Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.el alımı sonrası ilk bakım önerileriniz nelerdir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Selamlar,

Hajoue 125t-10e scooterimi ikinci motorum olarak kullanmak üzere pazartesi günü teslim alacağım ve hemen ardından Bakırköy Hajoue yetkili servisine bakıma götüreceğim.

Scooter bakımı konusunda bilgim olmadığından danışmak istediğim birkaç konu var. Öncelikle scooter 2016 model için 10k bakımına girecektir. Bazı bileşenleri servise bırakmak yerine kendim satın alarak yanımda götürmek istiyorum.

1- NGK markanın hangi serideki buji modeli tercih edilmelidir. DR8EA diye düşündüm ancak, scooter için sağlıklı çalışma sıcaklığı konusunda bilgim yok.

2- Kayış konusunda her kafadan bir ses çıkıyor. Bando, Mitsuboshi, Polini vs. Sizin öneriniz ne olur.

3- 4T Scooter için özel üretim denilen Castrol yağ şehir efsanesimidir, 10/40 Yarı sentetik ver gitsin desem mi?

4- 10k da diferansiyel yağının değişimine gerek varmıdır? Var ise marka ve no öneriniz nedir?

5- Hava filtresi, yakıt filtresi ve balataları servisten orjinali ile değiştireceğim onda sıkıntı yok.

10k bakımına girmeden önce başka bilmem gereken konu yahut, şuna da baktır buna da baktır diyeceğiniz bir konu varmıdır?
    Şimdilik bu kadar, teşekkür ederim.

Not: kullanım kitapçığı mevcut değil, int üzerinden de bulamadım, bende 4 ayrı tartışma konusunu bir arada açtım iyi mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    zaten 10k bakımında klasik yapılması gerekenleri servis yapacaktır.. ekstra sadece balatadan memnun değilsen onu değiştirir.. şikayetin varsa ustaya söyle o kadar başka birşeye gerek yok öperler yoksa serviste

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 gün önce motorumu değiştirdim, dün servise bıraktım (2.650 km de), usta ne yapalım diye sordu dedim ki; ilk kez bakıma giriyormuş gibi bir bakım istiyorum. Çünkü önceden ne yapıldı bilmiyorum. Ha şunu özellikle istedim, aynı kodlu ngk buji ve castrol 15-50.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aga ben bu zamana kadar 2 kere 2. El makina aldım . Öyle bu işin profesyoneli de değilim . Aldığım makina ne kadar temiz olsa da mutlaka sivilarini ve balatayi değiştiririm. Çok iyi durumda bile olsalar .
    Almadan zaten servise de sokarım bu hayvan alınır mı bak bı usta diye . Durum bundan ibaret

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    eyvallah beyler, yanitlariniz icin tesekkur ederim

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    şanzıman yağını 5000 km de bir yapmanız daha iyi bir seçim olacaktır. Castrol yağdan hiç memnun değildim hem titreşim arttı hem de yakıt tüketimim arttı. Doğru buji skuterin el kitapçığında yazacaktır. Kitapçık yoksa servise sorun. Varyatör elden geçirin bagaları kontrol edin. Aynı şekilde kayışı da. Frenler disk ise hidrolik sıvılarını değiştirin. Balataların durumuna bakınız. Hava filtresini kontrol ediniz. Lastikleri durumunu ve basınçlarını kontrol ediniz. vs vs o değilde baya baya elden geçti alışkanlık olmuş bende. Toplam da bu saydıklarım 2 saati geçmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)