Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha ybr 125 duman atma ve gaz yememe sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorum 2009 model yamaha ybr antalyada yaşıyorum ve sabahları motor 3 dakika beyaz duman atıyor ve 1 saat bir yerde durduktan sonra tekrar calıstırdıgım zaman yine 3 dakika beyaz duman atıyor ve motorla biraz gitmedikten sonra gaz yemiyor sizce sorun neyden kaynaklanıyo olabilirr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet3558 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Drift
    benim motorumdada öyle bi sorun vardı servis yağ ile ilgili demişti aynı anlattığın gibi, istersen bi servise göster

Ya servis powerrade midir nedir o yağdan koydu eğer sorun yağ ise hemen değiştireyim işim nedeniyle boş zamanım olmadıgı icin götüremiyorum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Km ? 10 karekter.

üstad motor su an 22 binde filan + krank degisti motorunn

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı blader0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorum 2009 model yamaha ybr antalyada yaşıyorum ve sabahları motor 3 dakika beyaz duman atıyor ve 1 saat bir yerde durduktan sonra tekrar calıstırdıgım zaman yine 3 dakika beyaz duman atıyor ve motorla biraz gitmedikten sonra gaz yemiyor sizce sorun neyden kaynaklanıyo olabilirr
    Silindir üst contasını değiştir yanma odasından gaz kaçağı var aynı zamanda içeri yağ giriyor yanıp duman oluyor. Kompresyonu da düşürebilir motorun çekişini ve çalışmasını etkiler.

Peki bunlar bana ne kadara mall olurr

Motosikleti
    Peki bunlar bana ne kadara mall olurr
    Conta 3-5 lira. Usta değiştirirse 50 liranı alır.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Conta 3-5 lira. Usta değiştirirse 50 liranı alır.
    Güzel ülkem. Ne diyeyim 5 lira nerdee 50 lira nerde. Bence kendiniz yapmalısınız

nasıl yapılır özelden anlatabiliyosa sevinirim yaa malum öğrenci olunca böyle oluyo 1 tl nin bile değeri büyük

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

üst conda olma ihtimali yüksek mi motor sogukken kesinlikle gaz yemiyo anca böyle yavas yavas vere vere kaldırıyorum onda cok sinir bozucu oluyo + ısındıktan sonra duman atma kesiliyo

Motosikleti
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ülkem. Ne diyeyim 5 lira nerdee 50 lira nerde. Bence kendiniz yapmalısınız
    Usta da bişeyler kazanacak dükkan açmak para kazanmak kolay değil.

nasıl yapılır özelden anlatabiliyosa sevinirim yaa malum öğrenci olunca böyle oluyo 1 tl nin bile değeri büyük

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:28 ----------

üst conda olma ihtimali yüksek mi motor sogukken kesinlikle gaz yemiyo anca böyle yavas yavas vere vere kaldırıyorum onda cok sinir bozucu oluyo + ısındıktan sonra duman atma kesiliyo
    Kendin yapmaya uğraşma teknik becerin yoksa, üst kapağı söküp takarken zamanlama ayarını bi kaçırırsın subaplar pistona çarpar motoru dağıtır motoru sıfırlatmak zorunda kalırsın sonra. Ustaya yaptır yanında dur izle kafana yatarsa bi dahakine kendin yaparsın. Bu arada ben özelden soru cevaplamak yerine forumda cevaplamayı seviyorum. Hem herkes öğrensin hem özel mesaj kutumu silmekle uğraşmayım. Mesaj attırmıyor kutu dolunca.

peki patron öyle diyosan öyledir peki büyük ihtimal üst contanmıdır motor sogukken kesinlikle gaz yemiyo anca böyle yavas yavas vere vere kaldırıyorum onda cok sinir bozucu oluyo + ısındıktan sonra duman atma kesiliyo

Motosikleti
    peki patron öyle diyosan öyledir peki büyük ihtimal üst contanmıdır motor sogukken kesinlikle gaz yemiyo anca böyle yavas yavas vere vere kaldırıyorum onda cok sinir bozucu oluyo + ısındıktan sonra duman atma kesiliyo
    Benim motorda dediğin oldu soğukken duman atıyodu, stop ediyomuydu hatırlamıyorum zaten subapları falan ayarsızdı sanırım o aralar ondan stop ediyodu. Ama silindir üst contasını değiştirince süper olmuştu. Motora yakından bak belki dışarı da yağ sızdırıyodur. Motor sekmanlardan da yağ yakar, zor çalışır falan ama ısınınca geçiyo diyosun o büyük ihtimalle contadan.

ısınınca motor cok iyi oluyoo bide motorda giderken 5-6 bin devire geldigim zaman bi zırıltı sesi geliyo sadece 5-6 bin deviri geçince oluyo 3 bin devirde giderken ses gelmiyo o ses neyden kaynaklanıyordu ben sübab ayarlarından kaynakladıgını düşünüyorum

Motosikleti
    ısınınca motor cok iyi oluyoo bide motorda giderken 5-6 bin devire geldigim zaman bi zırıltı sesi geliyo sadece 5-6 bin deviri geçince oluyo 3 bin devirde giderken ses gelmiyo o ses neyden kaynaklanıyordu ben sübab ayarlarından kaynakladıgını düşünüyorum
    Subaplardan veya egzantrik zincirinden ses gelmesi beklenir ama motor biraz eskidiğinden dolayı iç taraflardan geliyor da olabilir. Bi ses için motor sökülmez. Silindir üst contasını değiştirt, subab ve egzantrik zinciri ayarı yaptır sonra bak duruma. Ybr'de titreşim çok az ama onunla bağlantılı bir ses de olabilir dikkat et ona.

Kaiser3461 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Konu biraz hort olacak ama.
    1 hafta once aldigim 2013 ybr esd kasa motorumda ayni problem var fakat duman atmiyor. Isinmadan bindigimde sanki benzin yerine su koymuşum gibi arada bir gaz yemiyor beni hafiften one dogru atiyor o hareketi yaparken. Bide bu esnada buji baglantisinda ufak tefek beyaz kivilcimlar gordum ve kontagi kapattim. (45binde motor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Motorcu tanıdık ama ben yinede ne oluyor ne bitiyor bilmek istiyorum varsa aramızda bilen veya başına gelen yardimci olabilir mi ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu biraz hort olacak ama.
    1 hafta once aldigim 2013 ybr esd kasa motorumda ayni problem var fakat duman atmiyor. Isinmadan bindigimde sanki benzin yerine su koymuşum gibi arada bir gaz yemiyor beni hafiften one dogru atiyor o hareketi yaparken. Bide bu esnada buji baglantisinda ufak tefek beyaz kivilcimlar gordum ve kontagi kapattim. (45binde motor)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Motorcu tanıdık ama ben yinede ne oluyor ne bitiyor bilmek istiyorum varsa aramızda bilen veya başına gelen yardimci olabilir mi ?
    Isındıktan sonra gaz yemesi düzeliyor mu ?
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isındıktan sonra gaz yemesi düzeliyor mu ?
    Isindiktan sonra o problemi yasamadim. Daha dogrusu her defasinda yasamiyorum bu sabah ise giderken motor soguktu canavar gibiydi. İsten donerken yasadim mesela. Isindiktan sonra yok ama.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Kaiser3461 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isindiktan sonra o problemi yasamadim. Daha dogrusu her defasinda yasamiyorum bu sabah ise giderken motor soguktu canavar gibiydi. İsten donerken yasadim mesela. Isindiktan sonra yok ama.
    Isındıktan sonra devam etmiyorsa problem yok.

Belki yağ kalındır.

Bi sonraki yağ değişiminde 10 40 tercih edin,bujiye bakın.

Sorun devam ederse karbüratör hava ayarı yaptırırsınız.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Yigilma da var hocam motorda. Seri vites atışında gaz yigiliyor ve devir yuksekte kaliyor. Sonra 1-3 saniye sonra devir dusup çekişe geciyor motor. Inşallah ciddi birsey yoktur ya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Şu sorunun aynisini da yaşıyorum buarada. 6bin devire kadar birsey yok normal yamaha sesi. 6ve ustu devirde seste cirilti oluyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)