Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shine34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba,

Yeni motor plaka işlemleri için 2 gün önce notere başvurdum. İşlemi tamamlamadan önce plakanın "BED" olduğunu söylediler. Hem anlam olarak kötü olması hemde trafikte kadınlara karşı yanlış bir düşünce oluşturmasını istemememden dolayı işlemi iptal ettirdim.

Bugün tekrar notere gittim o seri geçmiştir diye ama malesef yine aynı plaka geldi. Başka bir notere bu konuyu sorduğumda 10 gün beklersen başkasına devreder dedi ama başından savmak için mi söyledi yoksa gerçekten öyle mi bilmiyorum.

Geçenlerde forumda açılan bir konuda siyasi plaka denk geldiği için değiştirmek isteyen bir arkadaş vardı, baya uğraştı ve parasından oldu malesef.

Henüz plaka çıkmamışken bu konuda ne yapabilirim diye size sormak istedim,

teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Noter doğru söylemiş ama 10 gün mü sürer daha fazla mı orası belli olmaz, sonuçta sırayla veriliyor plaka.. Kadınlara karşı kötü bir düşünce oluşturması kısmın güldüm, merak etmeyin kadınlar sizin plakanıza bakıp mesaj verdiğinizi süşünmezler, niye düşünsünlerki ? Siz mesela plakalara bakıp bu tür şeyler mi düşünüyordunuz ?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim mi içimde kötülük yok diyecem de alakası yok. Ama bed nedir bana bişey çağrıştırmadı. Ped mi acaba

benim plaka da bea geldi
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mi içimde kötülük yok diyecem de alakası yok. Ama bed nedir bana bişey çağrıştırmadı. Ped mi acaba

benim plaka da bea geldi
    Aslında plaka dediğimiz şey bir harf dizisi. Ama bizim toplulumuzda, o harf dizisinin bir anlam ifade ettiği düşünüldüğü için bende bu konuya ister istemez taktım.

Birde hak verirsiniz ki bu toplumdaki insanlar durduk yere birbirlerini felan vuruyorlar. Böyle saçma sapan şeylerle muhattap olmak istemiyorum. Derdim bu kısaca özetleyecek olursam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter doğru söylemiş ama 10 gün mü sürer daha fazla mı orası belli olmaz, sonuçta sırayla veriliyor plaka.. Kadınlara karşı kötü bir düşünce oluşturması kısmın güldüm, merak etmeyin kadınlar sizin plakanıza bakıp mesaj verdiğinizi süşünmezler, niye düşünsünlerki ? Siz mesela plakalara bakıp bu tür şeyler mi düşünüyordunuz ?
    Normalde şuan BEH veriyor. BED dağıtılırken denediğim için üstümde kalmış.

beyler yanlış anlamayın lütfen yeni üyeyim nasıl konu açılacağını bilmiyorum tekrar özür dilerim.Beyler bir ilan gördüm ducati nin bir motoru motorparktan alındı oyüzden evrakları yok sormayın diyor resimlerdede plakanın bir kısmı gözüküyor sizce bu motor alınırmı alırsam polis yakalarsa ceza kesilirmi kimlikle satış yapacağım diyor.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    BED olsun ne olacak ki.. durduk yere 150 TL daha para mı harcamak istiyorsun . Ben olsam o paraya motosikletime yakıt alır keyfime bakarım

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı trkklertgrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yanlış anlamayın lütfen yeni üyeyim nasıl konu açılacağını bilmiyorum tekrar özür dilerim.Beyler bir ilan gördüm ducati nin bir motoru motorparktan alındı oyüzden evrakları yok sormayın diyor resimlerdede plakanın bir kısmı gözüküyor sizce bu motor alınırmı alırsam polis yakalarsa ceza kesilirmi kimlikle satış yapacağım diyor.
    evraksız motor alınmaz evraksız motorla çevirmeye girerseniz motosikletiniz bağlanır ayrıca zaten evrakları da sizin üstünüze olmadığı için bir daha rüyanızda anca görürsünüz motoru.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    BED nin ne anlamı var ki?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BED nin ne anlamı var ki?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.
    bed ingilizce yatak anlamına geliyor,ben bed plakalı araç görsem aklımın ucundan geçmez şahsen

Motosikleti
    Alıntı ftkrblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bed ingilizce yatak anlamına geliyor,ben bed plakalı araç görsem aklımın ucundan geçmez şahsen
    İngilizce anlamını biliyorum ama hiç o şekilde düşünmedim yani. Benimde aklımın ucundan geçmez.

