Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YİNE ZAM GELDİ

Motovento
    REKLAM ALANI

2 gun once sifiri 18000 lira olan Daelim daystar 250 ve s3 advance scooter suan 20500 lira. Ya herseye zam gelir mi bi ulkede hic mi indirim olmayacak. Aslinda varya maasa zam verdik diyorlar ya. Yalan. Maasa 200 lira zam geliyorsa zaten vergilerden geri aliyorlar. Firmalarida suclamamak gerekiyor aslinda. Adamlar ne yapsin. Firma istemezmi vergisiz olsada ellerinde tum motosikletleri satmak istemezlermi. Ya varya insani hayattan sogutuolar. Secim oy parti vs hepsi hikaye. Biri her issize maas dio digeri bayramda bir maas ikramiye diyor. Kimse bu ulkede Otv nin Kdv si aliniyor bu ne sacmalik demiyor. Yeter a a q q.
    kalidor bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cıvkı çıktı artık, verginin vergisini almaya başladılar resmen.

Bu yaz için o kadar çok planım vardı ama son 5 ay da o kadar çok zam geldi ki planlarımdan sadece birisini yapabilecek hale düştüm.

Sonumuz kötü olacak.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

SUAN BU DURUMDAYSAK SONUMUZU HARBI DUSUNEMIYORUM. DUSUNSENIZE ARKADASLAR YA SU FATURASINDA BILE ATIK SU BEDELI KATI ATIK BEDELI KATI ATIK IMHA BEDELI ALINIYOR VE BUNLARIN TOPLAMINDAN BIDE KDV ALINIYOR. yemin ederimki boyle bir sacmalik yok. Gercekten mutlu olan insan varmidir bu ulkede cok merak ediyorum. Benim icin degismeyen birsey var . Suan en pahali motosikleti alacak param olsa bile verdigim bu vergiye aciyorum. Sebebi vergi degil sebebi duzensiz alakasiz vergilendirme seklidir.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bu daha neki bunlar en güzel günlerimiz. Gelsin makarnalar.

Bu yazi silinmez ise yillar sonra paylasacagim bu yazimi. 50cc lik motosikletlerede ##yokus cikamadi vergisi## gelecek. Oksijene vergi geldginede inanin.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    itibardan tasarruf olmaz , daha bunlar iyi günlerimiz.

Benzinin yarisindan cogu vergymis ya la. Vayyyy benim halime. Daha yeni ogrendim. Gunaydin kavukluya.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Maliye Bakanı'ndan feyz alın: Bu zammı kabul etmiyorum deyin.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ben motosikleti geçtim, işlerimiz seçim haberinden sonra düştü, ufak tefek kazanç dışında bir şey olmamaya başladı, daha bu günler iyi günler, umarım haksız olurum çünkü yandık mı hep beraber yanacağız, bu kadar verginin alınması, doların bu kadar yükselmesinin sebebini ahlakı olan her insan anlar, izah eder, bunun yegane sorumlusu bu ülkede 16 yıldır her istediğini yapanlardır, en ufak engelle karşılaşmayanlardır, suçu başka yere atanlar ahlak yoksunudurlar, kaymak yiyenlerden değilseniz, ufak paralarla geçinmeye çalışıyorsanız, fikriniz ne olursa olsun bu ülke bataklığa dönüşürse hepimiz bu bataklıkta tarafından yutulacağız, bu sebepten aklınızı ve ahlakınızı çok iyi kullanın, bu saatten sonra bu ülkenin geleceği için yapacağınız her şey ve alacağınız kararlar önemli, benden söylemesi.
    dyavol-77 ve xawa bunu beğendiler.

Anlamadgim bi konu 100 kg lik motosiklet ile 1000 kg lik bi araba ayni fiyata denk geldi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    100 gramlık iPhone 1000 kilo domatesle aynı ya?
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 gramlık iPhone 1000 kilo domatesle aynı ya?
    İşte bu ilim ve fen de ilerlemiş bir devlet le zencefil i bile ekvator dan ithal eden ve söz nu ettiğin domates in bile tohumunu İsrail den , Hollanda dan ithal etmek zorunda kalan bir zihniyet in arasında ki farktır.
    Rahmet li " demirel japonya dan bir toyota ithal etmek için bir gemi dolusu patates satmak zorundayız " demişti zamanında ....ağlanacak durumdayız.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 sene önce 9 bin lira civarıydı fiyatı, bana fazla geldiği için superlight 200 almıştım. bu ülkede hala kriz olmadıgını düşünen ya aptaldır ya da bakandır

Merdo dogru soyluyorsun. 2500 lira olan cin mali scooter tam iki senede 5200 lira oldu. Şaka gbi.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    çok yaktığı için 96 model arabamı sattım (96 uno 70s yaklaşık 22 senedir ailemdeydi ayda 2 kez sanayiye uğratıyordu)
    motor alırım evden işe işten eve giderim dedim motor fiyatları sattığım araba fiyatıyla aynı
    beğendiğim motorun fiyatının düşmesi imkansız bari 2. ele düşer fiyatı 3-4bin ucuz olur mu diyorum ama 2.el fiyatı neredeyse sıfırla aynı
    alacağım model bizde 12bin birim para yurtdışında 3bin birim para
    işin içinden çıkamayıp bugün 1.5bin tl ye kron xc 150 bisiklet aldım

motor hayallerim başka bahara kaldı pedala devam

ülkem insanları için tek dileğim daha beter olun yiyecek ekmek bulamayın inş (ben de dahil) o zaman belki aklınız başınıza gelir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Sadistic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 1.5bin tl ye kron xc 150 bisiklet aldım
    Üstad,üzerine bin tl daha koyup yadea e-bike alaydin pedal takviyeli lityum pilli bafang motorlu..neyse sağlik olsun...

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    O kadar sey yazdim cevapla yerine vazgece tikladim arkadas lanet olsun mobile

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir zamanlar toz pembe hayaller kurardım, bir gün 4 silindir bir super bike ya da naked alacağım ve ona çok iyi bakacağım derdim kendi kendime.

ama artık bu mümkün değil, elimde 150cc bir hint motoru var ve motorumu seviyorum. maddiyat el verdiği sürece onunla yol alacağım ve maddiyat yetmese bile bir ömür benim olacak, çalışsın yada parça beklesin fark etmeyecek.

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar sey yazdim cevapla yerine vazgece tikladim arkadas lanet olsun mobile
    sorma yaa, hele türkçe karakter kullanmak eziyet oluyor. "sıkılıyor" ya da "civatayı çok sıktım yalama oldu" gibi kelimeler yazacaksın ama klavyede "ı" harfi yok. lg g2 türkçe klavye de yükleyemedim. sorun hep.

Ben bunu defalarca yaptim. Yazdim yazdimmmmmm sonunda lanet olsun dedim sildim. Soylenecek cok sey var aslinda fakat degismeyen kafalar var degismesini istemeyen insanlar var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Senin ki ynlislikla olmus ama benim yzdiklarim beni strese soktu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)