Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ruhsatsız plakasız ve sigortasız motor noterden devredilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

2014 yılında sıfır alınan scooter var bunu bırıne satacam faturası var bende onun uzerıne devredebılır mıyım acaba noterden4

o plaka ruhsat sigorta işlerini kendi halletsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    motor teknik olarak birinin üzerinde değil ki devir olsun. al kağıt kalem sözleşme yap sat geç.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsat,plaka çıkmadan noterde motosiklet devrdilmez.Fatura kimin üstüne kesildiyse ruhsat onun üstüne çıkar.Bir de yanılıyor olabilirim ama fatura tarihinden itibaren ruhsat çıkarmak için 6 ay gibi bir süre vardı sanırım.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsat,plaka çıkmadan noterde motosiklet devrdilmez.Fatura kimin üstüne kesildiyse ruhsat onun üstüne çıkar.Bir de yanılıyor olabilirim ama fatura tarihinden itibaren ruhsat çıkarmak için 6 ay gibi bir süre vardı sanırım.
    benım daha onceden arabam vardı kaza yapmıstım sıgorta sırketı scooter ıcın bana 2400 tl sıgorta fıyatı çıkardı motoru sattıktan sonra parayı geri alabilir miyim sigortadan yoksa zarara girecem adamlar bi scootera 2400 tl istio

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m125znu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım daha onceden arabam vardı kaza yapmıstım sıgorta sırketı scooter ıcın bana 2400 tl sıgorta fıyatı çıkardı motoru sattıktan sonra parayı geri alabilir miyim sigortadan yoksa zarara girecem adamlar bi scootera 2400 tl istio
    Geçen gün sayısına bağlı olarak büyük bir miktarını geri alırsın.Tam kesin miktar için bence bir sigortacıya başvur.Bir de sigortasız satış galiba oluyordu (bunun ile ilgili kanun değişmediyse) ama muayene olmuyordu.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    6 ay değil 1 ay

Geçen gün sayısına bağlı olarak büyük bir miktarını geri alırsın.Tam kesin miktar için bence bir sigortacıya başvur.Bir de sigortasız satış galiba oluyordu (bunun ile ilgili kanun değişmediyse) ama muayene olmuyordu.

hocam motorun daha 2 yılı dolmadı 0 motorlara 2 yıl muayene olmuyor diye biliyordum

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Birikmiş vergi borcunu ve cezasını ödersiniz sonra plaka çıkarıp satarsınız.Daha 2 sene geçmiş çok bir para tutacağını sanmam ama vakit kaybederseniz üzerine daha çok faiz biner ve motor komple elinizde kalır.Zaman geçmemişken bence plaka çıkarıp satın.Sigorta zaten alıcıya aittir sizle ilgisi yok.Yaptırsanız bile atıyorum 2 gün sonra sattınız motoru,kalan sigorta parası size iade edilir o konuyu takmayın.Plaka çkarırken zaten mecbur sigorta yapacaksınız sonra geri alırsınız.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Devredilir. Fatura ile noter satışı yaparsınız. Ben belki motoru bahçemde kullanacağım neden trafiğe tescil etme zorunluluğum olsun ???.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devredilir. Fatura ile noter satışı yaparsınız. Ben belki motoru bahçemde kullanacağım neden trafiğe tescil etme zorunluluğum olsun ???.
    hocam çogu kişi devredilmez diyor bundan emin misiniz eger öyle ise hiç plaka-ruhsat çıkarmakla ugrasmayacam %100 emin misiniz

Motosikleti
    MT-25
    Devredilmez, sen sigorta yaptır,plakayı çıkart aynı gün devret sigortadan paranı geri alırsın.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı m125znu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam çogu kişi devredilmez diyor bundan emin misiniz eger öyle ise hiç plaka-ruhsat çıkarmakla ugrasmayacam %100 emin misiniz
    Havalimanında kullanılan taşıtlar veya arazide kullanılan cross lar bu şekilde satılıyor. Aynı şekilde trafikten çekilmiş bir araç da faturası veya çekme belgesi üzerinden devredilir. Bu benim tecrübem, belki değişmiştir. Evraklarınla notere gidip durumu anlat ve sor . garanti olsun . Sormak bedava.

