Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

12 Mayıs Günübirlik Motor Gezisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC700S
    Herkese Merhaba, hafta sonu cumartesi günü sabah erken saatlerde çıkıp gece geç de olsa dönmek üzere biraz yol yapmak istiyorum. İzmir Harmandalında otoruyorum, daha önce Kuşadası,dilek yarımadası,salda gölü,Denizli pamukkale, aliağa şelalesini gezdim. farklı bir rota önerisi olan, yada gezi planı olup katılım kabul edecek olan varsa haberleşelim. Motorum NC700S , tecrübe durumu 40K+ . Aklımda Ayvalık yapmak var ama bakalım gelecek öneri yada mevcut planlara.
    Herkese keyifli sürüşler , tekeriniz düz bassın.
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba, hafta sonu cumartesi günü sabah erken saatlerde çıkıp gece geç de olsa dönmek üzere biraz yol yapmak istiyorum. İzmir Harmandalında otoruyorum, daha önce Kuşadası,dilek yarımadası,salda gölü,Denizli pamukkale, aliağa şelalesini gezdim. farklı bir rota önerisi olan, yada gezi planı olup katılım kabul edecek olan varsa haberleşelim. Motorum NC700S , tecrübe durumu 40K+ . Aklımda Ayvalık yapmak var ama bakalım gelecek öneri yada mevcut planlara.
    Herkese keyifli sürüşler , tekeriniz düz bassın.
    Salihliye gelirmisin? Festival var burada bi çok motorcu da burada olucak ve kıraç konseri de var cumartesi akşamı.
    Tam festival etkinlik planı nedir bilmiyorum ama geçen yıl kulaya ve şart harabelerine gezi yapılmıştı. Bu yıl böyle bir plan varmı bilmiyorum.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Güncel rota bu şekilde
    Sabah 05:30 yola çıkış , akşam 21:00 sularında dönüş. Ortalama 16 saat gezi, 8 saati yol.
    Yol üzerinde görülecek yerler, uğranılması tavsiye edilen mekanlar , yenilmesi içilmesi önerilenler için tavsiyelere açığım.
    Gezi sonrası fotoğrafları paylaşırım inşallah.

bende size çok yakınım ama vaktim yok malesef. thriller ile 80-90la o kadar yola katlanamazdık

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Salihliye gelirmisin? Festival var burada bi çok motorcu da burada olucak ve kıraç konseri de var cumartesi akşamı.
    Tam festival etkinlik planı nedir bilmiyorum ama geçen yıl kulaya ve şart harabelerine gezi yapılmıştı. Bu yıl böyle bir plan varmı bilmiyorum.
    Merhaba , festival alanına yakın konaklama imkanı varmıdır , İstanbul dan geleceğiz Adala Kanyonu çevresinde kamp alanları vs bilginiz var mı ?

Motosikleti
    Honda NC700S
    Herkese tekrar merhaba. Dün planladığım gibi sabah 06:30 gibi çıktım yola,sabah biraz serin hava dikkat etmek lazım. İlk durağım Nebiler köyüne bağlı Aşıklar şelalesi oldu. Ana yolda 4 km kalasıya tabelalar sizi yönlendiriyor. Asfalttan bu tabelayı görünce ayrılıp 1km kadar patikadan gitmek gerek.

Burada aracınızı park edebileceğiniz çok özel bir zemin yada yer yok, direk ağaçların arasına bırakıyorsunuz. Şelaleye erişim restoran içinden geçmeden mümkün değil,ben sabah kahvaltımı burada yapıp şelaleye öyle devam ettim.

Kahvaltı gayet iyi,serpme ama doyurucu,işletme sahibi ve çalışanlarda nazik ve ilgililer. Restoran içinden geçen yol ikiye ayrılıyor, merdivenlerle aşağı inen yol şelaleye erişim için diğer yol ise şelalenin başlangıcı, ikiz mağaralar ve ege çağlayanına erişebileceğiniz 1,5km lik zorlu parkura açılıyor. Yol üzerinde ağaç ve taşlar üzerine kırmızı boya ile yapılmış ok ve işaretler var, çok yardımcı oluyor bunlar.

