Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda'dan Süpriz : CRF 450 L

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu motosiklet, herkesin beklediği Enduro / Off-Road modeli olabilir.

Anlaşılan Honda müşterilerden gelen yoğun talepleri değerlendirmeye başladı ve Dakar rallisinde kullandığı CRF 450 R modelinin trafiğe çıkabilen bir versiyonu üzerinde çalışmaya başladı. CRF 450 L olarak gün yüzüne çıkan model, CRF 250 L ve CRF 1000 ile iyi bir aile portresi verecek gibi...

450 L için şimdilik çok kapsamlı bir açıklama yok. Motosiklet, arazi için geliştirilen 450 X modelinden türemiş. Bir çok nokta asfalt şartlarına uygun hale getirilmiş.

Örneğin şase, motor, vites kutusu, egzoz gibi. Haliyle teknik özellikler konusunda şimdilik ciddi soru işaretleri var.

CRF450L’in ortaya çıkan bazı özellikleri ise söyle :

7.5 litrelik titanyum yakıt tankı
    Hafif gövde yapısı, kompakt LED aydınlatma sistemi
    Kompakt ve rahat okunabilir gösterge paneli
    Hafif lityum-iyon batarya, daha fazla elektrikli bileşenle başa çıkabilmek için CRF450R’dakinden daha büyükler
    Özel modifiye edilmiş 449.7 cc’lik unicam motor 12:0:1 sıkıştırma oranı
    Hem yol hem araziye uygun geliştirilen 6 vitesli şanzıman, özel tasarımlı debriyaj
    Zorlu off-road koşulları için geniş kapasiteli radyatör
    Elektrikli fan ve termostat kontrolü
    Motor sesini azaltan yalıtım parçaları
    CRF 450 R ile benzer frenler (ön 260mm, arka 240mm diskler)
    Motosiklet devrilse bile yakıtı dışarıya bırakmayan özel depo sistemi
    Agresif görünüm için siyah jantlar
    2181 mm uzunluk, 828 mm genişlik, 1270 mm yükseklik, 314 mm motorun en alt kısmının yerden yüksekliği, 942 mm koltuk yüksekliği, 1496 mm aks mesafesi, 131 kg ağırlık
    ABD fiyatı 10.399 $ (49.500 TL)

motor1
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    10bin dolar+vergiler buna vereceğime vergiler dahil 16bin avroya husqi 701 alırım canavar gibi eyyy maaşşşşallah

tabi bunlar hayal benzin alacak para kalmadı cebimizde
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10bin dolar+vergiler buna vereceğime vergiler dahil 16bin avroya husqi 701 alırım canavar gibi eyyy maaşşşşallah

tabi bunlar hayal benzin alacak para kalmadı cebimizde
    Makina guzel olduktan sonra Japon her zaman tercihimdir, sadece dayanikliligindan dolayi... Daha once de yazmistim, Honda eger Superduke yapsaydi, ustune $3000 daha yuksek fiyat isteseydi, iki kere dusunmeden Honda olani tercih ederdim. Senelerce sorunsuz kullanacagimdan emin olurdum cunku.

Bunlari yazdim cunku Husqvarna 701 dikkatimi ceken ve bir gun edinmeyi dusundugum modellerden biri. O yuzden CRF 450L direk ilgi alanima girdi. Tabii ki bizzat kullanmadigim icin ne desem bos. Ancak Dakar gecmisi, yeterince iyi dizayn edilmis ve uretilmis bir model oldugunu dusunduruyor. Bazi modeller ise sadece urun gamindaki boslugu doldurmak icin bir araya getirilmis gibi, ve haliyle her zaman basarili olmuyor, CB1000R gibi mesela.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ABD fiyatı 49500 TL, Türkiye fiyatı 70000 TL.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    şaka gibi olmuş ,

o ekran ne öyle

30-35 e verirler mi acaba diye düşünüyordum ki

Motosikleti
    SD 1290R
    Biraz online incelemelere baktim da, milletin yillardir Japonlara yalvardigi bir modelmis. Bir cok 250cc'den daha hafifmis. Fiyati yuksek olmasinda ragmen motosikleti gormeden para yatiracak o kadar cok insan var ki...

