Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hangi scooter'ı almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Herkese merhaba,

Bizde (babam ve ben) 2 tane Spada Anton var 150 ve 200'lük olmak üzere. Motosikletlerden memnunuz fakat özellikle 150cc olan güç yetersizliğinden dolayı beni biraz yoruyor. Mâlum, gücü 11.6 beygir. Rampada, gazlamak gerektiğinde sürekli vites değiştirmek yorucu olmaya başladı. Bu yüzden bu motosikletleri satıp 2 veya 1 tane scooter almak istiyoruz. Ehliyetim A1 olduğundan tercih listeme şunları ekliyebildim;

• Honda PCX 125 2018 (makyajlı)
    • Kymco X-City 125i
    • Yamaha X-Max 125 ABS
    • Yamaha Tricity 125 (sıfır olmadığı için 2.el)
    • Sym Jet 14
    • Peugeot Speedfight 125

Bütçe olarak XMax dışındakiler çok sıkıntı oluşturmaz. Önemli olan 100-110 arası süratle bizi fazla yormadan uzun yol (~200 KM) yapabilmesi. Yazın haftanın 3 günü E-5'den Maltepe-Kocaeli gidip geleceğim. Bu süratlerde bizi çok yormayacak motosikletler sanırım XMax ve PCX. Kymco X-City hakkında pek bilgim yok. Yamaha NMax tipten kaybediyor o yüzden listeye eklemedim. Sizce hangisini almalıyız ve neden? Yoksa değiştirdiğimize değmez mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Piaggio XEVO 250, fiyat, hız, bagaj, atiklik, az yakma ve tasarım (bana göre), sele rahatlığı tüm rakiplerinden daha iyi ve daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. ben aldım tavsiye ederim, ömürlük motordur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tabiki kymco. pcx ve nmax kullanmış biri olarak kymco diyorum.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    pcx 125, nmax 125, xmax 250, kymco downtown 300, honda forza 300, piaggio xevo 250, burgman 200 kullanmış biri olarak kesinlikle piaggio xevo 250 diyorum ben de. Kymco downtown ve honda forza da oldukça iyidir ama yaklaşık 30 kilo daha ağır bu motorlar.

pcx 125, tricity 125 ile uzun mesafelerde bir süre sonra motor mu sizi kullanıyor siz mi motoru kullanıyorsunuz o duruma düşebilirsiniz. Hele ki hızlı akan trafikte kendinizi sürekli emniyet şeridinde bulabilirsiniz. Bu tür mesafeler için en az 250cc bir motor almalısınız ki gazı açtığınızda trafiğin önüne geçebilin aksi halde trafik sizi sürekli süpürecektir ve bu da oldukça tehlikeli bir durum.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Mesajda yanlış yazmışım Kymco X-City değil Kymco X-Town 125 olması gerekiyordu.

Yorumlar için teşekkürler. XMax 125 hakkında düşünceleriniz neler? Bu motosiklete 20.600 tl verilir mi?

piaggio kullanıcısı olarak piaggio derim, x-max 125 kasa olarak 400 gibi duruyor geçen gün gördüm ama gidişi nasıldır merak etmedim değil

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    xmax 125 burda baya bir önce çıkıyor yeni kasa yeni motor.videoları var o ağırlığa rağmen nasıl gidiyor o şekilde anlamadım.belki öbürlerinden yarım litre daha çok yakıyordur ama bence değer.arkadaşım dün 0km xmax 300 aldı ateş ediyor desem doğrudur.pcx ten geçti oda takoza binmişim haberim yok diyor.etiketi tartışmaya açık değil hiç biri o paraların motoru değil.durumun iyise zaten pek takılmazsın buna

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X

Motosikleti
    Alıntı berksengun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajda yanlış yazmışım Kymco X-City değil Kymco X-Town 125 olması gerekiyordu.

