Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT 09 elektirik kesme

Motovento
    REKLAM ALANI

MT 09 normal şekilde giderken sanki kontağı kapatmışım gibi ekran gitti elektirik kesti bir kaç saniye sonra ekran geldi serse gittim akü başlarına baktılar gevşekmi diya ama değildi bir daha yaparsa elektrik tesisatını kontrol edicez dediler başına bu şekilde böyle bir olay gelen varmı ? sebebi ne acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Daha önce aynı sorunu XT ile yaşadım. Ama bendeki sorun, motosikletin 12 yaşında olması nedeniyle soketlerde oluşan korozyondu. Sağ grenajları söktüm ve alternatirden giden tüm soketleri tek tek kontrol ettim. Bir tanesinin içindeki metal paslanmış ve temassızlık yapıyordu. Geçici olarak çözdüm ama iyi hatırlattınız, bir ara o soketi değiştirsem iyi olacak

serviste kontağa wd 40 sıktılar belki temasızlık vardır diye benim de tahminin acaba bir an anahtarımı okumadı imblozer olabilirmi acaba ?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akuyu normalde soktugunuzde olan degisiklikler( saatin ve ya tripmetrenin sifirlanmasi gibi) oluyor mu? Bir daha yaparsa bu degisiklikleri kontrol ederek yorum yapabiliriz.

Eger degerler sifirlaniyorsa, sorun aku baglantilari ve ya ana sigorta(mars rolesi falan da deniyoyor buna sanirim, benim motorda 30A main fuse yaziyor) soketindedir, muhtemelen korozyon vb, ya da bi temazsizlik vardir. Eger degerler sifirlanmiyorsa muhtemelen sorun kontak ve kontaga bagli soketlerdedir. sigorta kutusu ve bagli soketleri gozden gecirmeniz iyi olur.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akuyu normalde soktugunuzde olan degisiklikler( saatin ve ya tripmetrenin sifirlanmasi gibi) oluyor mu? Bir daha yaparsa bu degisiklikleri kontrol ederek yorum yapabiliriz.

Eger degerler sifirlaniyorsa, sorun aku baglantilari ve ya ana sigorta(mars rolesi falan da deniyoyor buna sanirim, benim motorda 30A main fuse yaziyor) soketindedir, muhtemelen korozyon vb, ya da bi temazsizlik vardir. Eger degerler sifirlanmiyorsa muhtemelen sorun kontak ve kontaga bagli soketlerdedir. sigorta kutusu ve bagli soketleri gozden gecirmeniz iyi olur.
    Reçeteniz beyefendi güne 1 kez açken kullanın

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı TAHSİNN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serviste kontağa wd 40 sıktılar belki temasızlık vardır diye benim de tahminin acaba bir an anahtarımı okumadı imblozer olabilirmi acaba ?
    MT07'lerde anahtarlığın sallantısından kontak kapanması sorunu vardı. Anahtarlık kullanıyorsanız sizde de aynı sorun vardır.

Anahtar yuvası yağmur-kir topladıysa da yapabilir.

değerler aynı kaldı değişiklik yok heralde kontakta bir temassızlık oldu dün 100 km yol yaptım bir sıkıntı olmadı İNŞAALLAH bir daha yapmaz yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler .....

Motosikleti
    Honda Crf 250 L
    Hocam kontakda temassizlik olmustur anahtari taktindan sonra hafifce sag sola oynatin kapatirsa tekrar o islemi yapin gecene kadar bide cukura kasislere girerken dikkat edin sallanti esnasinda kucuk bi oynamayla kapata bilir bu arada kontak orginal anahtarligi var dimi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler