Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Sınavı Güzergah Sorunu (Yarın Sınav)

Motovento
    REKLAM ALANI

Hocalarım selamlar . Parkur işini hocam sağolsun hallettik lakin trafik güzergahını ezberleyemedim . Arabadakilerin telsizler ile sağ sol gibi komut verme şansı var mı acaba ? Yarın sınavım var çıldırmak üzereyim . Sağolun şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Güzergahı ezbere bilmen lazım telsız bağlarlar fakat 50 ıle gıt vs için

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Parkuru doğru yap motoru hatasız kullan yeter güzergahı dert etme komut verirler kulaklıkla söyle sınava başlamadan önce güzergah aklımda kalmadı diye bende karıştırdım hep ayrıca aynadan bak nereye dönüceksen senden önce sinyal verirler aynı yöne sinyal verip dön buda bir taktik

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzergahı ezbere bilmen lazım telsız bağlarlar fakat 50 ıle gıt vs için
    Hocam yani güzergahı bilmesem söyelemeyeceklermi bunun için sınavdanmı kalıcam?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Güzergahı bilmemek evet kalma sebebi ama bırakmıyorlar o sebepten çünkü kurslar 1 kere gösterip güzergahı sınava sokuyor

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzergahı bilmemek evet kalma sebebi ama bırakmıyorlar o sebepten çünkü kurslar 1 kere gösterip güzergahı sınava sokuyor
    Hocam tavsiyeniz nedir ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Güzergâh genelde araç güzergâhıyla aynı , sınava başlarken hocana güzergâhı tam bilmiyorum telsizden komut verirseniz iyi olur de o çözer. Hatta yarın sabah erken git güzergâhı öğren motorla bi kaç tur at.

Ben öyle yapmıştım A2 alırken , şimdide A için başvurduk ama sınav mayısta sanırım..

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    banada bir kere söylediler ama benim bildiğim yerdi ve sıkıntı yaşamadım sadece heyecandan döneceğim yerin bi üstünden dönüyordum hoca devam et diye uyardı. Sıkıntı yapma kardeşim hoca söylüyor benim o hatamdan sonra devam et şimdi sağa dön yavaşla burdan döneceksin diye uyarılar veriyordu

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bana telsiz bağladılar yakaya sağa sola dön dediler.Güzergahı bilmemek nasıl kalma sebebi anlamıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Sallıyorlar da ondan dolayı güzergahı bilmemek kalma sebebi diyorlar. Sana 1tane telsiz bağlayacaklar ve arabadakiler sana komut verecekler nereye gitmen gerektiğinle ilgili. Sen sadece sinyal, ayna kontrollerin. Trafik levhalarına ve ışıklarına riayet ederek süreceksin.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sana bir telsiz verilecek ve arkanda ikisi komisyon, biri kurs yetkilisi olmak üzere 3 kişi bir araç içerisinden sana verilen telsiz ile komut vererek toplamda 35 dk motosiklet kullandıracak.

İlk olarak trafiğe kapatılmış bir alanda düz ve slalom gidişiniz kukalarla işaretlenen noktaların arasında yapılacak, ardından trafiğe açık alanda sınavınız devam edecek.

Güzergahı bilmezseniz büyük sorun yaşarsınız. Sınavdan bırakmalarına neden olacaktır. Ayrıca yetersiz alan bilgisi nedeni ile dikkatiniz dağılacak ve hata rizikonuz artacaktır.

Bence, sınav saatinizden en az 2,5 / 3 saat kadar önce mümkün ise bir araç ile, eğer imkan var ise başka birinin kullandığı motosiklette artçı olarak sınav alanına gidip güzergahta birkaç tur atın. Özellikle dönüş noktalarına ve tabelalara, yasaklamalara, durak ve yangın söndürücü gibi durulmaması gereken noktalara bakın. Başlangıç ve bitiş noktasını eğitmeninizden sınavdan önce öğrenmeyi ve TC kimliğinizi yanınızda götürmeyi kesinlikle unutmayın. Sınav giriş kimliğinizi kursunuzdan temin etmediyseniz telefon ile irtibata geçip sınav alanına getirmelerini rica edebilirsiniz.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sınav günü gelmiş ve siz daha güzergahı öğrenmemişsiniz. Sizi bırakırlarsa hakkımı yediler demeyin.

Parkurda motosikletle tur atmak için zaman kalmamış galiba. En azından yanınıza parkuru bilen birini alıp bir otomobille parkurda bir kaç tur atabilirsiniz.

Sınav değerlendirme formu 3.Bölüm 19.ı maddesine göre parkuru bilmemek kırmızı hatadır. Yani sınavda başarısız olursunuz.
    Başarılar...

pintus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125R 2018 > MT-25 ABS
    Bugün A2 direksiyon sınavına girdim, çok şükür kazandım. Sağa git sola git sinyal ver vs hiç bir şey demediler bana. Söylenmediğini önceden belirtmişlerdi zaten.

Kulaklıktan iki tane komut geldi sadece. Onlar da vakit arttığından dolayı ekstradan küçük bir bölgede bir tur attık ve düz yolda U dönüşü yaptık.

Kalabalığı takip et.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Açıkçası bölgeye göre herşey değişebiliyor. Sabah hocanı ara veya yanına git. Aklına takılan herşeyi söyle, onun görevi senin en iyi şekilde ehliyeti alman zaten ve bunun için gerekeni yapacaktır. Başarılar....

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sallıyorlar da ondan dolayı güzergahı bilmemek kalma sebebi diyorlar. Sana 1tane telsiz bağlayacaklar ve arabadakiler sana komut verecekler nereye gitmen gerektiğinle ilgili. Sen sadece sinyal, ayna kontrollerin. Trafik levhalarına ve ışıklarına riayet ederek süreceksin.
    Sınava girdiğimde bana söylenen buydu kı kurallarda parkuru bilmemek ve kalmak la alakalı madde var

Motosikleti
    MT-07
    Çok ilginçmiş. Parkur ezberletmek de neymiş. Git dersin gider, gel dersen gelir kursiyer. Zaten sınav sistemi saçma olmasa benim arkadaş a sınıfı ehliyeti alamazdı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben sınava girdiğimde en sona beni bıraktılar A alacağım için.Telsizin pili bittiği için kafama göre dolanmıştım.Arada yanıma gelip camdan göbekten dön falan dediler o kadar Zaten sınavı yapan hocalardan biri sıkışmış hastanenin önünde durduk hocanın ihtiyaç gidermesini bekledik 10 dakika.

Hocalarım sıkıntılı oldu ama aldık ehliyeti . 2 saat sürmüştüm toplamda kurs sağolsun ...

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlı olsun. Eğlence yeni başlıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)