Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA YZF R250 HAKKINDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLER

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tevhid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF-150
    Hayırlı ramazanlar,

CBF150'den Yamaha R25'e geçeceğim. Bilmem gereken şeyler varsa öğrenebilir miyim ?

Birde aklımda olan bir kaç soru var onları aşağıya yazıyorum cevap verirseniz çok iyi olur.

1.Yakıt tüketimi hakkında bilgi verir misiniz?
    2.Fren ve fren balataları hakkında bilgi verir misiniz?(Ne kadar güçlü gibi)
    3.En kötü kaç modelde ve km'de almalıyım?
    4.Konforlu bir kullanışı var mı yoksa üzerinde 1-2 saat yol gitmek sakıncalı mıdır?
    5.Lastiklerine ne kadar güvenebilirim?(Virajlar ve çukurlar gibi)
    6.Ne kadar zamanda bir yağ değişimi yapmak lazım?(KM bakımından)

Aklımda olan sorular bunlar, bunların dışında söylemek istediklerinizi dinlemekten şeref duyarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF150
    Valla hiç kullanmadım ama. Çevreden duyduğum kadarıyla söyliyim ; Genelde genç arkadaşlar kullanıyor bu motoru ve çoğunlukla apaçi gibi sürüyorlar hep limitör filan. Yakıt konusunda cbf yi ararsın 2 silindirli olduğu için ve bu gücü üst devirlerde verdiği için. Konfor konusunda r25 racing olduğu için selesi nekadar rahattır bilmem ama cbf kadar rahat değildir.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    GEl benim motoru satayım sana

yakıt tüketimi 4.2
    frenler çok güven vermiyor o sebeple gereksiz yerde gereksiz hızlardan kaçınmak zorundasın.
    sahibinden.comda bir sürü sahtekar var. 2016 kasaları 2017 diye satıyorlar. aman dikkat...
    motorda kasa modeli bence önemlidir çünkü satarken piyasa o denli fazla oluyor satarken zorluk çekmessin. o sebeple 2017 kasa almanı öneririm.
    15.bin km kadar alan arkadaşlarım oldu hiç bir sorun yaşamadı bunu belirtmek isterim.
    ben istanbul-izmir yaptım doğru açı ve sürüş pozisyonunda yol alırsan saatlerce sorun yaşmadan gidersin uzun yolda tecrübeme dayanarak söylüyorum.
    lastiklere rosso 3 olsa bile güvenemessin öncelikle kendine güvenmen gerekir. ben 9bin km dir kullanıyorum hala irc var üzerinde...
    ben sırasıyla bin km de bakıma girdim ardından 5bin 9100 km de ise bir kaç günönce 10bin bakımına girdim, şimdi cillop gibi devam ediyorum

motor başlangıç için uygun, çok bilenlere aldırma. ama tedbirli kullanım için geçerli bu söylediklerim. eğer sen cin olmadan adam çarpmaya kalkarsan çarpılırsın.

hiç motor kullanmayan birine r25 ile motor sürmesini öğrettiğim bir video var bi izle istersen
    bu ara motorum satılık ilan numarası: 545399036

video:

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakıt tüketimi çok değişken, bileğine ve kullanımına bağlı

Frenler zayıf. Sinterli balata ile değiştirirsen dudak büktürmeyecek kıvama gelir. Freni yeterli diyen freni olan motosiklete binmemiştir

Model konusu sana bağlı. Temiz kullanılmış, apaçi elinden geçmemiş olsun yeter. Kullanıcısının yaşı çok genç ise biraz daha temkinli yaklaşmak gerek.

Tek silindir muadillerine göre daha konforlu titreşimi az. 1-2 saat yolu zaten her motosikletle rahat yaprsınız.

Lastikler ırc. Yazın iyi asfaltta idare eder diyetim. Önerim bizi yola bağlayan tek şeyi iyisiyle
    değiştirmenizdir tabi ki
    Az silindir, çok iş

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Bu konuda forumda milyon tane konu var yine aynı şeyleri yazacaz ama yazalım yine de. Yakıt tüketimi karma kullanımda 4.6- 4.8 arası değişiyor. 2. Frenleri gayet yeterli.3. Km'den ziyade bakim araliklarina ve kac el degismis kullanan adamin karakteri falan cok onemli genelde canini aliyolar.4.konfor gorecelidir ama uzun yolda biraz belin agirabilir.5.fabrika lastiklerine guvenemezsin. 6. 5000 km'de bir
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi çok değişken, bileğine ve kullanımına bağlı

Frenler zayıf. Sinterli balata ile değiştirirsen dudak büktürmeyecek kıvama gelir. Freni yeterli diyen freni olan motosiklete binmemiştir

Model konusu sana bağlı. Temiz kullanılmış, apaçi elinden geçmemiş olsun yeter. Kullanıcısının yaşı çok genç ise biraz daha temkinli yaklaşmak gerek.

Tek silindir muadillerine göre daha konforlu titreşimi az. 1-2 saat yolu zaten her motosikletle rahat yaprsınız.

Lastikler ırc. Yazın iyi asfaltta idare eder diyetim. Önerim bizi yola bağlayan tek şeyi iyisiyle
    değiştirmenizdir tabi ki
    +1 balata ve lastik konusuna kesinlikle katılıyorum. Sinterli bir balata ve IRC lastikten böyle bir fren performansı alıcağım aklıma gelmezdi açıkcası. Birde lastikli oldumu dadından yenmez artık

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Forum da cok guzel bir bolum var, her marka motosikletin modellerinin ayri ayri topicleri, icinde kullanciilar deneyimlerini ve goruslerini paylasiyor.Tavsiye ederim bakmani..

Frenler cok iyi degil
    Lastik degismeli
    Yakit tuketimi min 4. lt olarak bak

Gereken yag viskozitesi ve bakim araligi kitapciginda yaziyor, kitapcigina google amcadan online olarakta ulasabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler