Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor vurdurma

Motovento
    REKLAM ALANI

Cub motorum var 50 cc bayadır yatıyordu çalışmadan sonra denedim çalılmadı motorcuyu aradım sordum aküsü bitmiştir dedi aküyü zorla söktüm falan götürdüm şarj ettirdim sonra taktım yeniden çalışmadı bu seferde vurdurmayı denedim ama beceremedim heralde oluyp gibi oldu özel bi tekniği var mı yarı otomatik bumotor internette izliyorum debriyajla falan alakalı bi teknikler var ayak marşını da beceremedim anlatırmısınıx ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bir kola şişesinin kapağına benzin koyup hava filtresine veya doğrudan karbüratöre döküp tekrar marş deneyin. Motorun çalışmaya gayret ettiğini fark ederseniz aynı şeyi bir iki kez daha deneyerek motosikletinizi çalıştırabilirsiniz. Çalıştıramazsanız bujiyi söküp şaseye değdirirken marş yapıp bujide kıvılcım olup olmadığını kontrol edin.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    karbüratör tasından ilk biraz benzin akıt sonra ayak marşı vardır oradan dene

Motosikleti
    yuki efendi yk 125
    yedek bujiniz varsa değiştirirmisiniz yoksa motosikletinizden çıkan bujiyi temizleyip tekrar takın.Çalıştırmaya çalışırken sürekli gaz vererek fazla benzinden motosikleti boğmuş buji izolatör ucunu fazla benzinle ıslatmış olabilirsiniz.Kolay gelsin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Akünün başlarını doğru taktınız mı ?

Herhangi bir temassızlık var mı,bi kontrol edin.

Motor marşa basınca marş motoru dönüyor mü,tık tık bi ses mi geliyor?

Ayrıca vurdururken jikleyi açın,boşta giderken yeteri kadar hızlanınca takın ikiye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    2. Vitese al ama ayağını vitesten çekme biraz hızlandıktan sonra aniden çek

Motosikleti
    Peugeot 103
    Benzin musluğunuz açık mı?

Motosiklet camiasının HAYDAR DÜMENİ olarak vurdurmayı fazla tavsiye etmem , alışırsın çocuğum mazaallah ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)