Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2018 Model Yamaha R25 ABS Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhabalar,

Motorsiklet ailesine yeni katılmak isteyen bir kardeşiniz olarak hepinizin değerli görüşlerine ihtiyacım bulunmakta.

Bir ay kadar önce A sınıfı ehliyet almış bulunmaktayım dostlar. Herkesin gönlünün kaydığı bir şey vardır ya hani; benim de gönlüm bu R25 denen şeye kaydı ve ilk kez 2018 model R25'lerde ABS bulunacak olması sebebiyle sıfır motor almaya karar verdim. Bu süreçte iki bayi ile görüştüm ve kafamda oldukça soru işareti oluştu.

Ocak ayı gibi gittiğim bir bayide; 2018 modellerin ABS'siz gelebileceği söylenerek bana 2017 model stokta kalmış motor satmaya çalıştılar)

Şubat ayı sonunda aynı bayiye gittiğimde; 2018 model olarak sergilemiş oldukları motorun 2017 üretim olduğunu ama 2018 model özelliklerini barındırdığı söylendi. Fuardan önce bu bayide gördüm bu motoru ve ABS'si vardı. Söz konusu bayi, bu motoru alabileceğimi, 2018 üretim motorları beklersem nisan ayında gelebilecek zamlar nedeniyle daha yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalacağımı belirtti.

Şimdi benim merak ettiğim dostlar;

1) Şu an yamaha bayilerinde satılan 2017 üretim olup 2018 model olan motorların, nisan ayında gelecek 2018 üretim motorlardan farkı nedir? Bugün aynı bayiyi aradığımda ellerinde 2018 model motor olmadığını ve ne zaman geleceğinin de belli olmadığını belirttiler.

2) Şu an bayilerde satılan 2018 model motorlardan birini almamı önerir misiniz?

Herkese desteği için şimdiden teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Renk harici fark yok.ABS standart geliyor 2018’de

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Yazıyı okuduktan sonra şaşırıp hem Yamaha'nın sitesinden hem malum site üzerinden R25'lere baktım.

2018 modeller zaten "YZF R25 ABS" ismi altında stock olarak ABS'li satılıyor, hatta çoğu bayide bu şekilde ilan mevcut.

Sana itelenmeye çalışılan motorlar stokta kalan eski ABS'siz modeller sanırım?

Şu an 2018 diyerek sattıkları motorlarla, nisan ayı içerisinde gelecek 2018 üretim motorlar arasında renk farkı mı var yani kardeşim?

O zaman önden farklı motor mu yolluyor bu adamlar benim yine kafam karıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Ben de öyle olduğunu düşündüm ama ABS'si olduğu söylendi. ABS ilk kez 2018 modellerle geliyor R25'e.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ne gerek var bu sitede abs den daha iyi fren yapabilen duayenler var hatta abs gereksiz diyen arkadaşlarda bol bol mevcut

biraz bekleyin gazel okumaya başlarlar şimdi
    y.selimbatu bunu beğendi.

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Alıntı Metric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an 2018 diyerek sattıkları motorlarla, nisan ayı içerisinde gelecek 2018 üretim motorlar arasında renk farkı mı var yani kardeşim?

O zaman önden farklı motor mu yolluyor bu adamlar benim yine kafam karıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Ben de öyle olduğunu düşündüm ama ABS'si olduğu söylendi. ABS ilk kez 2018 modellerle geliyor R25'e.
    Euro4 standartlarına Yamaha ve Honda (başka Japon varsa unuttum) 2018 yılında geçiyor Türkiye'ye için, bu standartlarda ABS zaten mevcut. Fiyatların uçma sebeplerinden biri de bu aslında.

Fuarda gördüğün motor 2017 üretimi olabilir ama piyasada satılmış 2017 model ABS'li R25 yok.

Eğer sana gösterilen "2017 üretimli 2018 model" motorun ABS'si mevcutsa Nisan ayında gelecek olan motordan bir farkı yoktur. He renk makyajı yer mi dersen o konuyu bilemem

