Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Akaryakıtta ÖTV Düzenlemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Benim anladığım zaten 6 liraya getirdiler benzini burda sabitlicekler yani inmicek fiyatlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buradaki "vergi kaybı" nasıl telafi edilecek?
    Tabii ki fahiş faizlerle alınan dış borçlarla... Yani geleceğimizi daha da karartarak.
    wing41 bunu beğendi.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Yazdık, çizdik, söyledik, kimse sallamadı. Bir de üstüne dalga geçtiler, yemediğimiz laf kalmadı. Artık geçmiş olsun. İlgiyle izliyorum şimdi, cipsimi de açtım iyi gidiyor öyle.
    DesAres, manofsteel, xawa ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım zaten 6 liraya getirdiler benzini burda sabitlicekler yani inmicek fiyatlar.
    sabitleyeceklerini sanmıyorum bu çok iyimser olur.. 20 gün önceki benzin fiyatıyla şimdiye bakarsanız seçime kadar çok rahat 7 yi görür bu fiyatlar hayırlısı bakalım. Millet reis doğru olanı yapar diye bekliyor.. En sonunda ne yapacağını merak ediyorum.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabitleyeceklerini sanmıyorum bu çok iyimser olur.. 20 gün önceki benzin fiyatıyla şimdiye bakarsanız seçime kadar çok rahat 7 yi görür bu fiyatlar hayırlısı bakalım. Millet reis doğru olanı yapar diye bekliyor.. En sonunda ne yapacağını merak ediyorum.
    Fiyatları sabitlendi. Zam gelince daha az ÖTV alıcak devlet zam olmamış olucak. İndirim gelince de ÖTV fazla alınacak böylece biz aynı fiyattan almış olucaz.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları sabitlendi. Zam gelince daha az ÖTV alıcak devlet zam olmamış olucak. İndirim gelince de ÖTV fazla alınacak böylece biz aynı fiyattan almış olucaz.
    Acaba niye sabitlediler az gün kaldı diye mi (vay be) ? Şimdiye kadar niye ÖTV'yi az alıp böyle bir yola başvurmadılar ?
    Her şey ayrı bir soru.

Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba niye sabitlediler az gün kaldı diye mi (vay be) ? Şimdiye kadar niye ÖTV'yi az alıp böyle bir yola başvurmadılar ?
    Her şey ayrı bir soru.
    Tavuk gelecek yerden kaz esirgenmezmiş. Seçim yatırımları bunlar tabi ki, göz boyamak.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Fazla yırtınmayın, akabelilerin üçte biri (üçün biri) internete hiç girmiyor, geri kalanları da ekonomik olarak kötü bir şey var ise(!) hep dış mihrakların oyunu diye düşünüyormuş. Akabelilerin içinde ekonominin kötü olmasından gerçekten rahatsızlık duyan yüzde dört(müş).
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Her şey ayrı bir soru.
    Orasını ben bilemiyorum. Ama şöyle birşey varkı farklı enerji kaynaklarına ve farklı yatırımlara yönelmezsek sabitlemede işe yaramayabilir.
    Hükümetin şuan yaptığı iyi bence ilk etapta.
    2. Etapta ise ithalat azaltıcı ihracat arttırıcı hamleler yapılmalı.
    Şu yerli araba, yerli silah vs. Gibi icat ve icraatlar hızlanıp ithal edilmeli.
    Global piyasanın 3-4 kuruş altına daha kaliteli mal satıp ihracat artarsa o zaman Türkiye ekonomisi düzelir.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orasını ben bilemiyorum. Ama şöyle birşey varkı farklı enerji kaynaklarına ve farklı yatırımlara yönelmezsek sabitlemede işe yaramayabilir.
    Hükümetin şuan yaptığı iyi bence ilk etapta.
    2. Etapta ise ithalat azaltıcı ihracat arttırıcı hamleler yapılmalı.
    Şu yerli araba, yerli silah vs. Gibi icat ve icraatlar hızlanıp ithal edilmeli.
    Global piyasanın 3-4 kuruş altına daha kaliteli mal satıp ihracat artarsa o zaman Türkiye ekonomisi düzelir.
    Pek sanmıyorum 2-3 yerli araçlardan ekonominin düzeleceğini adamlar tüm teknolojik alet, araçları satıyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım ne tarafa doğru dizleri bukmeden eğiliyoruz . Memelekete doğru mu ? Ankara'ya doğru mu ?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    6,30 tl tutarındaki benzinin bizi rahatsız etmediğine nasıl kanaat getirmiş olduklarını henüz çözemedim.
    zira tarım bakanı "eşim kırmızı eti 29 liradan alıyor, 70 liraya alıyorsanız sizin probleminiz" dediğinde bir inceden ışık yanar gibi oldu, zaar.

50/6,27 = 7,97 (8 diyelim)
    100 km de 3,5 litre gibi bir tüketim var.
    230 km kadar bir menzil var.