Yol boyunca kendinizi tropik bir ormanda hissedebilirsiniz, zira tüm taş ve ağaç gövdeleri sarmaşıklarla sarılı,nemli,bol örümcek ağlı ve börtü böcekli acayip bir ortam var. Kuş ve kurbağa sesleri çağlayanın sesi ile karışırken bambaşka bir dünyada gibi hissedeceksiniz.

Kayalıklarda kısa bir soluklanma ve kafa dinlemek o kadar iyi geliyor ki terapi gibi.

Sadece bu bölgede 1 gününüzü geçirmeniz mümkün. hatta ben oradayken bir çift çadır kurmuş kamp yapıyorlardı.
    Buradan çıkınca ilk durağım Ayvalık oldu. Cunda adasındaki Aşıklar tepesinde Sevim ve Necdet Kent Kitaplığındaki küçük kafede muhteşem ayvalık manzarasına karşı bir Türk Kahvesi içmek tüm yolun yorgunluğunu almaya yetti.

Çok güzel fotoğraflar çekebileceğiniz güzel bir mekan. Bu fotoğraf benim şimdiye kadar çektiğim en iyi kareler arasında.

Yollar taş döşeme olduğu için çıkmak ve inmek biraz meşakkatli.

Ben 3 tane değirmen gördüm Cunda adasında.

Değirmenlerden sonra Rahmi Koç müzesini ziyaret ettim. Öyle aman aman büyük bir yer değil,ama gelmişken görmekte fayda var. İçeride çok farklı kategorilerden koleksiyon ürünleri mevcut. Dalış kıyafetinden gemi ekipmanlarına, model oyuncaklardan Puch marka motosiklete çeşit çeşit obje. Mekan eski bir kilise, duvarlarda hâlâ freskler yer alıyor.

Vakit biraz geçince mekan da Ayvalık olunca bir tost yenir dedim ve klasik tostçular çarşısı yerine Ayvalık'ın en eskilerinden ve orijinal ayvalık tostu yapan bir mekana uğradım. Çok merkezi bir yerde,otobüs işletmelerinin ofislerinin olduğu Ayvalık belediyesinin hemen önünde. Ufacık bir yer ama lezzet ve hizmet 4/4 lük.

Buradan sonra rotamı Sutüven Şelalesine çevirdim. Günübirlik mesire alanı olarak kullanılan bir yer, bölgede adı Hasan Boğuldu olarak biliniyor. Hafta sonu olması ve saat öğleyi geçmesi nedeniyle biraz kalabalıktı. Size tavsiyem kafa dinlemek istiyorsanız ya hafta içi yada da sabahın erken saatlerinde gelmeniz olacaktır.

Burası da Kaz dağlarından gelen bir kaynak, su direk içme suyu olarak kullanılıyor. Tel örgüler ile çevirili alan dışına çıkılması yasak ama birçok yerde tel örgüde açıklık ve geçitler mevcut. kayalar çok prüzsüz olduğu için kayma riski yüksek.

Ben tel örgülerden sonra 500m kadar ilerledim ama tek olduğum için fazla risk almak istemedim. Fakat bir ara 2-3 kişi suyun ana kaynağına kadar gitmek için mutlaka dönmek istediğim bir yer burası.

Yol tek şerit dağ yolu, asfalt bozuk . Oldukça dikkatli gidilmesi gereken bir yol.
    Son durağım olan Ağlayan Şelaleye doğru yola koyuluyorum. Buranın da yolu önceki gibi riskli. Siz siz olun Google haritalara yazıp devam etmeyin, zira kendimi bir köyün sonunda yolun bittiği yerde buldum. Yolda tabela varsa o daha güvenilir oluyor bu tip yerler için.
    Mekan öncekiler kadar geniş bir alanda değil, girişte derme çatma bir lokanta var. Merdivenler ile inilen bir mesire alanı var, 5-6 tahta masa bulunuyor. Bir köprü de mevcut. Benim şimdiye kadar gördüğüm en geniş gövdeli ağaçlardan bir kaç burada yer alıyor. Tropik orman havası burada da hakim.

Ağlayan şelale denmesini nedeni suyun söz yaşı misali sızarak hatta damla damla akıyor oluşundan kaynaklı.

