Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikleti kamyona yüklemem gerekiyor, tecrübeli arkadaşlardan yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar arkadaşlar, daha önce deneyen var mı bilmiyorum, tecrübeli arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

İstanbul'dan İzmir'e taşınıyorum, 250'lik bir cruiser'ım var Hyosung GV250. Nakliye ile eşyalarımı götürürken motoru da kamyona/tır'a çıkarmak istiyorum. Bu soğukta 8-10 saat yol yapmak istemiyorum ayrıca yine bu kar yağmur fırtınada motor 8 saat arızasız uzun yola hazır mı orasından da emin değilim. Kısacası bu motoru o kamyona yüklemem lazım.

Bunu yaparken nelere dikkat etmem gerekir ?

Bir plaka levha, ya da geniş bir sunta ile oluşan rampayı kullanarak motoru çıkardım diyelim, aracın içinde motor dönmeyeceği için inerken geri geri inmem lazım. 3-5 kişi tutarak yavaşça indirsek o plakaya çok yük biner ya da tutamazlarsa aniden geriye doğru gidebilirim.

Kafam çok karışık, vinç yok ki kaldırıp ileri doğru götürsün.

Cevap veren herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    Anlaştığınız nakliyecinin kolayca yerlestirecegini düşünüyorum sonuçta bu işi sürekli yapıyorlar, yeni kamyonlarda kapakta vinç oluyor diye biliyorum yoksa da onlar halleder, kasada da döner motor o kadar ev eşyası alıyor en az iki motor eni vardır kasanın. Nakliyeye ne istiyorlar bir buçuk iki derler en az

Muhtemelen sormadan önce kendin de yapmışsındır ancak yine de söylemiş olayım. Youtube a sordum çok sayıda fikir verdi bana. Hala yapmadıysan bir dene derim.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motosikleti kasaya her şekilde çıkartırlar o fazla sorun olmaz. Kasada çevirmek için yan ayağı açıp motosikletin solunda iken gidonu tam sağa çevirin ve sol elinizle sağ elciği, sağ elinizle de motosikletin kuyruğunda sağlam biryeri tutup hafifçe kendinize yatırıp motosikleti olduğu yerde çevirin. Böylece iniş yönüne çevirmiş olursunuz.

Asıl problem motosikleti sabitlemek. Motosikleti sabitlerken sağlam görünen ama kırılması eğilmesi kolay noktalardan bağlamadıklarından emin olun, amortisör ile çukurlarda esneyerek kendini kurtarmayacağından, grenaj ve bilimum yerleri çizmeyeceğinden emin olun. Mümkünse yatak yastık arasına sabitletin motoru. Bağlanırken başka şeyle ilgilenmeyip doğru şekilde bağladıklarından emin olun. Bunlara dikkat etmezseniz cayır cayır çizilmiş ve kırılmış grenajla karşılaşmanız olasıdır.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben Alanya Antalya arası getirecektim, ancak yağmurdan dolayı yemedi. Mercedes trevego num bagaj büyük oldugu için getirebilirdim diye düşündüm. Çamaşır ipi ve etrafını beslıcek çarşaf vs. Çünkü onlarda ip ve benzeri şeyler olmuyor bilgin olsun. 60 tl e tek parça olarak düşmeden getirttim.
    Şunuda belirtim kamyonet veya kamyon tarzı araçların arkası baya baya bi sekiyor. Çok sıkı 2 taraflı gerdirmen gerek.
    Zaten siz bu konuyla 03 te yazdığınıza göre getirtmişsiniz diye tahmin ediyorum.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Motoru çıkarmak ve indirmek göründüğü kadar zor değildir aslında, çok ağır olmayan bir motosiklet 2 kişi çıkarıp indirebilir (çıkarırken ağır olduğu için sıkıntı ama indirirken dengeleseler yeter frenle rahat rahat indirirsin, motosikleti çevirmene gerek yok, he çevirmek istersen de yan ayağın üstünde çevirebilirsin). Motosikleti sabitlemek için internette bu işin püf noktalarını anlatan videoları izleyebilirsin, bazı motosikletlerin kitapçıklarında da nasıl sabitlenmeleri gerektiği anlatılıyor. Şimdiden kolay gelsin.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    karaborsa yani kayıt dışı araç taşıyan çekiciler var. biraz araştır. istanbulda evin önüne kadar getirmişlerdi.
    kayıtdışı derken teslim makbuzı vs alıyorsun.
    fiyatları çok bilmiyorum. aldığın fiyatı yaz. tanıdık bakarız.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Vakti zamanında gt250r motosikletimi 5 kişi tutup kamyonet kasasından indirmiştir. Sağlam 5-6 kişiyle sende indirebilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler