Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBR125r İLE UZUN YOL YAPILIR MI

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ek olarak bir hatırlatma yarın hava yağmurlu gözüküyor uzun yolda sağanak yağmura yakalandım ben afedersiniz donuma kadar ıslanmıştım ve eldivenim yoktu yağmur damlaları o kadar hızlı düşüyordu ki ellerime çivi gibi saplanıyordu ona göre önlemlerini alırsın
    igaa123 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    5. Vites 100le rahat gidersin.
    Hayırlı yolculuklar.
    Artcili yuklu 125 ile 400 km yaptım.
    igaa123 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Benim makineyle aynı yolu gittiysem sen her türlü gidersin. Otobana da girmedim Bolu dağını tirmandim bana mısın demedi, iyi yolculuklar tekeriniz düz bassin otobüslere kamyonlara dikkat
    igaa123 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yqpilmaz gitmiyor o motor kanser olursun

Altınızdaki motor için 400 km.yolun lafı bile olmaz inanın.Yeterki güvenli sürüşe önem verin,kendinizi kollayın.Sayın Levent 84 yanınıza almanız gerekenleri güzel açıklamış.Mevsim geçişi malum,yağmura ve ıslanmaya karşı önleminizi almayı ihmal etmeyin.Birde amaç şu hızlarla şu vakitte orda olmalıyım değilde sağ sağlıklı,zevkini ala ala gideceğiniz yere varmak olsun.Kazasız,belasız....
    igaa123 bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    dikkatli olun
    hastanedeyim
    motorla gitmeyin derim bundan sonra
    igaa123 bunu beğendi.

Zamanında cbf150 ile İstanbul-İznik günübirlik.İstanbul Sakarya günübirlik.Ybr125 ile İstanbul-Tekirdağ-Edirne günübirlik.İstanbul Sakarya günübirlik, İstanbul-Sakarya-Mudurnu-Abant günübirlik birden çok kez yapmışlığım var bir kaçı artçılı idi.Ama şu an o motorlarla o yollara gider miyim? Zorunlu değilsem gitmem aga.O zamanlar bir heves gidiyormuşum, şimdi yaş ilerleyince o riske, o yorgunluğa değmez diyorum.
    Ha insanın hayatında 1 kez de olsa o küçük motorla böyle bir şey yapması acayip de bir tatmin duygusu sağlıyor ama şimdiki aklım ve tecrübemle arkama eşimi alıp gece vakti İstanbul Sakarya yapmak benim için delilik.O zaman gece 22.00 de yola çıkarak yapmışlığım var, hem de Kasım ayında.
    Motorlar her türlü gidiyor da sürücünün durumu önemli, azimli ve bunu da başarırım modunda ve tam techizat ve dikkatle yapılıyor. Sonrasında da ben bunu da başardım dedirtiyor adama.
    Ama şu an kimse beni 125 cc ile o yollara götüremez. Daha yeni 400cc alet aldım sırf İstanbul'da işe TEM'kullanarak gidiyorum ve aynı hızları 150 cc ye göre daha rahat yapayım diye, abs var diye v.s.
    Gitmeyin demem ama orta yaşa dayanmışken bugün o cc'lerle uzun yola beni kimse götüremez.Bu konuda bakış açım tamamen değişti.
    Haa mopedle Avustralyadan Londraya giden var.Ybr125le dünya turu yapanlarla istanbulda bizzat tanıştım.Yapılır.
    Ama yorucu, yıpratıcı ve işin kötüsü bi kere yapınca da yine yaparım dedirtici bir durumu var küçük cc ile o işin.Bir nevi meydan okuma gibi ve insan oğlu bunu seven bir varlık.
    Gidecekseniz buradaki doğru tavsiyeleri dikkate alın.Hava durumu kötü olacaksa direkt iptal edin.Mümkün olan en rahat yolları tercih edin, bazen otobanda sürmek ara yollardan çok daha güvenli olabiliyor, çünkü zırt pırt şehir içi geçişi ve yolu kesen tali yollar yok.Ben yukarıda yazdığım sürüşlerin hemen hepsini ağırlıkla otobanda yapmıştım ve en ufak bir sorun yaşamamıştım, yorgunluk dışında. Çok yorulacaksınız bunu da hesaba katın. Dedim ya deneme amaçlı ise bir kez deneyin ama meydan okumaya dönüşmesin, öyle bir potansiyeli var çünkü küşük cc ile, bayağı dayanıklılık testine dönüşüyor çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Ha bir de zamana karşı yarışılmadan sürülmeli, yolun düşünülenden daha uzun süreceği hesaba katılmalı ve erken çıkılmalı. Bol mola verilmeli, enerji verici yiyecekler ve su tüketilmeli. V.s v.s. Zaten bi çok kişi detaylıca yazmış
    Ve son bir şey, eğer karar vererek yola çıkmışsanız artık cesaretle ve kafanızdaki endişeleri silerek sürün, pozitif olup yola ve sürüşe odaklanın.Dikkatli ve güvenle sürün.
    igaa123 bunu beğendi.

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dikkatli olun
    hastanedeyim
    motorla gitmeyin derim bundan sonra
    5. Vites 100 le rahat gidersin demiştin

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    cbf 150 ile 1 günde 600 km yapmıslıgım var cbr 125 ile neden yapılmasın ki?
    igaa123 bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı igaa123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. Vites 100 le rahat gidersin demiştin

Sol dirsekte 2 uzun platin 13 vida ile inşaat yaptıklarından beri motoru bıraktım. Kolumda kısıtlılık kalma durumu yüksek ihtimal.
    ayrıca sağ bileğimde kırık kaburgada 3 kırık akciğer karaciğer ve böbrekte zedelenme var demişmiydim ?

motorla gidilecekse de dainese altı ekipman olmamalı.
    Ekipman önemli. Bir kere giymezsin 2 ay ayağa kalkamazsın.

Allah'a emanet olun. Arada girer konulara bakarım.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Bitane adam honda today ile antalyadan trabzona gitmisti yanlis hatirlamiyorsam. Ybr ile dünya turu yapan 2 vatandasta var
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitane adam honda today ile antalyadan trabzona gitmisti yanlis hatirlamiyorsam. Ybr ile dünya turu yapan 2 vatandasta var
    eskiden forumda zileliorhan diye bir abimiz vardı mondial drift 125 ile bir günde 650 700 km leri görüyordu...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Artık Yok...
    millet bisikletle dünya turu atıyor hatta bir tanesini alanyada kamyon çarpmışdı ölmüşdü galiba geçen sene..

ben hatırlarım küçükken fethiyeye bodruma italyadan belçikatan bisikletle elen çiftler vardı karı koca..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    DUKE 200 bile uzun yol yetersiz geliyor bana cbr 125 r mı güldürme beni

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler