Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor fazla ısınınca vitesler geçmiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT 25
    Bu gün şehiriçi 1-1.30 saat kadar motor üstünde kaldım Motorun sıcaklığı da bacaklarıma da vurmadı. ama haliyle çok ısınmıştır debriyaj elciklere yakın kavrıyor. Fakat ısınınca cok daha yakın kavramaya başladı. RKS Rn180 motorum içinde motul 20-50'yağ mevcut. Neden böyle oldu anlamadım motor daha 5300km'de buna ek olarak. Vites o kadar setleşti ki pedalı kıracağım sandım bir ara. Geçmişteki konulara baktım fakat debriyaj balatası demiş herkes genelde. Ben debriyaj balatasını yediğimi sanmıyorum. Bilinçli bir kullanıcıyım.

Buna ek olarak bazen motor kalkarken ya da çok ısındığında çok gaz vermezsem motordan birşeylerin takır tukur ettiğini duyuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Titanic kullanırken ilk zamanlar benim de motora 20-50 yağ koymuşlardı, muhtemelen Motul 3000 mineral yağdı. Benim de vitesler dal kırıyormuş gibi çat çut geçiyordu. 2000 km kullandım, bir sonraki bakımda yarı sentetik Motul 5100 10-40 koydurmuştum da vites geçişlerim yumuşamıştı.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Bence yeni motora 20-50 mineral yağ koyulmaz.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20-50 ne la traktör mu bu

Cevap sorunun içinde.

Motosikleti
    MT 25
    nasıl yağ koymalıyım motul 3000 degil yağ bildiğimiz dümdüz 20-50 motul

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Yağın tabi etkisi var ama çok ısındıktan sonra debriyaj ayarı değişiyor bu çin malı hava soğutmalı motorlarda aynı sorundan bende muzdaribim çözüm olarak çok ısınmış bi durumdayken yaptım debriyaj ayarımı soğukken biraz yukardan kavrıyor ama ısındıktan sonra normal hale geliyor

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Kılavuzuna bakın yağ için, ama Motul 5100 10W-40 veya 15W-50 tavsiye edebilirim.

Motosikleti
    MT 25
    Bu gun zinciri değişmek icin kahramanlardaydim zinciri aldim servise gittim. tam servise gittim adam debriyaj telina bakti koptu kopucak bakinca elinde kaldi zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)