Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nordkapp’a gitmek istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    N/A
    Selamlar
    İşim dolayısıyla gezmeyi farklı kültürler görmeyi keşfetmeyi seviyorum. Bugüne kadar hep gemi ile gezdim. 2 yıldır motor ile bi çılgınlık yapmak istiyorum ama işimden dolayı motor alıp bincek zamanım hiç olmadı. Sadece mt7 ve iron883 sürdüm 100-200 km kadar tecrübem var.
    Önümde 6 ay kadar boş vaktim var sadece 1 ay nordkapp’a kadar ülke ülke geze geze gitmek için motor alıcam ekipman vs alıcam ve bu zorlu yola çıkmadan önceki 6 aylık süreçte ne yapmamı önerirsiniz? Muhtemelen tek başıma gidicem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Trol mü? 200 km tecrube ile 10.000 km lik rota ustelik kuzeyin en ucuna 6 ay sonra ?

Ciddi iseniz önümüzdeki 6 ayi motosiklet egitimi ile gecirmenizi tavsiye ederim. Yada önce güvenli sürüş egitimi alip tüm kış hergün istisnasiz motorla trafige çıkın . ( Bu sizi o geziden sogutabilir )Haftasonlari tamirden anlayan bi arkadaşınızla sökme takma antremani yapin.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar
    İşim dolayısıyla gezmeyi farklı kültürler görmeyi keşfetmeyi seviyorum. Bugüne kadar hep gemi ile gezdim. 2 yıldır motor ile bi çılgınlık yapmak istiyorum ama işimden dolayı motor alıp bincek zamanım hiç olmadı. Sadece mt7 ve iron883 sürdüm 100-200 km kadar tecrübem var.
    Önümde 6 ay kadar boş vaktim var sadece 1 ay nordkapp’a kadar ülke ülke geze geze gitmek için motor alıcam ekipman vs alıcam ve bu zorlu yola çıkmadan önceki 6 aylık süreçte ne yapmamı önerirsiniz? Muhtemelen tek başıma gidicem.
    Tabiki gidebilirsiniz. Fakat 200 300 1000 5000 tecrübe ile karşılaşmayacağınız büyük zorluklar ve tecrübeler sizi bekliyor. Örneğin motosikletinizin yağını suyunu en kötü kendiniz değiştirebilecek kıvamda olmalısınız. Ha o rota üzerinde onlarca servis var fakat sürpriz bir durumda nereye odaklanmanız gerektiğini iyi kavramanız gerekli. Lastik tamiri nasıl yapılır motosiklet ne gibi bakımlar ister. Farklı hava koşullarına karşı nasıl mücadele edilinebilir. Daha önce uzun bir rota çizerek artçılı, artçısız, grup sürüşü, tek sürüş şeklinde nordkapp tecrübelerim oldu. Genellikle motosiklet sürme hevesiyle çok fazla vlog çeken arkadaş bu rotayı tercih ediyor fakat herzaman videolardaki kadar kolay bir gezi olmayabilir. Bu rotayı en kolay yüksek hızlarda yol yapabildiğim sporttouring motosikletlerle yaptım. Mesafe uzun biryerden sonra vücut yoruluyor. 6 aylık süreçte herşeyden önce kendi piskolojinizi bu yolculuğa hazırlamanız gerekiyor diye düşünüyorum. Dikkatli olun.

https://www.youtube.com/watch?v=RNKV...NnYT0l7CA5STgN

erkinyesil´in kanali deneme tahtasi ve suanda nordkapp dönus yolunda, ayrintili sekilde herseyi anlatiyor videolarinda
    not: cfmoto nk250 ile gidiyor

sutlusoda ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ya millet niye bu kadar negatif?

Yahu adamın kocaman motosikletlerle yüzlerce km tecrübesi var.

Bence legodan motosiklet yapip biraz yeğeniyle oynayan herkes kıtalararası motosiklet yolculuğuna çıkabilir. Çok da abartmamak lazım... Kendisi kullanmasın yeter.

Uzun yol için en azından basit tamir işlerini bilmek ve buna uygun malzemelerin yanında olması gerek.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    canım memleketimin her köşesi cennet gibi , ama yeni başlayan motorcularda önce nordkap , transfaragasan , alpleri geçme hevesi hasıl oluyor , yahu önce memleketinizi bi gezin görün bu arada tecrübe kazanın , gezmekle doyamayacağınız güzellikler var bu coğrafyada , arkadaş şimdi sanane birader diyecek tamam kendince haklı olabilirsin ama bu kadar az tecrübe ile illa memleketten uzaklaşma ihtiyacı neden ?
    tommygun, karaca3 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    6 ay vaktiniz ve yeterli paranız varsa varsa, bolca eğitim almanız, bilhassa "road craft" eğitimi almanızı tavsiye ederim, tecrübeniz bana göre sıfır yani 100-200 km tecrübe bile denmez, bu 6 aylık süreçte önce motor hakimiyetini arttıracak bir eğitim sonrası roadcraft ve sonrası mesela 1000 km sonra bu km'den de fazla ülke için uzun yol yapmanız tavsiye olunur.
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İlk etapta,

Motosikletle,İzmirden,ardahana kadar sürün(total 3.400km),döndüğünüzde tekrar konu açın.

Mevzuyu en baştan değerlendirelim.

Motosikleti
    N/A
    Harbi bu forumdakilerin bazısı çok boş gereksiz insan her zaman olduğu gibi tecrübeye km ye takılmışlar çıkarın artık şu at gözlüğünü kafanızdan. Benim sorduğum soru 6 ay sürem var bu süre içinde nasıl hazırlarım kendimi senin 10 senede yaptığın km tecrübesini 6 ayda yaparım gerekirse imkanım var yetmezse zaten ileri bir tarihe atarım. Bunu konuşmaya gerek yok bende biliyorum neyin ne olduğunuda kime ne soruyorsam kusura bakmayın vaktinizi aldım hükümete benzin 7 lira oldu zam geliy vergiler şöyle böyle diye ağlamaya devam edin bu kafalarla

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Çok şanslı isen kaza ve arıza yaşamadan,çok güzel bir tecrübe kazanırsın ama emeklemeden koşmaya kalkanın çok düşünce ağlamaya hakkı olmaz gibi...

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    1 aylık eğitim al. ekipmanlarını full ayarla. çıkmadan önce ciddi bir liste oluştur ve gideceğin yerler ve rota hakkında kesin bilgie sahip ol. sonrasında motorsiklet için basit tamir işlerini öğren. sonrasında 7/24 ulaşabilceğin sevecen bir ustanın cep numarasını kaydet ve konuş durumu anlat. olası bir durumda yardım alabileceğin bir kaç motorcu dostu kayıtlı olsun telefonunda. bir de son olarak kendine hakim olabiliyorsan ve yolda duygularınla değil de mantığınla ilerleyebiliyorsan, olmaz diyen bir ton insana inat Y A P A B İ L İ R S İ N .
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım memleketimin her köşesi cennet gibi , ama yeni başlayan motorcularda önce nordkap , transfaragasan , alpleri geçme hevesi hasıl oluyor , yahu önce memleketinizi bi gezin görün bu arada tecrübe kazanın , gezmekle doyamayacağınız güzellikler var bu coğrafyada , arkadaş şimdi sanane birader diyecek tamam kendince haklı olabilirsin ama bu kadar az tecrübe ile illa memleketten uzaklaşma ihtiyacı neden ?
    haklısın fakat bir de işin şu yanı var
    yurtdışında, bir çok motosiklet gezgininin videolarını izlerken, motora ve motorcuya olan saygıyı görünce insan kendi topraklarından soğuyor, burada gezmeye kalksam konya yolunda bir araba ışıkta beklememek için beni yerden 10 mt havalandırabilir yada yolda kamyonu geçmek isterken bilinçli olarak çarpıp kaçabilir, sinyal vermeden en sol şeritten en sağa geçerken beni biçip kaçabilir vs. vs. örnekler çoğaltılabilir kaldı ki son dönemde mt de okuduğum haberler bunlar
    acemi bir adam için emin olun yurtdışı gezileri daha güvenli
    espresso bunu beğendi.
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik olabilir belki

