Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

D'elight 125 2018 - Scooters - Yamaha Motor almak ıstıyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    selinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Arkadaslar merhaba bu motor nasıldır? lıberty dısında daha kısa mesafe ıcın hafıf bır motor bu uygunmudur kullananlar varsa bılgı verebılırmı?
    Bırde yenı modellerınden se 2. el almak mantıklımıdır?
    bu hafıflıkte hangı motorları onerırsınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Uygundur ama pahalı biraz da küçük, uzun boylu iseniz sıkıntı olabilir.

Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygundur ama pahalı biraz da küçük, uzun boylu iseniz sıkıntı olabilir.
    Bende lıberty var, ancak ofısım yakın eve daha pratıkolsun dıye bunlara baktım, hafıf bır motor lazım bana, sıfırı pahalı geldı, 2. ellerde 5.500 tl kadar gordum aslında . 2.elı alınır mı acaba? nette baktıkllarım km sı yuksek genelde

Forumdan Uzaklaştırıldı

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ablacığım belliki bütçe kısıtlı,zeten vergi+trafik sigortasina tabi bir motosikletin varmiş,ne gerek var ikinci bir masrafa?

Şahsi önerim piyasada sig+vergiden muafiyetli 49cc ürünlere yönelmen
    Tescil plaka ve yakit ve bakim masrafi haricinde hesapli olacaktir.
    Peugeot kisbee
    Daelim beagle
    Sym orbit
    Bulursan temiz today.

Eğer kullanim mesafen yakin ve yokuş değilse bisiklet önerebilirim.

Yinede tercih sizin,ayrica bahsettiginiz fiyatlardaki D´elight 115cc,yeni kasalar 125cc ve fiyatlari yüksek. km fazla olayindan kasit paketçi motoru olma ihtimali yüksek.

Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ablacığım,zeten vergi+trafik sigortasina tabi bir motosikletin varmiş,ne gerek var ikinci bir masrafa?

Şahsi önerim piyasada sig+vergiden muafiyetli 49cc ürünlere yönelmen

Peugeot kisbee
    Daelim beagle
    Sym orbit
    Bulursan temiz today.

Eğer kullanim mesafen yakin ve yokuş değilse bisiklet önerebilirim.

Yinede tercih sizin,ayrica bahsettiginiz fiyatlardaki D´elight 115cc,yeni kasalar 125cc km yuksek olayindan kasit paketçi motoru olma ihtimali yüksek.
    Abiciğim bısıklet olmaz maalesef, masraf olayı sorun degıl nasıl olsa alıp satıyorum bana kalmıs, gonderdıgın motorlara bakıyorum sımdı tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı selinka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiciğim bısıklet olmaz maalesef, masraf olayı sorun degıl nasıl olsa alıp satıyorum bana kalmıs, gonderdıgın motorlara bakıyorum sımdı tesekkurler
    peugeot begendım hemde fıyatı cok uygun, ama bıyerde dıyorkı yokus cıkarken zorlanıyor, dogrumu acaba?

Motosikleti
    ......

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

peugeot begendım hemde fıyatı cok uygun, ama bıyerde dıyorkı yokus cıkarken zorlanıyor, dogrumu acaba?
    Bulunduğunuz güzergah ciddi yokuş ise,bir üst post´ta arkadaş Suzuki Adress önermiş guzel motordur tekerleride buyuk ve ağirliği 97kg.uygundur.

Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunduğunuz güzergah ciddi yokuş ise,bir üst post´ta arkadaş Suzuki Adress önermiş guzel motordur tekerleride buyuk ve ağirliği 97kg.uygundur.
    Ozaman ona bır bakayım tesekkurler

Motosikleti
    ......
    Ozaman ona bır bakayım tesekkurler
    Rica ederim.

Hafif bir motor ama eski kasasını 2. el olarak almanızı tavsiye ederim.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    eski kasa delight kullanmıştım hemde bayıla bayıla, şuanki kasa hem tipsiz hem çok pahalı, ayrıca liberty yerine medley diyeceğim fakat hafif demişssiniz daha ne kadar hafif olabilir

Motosikleti
    D'elight & Tracer 900
    2015 yılından beri eski kasasını kullanıyoruz. Aslında ben eşime almıştım fakat ondan fazla sürmüşümdür şehir içinde büyük motorlarım olmasına rağmen hiç biri delight'ın keyfini vermiyor. Kendisi ile 2 kişi İstanbul-Ankara git gel yapmışlığımız bile vardır Hiç sorun olmaz al kullan kafana göre yarı yolda bırakmaz

Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 yılından beri eski kasasını kullanıyoruz. Aslında ben eşime almıştım fakat ondan fazla sürmüşümdür şehir içinde büyük motorlarım olmasına rağmen hiç biri delight'ın keyfini vermiyor. Kendisi ile 2 kişi İstanbul-Ankara git gel yapmışlığımız bile vardır Hiç sorun olmaz al kullan kafana göre yarı yolda bırakmaz
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafif bir motor ama eski kasasını 2. el olarak almanızı tavsiye ederim.
    Ben de eski kasayi daha cok begendim

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Neden tercihiniz temiz bir pcx 125 den yana değil ?

Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı Razor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden tercihiniz temiz bir pcx 125 den yana değil ?
    Bulsam alirdim 2. El

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski kasasını kullandım, selesi süspansiyonu yumusaçık, alçak, sessiz, güzel hızlanan bir motor, şehiricine birebir.Cok scooter kullanmasam da selesinin genişliği ve rahatlığı şaşırtmıştı beni pofidik biseydi, epey de alçak. Eskisi yeni kasalarından daha iyi görünüyor bence ve de temiz düşük kmlisi bulunursa uzun yıllar kullanılabilir sanirim.

Fakat yüz kg civarı bildigim kadarıyla.Kullandiginiz scooterdan pratik olacaktır muhakkak, fakat agirlik bakımından uçurumlar yok galiba, dolayisiyla mevcut motoru satmayacaksaniz biraz macera ve boşa iki scooter işletim masrafı olur gibi görünüyor yine de..
    selinka bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu forumda 125cc için pcx, 250cc için xmax önerisi yapılmayan bir konu çıkar mı acaba ☺ Yamaha delight ile İstanbul - Ankara yapmak fikrine saygı duyuyorum fakat BANA GÖRE oldukça tehlikeli bir hareket.

Otobanda akan trafiğin arkasında kalmak, mecburen emniyet şeridinden gitmek sorun yaratabilir. İlk motorum 10 sene kadar önce 125cc Mondial zn125 idi şu chopper tipli klasik görünümlülerden. Otoyola çıktığımda 110km hıza kadar ıkına ıkına çıkıyordu ama sürekli dişlerimi sıka sıka gidiyordum rahat değildim çünkü diğer araçlar önlerinden çekilmemi istiyorlardı ve yaptıkları tacizlerden rahatsız oluyordum, sattım xmax aldım sonra ben araçların önümden çekilmesi için selektör atmaya başladım ve akan trafiğin önüne geçtim rahat ettim. 125cc ile tem, e5, İstanbul-Ankara vs gibi parkurlar çok zor.. Olmaz demiyorum ama zor ve tehlikeli. 130km ile giden tır ve otobüsler var hepsinin ölü noktaları var siz onlar beni görüyor zannediyorsunuz ama sizi göremeyebiliyorlar.

Ayrıca çok rüzgarlı bir havada 100 kiloluk bir scooter ile ters bir rüzgara bir yakalanın bakalım ne oluyor bir viyadükte veya köprüde veya otoyolda.. Hiç tavsiye etmem yakalanmayın mümkünse.. Şu anda 171kg boş ağırlığı olan bir motorum var dolu depo ile 180kg oluyor ben binince 270kg oluyor ama yine de rüzgar sert estiğinde rahatsız ve tedirgin oluyorum.

Motosikleti
    PİAGGİO LİBERTY 150
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda 125cc için pcx, 250cc için xmax önerisi yapılmayan bir konu çıkar mı acaba ☺ Yamaha delight ile İstanbul - Ankara yapmak fikrine saygı duyuyorum fakat BANA GÖRE oldukça tehlikeli bir hareket.

Otobanda akan trafiğin arkasında kalmak, mecburen emniyet şeridinden gitmek sorun yaratabilir. İlk motorum 10 sene kadar önce 125cc Mondial zn125 idi şu chopper tipli klasik görünümlülerden. Otoyola çıktığımda 110km hıza kadar ıkına ıkına çıkıyordu ama sürekli dişlerimi sıka sıka gidiyordum rahat değildim çünkü diğer araçlar önlerinden çekilmemi istiyorlardı ve yaptıkları tacizlerden rahatsız oluyordum, sattım xmax aldım sonra ben araçların önümden çekilmesi için selektör atmaya başladım ve akan trafiğin önüne geçtim rahat ettim. 125cc ile tem, e5, İstanbul-Ankara vs gibi parkurlar çok zor.. Olmaz demiyorum ama zor ve tehlikeli. 130km ile giden tır ve otobüsler var hepsinin ölü noktaları var siz onlar beni görüyor zannediyorsunuz ama sizi göremeyebiliyorlar.

Ayrıca çok rüzgarlı bir havada 100 kiloluk bir scooter ile ters bir rüzgara bir yakalanın bakalım ne oluyor bir viyadükte veya köprüde veya otoyolda.. Hiç tavsiye etmem yakalanmayın mümkünse.. Şu anda 171kg boş ağırlığı olan bir motorum var dolu depo ile 180kg oluyor ben binince 270kg oluyor ama yine de rüzgar sert estiğinde rahatsız ve tedirgin oluyorum.
    Cok tesekkurler ama ben zaten yagıslı ve cok ruzgarlı bır havada cıkmam cok çılelı oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)