Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti Satıp Borçları Ödemek

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Motosikletimi satıp borçlarımı ödemeyi düşünüyorum bu konu hakkında yorumlarınızı alacaktım.Buraya konuyu açmamın sebebi,
    R25 motorum var ve daha öncesinde de satıp tarz değişikliği düşünüyordum.Aylık ödemem gereken borçlar,kafamı sürekli meşgul ediyor.
    Hem yaşam kalitemi etkiliyor,hem de her gün sürekli borç ne zaman bitecek diye düşünmekten,hem yoruldum.
    Çıkmaza girme sebeblerim motoru satıp borcu kapattıktan sonra Temmuz ayında rahatlaycağım ve tekrardan motor alma isteğim olursa alamayacağım.(Kredi ile almak istemiyorum ve motosikletle yazın gezme planlarım vardı bunlar içimde ukte kalmasın istiyorum bir yandan).
    Bir nebze rahatlamak için satıp 10 bin bandında scooter baktığımda uzun yol da yapabileceğim model bulamıyorum,bulsam da km vs çok yüksek olanlar ve motosiklet tecrübem çok fazla olmadığından aksilik vs yaşarım diye korkuyorum.
    Siz olsanız ne yapardınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Günlük rutin gideceğin yolu ve aklındaki o gezi planını yaz sana birşey diyelim..Ama dediğin olur biraz keyfinden kısarsın elindeki motoru satarsın biraz düşük işini görecek bir araç alırsın gayet güzel olur..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Cc düşür hiç olmadı.Tur için 10 bin civarına cbr250 bulabilirsin ve çok güzel turlar yapılabilir onunla.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cc düşür hiç olmadı.Tur için 10 bin civarına cbr250 bulabilirsin ve çok güzel turlar yapılabilir onunla.
    Temiz 250 cc maxi scooter da olur kanımca ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Ama arkadaş sanırım biraz racing sevdalısı senin dediğin daha mantıklı olur..

Cevaplar için teşekkürler.Racing motosikleti almadan önce de,şimdi de tutku ama bir kaç sebepten dolayı motosiklet sürmeye devam etsem bile daha dik duracak motosiklet kullanmam lazım.Bel ve boyun bölgemde sıkıntılar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günlük rutin gideceğin yolu ve aklındaki o gezi planını yaz sana birşey diyelim..Ama dediğin olur biraz keyfinden kısarsın elindeki motoru satarsın biraz düşük işini görecek bir araç alırsın gayet güzel olur..
    Günlük gidebileceğim rutin gidiş dönüş 35 km ye kadar çıkabilir.Tur planlarım İstanbul-İzmir,İstanbul-Bursa gibi planlarım bunlar.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı degisikmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler.Racing motosikleti almadan önce de,şimdi de tutku ama bir kaç sebepten dolayı motosiklet sürmeye devam etsem bile daha dik duracak motosiklet kullanmam lazım.Bel ve boyun bölgemde sıkıntılar var

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:47 ----------

Günlük gidebileceğim rutin gidiş dönüş 35 km ye kadar çıkabilir.Tur planlarım İstanbul-İzmir,İstanbul-Bursa gibi planlarım bunlar.
    Eğer racing seviyor iseniz arkadaş demiş güzel bir seçim olur.. Bu bahsettiğiniz güzergahta ise tahminimce 250cc temiz bir maxi scooter işinizi görür biraz daha konforludur racinglere göre..

