Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta Ve Birkaç Soru ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Bugün Tricity’i sürdüm ama tek kişi de baya tereddüt ettim spacyden buna geçince KG farkı çokmuş (biraz ağır geldi) sonra artçı ile daha rahat sürdüm (sanki gidon daha kolay dönüyordu) psikolojik herhalde ?

Bir de SİGORTA için önerilerinizi bekliyorum.
    İstek :
    1) Uygun sigorta çıkartan yerler (işte şuraya başvur hepsinin teklifini veriyor yada şu sigorta baya uyguna veriyor gibi)
    2) F/P sigorta çıkartan yerler (yok içinde çekici hizmeti gibi ekstra hizmetler varken bile uygun olan)

Arabada çekici hizmeti oluyor motosiklette de var mı ?
    Var ise her sigorta veriyor mu ?
    Sigortalar arası fiyat farkı neden olur (tamam mesela arabalarda çekici hizmeti ekleyince, koyunca artıyor ama onun dışında ) ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tiricitinin bence en büyük avantajı yere ayak koymadan üzerinde durulabilmesi. kırmızı yandı mesela, at bacak bacak üstüne, bekle. oh mis.

Motosikleti
    R25
    Quick sigortadan yaptırdım. 450 tl, ilk sigortam. Bu fiyata 10 yaş altı sınırsız yol yardımı veren tek sigorta şirketi bildiğim kadarıyla.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sigorta çekici hizmeti vermez, kasko yaptırman lazım. Sigortalar artık hep aynı fark etmiyor.

Motosikleti
    honda cb500f
    Mrt sigortaya ve sair sigortaya bi sor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tiricitinin bence en büyük avantajı yere ayak koymadan üzerinde durulabilmesi. kırmızı yandı mesela, at bacak bacak üstüne, bekle. oh mis.
    Kanka,Tricity olduğu yerde(Hareketsiz iken)stabil durmuyor..

Ayak koymadan stabil duran motosiklet,Piaggio Mp3 modeli..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta çekici hizmeti vermez, kasko yaptırman lazım. Sigortalar artık hep aynı fark etmiyor.
    Arabaya sigorta yaptırdığımız da tandığımız öyle dedi çekici yardımı varmış demişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

http://i67.tinypic.com/30vevde.jpg
    Doğru Tricity ayak koymadan durmuyor denendi illa bir tarafa atıyor kendini (belki alışamadığımdandır bilmiyorum).

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Başka uygun sigorta önerileriniz var ise yazın akşama hepsine bakacağım.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i67.tinypic.com/30vevde.jpg
    e ben üç tekerli motorda ayaklarimi yere koyamiyorsam yere batsın öyle üç teker!

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e ben üç tekerli motorda ayaklarimi yere koyamiyorsam yere batsın öyle üç teker!
    Evet ama dengesiz yapmışlar o yüzdendir. Onun dışında yola baya iyi tutunuyor.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Tricity’i sürdüm ama tek kişi de baya tereddüt ettim spacyden buna geçince KG farkı çokmuş (biraz ağır geldi) sonra artçı ile daha rahat sürdüm (sanki gidon daha kolay dönüyordu) psikolojik herhalde ?

Bir de SİGORTA için önerilerinizi bekliyorum.
    İstek :
    1) Uygun sigorta çıkartan yerler (işte şuraya başvur hepsinin teklifini veriyor yada şu sigorta baya uyguna veriyor gibi)
    2) F/P sigorta çıkartan yerler (yok içinde çekici hizmeti gibi ekstra hizmetler varken bile uygun olan)

Arabada çekici hizmeti oluyor motosiklette de var mı ?
    Var ise her sigorta veriyor mu ?
    Sigortalar arası fiyat farkı neden olur (tamam mesela arabalarda çekici hizmeti ekleyince, koyunca artıyor ama onun dışında ) ?
    Buradan bütün sigorta şirketlerinden teklif alabilirsin, en ucuzu hangisiyse onu yaptır hepsinin içeriği aynı zaten.

https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif...leme/sorgu.sbm

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortalarında "genişletilmiş" seçimini tercih ederseniz (ki birçok sigorta şirketi motosikletler için bunu zorunlu tutuyor) yol yardımı hizmetinden ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. En son anadolu sigortada yaptırdığım motosiklet trafik sigortalarımı bu şekilde yaptırdım. Sigorta yaptırmadan önce ve sonra konuşarak emin olun ve poliçeyi okuyun, kaza yapınca o kısıtlı zamanda okumak pek mümkün olmuyor.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Böyle bir imkan maalesef yok...ayaklarınızı yere koymanız şart...görev icabı tricity kullanıyorum bence istanbul için pek avantajlı bir motor degil😐

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Aklıma gelen ve yıllardır ıstanbulda motor kullanan biri olarak tricity 'nin sorunlu yönlerini yazmaya çalışayım
    *yakıt sarfiyatı
    *155 cc olanını kullanıyorum ağır bir scooter
    *150cc olmasına rağmen son hız yetersiz
    *cc ye göre çekişi zayıf
    *turu çok kötü ara sokaklarda U dönüşü yapmak için bol bol zamana ihtiyacınız olacak😯
    Kısaca tricity i hiç begenmedim
    NOT: bundan önce ayni gorev bolgesinde yamaha xenter 150 (46.000km) ve honda ps 150 (36.500km) kullandim...ama tricity de yaşadığım sorunları yasamadim

Motosikleti
    Tricity

Bu ne ?
    Quick sigortadan da teklif al yaptım bulunamadı fln dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Tanıdık sigorta için 600 civarı demiş babama.
    Quick 620 TL dedi.
    Arabaya mı sigorta yapıyorlar anlamadım ?
    Yaşı 43, 2.araç herhalde üstüne (bildiğim kadarıyla tam bilmiyorum ama) ?

beyler konuyla alakasız olacak ama konuyu bulamadığım için buraya yazıyorum affola şimdi bende mondial drift 125mh var ve eskişehir afyon arası yol yapmayı düşünüyorum sıkıntı olurmu birde uzun yol yapan motoru yani ısınan motoru bir anda stop ettirirsek motora zararı olur mu cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)