Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni ehliyet sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Bence çok güzel olmuş artık eğitimini vermedikleri motorun kullanma yetkisinide vermezler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YEni ehliyet sisteminden kastınız A sınıfı için 24 yaş ya da 2 yıllık motor ehliyeti şartı olayı mı?

bence de mantıklı, ama ilk kez motora 600 cc ile binip A yı nasıl alacağım onu düşünüyorum

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YEni ehliyet sisteminden kastınız A sınıfı için 24 yaş ya da 2 yıllık motor ehliyeti şartı olayı mı?

bence de mantıklı, ama ilk kez motora 600 cc ile binip A yı nasıl alacağım onu düşünüyorum
    tabiki hemen 600 cc vermiyorlar altınıza. Hayatında motora binmemiş birine 600 cc makine veren bir yer varsa oradan kaç

ben a sınıfı ehliyet aldım ilk defa motora biniyordum. sırasıyla bindiğim motorlar

1- 50/100 cc scooter
    2- ybr 125
    3- cbf 250
    4- cb 500
    5- mt07

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmir'de kurslar genelde 3 saat 200-250 cc motor ile eğitim verip 6-7 saat 600 cc ile devam ettiriyor.

Farklı bilgi vereni görmedim o kadar yer ile konuştum

B sınıfı ehliyete de bir kısıtla gelirse güzel olacak A gibi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    r25
    A sınıfı dahi alsa biri direk 600-1000 cc kullanamamalı.Ona bir kısıtlama getirilmeli.600cc alayım gazlıyım şekil yapayım topuna girmeden kendimizi eğite eğite yükseltmeliyiz.Bin abi sen önce bi 125-150 lik trafiği okumayı öğren.Temel motor becerilerini geliştir.Bakım yapmayı öğren.Sonra al 200-250 lik.Yeni tecrübeler edin.En son al 600 lük motorunu şekilmi yapıcaksın yap aga hakkındır.Arkadaşım direk 600 lük aldı bacağında platinle geziyor.Herkes tabi öyle olacak diye bir şart yok ama sonuçta altındaki makineye senin hükmetmen gerek.Buda tecrübeyle gelir.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    hayatımda motosikleti ilk kez kursta kullandım ve A sınıfı ehliyet alabilmek için sırasıyla
    125cc
    250cc
    150cc
    250cc
    800cc
    700cc
    motosikletler kullandım sınava da 700cc ile girdim. ilk 5 motosikletle parkurda, sadece son motiskletle çalışma caddesinde kullandım..

olması gereken zaten bu değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)