Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 23 Milyon 377 Bin Oldu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Trafiğe kayıtlı araç sayısı Şubat ayı sonu itibarıyla 22 milyon 377 bin 559 oldu.
    Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı Şubat ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Şubat ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 22 milyon 377 bin 559 adet taşıtın yüzde 54,3’ünü otomobil, yüzde 16,4’ünü kamyonet, yüzde 13,9'unu motosiklet, yüzde 8,3’ünü traktör, yüzde 3,8’ini kamyon, yüzde 2,1’ini minibüs, yüzde 1’ini otobüs, yüzde 0,2’sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

ŞUBAT AYINDA 62 BİN 719 ADET TAŞITIN TRAFİĞE KAYDI YAPILDI

Şubat ayında trafiğe kaydı yapılan toplam 62 bin 719 taşıt içinde otomobil yüzde 58,7 ile ilk sırada yer aldı. Bunu sırasıyla yüzde 16,4 ile kamyonet, yüzde 12,1 ile motosiklet, yüzde 7,2 ile traktör takip etti. Taşıtların yüzde 5,6’sını ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

TRAFİĞE KAYDI YAPILAN TAŞIT SAYISI BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 46,6 AZALDI

Şubat ayında trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı bir önceki aya göre yüzde 46,6 azaldı. Bu azalış otomobilde yüzde 50,2, minibüste yüzde 55, otobüste yüzde 15, kamyonette yüzde 59,9, kamyonda yüzde 45,6, özel amaçlı taşıtlarda yüzde 64,2, traktörde yüzde 3,9 olarak gerçekleşti. Motosiklette ise yüzde 13,7 artış oldu.

TRAFİĞE KAYDI YAPILAN TAŞIT SAYISI GEÇEN YILIN AYNI AYINA GÖRE YÜZDE 3,5 AZALDI

Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında yüzde 3,5 azalış gerçekleşti. Bu azalış otomobilde yüzde 3,6, minibüste yüzde 15,1, otobüste yüzde 27,8, kamyonette yüzde 10,3, özel amaçlı taşıtlarda yüzde 63,9, traktörde yüzde 13,2 olarak gerçekleşti. Kamyonda yüzde 25,7, motosiklette ise yüzde 18,2 artış oldu.

TRAFİKTEKİ TOPLAM TAŞIT SAYISI OCAK-ŞUBAT DÖNEMİNDE 158 BİN 614 ADET ARTTI

Ocak-Şubat döneminde 180 bin 196 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı, 21 bin 582 adet taşıtın ise trafikten kaydı silindi. Böylece trafikteki toplam taşıt sayısı 158 bin 614 adet arttı.

ŞUBAT AYINDA 597 BİN 953 ADET TAŞITIN DEVRİ YAPILDI

Devri yapılan toplam 597 bin 953 adet taşıt içinde otomobil yüzde 70,2 ile ilk sırada yer aldı. Otomobili sırasıyla yüzde 16,9 ile kamyonet, yüzde 3,7 ile motosiklet, yüzde 3,4 ile traktör takip etti. Şubat ayında devri yapılan taşıtların yüzde 5,8’ini ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

TRAFİĞE KAYITLI LPG’Lİ OTOMOBİL ORANI YÜZDE 38,2 OLDU
    Şubat ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı 12 milyon 141 bin 248 adet otomobilin yüzde 38,2'si LPG, yüzde 35,6’sı dizel, yüzde 25,8’i benzin yakıtlıdır. Yakıt türü bilinmeyen otomobillerin oranı ise yüzde 0,3’tür.

ŞUBAT AYINDA 36 BİN 788 ADET OTOMOBİLİN TRAFİĞE KAYDI YAPILDI

Şubat ayında trafiğe kaydı yapılan 36 bin 788 adet otomobilin yüzde 18,6’sının Renault, yüzde 10,4'ünün Volkswagen, yüzde 7,7'sinin Fiat, yüzde 6,6'sının Hyundai, yüzde 5,6’sının Toyota, yüzde 5,6’sının Opel, yüzde 5,3’ünün Peugeot, yüzde 5,2’sinin Skoda, yüzde 5’inin Honda, yüzde 4,7’sinin Ford olduğu, yüzde 25,4'ünün ise diğer markalardan oluştuğu görüldü.

