Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scorpion Exo 920 Kask kullanan var mı? Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Merhaba, yeni kask arayışına girdim.

Scorpion exo 920

Suomy Halo

Cms Gtrs 2.0

Özellikle önemli kısım olabildiğince ses ve rüzgar almaması, güneş vizörü ve dış vizörü pinlock özellikli olması, açılır kapanır olması önemli değil. Bu şartlara uyan bildiğiniz kasklar varsada tavsiyelerde bekliyorum Yazdığım kaskları kullananların yorumları olursa çok makbule geçer.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Shark s900 , s700 agv k3 , k5. Bende 7 ay önce motosiklet kullanmaya başladığımda bilgisizlilten ls2 ff352 almıştım , şimdi değiştirmeyi düşünüyorum bu 4 ünden birini alıcam sanırım.

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Seceneklere exo 490, shark speed r ve shark skwal i da ekledim kullanici yorumlari bekliyorum

Listendeki 1 numara Shark, 2 numara CMS olsun. Bir kere ağırlık bakımından bu ikisi avantajlı. Hatta bana göre bu yazdığın iki kask Shoi den de Arai den de daha iyi. Çünkü ağırlık bakımından daha başarılı modelleri var. Scorpion bunlara göre daha vasat bir kask. Güvenlik faktörü bakımından iyi kaskları birbiriyle kıyaslamak ise farazi bir şey. İyi bir kaskı parçalayacak kadar bir kaza Allah vermesin, insan bedenine ne yapmaz kimse bilemez.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Scorpion EXO500(490 ile aynı kask) ü 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Maalesef defalarca yere düştü. Yanlardaki vizör açma kapama sistemi kırıldı. Kırılmasına rağmen ilk günkü kadar sağlam kapanıp açılıyor hiç gevşeme yok. Tek sıkıntısı krom kaplı parçaların beyazlaşması oldu. Bu sene değiştireceğim. Normalde EXO510u çok beğendim, avrupada tutulan bir model fakat kalıbı değiştiği için kafama uymadı.

Tekrar 490 alıp devam etmeyi planlıyorum.

Kullanıcı yorumu için https://www.revzilla.com/ sitesini tavsiye ederim.

@Justforfun
    Scorpion 'un vasat olduğunu nereden çıkardınız merak ettim?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listendeki 1 numara Shark, 2 numara CMS olsun. Bir kere ağırlık bakımından bu ikisi avantajlı. Hatta bana göre bu yazdığın iki kask Shoi den de Arai den de daha iyi. Çünkü ağırlık bakımından daha başarılı modelleri var. Scorpion bunlara göre daha vasat bir kask. Güvenlik faktörü bakımından iyi kaskları birbiriyle kıyaslamak ise farazi bir şey. İyi bir kaskı parçalayacak kadar bir kaza Allah vermesin, insan bedenine ne yapmaz kimse bilemez.
    Shark neyse de CMS'nin adam akıllı bi incelemesi webbikeworldde var sadece. Kullanıcı incelemesi bile yok. Scorpion tam bir fiyat performans ürünü. Amerika'da Avrupa'da tutulan bir marka.

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece ağırlık bakımından kıyaslamışsınız ama, ses, gürültü, buğunlanma, güvenlik vs. diğer herşeyi hiçe saymışsınız

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion EXO500(490 ile aynı kask) ü 3 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Maalesef defalarca yere düştü. Yanlardaki vizör açma kapama sistemi kırıldı. Kırılmasına rağmen ilk günkü kadar sağlam kapanıp açılıyor hiç gevşeme yok. Tek sıkıntısı krom kaplı parçaların beyazlaşması oldu. Bu sene değiştireceğim. Normalde EXO510u çok beğendim, avrupada tutulan bir model fakat kalıbı değiştiği için kafama uymadı.

Tekrar 490 alıp devam etmeyi planlıyorum.

Rüzgar ve ses konusunda exo 500 deki deneyiminiz nasıldı?

İngilizcem yok maalesef anladığım kadarıyla baktım exo 510 var ama exo 490 yorumları bulamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark neyse de CMS'nin adam akıllı bi incelemesi webbikeworldde var sadece. Kullanıcı incelemesi bile yok. Scorpion tam bir fiyat performans ürünü. Amerika'da Avrupa'da tutulan bir marka.
    https://www.youtube.com/watch?v=ZTB0MU7olKc
    Burda CMS incelemesi ve teknik veriler haricinde hiç bir şeye ulaşamadım CMS hakkında ve videoda genel olarak beğendiğini ancak yandan gelen rüzgarları affetmeyip kaska aldığını dile getiriyor Shark 'ında skwal serisi hoşuma gitti ama onunda pek yorumlarına ulaşamadım. Scorpion a daha yakınım şu an..
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Scorpion 500 ıslık sesi duymadım. Rüzgar sesi için birşey diyemiyorum fakat ortalama seviyede diye yorumlar yazılıyor. Başka kask kullanmadığım için net birşey diyemem.

Bu akşam Scorpion 490 aldım. Airpump ve öndeki havalandırmanın arka boşluğu yok. Ne kadar fark eder ancak haftaya motora bindiğimde söyleyebilirim.

Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Scorpion 500 ıslık sesi duymadım. Rüzgar sesi için birşey diyemiyorum fakat ortalama seviyede diye yorumlar yazılıyor. Başka kask kullanmadığım için net birşey diyemem.

Bu akşam Scorpion 490 aldım. Airpump ve öndeki havalandırmanın arka boşluğu yok. Ne kadar fark eder ancak haftaya motora bindiğimde söyleyebilirim.
    Bende sizin yorumlarınıza göre hareket edeyim o halde beklemedeyim, teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Birde nerden ne kadara almıştınız özeldende yazabilirsiniz
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)