Yorumlar için teşekkürler. XMax 125 hakkında düşünceleriniz neler? Bu motosiklete 20.600 tl verilir mi?
    Yazık günah 125 lik motora o paraları vermeyin, ayrıca 125 sıkar, xevo 250 alıp üstüne de en kaliteli ekipman alınır, abs olmaması dışında eksiği yok fazlası var. Avrupa da her kapı önünde bir tane bulunurken, ülkemizde tutmama sebebine akıl sır ermiyor.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    20.600tl fiyatı var alım satım plaka sigorta masrafı 21.500tl
    125cc maxi scooter. Kötü mü? Hayır kesinlikle değil hatta çok da yakışıklı.
    Ama yarı fiyatına 22 beygir 20nm torklu devasa çift bagajlı italya üretimi çelik fren hortumlu yol bilgisayarlı immobilizerlı city grip lastikli orjinal sissy barlı x-evo 250 var. Çok da güzel gidiyor 145km'si garanti var. En dik yokuşlarda hız kesmeden gider hatta hızlanmaya devam eder.
    Marka fanatikliği gibi gözükebilir bu yazımı okuyunca ama gerçekten fiyat performans motorudur x-evo 250.. Ayrıca süspansiyonları rahat, sert değil ve sessiz bir motora sahip. Tek dezavantajı ABS yok fazla ağır da değil 170kg.

Misal BigLion tracer 700 kullanıyor ama xevo'yu herkese hala tavsiye ediyor, keza ben de öyle hatta diğer kullanan tüm arkadaşlar da öyle. Bir deneyin derim.

Motosikleti
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20.600tl fiyatı var alım satım plaka sigorta masrafı 21.500tl
    125cc maxi scooter. Kötü mü? Hayır kesinlikle değil hatta çok da yakışıklı.
    Ama yarı fiyatına 22 beygir 20nm torklu devasa çift bagajlı italya üretimi çelik fren hortumlu yol bilgisayarlı immobilizerlı city grip lastikli orjinal sissy barlı x-evo 250 var. Çok da güzel gidiyor 145km'si garanti var. En dik yokuşlarda hız kesmeden gider hatta hızlanmaya devam eder.
    Marka fanatikliği gibi gözükebilir bu yazımı okuyunca ama gerçekten fiyat performans motorudur x-evo 250.. Ayrıca süspansiyonları rahat, sert değil ve sessiz bir motora sahip. Tek dezavantajı ABS yok fazla ağır da değil 170kg.

Misal BigLion tracer 700 kullanıyor ama xevo'yu herkese hala tavsiye ediyor, keza ben de öyle hatta diğer kullanan tüm arkadaşlar da öyle. Bir deneyin derim.
    evet ben tracer in yanında hala xevo yu kullanmaya devam ediyorum ve satmaya da hiç niyetim yok yani tracer ı satarım ama xevo yu büyük konuşmayayım ama satacağımı zannetmiyorum. Ayrıca xevo yu bırakıp, pcx, nmax gibi küçücük motorlara bu fiyatlara rağbet edilmesi de çok can sıkıcı.

Motosikleti
    Spada Anton 150
    Şu ana kadar en beğendiğim motosiklet 2018 (yeni kasa) X-Max'ler. Yeni Honda PCX hoşuma gitmişti fakat Türkiye'deki modelinde ABS olmayışından dolayı biraz soğudum ve performans açısından şimdiki motosikletimin daha iyi olduğu kanaatindeyim. Kymco X-Town 125 de fena değil fakat 180 kilo ve beygiri düşük. Nasıl bir performans sergiliyor bilemiyorum.

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio XEVO 250, fiyat, hız, bagaj, atiklik, az yakma ve tasarım (bana göre), sele rahatlığı tüm rakiplerinden daha iyi ve daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. ben aldım tavsiye ederim, ömürlük motordur.
    Piaggio XEvo güzel bir motosiklet, iyice araştırdım. Komşumuzda da vardı. Tipini çok sevmiyorum, ABS olmayışı da beni biraz üzdü. Geçen yıl SYM GTS 250i Evo modelini de yaklaşık 2000 km kadar kullandık ve frenler ıslak zeminde biraz sıkıntı yaşattı. O yüzden ABS kriterlerim arasında. Ayrıca şuan ehliyetim A1 sınıfı. Şu anda 150cc kullanmama rağmen 125cc sınırına maalesef tabiyim. O yüzden 125cc bir motosiklet arıyoruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)