Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor arızası yanıyor ve hız göstergesi çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba bugün motosikletimi park ettim sorunsuz bir şekilde 2-3 dk sonra geri gelip çalıştırdım ve evime doğru 2. Vites te yavaş yavaş giderken motosiklet kendini bi öne attı direk debriyajı çektim stop etti (gidiyor hala) neyse durdum zincire lastiklere vs baktım yeniden çalıştırdım motosikleti bi baktım motor ışığı yanıp sönüyor hız ve devir göstergesi çalışmıyor en yakın servis 80km uzaklıkta sorun ne olabilir onun dışında servise kadar motosikleti götürmek tehlikeli olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motorun markası ve modeli nedir?

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun markası ve modeli nedir?
    Pulsar ns 200

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı MertDastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ns 200
    Debriyaj telinin gerginliğine ve kavrama noktasına bak,

Örnek;

1.vitese tak,debriyajı yavaşça bırak,ilerleme nasıl?motor kaç km'de,debriyaj balatalarınada baktır.

Motor arızası ışığı için yakıt pompası arızası veya,benzin cinsi vs.etkili oluyor.farklı yerden benzin alarak ve depoyu yedeğe kadar düşürmemeye bak,sistem(pompa) kendini yakıtla soğuttuğu için min 5-6lt benzin kalsın depoda.

Hız göstergesi için ya kafa tesisatına yada ön teker km redüktörüne baktıracaksın

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj telinin gerginliğine ve kavrama noktasına bak,

Örnek;

1.vitese tak,debriyajı yavaşça bırak,ilerleme nasıl?motor kaç km'de,debriyaj balatalarınada baktır.
    11.000 km olacak debriyajında bi sıkıntı yok kavrama noktası filan ideal. Ama gösterge neden hızlandığında bile sıfır neden motor arzası sürekli yanıyor anlamadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)