Acikcasi oyle olmasa Honda bu kadar yatirim yapmazdi muhtemelen. Bayagi ilginc ozellikleri var aletin. Titanyum valflarden, titanyum depoya, tek silindir motora 3 yag pompasina kadar esirgememis Honda. Ellerinde ciddi basarili bir dizayn olmasa o kadar acilmazdi Honda.

Islak agirlik 130 kilo! Euro 4 uyumlu yuksek performansli 450cc dual sport icin cok iyi rakam...

Titanyum depo'ya kadar okudum yetti , kalın ve damarlı olduğunu hemen anladım , daha dominatörü yenileyemediler , neyse çıktım.

Haa unutmadan 12 sıkıştırma = yüksek oktan demek meali sıkıştığınızda illa kaliteli benzin ister , yoksa çalışmaz o motor , bir dost.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30-35 e verirler mi acaba diye düşünüyordum ki
    R versiyonu bile 8000 euro 2018 sıfırı. Ki türkiyeye girerse %20 ek gümrük vergisi var. R versiyonu bile 10.000 euro olur, ve tüm özellikleri R versiyonu ile aynı.

54 beygir 49nm tork bu arada...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R versiyonu bile 8000 euro 2018 sıfırı. Ki türkiyeye girerse %20 ek gümrük vergisi var. R versiyonu bile 10.000 euro olur, ve tüm özellikleri R versiyonu ile aynı.

54 beygir 49nm tork bu arada...
    L versiyonu 25 beygir, 32nm.

Ancak sebebi motorun indirgenmesi degil. Motor, emisyon, gurultu, rahat kullanilabilirlik, uzun bakim araliklari, dayaniklilik icin ciddi elden gecirilmis... Kompresyon 13.5'tan 12'ye indirilmis, counter balancer eklenmis, bir cok ana aksam titresime karsi kaucuk ile izole edilmis, vs. Sadece arazide mukemmel performans degil, icabinda otoyolda rahat seyehat saglanmis. Tum bunlar yapilirken de agirlik ve arazi performansi mumkun oldugunca korunmus.

Okudugum kadariyla daha piyasaya cikmadan basarili olmus, KTM ve Husqvarna'nin basini agritacak bir model...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    L versiyonu 25 beygir, 32nm.

Ancak sebebi motorun indirgenmesi degil. Motor, emisyon, gurultu, rahat kullanilabilirlik, uzun bakim araliklari, dayaniklilik icin ciddi elden gecirilmis... Kompresyon 13.5'tan 12'ye indirilmis, counter balancer eklenmis, bir cok ana aksam titresime karsi kaucuk ile izole edilmis, vs. Sadece arazide mukemmel performans degil, icabinda otoyolda rahat seyehat saglanmis. Tum bunlar yapilirken de agirlik ve arazi performansi mumkun oldugunca korunmus.

Okudugum kadariyla daha piyasaya cikmadan basarili olmus, KTM ve Husqvarna'nin basini agritacak bir model...
    l ile r versiyonu aynı derken bu titanyum şasi kütle vs olaylarına bakarak söyledim. Tahminen tork beygir de aynıdır diye düşünmüştüm.
    hasmet bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    çok acayip bir motor ve 400 segmentinin eksikliğini kapatabilecek bir model. çok pahalı, ülkemize girince 50000 tl den fiyatlandırılcak. alınır mı? parası olan alır yanlaya yanlaya viraja girer çıkarken tekere kalkar mutlu mesut yaşar, biz de valla güzel motor deriz geçeriz. velhasıl ağzım sulandı.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Amarikan olsam direk alırdım. DRZ'den her türlü daha iyi neredeyse 250L'den hafif on numara motor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amarikan olsam direk alırdım. DRZ'den her türlü daha iyi neredeyse 250L'den hafif on numara motor.
    Vergiyle ve ivir-zivirla $11500 de iyi para ama. Ayni sinifta degil ama $500 daha verip sifir MT10 almak mumkun şu anda. Yine ikinci elle karsilastirmak cok dogru degil ama az kullanilmis ikinci el Honda VTX1800'ler $5000'i gecmiyor, hersey dahil...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergiyle ve ivir-zivirla $11500 de iyi para ama. Ayni sinifta degil ama $500 daha verip sifir MT10 almak mumkun şu anda. Yine ikinci elle karsilastirmak cok dogru degil ama az kullanilmis ikinci el Honda VTX1800'ler $5000'i gecmiyor, hersey dahil...
    Öyle olmasına öyle başkan da 3-4 sene bekle yarı fiyattan al 2. el. Bende çok yorum gördüm fiyattan dolayı KTM diyenler filan. Senin gibi sadece Honda oldugu için KTM yerine alacak da çok adam okudum.
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle olmasına öyle başkan da 3-4 sene bekle yarı fiyattan al 2. el. Bende çok yorum gördüm fiyattan dolayı KTM diyenler filan. Senin gibi sadece Honda oldugu için KTM yerine alacak da çok adam okudum.
    Avrupali ureticiler genelde ust duzey motosikletler uretiyor. Cogu zaman iyi oluyorlar ama Japonlar kadar sorunsuz ve (almasi degil de) kullanmasi ucuz olmuyor. Honda genelde orta seviye urun uretiyor. Enderen yuksek seviye urun yaptigi zaman da genelde cok iyi oluyor. Goldwing tipik ornek. Bu da oyle gibi sanki. Nasip.

Motosikleti
    Honda wave 110i - crf 250 rally
    Crf 450 rally de çikar yakinda onun fiyati ve ağirliği biraz yüksek olur.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Yaw bu nasıl haber amerika'da DR650 ve XR650L modelleri 6000 $ civarı diye biliyorum kim verir crf450L'ye o kadar para amerika'da. Amerika'da afrika kac dolarkine?
    Sonra 7.5 lt depo olurmu? Spesiyal motormu bu ki? Olsa kim alır ki ne? crf250'nin en nefret edilen yanı 150 km'de bir benzin aklmaktı bununla 100 km'de bir benzin alıcan oylemi?
    Bence tamamen uydurma
    Titanyum şase lafı ise yalan bile olamayacak kadar sacma bir sey..

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bberksan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bu nasıl haber amerika'da DR650 ve XR650L modelleri 6000 $ civarı diye biliyorum kim verir crf450L'ye o kadar para amerika'da. Amerika'da afrika kac dolarkine?
    Sonra 7.5 lt depo olurmu? Spesiyal motormu bu ki? Olsa kim alır ki ne? crf250'nin en nefret edilen yanı 150 km'de bir benzin aklmaktı bununla 100 km'de bir benzin alıcan oylemi?
    Bence tamamen uydurma
    Titanyum şase lafı ise yalan bile olamayacak kadar sacma bir sey..
    Niye ki? Suzuki coook vasat bir motosiklet CRF450L'e gore. Karburatorlu! 165 kilo, tam 35 kilo daha agir! Teknoloji farki muazzam.

CRF450L rastgele bir motosiklet degil, turunun en iyi orneklerinden biri. O yuzden titanyum benzin deposu, titanyum valfler gibi rastgele motosikletlerde bulamayacaginiz pahali donanima sahip.

Ona bakarsaniz Superduke te Z1000'den 1.5 kat daha pahali burada. Ama Z1000'ler satis fiyatinin $2000 altina giderken Superduke yok satiyor. Mal iyise alani cok oluyor burada.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Teknik özelliklere takılmadan sadece dış görünüş eleştirisi yapmam gerekirse bence demode, sıradan.. 2000'lerin modellerine benziyor .. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabii ki, begenenlere saygım var..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)