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Kardeş yanlış anlama da, 26 bin küsur tl verilir mi r25’e. Cidden yazık parana. O motor o kadar para etcek bi motor değil, cidden değil.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş yanlış anlama da, 26 bin küsur tl verilir mi r25’e. Cidden yazık parana. O motor o kadar para etcek bi motor değil, cidden değil.
    Al benden de o kadar.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam bir r25 kullanıcısı olarak evet güzel yakışıklı vs vs ama 26 bin tl bağlamanı tavsiye etmem.o paralara çıkıyorsan senin limitin 30k derim.bu durumda sana 2 motor tavsiye ederim.ktm duke 390 yok dersen ktm rc390 race olan model.bu 2 motor şu an kampanyada 28.500.kavga dövüş 28e alırsın bence.ara 2 bin tl fark var tork ve beygir olarak daha doyurucu olucaktır.yok 2 silindir olsun dersende honda cb500f yine kampanyada 30 bin tlye onu veriyorlar böyle bir durum var.r25 tabiki güzel ama para olarak 26 fantezi bir fiyat.4 bin tl fark ile 500 cc yada 390 cc motorlar alabiliyorsun.2.ele girersek zaten ohhooo.ben r25 istiyorum dersende tabiki 2017 model absli olanını al.2018 ile ruhsatta yazan numara harici bir fark yok.28 falan olur heralde 2018 modeli onu bekleme derim.yada abs siz 2017 bulucaksın pazarlık ediceksiniz kıran kırana onuda taş çatlasa 23e bırakırlar değermi değmezmi onu sen bilirsin.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben o paraya CBR500R alırdım en azından gerçekten 190 a çıkabilen bir motorum olurdu. Az yakar daha güçlü daha torklu daha konforlu daha ucuz bir motor. Ayrıca inan yeni kasası piyasadaki çoğu motora tip olarak fark basar. Ama satması zor bir motor.

ManahManah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 & XMAX 400 ABS
    Hocam merhaba, aylardır takip ederim bu forumu, bir çok kez de üye olayım şu konuyu biliyorum cevap vereyim demişimdir ama sana kısmetmiş. Sonraki söyleyeceklerimi 4 yıldır süren ve 2 farklı R25 sahibi olmuş biri olduğumu bilerek okursan daha çok ciddiye alacağını umuyorum.

İlk başta uyarımı yapayım yeni başlıyorum dediğin için. Bence R25 ile başlama. ABS konusundaki kararın çok yerinde. Belli ki ya bu konuyu iyice araştırmışsın ya da bilen birileri yönlendirmiş, iyi de olmuş. Ama bence motorun gücü gerçekten sıfır bilen bir adama uygun değil. Bu arada ehliyetim var sıfır değilim de deme, eğer ehliyeti gerçekten düzgün bir kurumdan almadıysan sıfırdan çok uzak sayılmazsın. Üstüne minimum bir Honda Güvenli Sürüş Eğitimi (bizzat gittiğim için öneririm) koymadan bırak R25'i YBR'ye bile oturma derim. Bu arada Yamaha Riding Academy'ye de iyi derler, Motto Akademiye de, sen seçersin aklına yatanı. Ekipmanı almışsındır diye umuyorum ve o konuya fazla girmiyorum.

Uyarı faslını geçersek, diğer arkadaşlar R25'e o para verilir mi demiş, bence çok da haklılar. Ama gönül onu istiyorsa maddiyat da el veriyorsa neden olmasın.

Asıl sorduğuna anca geliyorum kusura bakma

Yeni olduğun için bilmiyor olabilirsin. Motosikletlerde ABS olup olmadığını (çoğu modelde) anlamanın basit bir yolu var. Motorun ön fren diskine eğilip bakıyorsun. Orada ABS sensörünün çalışması için gereken, bir çember halinde dizili bir sürü delik şeklinde bir parça olması lazım. Fotoğrafını aşağıya atıyorum. R25 için kesin yöntemdir. Bu parça yoksa ABS yoktur. Bu kadar net olay.

ABS'li R25 budur. Kırmızıyla çizdiğim yerin içindeki delikli alan bahsettiğim kısımdır.

Bu resimdeki de ABS olmayan R25. Farkı gördüysen bir sonraki gittiğinde dikkat edersin.

R25 için daha kolay yöntemi ise model yılına göre renkleri ve stickerları değiştiği için, şu linkteki 2 renkteyse motorlarda ABS vardır (2018 modeller bunlar).

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...Studio-002.jpg

Mesela şu linkteki renklerdeyse ABS kesin olarak yoktur çünkü 2017 modeldirler (Siyah renge özel dikkat et, mat olanda yok parlak olanda var).

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...Studio-002.jpg

Umarım işine yaramıştır. Bayiler eğer motoru ülkeye 2018'den bir gün önce bile sokarsa ruhsatta 2017 yazar. O konuya takılma. Sen motorun ABS'li olduğuna emin olduktan sonra isterse ruhsatta 2017 yazsın o motor 2018 modeldir. Ruhsattaki olay bizim ülkenin bir abukluğu diye biliyorum.

Son not, bayilere acemi olduğunu kesinlikle belli etme. Özellikle şu ara fiyatları da arttığı için ellerinde 2017 model R25 kaldı. Sezon başlamadan sana onlardan birini kitlemeye çalışıyor olabilirler.

