Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Grank Değilen Motor Alınır Mı ? Motor Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-bundan-ucuzu-bu-sayfada-yok-pazarlik-yok-fiyat-son-700206856/detay Motorn Grank Kırıkmış Tek Sorunu Bu Olduğunu Söylüyor Acaba Alıp Grank Yaptırsam Düzen Tutar Mı Yada Hiç Bulaşmamak Daha Mı İyi ?

Almayı Düşündüğün Motorlardan Hangisini Tavsiye Edebilirsiniz Sorun Çıkarmayacak Masrafsız Motordan Pek Anlamıyorum Maalesef :( ?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-ihtiyacta-problemsiz-757289024/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-honda-cbr-125r-740713534/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-acil-satilik-cbr-125-2015-yetkili-servis-bakimli-kazasiz-rosso2-757391069/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-r.o-motodan-ninja-250sl-2016-model-13000-kmde-712652668/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cbr-125-repsol-temiz-741177756/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Öncelikle onun adı grank değil krank. Motor bildiğin çöp. Krankı sağlam bile olsa alınmaz. Km'si de orjinal değil.

Motoru şanzımanı değişmiş motor alınmaz. Çekme belgeli motor alınmaz. Kazıklanmak için bu kadar çaba gösterilmesine hayret ediyorum. Bu saçma sapan ikinci el ucuz SS sevdasını bırak yoksa kazık yersin. Git şunu al mesela :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...32147708/detay

Olmadı Benell BN125 al, yine bunlardan iyidir.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Daha krank yazamayan adamlar ninja 250r sürecek :( hem de 6000tlye.... üstüne 10bin lira daha masraf edersen binersin.. Krank hatalı kullanmışsa içten dağıtmış olabilir.. Belki de çok az ömrü var ki öyle görünüyor..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    konuya eklemiş olduğun ilanlarda ki motorların hiçbirisi alınmaz.

sana kısaca hangi motorlardan uzak durman gerekir birkaç tanesini yazayım:
    -galeri esnafının sattığı motorlar
    -al satçıların sattığı motorlar
    -motoru şanzımanı, bilimum motor aksamı erken kilometrelerde(20-30 bin km gibi.) yapılmış motorlar ( motor yapılması kötü anlama gelmez ama erken kmlerde motor yapılması motorun çok kötü kullanılmış, bakımsız kalmış ve yorgun olduğunu ifade eder.)
    -sigortadan alınıp toplanmış motor alınmaz
    -çekme belgeli motor alınmaz
    -2010 model olupta 15 bin kmde olan motor alınmaz.
    -eski model SS görünümlü motosiklet hiç alınmaz

başlangıç motosikletlerine bakıyorsun bu motosikletlerin tamamı acemice kullanılıp bir yerde patlamış motorlar. alırken dikkat etmen gerekir ağır kazalı yampiri yumpiri düz yolda düz gitmeyen bir motosiklet kakalayabilirler sana. dikkatli olmalısın

unutmadan krankı kırık motosikletten uzak dur açıldığı zaman tek masrafı krank olmayacaktır motorun fiyatında masraf çıkar. öyle kolay birşey olsaydı eminim sahibi yaptırıp satardı.

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha krank yazamayan adamlar ninja 250r sürecek :( hem de 6000tlye.... üstüne 10bin lira daha masraf edersen binersin.. Krank hatalı kullanmışsa içten dağıtmış olabilir.. Belki de çok az ömrü var ki öyle görünüyor..
    Bu Konuya Yazdığım Gibi Motordan Anlamıyorum Sahibi Öyle Yazmış Ben Öyle Yazdım Ninja 250 De Sürerim 1000 Motorda Sürerim Bu Benim Kararım Önemli Olan Sürebilmek Zaten Sende İlk Başladığında Ne Sürüyordun Belli Değil Biraz Düzgün Cevap Vermeni Tavsiye Ediyorum Vermek İstemiyorsan Yazma Lütfen Senin Gibilerin Yardımına İhtiyacım Yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle onun adı grank değil krank. Motor bildiğin çöp. Krankı sağlam bile olsa alınmaz. Km'si de orjinal değil.

Motoru şanzımanı değişmiş motor alınmaz. Çekme belgeli motor alınmaz. Kazıklanmak için bu kadar çaba gösterilmesine hayret ediyorum. Bu saçma sapan ikinci el ucuz SS sevdasını bırak yoksa kazık yersin. Git şunu al mesela :

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...32147708/detay

Olmadı Benell BN125 al, yine bunlardan iyidir.
    Benim Almak İstediğim Tarz Motor Bunlar İşe Yaramaz Diyorsanız Alınmaz Sonuçta Bilginiz Var Bu Motorda Bana Çok Pahalıya Geliyor 10 Max 13 Arası Bir Motor Almaya Yetiyor Bütçem Açıkçası Görünüş Birazda Hızlı Bir Motor İstiyorum Bana Söylenen Ybr125 Yada Cbr 125 Motor Alın Denildiği İçin Baktım Bunlara 125 250 Arası Bir Şeylere Baktım Varsa Başka Tavsiyeniz Bütçeye Uygun Yazarsanız Sevinirim...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı MuratCihat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Konuya Yazdığım Gibi Motordan Anlamıyorum Sahibi Öyle Yazmış Ben Öyle Yazdım Ninja 250 De Sürerim 1000 Motorda Sürerim Bu Benim Kararım Önemli Olan Sürebilmek Zaten Sende İlk Başladığında Ne Sürüyordun Belli Değil Biraz Düzgün Cevap Vermeni Tavsiye Ediyorum Vermek İstemiyorsan Yazma Lütfen Senin Gibilerin Yardımına İhtiyacım Yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Benim Almak İstediğim Tarz Motor Bunlar İşe Yaramaz Diyorsanız Alınmaz Sonuçta Bilginiz Var Bu Motorda Bana Çok Pahalıya Geliyor 10 Max 13 Arası Bir Motor Almaya Yetiyor Bütçem Açıkçası Görünüş Birazda Hızlı Bir Motor İstiyorum Bana Söylenen Ybr125 Yada Cbr 125 Motor Alın Denildiği İçin Baktım Bunlara 125 250 Arası Bir Şeylere Baktım Varsa Başka Tavsiyeniz Bütçeye Uygun Yazarsanız Sevinirim...
    1.5 sene tvs rtr 180 kullandim,46.bin km de sattim

17hp dir.

Sekonun onerdigi 0km suzuki dahil,butun japon su sogutmali enjeksiyonlu 4valfli 15hp lik makinalara her yolda rampa/duz vs. nal toplattim.

Mt125
    Cbr125
    R125
    Pulsar 150
    Pulsar 160

Pulsar 200un
    İnazumanin arkasindan kopmadan gittim.

Rtr180 tavsiye ederim.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 sene tvs rtr 180 kullandim,46.bin km de sattim

17hp dir.

Sekonun onerdigi 0km suzuki dahil,butun japon su sogutmali 4valfli 15hp lik makinalara her yolda rampa/duz vs. nal toplattim.

Mt125
    Cbr125
    R125
    Pulsar 150
    Pulsar 160

Pulsar 200un
    İnazumanin arkasindan kopmadan gittim.

Rtr180 tavsiye ederim.
    Gerçekten Güzel Fakat Benelli BN 125lik Öneren Kişiye Çok Teşekkür Ederim Tam Görünüşü İstediğim Tarzda Fakat Yolda Nasıl Gider Pek Bilgim Yok Ama İşe Yarar Dediğine Göre İş Yapar

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Reis hızı napacaksın sen iki teker üstünde durmayı ögrende alırsın ileride

Şimdi Benim Amacım Uzun Yol Bazen Acele İşlerim Oluyor, Öğrenmek İçin Bir Motor En Az 3 4 Binden Başlıyor Sanırım Tam Fiyatlarını Bilmiyorum Aldığım Fiyata Satma Şansım Olmadığı İçin Boşa Masraf Yapmak İstemiyorum İlk Aldığım Motora Alışmak İstiyorum Ayrıca Daha Önce Motor Kullandım Sadece 5 Yıldır Kullanmıyorum Öğrenmem Fazla Süreceğini Sanmıyorum Max 2 Haftamı Alacaktır 2 Hafta Öğrenmek İçin 5 Bin Vermek Bana Mantıksız Geliyor Tam Bir Bilgim Yok Ö Yüzden Bildiklerim Kadarıyla Konuşuyorum...

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    İlk başladığım motoru sürüyorum Profilimde de yazıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

İstanbulda yaşıyorsan, Hyosung GD250R al. Cengiz Usta türkiyede hyosungla konuşan adamdır. Başka ustaya götürürsen dağıtırlar
    MuratCihat bunu beğendi.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville

Bak canım kardeşim. Motordan anlamıyorum diyorsun, ve gelip insanlara motor hakkında soru soruyorsun. Listedeki tüm motorlarda, "masrafı olsun toparlarım" gibi düşündüğün belli, ki motordan anlamıyorum diyorsan, ustanın elindesindir, ve semeriyle seksenine oturur, elindeki parayı da bitirmiş olur, üstüne de satamadığın arızalı bir motorla kalırsın. Seni eleştirenler de olacak, bu doğal. Kızma hemen.
    Evet, 250'lik de sürersin, 1000'lik de sürersin. Tecrübesiz isen ailen, sevdiklerin üzülür, şanssız isen sakat kalırsın.
    İlk motorun mu bilmiyorum, eğer ilk ise git ufak bir motor al, önce motor kullanmayı öğren, yok ben biliyorum diyorsan da, Pulsar 200, YBR125 givi seçeneklere yönelebilirsin.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu tür ilanlarda genel olarak senin anlayabileceğin hasarları ve değişimleri yazıyorlar. yani sen X için alınır mı diye soruyorsun ama X 'i düşünürken adam sıkıntılı olan Y Z A B C durumlarını da sana kakalıyor.

Ayrıca yukarda yazan arkadaşlara sesleniyorum, azıcık insan olun üslubunuzu koruyun. Konu sahibi bilgili ya da bilgisiz bir şey danışmış hemen sacma sapan asagılama calısmalarına giriyorsunuz.
    MuratCihat bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Saysigin motorlarin hic biri uzun yol yapmaya uygun degil, hepsi pistte kullanilmak icin yaris icin uretilmis motorlarin kucuk cc li hali. 4-5 binide ayrica cope atmiyorsun ki ogrendikten sonra motoruda kullaniyorsun. Ancak o butcelere ss motor alman demen aldiktan sonra 3 katini harcama garanti demek. Ben senin yerinde olsam once butceme karar verirdim butcem su kadar, su kadar km tecrubem var sehir ici yada uzun yol kullanimi icin tavsiye eeeceginiz motorlar nelerdir diye konu acardim. Ayrica 1000 cc lik motor surmek icinde cok acele etme derim. İlk once ihtiyacini ve butceni belirle ona gore motosiklet tavsiyesinde bulunalim
    MuratCihat bunu beğendi.

Butce Su Sekilde Aslinda 15 16 Civarinda bir Butcem Var Lakin Bunun Icinde Korumalar Ve Alacagim Egitim Parasi Var Egitim Yaklasik 500 Tl Tutuyor Korumalarda 2 Bin Tutar Sanirim Yani Butce 13 Bin Tl Civari Noteri Ilk Bakimi 1.000 Gitse 12 Civarinda Kaliyor Sorun Surada Motoru Expertize Gotursem Bile Sonucta Anlamiyacagim Daha Once Motor Tecrubem Oldu Ama Oyle Ahim Sahim Degil Maalesef

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sana 16 ye cbr 250 verelim neden öyle patlak motorlarla uğraşıyorsun ki
    MuratCihat bunu beğendi.

Bilmediğimden Maalesef Yalnız 16ya Alırsam Eğitimi Korumalığı Olmuyor Maalesef Ben Daha Çok Öğrendiklerimle Sport Touring Tarzı İstiyorum Görünüş De Benim İçin Önemli Tek Seferde Alıp Eğitimle Kullanmaya Başlayacağım 125lik Bana Yetmez Neden Yetmez Benim Alışmam 2 Ay Sürer Alıştıktan Sonra Biraz Hızlanmak İsterim Şahsen 125lik Bildiğim Kadarıyla Yanlışsa Düzeltin Lütfen 140'ı Geçemiyorlar Sanırım Bende Kalkıp 200 Basmayı Planlamıyorum Ama En Azından İvmeleme Hızı Biraz Yüksek Olsun Rahatlıklar 120 140'a Çıksın İstiyorum (Daha Önce Kullandım Motor Fakat 5 Yıldır Kullanmıyorum Eğitim Alacağım 3 Temel Eğitimi Alacağım O Yüzden 10 13 Arası 250lik Bir Motor Arıyorum Fakat Sahibinden Bulmak Çok Zor Çünkü Düzgünü Bulmak Çok Zor Dediğim Gibi Ben Anlamıyorum ) Çok Merak Ettiğim Araştırdığım Fakat Farklı Cevaplar Buldum Her Motor Uzun Yol Yapabilir Mi ? Bakımlı Olan Motor Yapabilir Önemli Olan Sürücünün Dayanabilmesidir Değil Mi ?

Motosikleti
    MT-07
    Kimsenin suratına bakmadığı sym wolf 250’yi aldım. Çatır çatır gidiyor yolda. Mis gibi alet. Kuzenime aldım motoru ama ikinci motor die kalsın mı die düşünüyorum. Dünden beridir şeytan dürte dürte bir hal oldu. Birazdan mt-07’yi bırakıp wolf ile dışarı çıkacağım.
    MuratCihat bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin suratına bakmadığı sym wolf 250’yi aldım. Çatır çatır gidiyor yolda. Mis gibi alet. Kuzenime aldım motoru ama ikinci motor die kalsın mı die düşünüyorum. Dünden beridir şeytan dürte dürte bir hal oldu. Birazdan mt-07’yi bırakıp wolf ile dışarı çıkacağım.
    Abi yapma etme MT gönül koyar sonra, cidden çok güzel görünüyor, Cıbır 250, Cbf250 ve Wolf arasında gidip geliyorum sürekli. Benim tarzım aslında naked motor ama uzun yol yapmayı sevdiğim için rüzgar biraz çekilmez çile oluyor.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yapma etme MT gönül koyar sonra, cidden çok güzel görünüyor, Cıbır 250, Cbf250 ve Wolf arasında gidip geliyorum sürekli. Benim tarzım aslında naked motor ama uzun yol yapmayı sevdiğim için rüzgar biraz çekilmez çile oluyor.
    Wolfte tur camı yapmıştık. Mt-25’ten devşirme yapıldı. Fakat sen en az 10yaş gençsin benden. Ben naked motorlar ile uzun yol yapıyorsam veya gazlıyorsam, sen benden daha iyisini yaparsın

Şartlara aldanma. Olmak istediğin ile ol yada almak istediğini al. Seni sen yapan şeyler; sadece senin isteyipte ek ettiklerin ve yaptıklarının toplamıdır.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolfte tur camı yapmıştık. Mt-25’ten devşirme yapıldı. Fakat sen en az 10yaş gençsin benden. Ben naked motorlar ile uzun yol yapıyorsam veya gazlıyorsam, sen benden daha iyisini yaparsın

Şartlara aldanma. Olmak istediğin ile ol yada almak istediğini al. Seni sen yapan şeyler; sadece senin isteyipte ek ettiklerin ve yaptıklarının toplamıdır.
    Cıbır sağlamlığıyla, az yakmasıyla, parça fiyatlarıyla aklıma giriyor ama grenajlı motor. Ben canım sıkıldıkça motoru kurcalar bozarım :D Şuan cbf250 alacak olsam eve gelir gelmez zincir germe/yağlama, motor yağı ve filtre değişimi, karbüratör ayarı, hava filtresi ve buji değişimiyle uğraşırım kesin :D Grenajlaro sök tak yaptıkça plastik çatur çutur kırıldığı için pek istemiyorum da sevmiyorum da. Ama şartlar beni cıbır almaya itiyor bir sonraki yaza :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)