Benim çevrem mi art niyetli anlamadım ki Kime sorsam sakın diyor. Burada tam tersi bir düşünce var

Bir arkadaşımın söylemesi üzerine farkettiğin bed yani şer anlamı var. Normalde bende önemsemem önceki yorumumda belirttiğim gibi ama bir kaç kişi ısrarla boşver diyince doğrusu benimde hevesim kaçtı bu şekilde düşünmeye başladım. Şuan alternatifim varsa sonradan pişman olmamak adına değerlendirmek istiyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Shine34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim çevrem mi art niyetli anlamadım ki Kime sorsam sakın diyor. Burada tam tersi bir düşünce var

Bir arkadaşımın söylemesi üzerine farkettiğin bed yani şer anlamı var. Normalde bende önemsemem önceki yorumumda belirttiğim gibi ama bir kaç kişi ısrarla boşver diyince doğrusu benimde hevesim kaçtı bu şekilde düşünmeye başladım. Şuan alternatifim varsa sonradan pişman olmamak adına değerlendirmek istiyorum.
    O dediğin şer anlamda olan ''BAD''yani kötü demek,BED yukarıda behsedildiği gibi yatak anlamında..

Kafaya takılacak birşey değil,2002 yılında aldığım aracın plakası 06 PET ** 'idi..2yıl bindim sattım..

Motosikleti
    Alıntı Shine34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neden yatak kelimesi çok mu ayıp bir şey?
    sen mağazaya gittiğinde uyunacak bir yer mi alacağım diyosun ayıp olmasın diye?

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediğin şer anlamda olan ''BAD''yani kötü demek,BED yukarıda behsedildiği gibi yatak anlamında..

Kafaya takılacak birşey değil,2002 yılında aldığım aracın plakası 06 PET ** 'idi..2yıl bindim sattım..
    bed dua dan gelen bed hocam. Üniversite öğrencisiyim o kadarını ayırt edebiliyorum çok şükür

Arkadaşlar konu gereksiz de olabilir ancak benim için dert olan birşeyi sizlerle paylaşıp öneri almak istedim. Şuana kadar çözüme yönelik bir cevap gelmedi.

Görüşleriniz için teşekkür ederim, eğer alternatif yoksa bu plaka alınacak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden yatak kelimesi çok mu ayıp bir şey?
    sen mağazaya gittiğinde uyunacak bir yer mi alacağım diyosun ayıp olmasın diye?
    Ben bu konuyu eğer bir alternatifim varsa diye açtım ama neredeyse açtığıma pişman olucam.

Bu düşünceye saçma da olsa kapılmış olabilirim. Etrafımdan böyle bir tepki gelince bu konuyu açtım zaten. Ancak mesele bu değil. Yine de görüşünüzü esirgemediğiniz için teşekkür ederim...

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    İki türlü çözüm yolu var ben doğru olanı söyleyeyim ;

Plakanı al tak , farklı bir şehirde ikamet eden bir yakınına satışı ver , sonra sana geri satışı versin ,motosikletinin satışını üzerine alırken noterde plaka değişimi talep et, oldu bitti . Durduk yere (şahsi fikrimdir) motosikletin ilk sahibi iken , üçüncü sahibi ol ama plakan değişmiş olsun. Diğer yöntemi asla ve asla böyle keyfi bir iş için açıklamam , bir başka arkadaşım da biliyorsa açıklamasın bence.. Kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Ergün Er. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki türlü çözüm yolu var ben doğru olanı söyleyeyim ;

Plakanı al tak , farklı bir şehirde ikamet eden bir yakınına satışı ver , sonra sana geri satışı versin ,motosikletinin satışını üzerine alırken noterde plaka değişimi talep et, oldu bitti . Durduk yere (şahsi fikrimdir) motosikletin ilk sahibi iken , üçüncü sahibi ol ama plakan değişmiş olsun. Diğer yöntemi asla ve asla böyle keyfi bir iş için açıklamam , bir başka arkadaşım da biliyorsa açıklamasın bence.. Kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    Ya aynı seriden verirlerse ne olucak? Bed145 yerine bed 999 gelirse ?
    En güzeli önceki arkadaşın dediği gibi bekle çıkartma plakayı işlemleri dondurt.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Al motoru, tak plakanı, gez... Bu forumun bir kısmı motosiklet hayaliyle yanıp tutuşuyor.

İleride bi' gün plakayı atar, kayıp işlemi yaptırırsın. Böylece motorun ilk sahibi olma durumun da ortadan kalkmaz. O zaman da yeni bir seri plaka verirler, olur biter...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Benim plakam siyasi bir parti adı.
    Noterde nasıl değiştirebilirim diye sordum. Plakamın düştüğü veya çalındığı gerekçesiyle başvurunca yeni ruhsat yeni plaka nosu verildiği söylendi.
    Otomobilde tek plaka düşer veya çalınırsa yeniden aynı noyu basıp veriyorlar. 2 plaka birden çalınır/düşerse yeni ruhsat yeni plaka no veriliyor.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    BJK ne zaman gelir acaba? plakam düştü deyip yenisini çıkarmaya değer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)