Havalimanında kullanılan taşıtlar veya arazide kullanılan cross lar bu şekilde satılıyor. Aynı şekilde trafikten çekilmiş bir araç da faturası veya çekme belgesi üzerinden devredilir. Bu benim tecrübem, belki değişmiştir. Evraklarınla notere gidip durumu anlat ve sor . garanti olsun . Sormak bedava.
    peki öyle devrettikten sonra adam gitti motoru sürdü kaza felan yaptı birine çarpsa bana sıkıntı olurmu?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Noter motor bloğuna mı imza atacak?

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Aracı trafikten çekebilmeniz için zaten plakası olması lazım,bütün vergi borçlarının ödenmiş olması lazım yoksa trafikten çekemezsiniz.Eğer çekilseydi herkes aracını senelerce sigortasız ve muayenesiz kullanırdı sonra trafikten çekip bütün borçlardan kurtulurdu ama yok öyle bir şey...

@m125znu arkadaşım maalesef başka çaren yok,ya plaka çıkarıp cezalarını ödeyip satacaksın ya da hurdası çıkana kadar dağda bayırda bineceksin.Öyle faturayla noterden devredilmiyor.Noterden herhangibirşeyi devredebilmen için onun kimliği lazımdır.Kimliği olmayan şeyi devredemezsin,alıp satamazsın...Motorun kimliği de plakasıdır.Plakasız motor ilanlarına baksaydın,satıcıların "noter satışı yoktur,yedek parça olarak veya trafiğe çıkmadan kullanılabilir" yazdıklarını görürdün.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Bazı araçlarda fatura ruhsat gibi aidiyeti göstermektedir. Mesela spesyal kros motorlarının birçoğu trafiğe uygun olmadığı için plaka çıkarılamaz, dolayısıyla ruhsatı olmaz. Bu tip araçlarda fatura devredilir.

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı araçlarda fatura ruhsat gibi aidiyeti göstermektedir. Mesela spesyal kros motorlarının birçoğu trafiğe uygun olmadığı için plaka çıkarılamaz, dolayısıyla ruhsatı olmaz. Bu tip araçlarda fatura devredilir.
    benimki mondial 125 znu

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Scooter icin işiniz karmaşık Ruhsat+plaka cikartman+evraklarla notere gidip satis yapman gerek..

Yeni satın alınan motosiklet kayıt suresi var ve 1 ay herhalde siz 23ay geçtiniz bunun elbet vergisi cezası olur açıkçası kendi aranizda sözleşme yapın sahit filan bulun 2 adet bilgisayar ciktisi ile imzalayin gerisi karsi tarafa kalmis..
    Kaza yaparsa size gelirler ise ufak köyde trafiğe cikmadan kullanacağını sonra uzerine alip ruhsat plaka alacagini beyan etti sozlesme imzaladik sattim dersiniz zaten sozlesmede tarih yazar o tarihten sonraki olaylar sizi bağlamaz veya kayıp çalıntı diye başvurun o tarihten sonraki olaylar sizi baglamaz (sattiginiz kisi sehir disindan ise bu yontem mantıklı)

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Hayir hayir yapilir cunku bazi pist,croos,stunt motorlarina cikarmiyorlar satis bu sekilde oluyor bi sikinti olmaz

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    spor aracı olarak geçen special cross ve atv ler, trafiğe çıkmayan tarım araçları, trafiğe çıkmayan iş makineleri vs ruhsatsız bir şekilde fatura ile satabilirsiniz.

daha önce trafiğe çıkmış aracı da trafikten çekip gerekli evraklar ile de ruhsatsız satabilirsiniz.

trafikten çekmek için de bütün borç, ceza ve vergilerini yatırıp, ruhsat ve plakalarını trafik tescil şubeye teslim edersiniz.

sıfır alınmış, faturası kesilmiş fakat hiç ruhsat plaka alınmamış bir araç için ne yapmak gerekir bilmiyorum.fakat mantıken gerekli cezayı ödeyip ruhsatı çıkartmanız gerekir.

ya da alıcıya fatura kesmeniz (işletme olmanız) gerekir, tabi bu sefer yeni alıcının ÖTV de ödemesi gerekir.

son iki paragraf fikir yürütmedir, kesin bilgi değildir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)