Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklette Resmi Giyinme Sorununa Çözüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba forum halkı,

Yeni bir üye olarak aranıza katıldım. Direk konuya giriyorum.

İşi gereği, zevki gereği, zorunluluk vb. motosiklet kullanırken resmi kıyafet giyebilen var mı?

Resmiden kastım, mutlaka takım elbise olması gerek yok. Kumaş pantolon, keten ceket, gömlek vb.

3 Yıldır aktif olarak İstanbul'da motosiklet kullanıyorum ve bu soruna bir çözüm bulabilmiş değilim.

Şehir içinde araba, toplu taşıma kullanmak zulüm bildiğiniz gibi. Her yere motosikletim ile gidiyorum. Ancak resmi kıyafet giymek gerektiği zaman tam bir çile oluyor. (Evet korumanın öneminin farkındayım ancak mecburiyet durumları oluyor bazen)

Bunun için ne yapmak lazım? Scooter tarzı motosikletlere mi yönelmeliyim? Bol çantalı endurolara mı bakmalıyım? (Yaz&Kış 4 mevsim kullanmak amaçlı)

Bu konuda yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Saygılar.

(32 yaşında, 3 yıldır motosiklet tecrübem var. Honda'dan sürüş eğitimi aldım.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Simokin bile giyilebilir orada sorun yok... fakat scooter haricinde bir motorla rahat edilemeyebilir,hele bu yaz sezonunda ceketin üstüne korumalı mont giymek??hee kışın bir beden büyük mont alınabilir ama sıkıntı.

Alta kösele,neolit,sivri burun ayakkabı giymeyi düşünmüyorsunuz sanırım??malum kombinasyon önemli..

Velhasıl böyle bir istek,gereksiz fantaziden başka birşey değil....
    mavellen bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Giyemezsin. Üstün başın kirlenir, kırışır, sinek-böcek çarpar. Çare topcase almak ve kıyafetleri çantaya koyup gidilen yerde hızlıca değiştirmek.
    yukselersoz, Kızıl pars ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Bu istekten daha çok bir ihtiyaç.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Saygılar.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    En güzeli bi Xmax alıp yarım kask ile plaza boyculuk oynamak.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    @RoofRoof

Plaza boy,cafe boy...Ofis boy

İronmax250
    Jet kask
    Rayban gözlük
    Tissot büyük kasalı saat
    Keten pantalon
    Polo yaka sweet
    Nubuk ayakkabı
    Çapraz asılan el çantası
    Sele altına akşam serini için yazlık deri mont

Sattığım ironmax250 ile şehir içinde bu şekilde çok takıldım....

Not:Çuvaldızı kendime batırıyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    http://www.torchsuits.com/ İş kıyafetinin üzerine mevsimine göre yazlık ya da kışlık tulum giyerek korunabilirsin ama motosiklet botunu muhakkak çantada, bagajda vs taşımak gerek.
    Kızıl pars ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Venom Protex 2 mont, Prohel 6767 Spider pantolon. İçliklerini çıkar pantolonun ve üstüne çek. Eline eldiven, ayakkabılar scooter altına yada viteslinin top case'sine. Kafaya kask. Bitti gitti. Yazında ceket giydiğini hiç sanmıyorum. Lakin hayır ceket giyeceğim ben dersen ters çevirip güzelce katla. Ütüsü bile bozulmaz.

Not: Ayakkabı giymeyeceksen başlama. 28tane kemik var ayak bileğinde. Hiçbir zevk, sağlığından değerli değildir.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Seçenek 1: Giysileri ofiste/işyerinde tutmak. Soyunma odasında ya da tuvalette üst baş değiştirmek.
    Seçenek 2: İş değiştirmek.

Motosikleti
    tvs apache
    resmi kıyafeti iş yerinde bırakıp orda giyip çıkarmak en mantıklı çözüm

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben yapıyorum.
    Ofiste kiyafetler var, sunucu odasında değiştiriyorum.
    Ayrıca tulumun var, bazen alttan takım giyip toplantıya vs gidiyorum.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

ManahManah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 & XMAX 400 ABS
    Scooter derim. Zaten scooterın ortaya çıkış amacı da buna benzer bir ihtiyaç diye biliyorum.

R25 kullanırdım. Giyebildiğim en resmi kıyafet spor gömlek altında da kanvas pantolondu. Üstüne motor montu. Onun da üstünde sırt çantası. İşe kask ve eldiven elde girmek, mont yüzünden ceket giyememek gibi handikapları vardı.

Scooter aldım (xmax). Sele altına çantayı koyuyorum laptop içinde. Üstüne takım elbisenin ceketini düzgünce koyuyorum. Takım pantolonunun altına dizlik takıyorum. ÜSte yine motor montu. İşe gelince sele altından çantayı ceketi çıkar, üstündeki kaskı montu dizliği eldiveni de koy sele altına kitle git. Ayakkabı değişimi gerekirse de garajda yapıyorum. Ofise girince kimse motorla geldiğimi anlayamıyor bile.

Amaç anlattığım gibi olmaksa scooter en kesin çözüm. R25'i de satışa koyamadım üşenmekten zaten. Canım sıkılınca onla çıkıp hevesimi alıyorum. İş ciddiyse scootera dönüyorum. (Bu arada satılık R25 mat gri 12500 km )

Ekleme: Halihazırda ne motor kullanıyorsunuz merak ettim?

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldiniz Mr Gentlemen;

İyi güzel, fakat başlık açıp gidilmiş gibi olmuş biraz, tam anlatayım dedim lacivert slim fit-kahve kösele- iş -motosiklet yaz kiş beş yildır nasıl oluyor, nasıl oluyor da ütüsü bozulmuyor,dizlik dizmek gerekir mi, mont şart mıdır alternatifler ne olabilir bildiğimce. Derken;
    Fakat başlıkta ' bazen ihtiyaç olması' , 'keten', gonderide işe motosiklet ile gitmeye yeni başlamaya niyet tarzında bi hava sevdiğimden galiba yazdıklarım havada kalacak..

Kravatli mı, müşteri ziyareti mi yapıyorsun, evrak getir götürü mü, şantiye şefliği mi, çalıştığın yer sabit mi, kaç km , ne sıklıkta kullanılacak, üst değiştirme imkanı var midır, motosiklette iş dolayısıyla bişey taşınip taşınmadiğı gibi soruların cevabı olsa daha net yanıtlar verilebilir.Cevap vermeye çalıştım bilgi eksikliğinden olmadı işte;)
    Tekrar yanıtlamaya çalışacağım sanırım, belki bi faydamız olur.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ManahManah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter derim. Zaten scooterın ortaya çıkış amacı da buna benzer bir ihtiyaç diye biliyorum.

R25 kullanırdım. Giyebildiğim en resmi kıyafet spor gömlek altında da kanvas pantolondu. Üstüne motor montu. Onun da üstünde sırt çantası. İşe kask ve eldiven elde girmek, mont yüzünden ceket giyememek gibi handikapları vardı.

Scooter aldım (xmax). Sele altına çantayı koyuyorum laptop içinde. Üstüne takım elbisenin ceketini düzgünce koyuyorum. Takım pantolonunun altına dizlik takıyorum. ÜSte yine motor montu. İşe gelince sele altından çantayı ceketi çıkar, üstündeki kaskı montu dizliği eldiveni de koy sele altına kitle git. Ayakkabı değişimi gerekirse de garajda yapıyorum. Ofise girince kimse motorla geldiğimi anlayamıyor bile.

Amaç anlattığım gibi olmaksa scooter en kesin çözüm. R25'i de satışa koyamadım üşenmekten zaten. Canım sıkılınca onla çıkıp hevesimi alıyorum. İş ciddiyse scootera dönüyorum. (Bu arada satılık R25 mat gri 12500 km )

Ekleme: Halihazırda ne motor kullanıyorsunuz merak ettim?
    R25 Race Blue olsa talibi çok olurdu

Bilhassa kış mevsiminde giy çıkar cidden uğraştırıyor insanı 10dk evden çıkarken 10dk işyerine girerken..

Maxiscooter'lerin Naked modellerden artısı sele altı bagajı,ayak ve diz muhafazası.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Anladığım kadarı ile mevcuttaki takım elbisenizin üzerine pratik, dahili korumalı, tak-çıkar bir ekipman arıyorsunuz.

Venom' un bu modeli işinizi görecektir. Fiyatı mont fiyatı, dahili omuz+dirsek+sırt+diz korumaları ve tam ayarlanabilir olması ile sanıyorum ki tam aradığınız ürün.

Bu üründe paçadan boyuna tek bir fermuar ile mevcut giysinizin üzerine rahatlıkla giyip çıkarabilirsiniz.

Yorumlar için teşekkür ederim.

Avukatlık yapmaktayım. Ofisimde üst değiştirmek için yer var ancak genellikle aktif olarak sürekli dışarıda oluyorum. Ofiste sabit oturmak gibi bir durumum söz konusu değil. Hep dışarıdayım.

Hafta içi sürekli şehir içinde oluyorum. Hafta sonu vakit buldukça şehir dışındaki yerlere gitmekteyim. Fazla uzun bir yol yaptığım söylenemez. Planım her gün aktif şekilde kullanabilmek açıkçası.

Şu an kullandığım motosiklet Yamaha xsr 700.

Benim de aklımda geniş bir scooter vardı tabi ilk olarak. Ancak tecrübesizliğimden dolayı danışmak istedim.

Yorumları takip ediyorum. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ediyorum.

Saygılar.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    iş yerindekileri resmi olmayan kıyafet giymeye ikna etmek de bir seçenek.

Düşünsene deri yelekli savcıları, yırtık kotlu mübaşirleri ?
    san, MSMorkan, blue39 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de işim gereği takım elbise giyiyorum. Üstelik iş yeri iki parça ve her ikisi de takım gerektiriyor. Uzun zamandır ikisinde de elbise bulundurup ya içime temiz gömlek giymek ya da temiz gömleği çantaya atıp iş yerinde değiştirmek yolunu tercih ediyorum. Akşam da aynı gömleği geri götürütırum. Sanırım -en azından benim için- tek çözüm yolu bu.

Bir kere heveslenip mis gibi slim fit takım elbisemi ceket hariç giyip gitmeye niyetlendim, güzel güzel hazırlanıp tam motora bacağımı atarken pantolonun ağı baştan sona yırtılınca tırım tırım eve çıkıp kotumu giydim. Pantolon resmen ikiye ayrıldı, öyle bir yırtılmak yani...

İş yerinde değiştirmek en güzeli. Hem şöyle sessiz sakin bir lavabo+tuvalet imkanı varsa insan kendini güne hazırlanmış hissediyor. Akşam takım elbiseden iş yerinde kurtulup özgürlüğe daha erken adım atmak da cabası.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Benim iş yerim için de bu geçerli yalnız ben takım elbise giymiyorum.

Kumaş pantolon ve gömlek olarak sizlere eşlik ediyorum. Gömlek üzerine mont için bir sorun yok bence.

Kumaş pantolon altına sneaker tarzında ayakkabı ile gayet giyiliyor, kösele hiç kullanmıyorum. Motosikletler için de korumalı sneaker ayakkabılar mevcut çünkü.

Pantolon seçimi çok önemli, kumaş pantolonu asla takım pantolonu gibi almıyorum. Biraz daha kanvasvari veya esnek kumaşlı olanlardan seçmek motora binerken pantolonun patlamasını engelliyor.

Takım elbise zorunlu olsa idi, ceket ve kravatları iş yerinde bırakırdım.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Scooter'a binerek daha guvenli olmuyorsunuz ki? Sadece su çamur gibi etkenlerin elbisenizi kirletmesini bir derece engelliyorsunuz. Kıyafet sağlığını düşünüyorsun ama vucut sağlığı çok daha önemli. ESAS OLAN GUVENLİK
    Kot pantolon ve spor ayakkabı-bot ile binmek de guvenli degil ama makosen ayakkabı ve kumas pantolon ile motor binmek resmen intihar .
    En dogrusu isyerinde kıyafet degistirmek. her halukarda ayakkabınızı değiştirmelisiniz zaten.
    Eger oyle bir imkan yoksa kıyafet uzerine giyilebilen guvenlik tulumları var. Ama kocaman seyler her halukarda isyerinde bir yerlere koyman lazım....Ve kıyafeti burusturuyor.
    3.secenek ise motora binmemek. Emin ol en dogrusu bu...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)