Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Zincir yaglama

Motovento
    REKLAM ALANI
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişlinin üzerini kapatan plastik parçayı söktünüz mü? ben zincir temizlerken hiç sökmedim o parçayı. Yanlış mı yapıyorum acaba?
    arkadaşımız o parçayı sökmüş ama sökmek zorunda da değilsiniz. fakat mesela ben de titiz olduğum için 2 yağlamada bir söküp pırıl pırıl yapıyorum o parçayı. epey pislik ve zincir yağı birikmiş oluyor. fakat dediğim gibi orda biriken yağlar ve pislikler zincire temas etmediği için sökmeseniz de olur. zevk meselesi aslında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alt üst zincir kapağı olan motorun zincirinide aynı periyotta yağlamak zorunlu mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı french press adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön dişlinin üzerini kapatan plastik parçayı söktünüz mü? ben zincir temizlerken hiç sökmedim o parçayı. Yanlış mı yapıyorum acaba?
    her zaman sökerim, her seferinde temizlersen temizlemesi kolay oluyor. Seninkine ne biçim yağ birikmiştir şimdi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyet açısından Ciddiyim,teknik açıdan tabiki espri yapıyorum...

Maliyet:(Küçük cc)40-50tl zincir için 5-6 kutu şu efsane Markanın sıvı gres ürünü kullananlar var,ve neredeyse 2 zincir fiyatına denk geliyor.benzer bir örnek Calgon ve Rezistans olayında'da mevcuttur.

Teknik:Tabiki zinciri yağlamak sadece dayanım için değil,hareket halinde tehlike arz etmemesi için yağlanır.

Allah ömür verdikçe daha çok zinciri yağlasam mı?yoksa yağlamasam mı? konuları açılır.

Müsterih olunuz...

Not:Üst post içeriğindeki yorumları es geçip benim yorumumu almanız gayet mantıklı olmuş.
    Maliyet açısından dediğiniz mantıklı, sadece ucuz değil pahalı zincir için de çok masraf oluyor.

Ama sürüş esnasında kopup da tekere veya sırtımıza dolanmasına engel olmak için mutlaka yağlamak lazım.

Yağlamak için de çuvalla para vermeye gerek yok, yağdanlık ve kalın dişli yağı ile 10 liralık yağ kullanarak defalarca yağlayabilirsiniz.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyet açısından dediğiniz mantıklı, sadece ucuz değil pahalı zincir için de çok masraf oluyor.

Ama sürüş esnasında kopup da tekere veya sırtımıza dolanmasına engel olmak için mutlaka yağlamak lazım.

Yağlamak için de çuvalla para vermeye gerek yok, yağdanlık ve kalın dişli yağı ile 10 liralık yağ kullanarak defalarca yağlayabilirsiniz.
    Sözüm,''Abiii 50tl'ye m...tul zincir yağı aldım varya motor resmen mermi oldu''mantığını taşıyanlara...

1 litre 90 Numara dişli yağı(25 tl) motoru eskitir..ne o-ring li zinciri nede normal zinciri bozar,yıllarca kullanılır..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sözüm,''Abiii 50tl'ye m...tul zincir yağı aldım varya motor resmen mermi oldu''mantığını taşıyanlara...

1 litre 90 Numara dişli yağı(25 tl) motoru eskitir..ne o-ring li zinciri nede normal zinciri bozar,yıllarca kullanılır..
    scotoiler kullanıyorum gayet memnunum çamura girmediğim sürece zincir temizleme yapmak zorunda kalmıyorum
    ayrıca motoru değiştiğimde yeni aldığım motora takıyorum eskisinden söküp
    yağlama on numara beş yıldız
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)