10 bin bandında hangi marka model ve yaş aralığı ve km de önerebilirsiniz.
    (belki başka konuda açmak daha iyi olabilir ama 2. el istanbul da satın alan galericilere gittiğimde motosikletin maks. ne kadar azını teklif ederler.)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Cbr 250 ben kullandim fena degil

6-8 lira arasi gts evo sym de super bir secim torklu guclu makine

Motosikleti
    MT-07
    Sym gts 250i evo. Çok temiz 29000km de 10000₺ ye sattı bir tanıdık. Daha da ucuza bulabilirsin. Yazın değil gezmek, Türkiye turuna bile çıkartır alet. Borçlara gelince. Borcunu önemseyen adamsan delirtir seni. Bende öyleyim. Sat veya satma demem ama artılarını ve eksilerini iyice düşün.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    R25'i satıp 10k'ya motor alsan örnek ne kadar rahatlıyacaksın?cebine ne kadar para artacak?7k bilemedin 8k

Belliki 0 sermaye ile motor işine girmişsin.şahsi önerim cbf-Ybr tarzı motor bakman veya kmyco agility city 200 2012-2013-2014 modellerden alman(5.500-6.000)satmak istediğin an hızlıca elinden çıkartırsın.

En azından motoru satıp min 11-12k kılçıksız para kalması lazım cebinde,sonuçta alacağın motorada noter+sig+bakım yapacaksın 1k daha öyle bayılırsın.iyi analız et.

Kısacası,10k bandında motor alıp paranı p..ç etme kardeşim.
    Angrypower bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Mondial Rx3 uzun geziler için iyi olabilir. Kullanıcıları memnun genelde. Tipide güzel. Ne kadar bi borcun var ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Ayrıca yakıt olarakta kara geçebilirsin. Az yakan bi model alınca.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    7500-8500 tl bandında bir pulsar alır, gidon yükseltme ile rahat bir oturuş pozisyonu da elde edersin.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 i 15.000 e satsan, 10.000 e başka motor alabilecek isen acil olan ihtiyacın 5.000 TL sanırım? Ve bu sıkışıklık 4-5 ay sürecek ise çek hocam 12 aylık kredi, vaden uzun olunca taksitin düşer, ilk 2-3 taksit öderken sıkıntı yaşamamış olursun. Eğer motosikleti seviyorsan motoru sattığında da psikolojik olarak olumsuz bir ruh hali seni saracaktır. Motoru al-sat noter masrafı falan derken o iş kredinin faizini geçer zaten. Motoru sattıktan sonra istediğin özellikte ikinci el motor bulmak da garanti değil. Ben olsam satmam, kredi çekerim. Dediğim gibi kredinin faizi, al-sat işlemlerinin masrafından daha az olur bence.

Motosikleti
    ......
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 i 15.000 e satsan, 10.000 e başka motor alabilecek isen acil olan ihtiyacın 5.000 TL sanırım? Ve bu sıkışıklık 4-5 ay sürecek ise çek hocam 12 aylık kredi, vaden uzun olunca taksitin düşer, ilk 2-3 taksit öderken sıkıntı yaşamamış olursun. Eğer motosikleti seviyorsan motoru sattığında da psikolojik olarak olumsuz bir ruh hali seni saracaktır. Motoru al-sat noter masrafı falan derken o iş kredinin faizini geçer zaten. Motoru sattıktan sonra istediğin özellikte ikinci el motor bulmak da garanti değil. Ben olsam satmam, kredi çekerim. Dediğim gibi kredinin faizi, al-sat işlemlerinin masrafından daha az olur bence.
    Hacı,arkadaş zaten borçta,birde krediye sardırma adamı aman..krediyle,kredi kapatanların halinide gördük...

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Motosikletimi satıp borçlarımı ödemeyi düşünüyorum bu konu hakkında yorumlarınızı alacaktım.Buraya konuyu açmamın sebebi,
    R25 motorum var ve daha öncesinde de satıp tarz değişikliği düşünüyordum.Aylık ödemem gereken borçlar,kafamı sürekli meşgul ediyor.
    Hem yaşam kalitemi etkiliyor,hem de her gün sürekli borç ne zaman bitecek diye düşünmekten,hem yoruldum.
    Çıkmaza girme sebeblerim motoru satıp borcu kapattıktan sonra Temmuz ayında rahatlaycağım ve tekrardan motor alma isteğim olursa alamayacağım.(Kredi ile almak istemiyorum ve motosikletle yazın gezme planlarım vardı bunlar içimde ukte kalmasın istiyorum bir yandan).
    Bir nebze rahatlamak için satıp 10 bin bandında scooter baktığımda uzun yol da yapabileceğim model bulamıyorum,bulsam da km vs çok yüksek olanlar ve motosiklet tecrübem çok fazla olmadığından aksilik vs yaşarım diye korkuyorum.
    Borç bitmez.Bugün kapatsan yarın başka birşeyler çıkar.Öyle bir sistem kurulmuşki.Ölenekadar borç bitmez.Zenginsede durum aynı fakirsede.Tek fark zenginin çok parası vardır çokda borcu.Fakirin az parası vardır azda borcu.Dayanabildiğin kadar dayanmaya çalış.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Borca motosiklet mi sebep oldu?