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurtdışında, bir çok motosiklet gezgininin videolarını izlerken, motora ve motorcuya olan saygıyı görünce insan kendi topraklarından soğuyor, burada gezmeye kalksam konya yolunda bir araba ışıkta beklememek için beni yerden 10 mt havalandırabilir yada yolda kamyonu geçmek isterken bilinçli olarak çarpıp kaçabilir, sinyal vermeden en sol şeritten en sağa geçerken beni biçip kaçabilir vs. vs. örnekler çoğaltılabilir kaldı ki son dönemde mt de okuduğum haberler bunlar
    Bunlarin hepsi oluyor,hatta balkondan,çatidan kiremiti geçtim,üstümüze insan bile düşebilir hatta düşüyor..

Mutlaka eğitim almalısın. Sonra 3 ay İstanbul trafiğinde hayatta kalmayı başarabilirsen istediğin yere gidebilirsin.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğun haberlere göre hareket ediyorsan bulunduğun şehirden dışarı çıkma o zaman sen. Ege akdeniz turu yaptım adanaya kadar sürdüm konyaya da uğradım yazdığın olumsuzlukları yaşamadım. Sen kendi önlemini al kafi. Motorlardan sinyal vermeyip dönenmi ararsın silme teğet geçen mi ararsın onlarda var. Her olmusuz haberi okuyup yola çıkamazsan olduğun yerde sayar durursun. Ülkeyi gezdikten sonra y.dışına açıl tereyağı gibi gelir yurt dışını gezmek.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuduğun haberlere göre hareket ediyorsan bulunduğun şehirden dışarı çıkma o zaman sen. Ege akdeniz turu yaptım adanaya kadar sürdüm konyaya da uğradım yazdığın olumsuzlukları yaşamadım. Sen kendi önlemini al kafi. Motorlardan sinyal vermeyip dönenmi ararsın silme teğet geçen mi ararsın onlarda var. Her olmusuz haberi okuyup yola çıkamazsan olduğun yerde sayar durursun. Ülkeyi gezdikten sonra y.dışına açıl tereyağı gibi gelir yurt dışını gezmek.
    Yurt dışı olarak genellemek çok doğru değil, ancak batı ülkeleri ile ülkemizin trafiği arasında risk açısından çok büyük fark var, araba için de, motosiklet için de.
    espresso bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harbi bu forumdakilerin bazısı çok boş gereksiz insan her zaman olduğu gibi tecrübeye km ye takılmışlar çıkarın artık şu at gözlüğünü kafanızdan. Benim sorduğum soru 6 ay sürem var bu süre içinde nasıl hazırlarım kendimi senin 10 senede yaptığın km tecrübesini 6 ayda yaparım gerekirse imkanım var yetmezse zaten ileri bir tarihe atarım. Bunu konuşmaya gerek yok bende biliyorum neyin ne olduğunuda kime ne soruyorsam kusura bakmayın vaktinizi aldım hükümete benzin 7 lira oldu zam geliy vergiler şöyle böyle diye ağlamaya devam edin bu kafalarla
    Sen bukadar adama at gözlüğü takmış kmye takılmış diye konuya devam edersen işin iş sınırdan dönersin zaten. Madem açtığınız konuya mantıklı cevap veren insanlara giydiriyorsunuz içimde kalmasın bende size şahsi birşey yazayım.

Açtığınız konu ' arkadaşımın motosikletiyle arka sokaktan döndüm geldim önümüzdeki sene inşallah motogp de piste çıkıyorum' demek kadar saçma.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Al bir 125cc dünyayı dolaş..
    Bakınız Vespa Osman...(google amcaya sorun)
    Git gez ve notlarını bizimle paylaş..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)