Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletimin freni ni değiştirdim ön disk fren hep biraz frenliyor sıkı kalmış ne

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 125r
    Arkadaşlar dün motorsikletçide ön freni değiştirttim eve dönerken motor hep daha yavaş gibime geldi durduğum yerde itmek çok güçleşince ön frenin sürekli biraz fren yaptığını anladım önerileriniz nelerdir nasıl gevşeltebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hidrolik frende gevşetme gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum, eğer hortumlara hava kaçması sonucu pistonların normal konumdan daha sıkışık olması gibi olağandışı bir durum yoksa balatanın biraz yenmesini bekleyeceksiniz.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Hidrolik fren gevşetilmez frene basmayı bıraktığında balatanın diskten kendisi uzaklaşmalı. Balatayı söküp balata spreyi ile kaliperi iyice temizlemek çözüm olabilir.

Balata sökmek çok kolaydır birkaç anahtar ile internetten videoları izleyerek kendin rahatlıkla yaparsın.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hidrolik deposunun kapağını aç , tekeri çevir rahatlama varsa kapağı kapat , aksi halde balatalar yerine oturmamış veya kaliper pistonunu geri iterken çamur vs sıkışmıştır , söküp güzelce temizlemeli , önce balata temizlik spreyi sıkıp sökmeden üzerinden temizlemeyi de deneyebilirsin..

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ercey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün motorsikletçide ön freni değiştirttim eve dönerken motor hep daha yavaş gibime geldi durduğum yerde itmek çok güçleşince ön frenin sürekli biraz fren yaptığını anladım önerileriniz nelerdir nasıl gevşeltebilirim
    Birkaç sebebi olabilir. Ancak eğer bu olay önce yoktu ve balata değişince olduysa, ihtimallerden bir tanesi, önceki balata inceldiğinde eklenmiş olabilecek hidrolik, yeni ve daha kalın balata sebebiyle balata üzerindeki sıkışma basıncını artıracağındandır. Eğer ön fren hidrolik kutusunun kapağını dikkatlice açıp içindeki yağın taştığını görürseniz neden budur. Az birşey hidrolik yağın boşaltılması sorunu çözecektir. Ama hidrolik fren kutu kapağını açtığınızda yağ taşmıyor hatta eksik duruyorsa, bu durumda, kirli ve rahat hareket etmeyen kaliper pistonu ile, fren sisteminde hava kalmış olabilme ihtimalleridir.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Peugeot 103
    Kaliperlerde genellikle ayarı olur ama nerede olduğunu bilmiyorum.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    eğer diskin bitikken veya balatan hidrolik takviyesi yaptıysanız yeni disk veya balatada kaliper tam kendini çekemez sıkar diski

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)