Aldıktan ve acemiliği attıktan sonra bol gazlamalar sana.
    Hadur, Metric, pintus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar 400
    Ben senin yerinde olsam Yamaha TR'yi ararım. Bize sorduğun sorunun aynısını onlara sorarım ki verecekleri cevap bizim burada verdiğimiz cevap olacaktır. Sonrasında böyle terbiyesizlik yapan seni deyim yerindeyse dolandırmaya çalışan yetkili bayi adı altında yamaha nın namını kirleten insanları şikayet eder bir potansiyel yamaha müşterisi olarak geri bildirimde bulunduğumu dile getirirdim.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    yapmayın etmeyin 26 bin TL abs de olsa verilmez r25 e bak biri yukarıda yazmış ne güzel 500r bence de bin basar hem tip hem güç hem tork olarak asla pişman olmazsın emin ol fiyatını normal yazarsan rahat ta satarsın ara model çünkü

Paran çok ise yamhaya vereceğine gariban a dagıt. O para o motor a verilmez . Al cbr500r ikinci el mis gibi sıfır sorun , senin sıfır alcagın r 25 den daha iyi olacağı kesin
    frankestayn1 bunu beğendi.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Türkiye de 250 lik motora 26 bin veren sözüm ona enayi olduktana sonra daha çok satar r25 :d R25 İLE MOTORA BAŞLANMAZ. NE KADAR ZENGİN OLURSAN OL PARAN O OLURSA OLSUN ''R25 BAŞLANGIÇ MOTORU DEĞİLDİR'' İLLA ŞEKİLLİ FALAN OLSUN DİYOSAN ABS OLSUN DİYOSAN BARİ KTM DUKE LERE BAK DERİM. VE BEN ŞAHSEN 26 BİN TL PARAM OLSA ASLA R25 ALMAM.
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

başta ManahManah olmak üzere (sırf yardımcı olmak adına üyelik oluşturduğu için ayrıca teşekkür ederim) değerli görüşlerini paylaşan tüm dostlara teşekkür ederim lakin her yerde olduğu gibi burada da dimağ gelişimini tamamlamamış, karşısındakine enayi dediğinde dikkat çekeceğini sanan ve doğal ortamda ciddiye dahi alınmayacakken burada ilgi çekme gayretinde olan şahıslar var. başlık özelinde değerlendirecek olursak; bu zevatın bir elin parmağını geçmiyor olması sevindirici

sonuç olarak 2018 üretimlerin gelmesini bekleyeceğim arkadaşlar; bugün bir bayiyi aradığımda, ellerinde 2017 model ABS'li R25 olduğunu söylediler. daha önce de belirtmiş olduğum gibi ABS, 2018 modellerle birlikte ilk kez geldi diye biliyorum.

ehliyet kurslarının yeterli eğitimi veremediğini düşünüp, yamaha riding academy'de seviye 1 eğitimi aldığımı ve ciddi anlamda faydalı bulduğumu da benim gibi bu yola yeni başlayan arkadaşlarla paylaşmak istiyorum. herkese saygılar, iyi akşamlar dostlar. emeklerinize sağlık.

Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Öncelikle herkese merhabalar,

Motorsiklet ailesine yeni katılmak isteyen bir kardeşiniz olarak hepinizin değerli görüşlerine ihtiyacım bulunmakta.

Bir ay kadar önce A sınıfı ehliyet almış bulunmaktayım dostlar. Herkesin gönlünün kaydığı bir şey vardır ya hani; benim de gönlüm bu R25 denen şeye kaydı ve ilk kez 2018 model R25'lerde ABS bulunacak olması sebebiyle sıfır motor almaya karar verdim. Bu süreçte iki bayi ile görüştüm ve kafamda oldukça soru işareti oluştu.

Ocak ayı gibi gittiğim bir bayide; 2018 modellerin ABS'siz gelebileceği söylenerek bana 2017 model stokta kalmış motor satmaya çalıştılar)

Şubat ayı sonunda aynı bayiye gittiğimde; 2018 model olarak sergilemiş oldukları motorun 2017 üretim olduğunu ama 2018 model özelliklerini barındırdığı söylendi. Fuardan önce bu bayide gördüm bu motoru ve ABS'si vardı. Söz konusu bayi, bu motoru alabileceğimi, 2018 üretim motorları beklersem nisan ayında gelebilecek zamlar nedeniyle daha yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalacağımı belirtti.

Şimdi benim merak ettiğim dostlar;

1) Şu an yamaha bayilerinde satılan 2017 üretim olup 2018 model olan motorların, nisan ayında gelecek 2018 üretim motorlardan farkı nedir? Bugün aynı bayiyi aradığımda ellerinde 2018 model motor olmadığını ve ne zaman geleceğinin de belli olmadığını belirttiler.