TRAFİĞE EN FAZLA 1501-1600 MOTOR SİLİNDİR HACİMLİ OTOMOBİLLERİN KAYDI YAPILDI

Ocak-Şubat döneminde trafiğe kaydı yapılan 110 bin 668 adet otomobilin yüzde 42,7’si 1501-1600, yüzde 27,8’i 1401-1500, yüzde 13,1'i 1301-1400, yüzde 11,5'i 1300 ve altı, yüzde 4'ü 1601-2000, yüzde 0,8’i 2001 ve üstü motor silindir hacmine sahip oldu.

TRAFİĞE EN FAZLA BEYAZ RENKLİ OTOMOBİLLERİN KAYDI YAPILDI

Ocak-Şubat döneminde trafiğe kaydı yapılan 110 bin 668 adet otomobilin yüzde 58,3'ü beyaz, yüzde 20,4’ü gri, yüzde 7,3’ü siyah ve yüzde 5’i kırmızı iken yüzde 8,9’u diğer renklerdedir.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRAFİĞE EN FAZLA BEYAZ RENKLİ OTOMOBİLLERİN KAYDI YAPILDI

Ocak-Şubat döneminde trafiğe kaydı yapılan 110 bin 668 adet otomobilin yüzde 58,3'ü beyaz, yüzde 20,4’ü gri, yüzde 7,3’ü siyah ve yüzde 5’i kırmızı iken yüzde 8,9’u diğer renklerdedir.
    Beyaz arabalardan nefret ediyorum.Kafamı nereye çevirsem beyaz araba.90 larda beyaz araba alan ile millet "ne o servise mi çıkacaksın?" diye dalga geçerdi.Şimdi en lüks araçlarda bile millet beyaz alıyor.Hadi eskiden bu kadar teknoloji yoktu,kaza yapınca beyaz boyanın rengini tutturmak kolaydı.Şimdi öyle bir sorun da kalmadı her renk tutturuluyor renk farkı kalmıyor.Gerçekten severek beyaz alanlar üstüne alınmasın.Ama bir çok kişi sırf ikinci eli hızlı gidiyor,boyanırken renk farkı kalmasın diye alıyor.Zevksizlik mi desem bilgisizlik mi desem bilemedim.Yani insan özene bözene 0 km bir araç alırken en azından sevdiği istediği renk seçer.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz arabalardan nefret ediyorum.Kafamı nereye çevirsem beyaz araba.90 larda beyaz araba alan ile millet "ne o servise mi çıkacaksın?" diye dalga geçerdi.Şimdi en lüks araçlarda bile millet beyaz alıyor.Hadi eskiden bu kadar teknoloji yoktu,kaza yapınca beyaz boyanın rengini tutturmak kolaydı.Şimdi öyle bir sorun da kalmadı her renk tutturuluyor renk farkı kalmıyor.Gerçekten severek beyaz alanlar üstüne alınmasın.Ama bir çok kişi sırf ikinci eli hızlı gidiyor,boyanırken renk farkı kalmasın diye alıyor.Zevksizlik mi desem bilgisizlik mi desem bilemedim.Yani insan özene bözene 0 km bir araç alırken en azından sevdiği istediği renk seçer.
    Kapalı garajın yoksa güneş daha kısa sürede yakıyor. Beyaz ve metalik gri favori renklerim . Ama motosiklet gibi 2-3 renkli olsa farklı olurdu tercihim.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    vergilerin hatırı sayılır kısmı direkt ya da dolaylı olarak araç sahiplerinden alınır,
    istatistiklerde satışı artan sadece kamyon ve motosiklet var,
    kamyondan kasıt nedir tam bilmiyorum,
    sarı kamyonlar mıdır ?