çok değil 2 sene önce; (mayıs 2016) (Shell firmasının 02.05.2016 tarihli benzin fiyatıdır)
    50/4,41 = 11,337
    323 km lik bir menzil var idi.
    zekeriyaimam bunu beğendi.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Bence boş konuşuyoruz, tabiri caizse ülkenin ağzının orta yerine salıncak kurup sallana sallana takılan akp, başındaki zat ve müritleri beraberce ülkenin en az 20 yıllık enerjisini tüketip, cumhuriyet tarihi boyunca yapılan tüm kazanımları peşkeş çekti, şimdi dış güçler atarlanmasıda baydı yeni düşman çok yakında vizyonda, bekliyoruz bakalım daha neler olacak
    Salurbey bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Ciddi ciddi akp hükümetinin benzindeki ÖTV'den vazgeçeceğini zanneden insanlar var. Öyle bir şey olmayacak. Sadece seçime kadar benzine yine zam gelirse ÖTV'yi biraz kısıp göz boyayacaklar. Seçimden sonra ise geçirmeye devam...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bugün depoyu doldurdum. Pompacıya, "ne iş, artık zam yok mu benzine" dedim. Elemanın yanıtı güzeldi: "Abi artık hissettirmeden geçirecekler".

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Pek sanmıyorum 2-3 yerli araçlardan ekonominin düzeleceğini adamlar tüm teknolojik alet, araçları satıyor.
    Araç başı 100 dolar kazanıyormuşuz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Memleketin yarısı iphone. Onlar da telefon başına 100 dolar kazanıyordur herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla yırtınmayın, akabelilerin üçte biri (üçün biri) internete hiç girmiyor, geri kalanları da ekonomik olarak kötü bir şey var ise(!) hep dış mihrakların oyunu diye düşünüyormuş. Akabelilerin içinde ekonominin kötü olmasından gerçekten rahatsızlık duyan yüzde dört(müş).
    Anlamadığım kısım o zaten. Diyelim dış mihraklar yapıyor. E iktidar bunların oyununu bozamıyorsa başarısızdır.
    Shrieker bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merkez bankası 10 milyar lira basmış. Piyasadaki TL miktarı 124 milyardan 134 milyara çıkmış. Ben bunu şu şekilde yorumluyorum:

Örneğin şuan dolar 4,5TL ama biz bunun alım gücümüze yansımasını henüz hissetmiyoruz. Eski mallar biitecek, yeni ithalat yapılacak car curt olacak ve hissedeceğiz.

MB'nin para basması da aynı şekilde. Eğer bastığı paranın karşılığı yoksa, ki olmadığı söyleniyor. Bunun etkilerini yakında görmeye başlayacağız. Yaklaşık %9'luk bir fakirleşme meydana getirecek.

Yani tamamen seçim ekonomisi. Bugünü kurtarayım, sonra 4-5 sene kafam rahat...

Ayrıca not olarak söyleyeyim; gazetelerde hergün emekliye zam, emekliye ikramiye, emekliye prim, emekliye iyileştirme haberleri çıkıyor. Böyle giderse emekliler seçime kadar milyoner olacak.
    Salurbey bunu beğendi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin yarısı iphone. Onlar da telefon başına 100 dolar kazanıyordur herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Anlamadığım kısım o zaten. Diyelim dış mihraklar yapıyor. E iktidar bunların oyununu bozamıyorsa başarısızdır.
    İktidar ekonomiyi kötü yönetiyor ondan böyle oldu demelerini beklemek saflık olur.

Kötü yönetildiği söylenecek ekonomi gasp ettikleri arazileri bunlara hediye edip saçma sapan imarlar vererek zengin ediyor, çiğköfte satıp vergi ödemeden hazine garantili kobi kredileri ile şirket üzerine fatura edildiğinden vergi ödenmeyen otomobilleri satın alabiliyorlar.

Bu ülkede en az net %30 ağırlığındaki nüfus, bildiğin parazit.

Bu adamlar için mali disiplin, enflasyon, faiz, döviz gibi şeylerin bir önemi yok.

ülkenin 3'te 2'si, 3'te 1'in üzerine binmiş bedavadan tüm kaynakları hayasızca sömürüp zenginleşiyor.

Bu düzenin devamı adam için "iyi ekonomi" anlamına geliyor zaten. Roma'daki köle hukuku bunun yanında muasır medeniyet.
    _chaotic_ bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı BAIIHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkenin 3'te 2'si, 3'te 1'in üzerine binmiş bedavadan tüm kaynakları hayasızca sömürüp zenginleşiyor.

Bu düzenin devamı adam için "iyi ekonomi" anlamına geliyor zaten. Roma'daki köle hukuku bunun yanında muasır medeniyet.
    Söylediklerinize katılıyorum. Çoğu zaman ben de kendimi böyle hissediyorum.

Bu kadar eğitim, bu kadar çalışma, bu kadar okuma..

sonuç?

ne yaparsan yapayım, bu cahilliğe, bu yobazlığa, bu hazıra konmaya prim veren sistemin içinde, doğrudan bu sistemden beslenen politikacıların esiri gibi hissediyorum. Bahsettiğiniz profile sahip şark kurnazları sırtımıza binmiş her türlü kullanıyorlar bizi sanki.

Ülkenin her yerinde bu tipler var. Resmen örgütlü cehalet. El ele vermişler ülkeyi batırıyorlar. Bir de utanmadan, sanki ülkeyi bu durumua uzaylılar getirmiş gibi, kendilerine yapmayın, ülke daha iyi olabilir diyene hain diyorlar.

Resmen alacakaranlık kuşağı gibi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)