Eğer olmadıysa onun suçu ne? Farklı bir şeyini sat

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25'i satıp 10k'ya motor alsan örnek ne kadar rahatlıyacaksın?cebine ne kadar para artacak?7k bilemedin 8k

Belliki 0 sermaye ile motor işine girmişsin.şahsi önerim cbf-Ybr tarzı motor bakman veya kmyco agility city 200 2012-2013-2014 modellerden alman(5.500-6.000)satmak istediğin an hızlıca elinden çıkartırsın.

En azından motoru satıp min 11-12k kılçıksız para kalması lazım cebinde,sonuçta alacağın motorada noter+sig+bakım yapacaksın 1k daha öyle bayılırsın.iyi analız et.

Kısacası,10k bandında motor alıp paranı p..ç etme kardeşim.
    Tespit gibi tespit.

Ayrıca şunu eklemek istiyorum 10000tl kredi çekersen 12000tl geri ödersin ortalama o da en iyi ihtimalle. 4 ay daha dişimi sıkarım dayanabilirim diyorsan öyle de çabala ama cbf-ybr tarzı motor ile benzinde de kar edeceğin için olaylar daha hızlı pozitife doğru gider.

Benim Pulsar arızalandı şimdi V15 var altımda 1-2 günlük. 150cc. Sadece 200cc'den 150cc'ye geçtim die gitmiyor motor gibi geliyor ama 80-90 ile fıtı fıtı gidilebilir. Ayrıca aleti çok sevdim. 2.motor die alınmalı mı acaba
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Merhabalar,

Uzun mesafe olayi galiba sizin icin hic olmazsa 130 140 km filan ortalama.125 cc motositlet 90 100 rahat gidiyor dostum. Tatmin etmez mi?Cok cok bakimsiz olmadigi surece yolda birakmaz motor abi hic korkma ama sikilirim diyorsan o başka. Aslinda r25 le o yolu yapmakta ayri iskence ama size zevk geliyor

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tespit gibi tespit.

Ayrıca şunu eklemek istiyorum 10000tl kredi çekersen 12000tl geri ödersin ortalama o da en iyi ihtimalle. 4 ay daha dişimi sıkarım dayanabilirim diyorsan öyle de çabala ama cbf-ybr tarzı motor ile benzinde de kar edeceğin için olaylar daha hızlı pozitife doğru gider.

Benim Pulsar arızalandı şimdi V15 var altımda 1-2 günlük. 150cc. Sadece 200cc'den 150cc'ye geçtim die gitmiyor motor gibi geliyor ama 80-90 ile fıtı fıtı gidilebilir. Ayrıca aleti çok sevdim. 2.motor die alınmalı mı acaba
    Hacı V15 cidden az yakıyor ve motorun dengesi iyi diyorlar,kokluyormuş resmen..

Motosikleti
    MT-07
    Kullandım. Alet gerçekten çok güzel. V15 sayfasını canlandırmak için yazdım oraya bişeycikler. Alacaklar varsa fikir sahibi olsunlar die.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

O değil de millet beni Bajaj'ın şakşakçısı die lanse edecek sonunda. Fakat elimdeki motorlar bunlar olduğu için artı ve eksilerini yazmaya çalışıyorum. Pulsar'ı da yerin dibine çok gömdüm en azından. İçim rahat

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)