Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj balatası neden şişer?

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar, debriyajım şişiyor yani şöyle açıklayayım basit bir örnek üzerinden.

Örneği bunun üzerinden vermeyi hiç istemezdim ama ancak böyle anlatabilirim. Evden ilk çıktığımda motor çok ani gaz tepkisi veriyor çok rahat güzel. Anında tekere geliyor. Fakat, 15 Dakika geçsin üzerinden; Teker deneyince debriyaj kaçırıyor.. Normal yolda giderken kaçırmıyor yanlış anlamayın. 6.Viteste 50 ile giderken tam gaz yapınca da kaçırmıyor. Ani ivmelerde vs hiçbir şekilde kaçırmıyor. Sadece tekere gelmiyor motor ısınınca. Neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Debriyajın şişiyor dediler bana. Yani çevreyolunda 170-175 KMH Hızlara çıkabiliyorsam ani ivmelerle, kaçırmıyor demektir. Dediğim gibi sadece yani tekere gelmiyor. Aniden fırlıyor yine de. Ama gereken torku vermeden yapıyor bunu.
    Yani böyle apaçilikleri deneyebileceğim boş alana gidene kadar motor ısınıyor ve ben bunları tecrübe edemiyorum. Yoksa caddede sokakta da yapılır. Evimden sokağa 20metrelik bir kısım var. Orada denedim sadece, evden çıkar çıkmaz çat diye geliyor tepki, kumlu zemin olmasına rağmen. Ama gittiğim otoparkın asfaltı max 1 yıllıktır.

250CC Tek silindir Sıvı soğutmalı enjeksiyonlu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Motor hiç yattı mı? Önceki motorum yazın sapasağlamken kışın yattı baharda çıkardım. 1 den 2ye atınca motorun devrini düşmesini beklemem gerekiyordu gaz vermeye devam edersem balata kaçırmaya devam ediyordu. Balataları şişmiştir dediler, söktük sapasağlam. Değişince düzeldi. Soğukken çok iyiydi ama ne kadar çok ısınırsa o kadar kötü oluyordu kullanabildiğim bütün yağları denemiştim ama nafile :(

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor hiç yattı mı? Önceki motorum yazın sapasağlamken kışın yattı baharda çıkardım. 1 den 2ye atınca motorun devrini düşmesini beklemem gerekiyordu gaz vermeye devam edersem balata kaçırmaya devam ediyordu. Balataları şişmiştir dediler, söktük sapasağlam. Değişince düzeldi. Soğukken çok iyiydi ama ne kadar çok ısınırsa o kadar kötü oluyordu kullanabildiğim bütün yağları denemiştim ama nafile :(
    Aynı şekilde.. :/. Yattı mı derken? Sağa sola mı yoksa Kışın evde durması gibi mi?

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    balatayı değiş sorun düzelir benim motorda da aynı sorun vardı ani gazı açınca gitmiyor ancak top speed vs kademeli açarsan sorunsuz yapıyordu değişince hepsi düzeldi balatalarımda benim hidrolik debriyajın contalarında sorun var tam sıkmadığı için aşırı trafikte gereksiz yarım debriyaj sürmüş gibi gittiğim için olmuştu
    ErdalBakkal bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde.. :/. Yattı mı derken? Sağa sola mı yoksa Kışın evde durması gibi mi?
    Kışın bekledi mi anlamında sormuştum

Motosikleti
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın bekledi mi anlamında sormuştum
    İlk kışını geçirecek ama pek bekleyeceğini zannetmiyorum. Daha önce beklemiştir tabii

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)