motosiklet satışlarındaki artış karşısında otomobil satışlarındaki düşüş;
    otomobil sahiplerinin motosiklete geçiş yaptığı şeklinde yorumlanabilir,
    zira motosiklet yakıt tüketimi düşük olması sebebi ile tek kişilik sürüşlerde yakıt, zaman tasarrufu sağlayabilir.

bu durum devletin de nazarını celbedecektir.
    yani size kabaran bir şeyler olma ihtimali yüksek görünüyor.
    (özellikle 50 cc sınıfına bir şeyler bekliyorum)

motorum beyaz, (çok severim)
    otomobil için ise farklı renk olabilir, araca bağlı.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Evet bende de beyaz araba var. Bunun zevksizlik ile alakası yoktur
    -Farklı bir renk alsa ekstradan fiyat öder
    -Diğer renkler gibi temizleyip iki tur atsan hemen kirini belli etmez
    -Kapalı bir garajın yoksa beyaz arabaya birşey olmaz ama farklı renk araçta güneş yanığı yapar
    -Beyaz aracı satmak istesen çok kolay satarsın. Malum herkesin garajı yok
    -Temizliği kolaydır.
    -Yazın o sıcakta renkli arabada klimayı açsan bile içerisi kolay kolay soğumaz. Klima yoksa saç kavurur
    -Beyaz araç çiziğini belli etmez
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende de beyaz araba var. Bunun zevksizlik ile alakası yoktur
    -Farklı bir renk alsa ekstradan fiyat öder
    -Diğer renkler gibi temizleyip iki tur atsan hemen kirini belli etmez
    -Kapalı bir garajın yoksa beyaz arabaya birşey olmaz ama farklı renk araçta güneş yanığı yapar
    -Beyaz aracı satmak istesen çok kolay satarsın. Malum herkesin garajı yok
    -Temizliği kolaydır.
    -Yazın o sıcakta renkli arabada klimayı açsan bile içerisi kolay kolay soğumaz. Klima yoksa saç kavurur
    -Beyaz araç çiziğini belli etmez
    Gerçekten severek beyaz alanlar üstüne alınmasın.
    Yazmıştım mesajda.
    Sonuç olarak tamamen mantıki sebeplerden ötürü beyaz.Metalik gri de oldukça güneşe dayanıklı bir renk geçenlerde metalik gri bir araç sattım araç 17 yaşındaydı ve hala güneşten boya atması yada solma yoktu.Diğer bütün hususlarda da aynıydı.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Beyaz arabaları bende sevmiyorum nedeni şirket araçları :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Beyaz arabaların fiyatı biraz daha ucuz oluyor sanırsam değil mi? Opak renk metalik renk olduğu için diye biliyorum belki tercih sebebi olabilir. Bu arada benim motorda beyaz, siyah detaylar ile güzel duruyor. Esasen simsiyah severim ama beyazda iyidir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dün gta san andreas oynuyorum ve taksicilik yaptım 1 saatten fazla. kazandığım 11 bin dolar ile at yarışı oynayarak zengin oldum. neyse uzun lafın kısası şudur; allah rızası için döneceğiniz zaman önceden sinyal verin. yani ben kimsenin döneceğini bilemem, bir yere girmeden önce sinyalini ver ki önünde ve arkanda adamlar ona göre pozisyon alsınlar.

[konuyla_alakalı_kısım]
    oyunda bile deli oldum kaç tane kaza yaptım yaa! adam lap diye önüme dalıyor resmen. taksiciliği bıraktıktan sonra her deliğe sığdığı için motosiklet ile devam ediyorum. motosiklet oyunda bile fark ediyor. [/konuyla_alakalı_kısım]

........normalde sarı rengi pek sevmem ama "tvs apache orta kasa" için sarı çok yakışıyor. bugün işten eve dönerken bir tane gördüm ne güzel motor diye baktım, halbu ki aynı motora da ben biniyorum kendi motorum diyemi seviyorum tabi ki hayır. öyle olsa önceki iki motorumu da severdim.

apache 1
    apache 2
    apache 3

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Her zaman söylüyorum. Bütün fakirler bizim forumda. Demek ki ülke yanıyor, yıkılıyor bu gidişle kimse motosiklet alamayacak diye feryat figan etmeye gerek yokmuş. 😄
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Tabi birde maddi olarak özel renkler ek paketlerle alınabiliyor buda bir maliyet 1,000TL lik bir boya fark ücreti 3-5 bin TLleri bulabiliyor

yani bir diğer neden ucuz olması tabi bundan özel beyaz renkleri tenzih ediyorum sedefli beyaz yahut bej gibi renkleri

zaten bu %90ın %50-%60 civarı şirket aracı yada kiralık araç

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    lan biz burada fiyatlar artıyor diyoruz,millet çatır çatır motosiklet alıyor.

kim bu brütüsler :D

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün gta san andreas oynuyorum ve taksicilik yaptım 1 saatten fazla. kazandığım 11 bin dolar ile at yarışı oynayarak zengin oldum. neyse uzun lafın kısası şudur; allah rızası için döneceğiniz zaman önceden sinyal verin. yani ben kimsenin döneceğini bilemem, bir yere girmeden önce sinyalini ver ki önünde ve arkanda adamlar ona göre pozisyon alsınlar.

[konuyla_alakalı_kısım]
    oyunda bile deli oldum kaç tane kaza yaptım yaa! adam lap diye önüme dalıyor resmen. taksiciliği bıraktıktan sonra her deliğe sığdığı için motosiklet ile devam ediyorum. motosiklet oyunda bile fark ediyor. [/konuyla_alakalı_kısım]

........normalde sarı rengi pek sevmem ama "tvs apache orta kasa" için sarı çok yakışıyor. bugün işten eve dönerken bir tane gördüm ne güzel motor diye baktım, halbu ki aynı motora da ben biniyorum kendi motorum diyemi seviyorum tabi ki hayır. öyle olsa önceki iki motorumu da severdim.

apache 1
    apache 2
    apache 3
    benim rtr150 de sarıydı kesinlikle katılıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:27 ----------

Alıntı blacktulip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan biz burada fiyatlar artıyor diyoruz,millet çatır çatır motosiklet alıyor.

kim bu brütüsler :D
    Sanırım araba alamayanlar dostum yada benim gibi trafikten illallah edenler

istanbul anadolu yakasındayım motosiklet olmasa hiç bir yere gitmem lancer sportback aracım var deli gibi seviyoum ama binemiyorum trafik yüzünden

Kont drakula gibi akşam olsun trafik azalsın diye bekliyorum

Motosikleti
    nc750x
    Aynen dediğim gibi motosiklet kullananlar dışında benzin zammına kafayı takan yok sanırım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Millet bu parayı nereden buluyor yav

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Beyaz renk trafikte en görünür renklerden biri olduğu için alınıyor diye biliyorum ben.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    benzin yapılan zam az , fiyatı bana kalsa 10 lt/tl olmalı ki şehirlerde milletin toplu taşıma kullanım oranı artsın.
    belediyenin gectiğimiz senelerde toplu taşımayı teşvik için bir reklam afişi vardı;
    40 tek kişinin kullandığı otomobil sıkışık bir trafik = bir otobüs ama trafik sıkışıklığı yok
    trafiğe çıkıyorsun 65 km yol 1,5 2 saat sürüyor. motosiklet işte tam burada kıymetini gösteriyor max 45 dk. motosiklet tek kişi yolculuk ediyorsan candır.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yeteri kadar otobüs koysunlar, insanlar toplu taşımayı kullanır. İtiş kakış toplu taşıma mı olur? Tokyo metrosu bile bizim otobüslerden daha az sıkışıktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)