Buranın da derinliklerine gitmek güzel olurdu ancak daha önce dediğim gibi tek kişi ve yetersiz donanım(boy çizmesi,pusula vb.) nedeniyle bu da bir sonraki plana kaldı.
    Burada bir akşam yemeği yedikten sonra İzmir'e dönüş yoluna koyuldum. Saat 19:00 gibi eve döndüm.
    12 saat geziye 3 şelale ve kısa bir Ayvalık gezisi sığdırmış olmanın verdiği tatlı yorgunluk hâlâ üzerimde.
    Ortalama yakıt 3,6 lt/100 km oldu. farklı yönlerden esen kuvvetli rüzgar biraz hırpaladı diyebilirim. Bacak çantası çok işime yaradı. Puma marka motosiklet botumda gün boyu onca dağ taş gezmeme rağmen ne terletti ne de rahatsız etti. AGV Ax-8 Kask geniş vizörü ile yola ve çevreye hakimiyette kusursuz görüş alanı sunuyor. Hafif bir kask olduğu için rüzgara rağmen boynumda bir ağrı oluşmadı. Korumalı bot ve pantolon ile gezince aman yılan çıktı, böcek soktu, köpek bacağıma yapıştı dertleri olmuyor.
    200 den fazla fotoğraf çekmişim ancak hepsini nete yüklemek baya zor olacak. ara ara atarım belki fotoğraflardan.
    Umarım sizler için faydalı bir paylaşım olmuştur. Gitmeyi düşünen olursa Ramazan dan sonra eşlik edebilirim.
    Hepinize iyi akşamlar. Hayatta kalın ve motor kullanın.
    mombohunter, pardus81, Emreerol ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , festival alanına yakın konaklama imkanı varmıdır , İstanbul dan geleceğiz Adala Kanyonu çevresinde kamp alanları vs bilginiz var mı ?
    Zaten festival alanında kamp yeri vardı. Kusura bakmayın yeni gördüm. Şehit vardı Salihli de festivale geldiniz mi bilmiyorum ama çok buruk geçti. Tüm etkinlikler iptal oldu. İsimde yoğundu Mesajınızı yeni gördüm. Geldiniz mi buralara?
    Festival alanına gelince zaten göreceksiniz. Kamp alanı vardı jandarma tedbir almıştı. Ama işte elim olay sonucu şehidimiz olunca dostluk kampı oldu. Honda test sürüşü vardı.

Dün cenaze sonrası bir daha gitmedim adala ya biraz uzak kalıyor. Salihliyim ama iş dolayısıyla bir daha gidemedim. Zaten gidecek dermanda kalmadı. O hüzünlü durumu görünce.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Güzel gezi olmuş toprağım. Paylaşım için teşekkürler

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Şehidimize Allahtan rahmet dilerim , maalesef gelemedik oysa kanyonun çevresindeki parkuru fotoğraflarından görüp çok beğenmiştik.. Kıraç konseri , festival ve kanyonda gezmek güzel olacaktı yaza kısmetse artık..

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehidimize Allahtan rahmet dilerim , maalesef gelemedik oysa kanyonun çevresindeki parkuru fotoğraflarından görüp çok beğenmiştik.. Kıraç konseri , festival ve kanyonda gezmek güzel olacaktı yaza kısmetse artık..
    Gelicek olursanız yardımcı olurum. Müsait olduğum kadar sizi gezdiririm. Konserler vs iptal olunca kamptan başka ihtimal kalmadı. Özelden yazarsanız( ben size yazamadım) her tür yardımcı olurum. Kamp olayı yazın nasıl olur bilmem de festival zamanı güzel oluyor jandarma falan bekliyor ya güvenli oluyor kimse birşey demiyor. Yani yazın yasak olur mu sıkıntı olur mu tam bilmiyorum. Kamp yapılacak kalınacak çok yer var buralarda istedikten sonra sizler için araştırabilirim. Bozdağlar var bol virajlı tam motosiklet için.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Sağolasın , Adana tarafında Kayseri'deki kopuz başı şelaleleri içimde kaldı , bir ara o tarafa da gelmem lazım

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    geçe sene bayramda istanbuldan salihliye gelmiştim. 7-8 saat falan sürdü. baya eğlenceliydi ama tek başına biraz da sıkıcı olmuyo değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)