2) Şu an bayilerde satılan 2018 model motorlardan birini almamı önerir misiniz?

Herkese desteği için şimdiden teşekkür eder, iyi akşamlar dilerim.
    Gönlün Abs li R25 de ise , bekle. Ancak elbette fiyatı şuan mevcutta satılan, ABS ‘siz R25 ‘lerden daha fazla olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Otomobil ve motosikletlerde model yılı , aracın üretim yılıdır (Kamyonlarda durum farklıdır,üst yapısı hangi yıl tamamlanırsa aracın model yılı o olur) Motosiklet 2017 de üretildi , 2019 da satıldı ise yine model yılı 2017 olarak geçer.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha motorlarda ABS bajajin pulsarindan beterdir, bunu yamaha mt-10 suren birine de sorabilirsiniz.

Fren olayi Yamaha'da yok artik Yamaha'dir. Yillardir her Yamaha sahibi bunu bilir(baska marka model de deneyip kullanmis olan).

Sorunsal degil sizinki, daha evvel farketmemis oldugunuz bir gercek
    Ergün Er. bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Sevgili Metric abs li motor alman şart burada %100 haklısın asla buu yoldan sapma.
    Ancak ilk motor olarak R25 hatalı bir motor bence. Hem agresif hem hızlı hem insanı tahrik eden bir motor. Acemilikte düşmek kalkmak adettendir. R25 in bi tarafları kırılırsa çizilirse hem çok üzülürsün hem de çok zarar edersin. Bu sebeple sana tavsiyem abs li 2016-17 temiz abs li 2.el racing harici motor al.... aked vE enduro da

ManahManah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 & XMAX 400 ABS
    başta ManahManah olmak üzere (sırf yardımcı olmak adına üyelik oluşturduğu için ayrıca teşekkür ederim) değerli görüşlerini paylaşan tüm dostlara teşekkür ederim lakin her yerde olduğu gibi burada da dimağ gelişimini tamamlamamış, karşısındakine enayi dediğinde dikkat çekeceğini sanan ve doğal ortamda ciddiye dahi alınmayacakken burada ilgi çekme gayretinde olan şahıslar var. başlık özelinde değerlendirecek olursak; bu zevatın bir elin parmağını geçmiyor olması sevindirici

sonuç olarak 2018 üretimlerin gelmesini bekleyeceğim arkadaşlar; bugün bir bayiyi aradığımda, ellerinde 2017 model ABS'li R25 olduğunu söylediler. daha önce de belirtmiş olduğum gibi ABS, 2018 modellerle birlikte ilk kez geldi diye biliyorum.

ehliyet kurslarının yeterli eğitimi veremediğini düşünüp, yamaha riding academy'de seviye 1 eğitimi aldığımı ve ciddi anlamda faydalı bulduğumu da benim gibi bu yola yeni başlayan arkadaşlarla paylaşmak istiyorum. herkese saygılar, iyi akşamlar dostlar. emeklerinize sağlık.

Rica ederim yardımcı olabildiysek ne güzel. Ama bayilerin bu tavrını tam çözemedim. Muhtemelen model yılı konusunda bi iletişim sorunu yaşıyorsunuz iki taraf olarak.

Sen haklı olarak 2018 model yılından önce abs olmadığı için bayinin yalan söylediğini düşünüyorsun ama aklıma başka bir ihtimal daha geliyor. Bayinin model yılından kastı senin düşündüğünle aynı olmayabilir. Mesela bayi 2018 model olan ABS'li bir R25'i satmak için endonezyadan ithal ediyor diyelim. Fuara yetişmesi için 2017 aralıkta ithal ederse, model yılı 2017 yazacaktır ruhsatta. Bunu bildiği için sana 2017 model diyor olabilir.

Motoru teslim alıp ruhsatta farklı yıl görünce müşteri sıkıntı çıkarmasın diye önden söylüyor olabilir. Bu iyi niyetli yorumlamam tabi.

Dediğim gibi bayide kanlı canlı şunu istiyorum diye dokunduğun motorda abs çentiklerini görüyorsan beklemene gerek yok bence. Zira söylendiği gibi bir iki aya kalmadan bir kere daha zam yerse üzülebilirsin. Euro yine uçtu görüyorsun. Hem eğitimden sonra pratik yapmak da önemlidir. Ne kadar geç başlarsan pratik yapmaya o kadar zorlanacaksın ilk başta. Elinin altında başka motor varsa durum farklı tabii.

Hala kafan karışıksa hangi bayi olduğunu buradan bir yazabilirsen bir de ben arayayım, hatta yakınımdaysa uğrarım bile belki. Bu aralar çok gidip geliyorum yeni motor alma arifesindeyim diye, senin işi de bir soruveririm.
    Ergün Er. bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)