagim Acaba Hangi Motoru Almaliyim Tavsiye Verebilir Misiniz 250lik Yeni Baslayanlar Icin Fazla Mi Olur Acaba ? Butcem 10.000 Tl Kask Vs Yok Henuz Butce Icinden Almayi Planliyorum Daha Cok Uzun Yol Icin Dayanikli Olmasi Ve Fazla Sorun Cikarmamasini Tercih Ediyorum ( Ninja Almayi Dusunuyorum Ama Motor Fiyatlarini Bilmedigim Icin Yeterli Mi Tam Bilmiyorum )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hoşgeldin, muhtemelen bu konuya yazılacak saldırı mesajları için şimdiden kusura bakma.

250 cc başlangıc için yüksek gelebilir ancak gelmeyedebilir. SS bir motor alacak isen senin için riskli olacaktır. Ben şahsen tavsiye etmem. zaten hor kullanılmış olarak bulacaksındır.

10 bin tl içinde ehliyet vs. yoktur diye umut ediyorum.

Ortalama olarak mt revenge kask ve orta halli ceket - eldiven - dislik vs. alır isen 1500 tl bu fiyattan düş.

Kaldı 8500 Tl, bunun içinde ilk bakım, noter masrafları 750 düş kaldı 7750.

7750'ye alacağın hiçbir ss'den sana hayır gelmez. Tipi çirkindir ancak hero karizma modeline bakabilirsin.

Cok klasik olacak ancak ybr125 / cb125e modellerini alıp 90 km ortalama ile fıtı fıtı şehir dışı şehir içi rahat rahat gezersin.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Aynen Mondial drift de alabilirsin. Ben mobiletten drifte geçtim gayet memnunum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu işte yeniysen, 10bin de bütçen varsa 250cc işini bir kenara bırak hele.

Önce git bir motosiklet mağazasına güzel bir kask-mont-eldiven al. Uygun fiyatlı çok güzel montlar var örneğin: prosev-venom-andes gibi markaların fiyatları uygundur.

Kask olarak da 600 - 800 tl civarına baya güzel orta seviye bir kask bulabilirsin. HJC, LS2, Kappa, Givi, Bell, Nolan gibi bilindik markaların kasklarını tercih etmeni öneririm.

Sıra geldi motosiklete;

2. el araç satış sitelerine girip ybr125 veya cbf150 aratıp, ikisinden birini seç ve hangisini daha çok beğendiysen onu al. Ama almadan önce yetkili servise ekspertiz yaptırıp motoru kontrol ettirmeyi unutma.

En son da cebinde kalan paranla bir eğitim alırsan missss, olur sana kaymaklı ekmek kadayıfı.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı MuratCihat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk Defa Motor Kullanmaya Baslayacagim Acaba Hangi Motoru Almaliyim Tavsiye Verebilir Misiniz 250lik Yeni Baslayanlar Icin Fazla Mi Olur Acaba ? Butcem 10.000 Tl Kask Vs Yok Henuz Butce Icinden Almayi Planliyorum Daha Cok Uzun Yol Icin Dayanikli Olmasi Ve Fazla Sorun Cikarmamasini Tercih Ediyorum ( Ninja Almayi Dusunuyorum Ama Motor Fiyatlarini Bilmedigim Icin Yeterli Mi Tam Bilmiyorum )
    10 lira bütçeyle motosiklete başlamayın. İllede başlamak istiyorsanız ufak bir scooter veya vitesli motosiklet alarak başlayabilirsiniz. Başlangıç için 250 125 veya 600 diye bir standart yok. 20 senedir motosiklet kullanıyorum 125 cc ile dolaşıyorum. Yani 1000 cc motosikleti kullanmak için 30 yıllık motorcu olmanıza gerek yok. Bu iş tamamen ihtiyaç meselesi. İhtiyacınızı 250 cc karşılayacak mı. Neden 250 cc. 250 İle yapıp 125 lik ile yapamayacağınız ne var bunları belirleyerek bir seçim yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. Artık 1000 lik ile başlarsanız direk ölürsünüz demeye gerek varmıdır bilmiyorum fakat hacim büyüdükçe hayaller büyür ve bu işin sonu gelmez hızında gücünde sonu yok. Trafikte ufak hacimle başlayıp sinirlerinizi aldırmanız en sağlıklısı yoksa 1000 cc altınızdayken dengesiz bir otomobil el kol yapıp ana bacı küfür ettiğinde 1000 cc ile yapabileceklerinizi hayal bile edemeyebilirsiniz. O yüzden bu tip hareketlere ufak hacimlerle alışırsanız 1000 cc kullanırken böyle tiplere denk geldiğinizde gülüp geçmeyi öğrenmek bu işin en önemli noktası.

250 Istememin Nedeni Acikcasi Benim Sehir Disinda Islerim Oluyor Araba ile Gitmek Gercekten Cok Masrafli Ve Sikintili Ehliyetim Var Ama 7 Yildir Motora Binmeyi Birakin Elimi Surmedim Motorda Guzel Bir Gorunuste Istemiyor Degilim Hafif Bir Hiz Hissi Yok Degil Aldigim Motoru Degistirmek Istemiyorum Acikcasi 1 Kez Alip Devam Etmek Istiyorum Uzun Yoldan Kastim Ankara dan Izmir Diyarbakir Istanbul Taraflarina Gidiyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)