Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r25 fren modifiyesi hakkında??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cb 250 R
    r25 in frenlerinden memnun değilim pek vasat.Bunu nasıl iyileştirebilirim?sinterli balata alsam fark eder mi ? iyi lastik aldım sıra balatada sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    balatanı değil esnemeyen düzgün bir fren hortumu al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla hocam bende merak ediyorum ama sinterlimi yarı sinterlimi alıcam ona karar veremedim.sinterli balata baya diski bitiriyormuş o yüzden ona uzağım.yari sinterli balatanın fark ettiriceğini cidden düşünüyorum.90 tl falan ebc marka alırsan bir firma daha var hatırlamıyorum 2 firma gayet iyi balataları var.sadece ön tarafa alıcam arkadan frenden çok memnunum lastikleri bende değiştirdim ön arka frende fark etti zaten.fren hortumu işine girme o kadar gerek yok yani ayrıca pahalı bir aksesuar.yarı sinterli ile şansımı bende denerim 5000km bakımında.satılan her motordaki balatalar organik mi acaba bilen varmı?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam bende merak ediyorum ama sinterlimi yarı sinterlimi alıcam ona karar veremedim.sinterli balata baya diski bitiriyormuş o yüzden ona uzağım.yari sinterli balatanın fark ettiriceğini cidden düşünüyorum.90 tl falan ebc marka alırsan bir firma daha var hatırlamıyorum 2 firma gayet iyi balataları var.sadece ön tarafa alıcam arkadan frenden çok memnunum lastikleri bende değiştirdim ön arka frende fark etti zaten.fren hortumu işine girme o kadar gerek yok yani ayrıca pahalı bir aksesuar.yarı sinterli ile şansımı bende denerim 5000km bakımında.satılan her motordaki balatalar organik mi acaba bilen varmı?
    Yarı sinterli fark ettiri ama sinterli baya bir fark ettirir. Islak performansı çok çok daha iyidir.
    Sinterli balata organik balataya göre çok daha uzun ömürlü olur, dolayısıyla balata masrafını disk masrafına denkleyebilirsiniz. Zaten disk 2 günde bitecek bir şey değil. Sinterli tavsiye ederim.
    Çelik fren hortumu tabi artı olabilir ama kaliperlerin hortumu esnetip fark edilir kayıp yaşatacağı kadar güç uygulayabileceğini sanmıyorum
    burak burk bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarı sinterli fark ettiri ama sinterli baya bir fark ettirir. Islak performansı çok çok daha iyidir.
    Sinterli balata organik balataya göre çok daha uzun ömürlü olur, dolayısıyla balata masrafını disk masrafına denkleyebilirsiniz. Zaten disk 2 günde bitecek bir şey değil. Sinterli tavsiye ederim.
    Çelik fren hortumu tabi artı olabilir ama kaliperlerin hortumu esnetip fark edilir kayıp yaşatacağı kadar güç uygulayabileceğini sanmıyorum
    Şahsen organik balatalar da ben daha memnun kalıyorum. Ön freni çok daha güzel ve hassas dozajlıya biliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben organik balata daha uzun ömürlü diye biliyorum.sinterli çok sert olduğu için hem kendini hemde diski yer.tabi kullanıma göre değişir ben baya bir motor freni kullanan birisiyim ayrıca kombine fren yaparım.yarı yada tam sinterliyle bir deneme yapalım bakalım

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yumuşak balata daha çabuk bitmiyor muydu ya 🤔

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben organik balata daha uzun ömürlü diye biliyorum.sinterli çok sert olduğu için hem kendini hemde diski yer.tabi kullanıma göre değişir ben baya bir motor freni kullanan birisiyim ayrıca kombine fren yaparım.yarı yada tam sinterliyle bir deneme yapalım bakalım
    Değil organik yumuşak olduğu için hızla erir sen full ainter al, güven bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şahsen organik balatalar da ben daha memnun kalıyorum. Ön freni çok daha güzel ve hassas dozajlıya biliyorum
    Ben de aksine her organik balatada hissizlik sorunu yaşadım. Sürtünmesi daha az olduğu, yani daha çok kaydığı için; dozajlarken, maneti ezerken, güç lineer bir şekilde aktarılmıyor.
    Fren gücünün düşük olduğu zaten bir gerçek.
    burak burk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    250 cc sınıfında rc duke serisi hariç frenlerin hepsi aynı bence.gittiği kadar duruyor hepsi.ktm de monoblok ve 4 piston olduğu için ister istemez ısırma hissiyatı daha iyi tabiki.r25in frenleri güzel ama ilk ısırma hissi adama ulan acabamı dedirtiyor.tabi şu an alıştığım için rahat rahat duruyorum ama ısırma hissi yavan.arka frende bir o kadar güzel bazıları beğenmiyor ama resmen motor yavaşlamıyor durduruyor.aea testindede balatalarda bir sıkıntı olduğunu zaten söylüyor.tabi birazda beklenti durumuda var bazıları frenin direk ısırmasını sevmiyor kademeli gitmesi daha sağlıklı oluyor.aslında öylede oluyor ön freni kitlemek biraz daha uzun sürüyor.ön maşa kapanıyor ardından ısırma gelince aniden yatırma ihtimalide azalmış oluyor.ama denicem hocam sinterli balatayı bakalım ne kadar fark edicek

Kilitleme konusuna gelirsek organik balata tekerlekleri daha erken kilitliyor. Sinterli taktığında, düşük hızda ön tekeri kilitlemeyi dene anlayacaksın. Diğerinin kaydığı yerde fren yapıyor olacaksın
    burak burk bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    fren maneti ile üst merkezin pistonu arasındaki boşluğa bir iki milimetre kalınlığında plastik yerleştir , frenlerin Brembo gibi tutacak emin ol ;)

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Acemi kardeşler zart diye düşmesinler diye yapmışlar giriş seviyesi her motorda olduğu gibi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)