Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    ebullaklaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle herkese merhaba,

Belki çok kez açıldı ama ben de değerli görüşlerinizi almak isterim. Öncelikle önceden motosikletim hiç olmadı. Bir tanıdığımın 50 ve 110 cc'lik motosikletlerini şehir içinde yıllardır sürüyorum. Şimdi ben motosiklet almayı istiyorum. Bir arkadaşım geçtiğimiz günlerde F650 GS aldı. Bir kaç kere sürdüm yabancılık çekmedim fakat benim büyük cc'lerde gözüm yok açıkçası. 250 cc'lik yeterli olacağını düşünüyorum. Kafamdaki motosikletlerin başında Mondial RX3i Evo geliyor, hem enduro olup uzun yolda kullanabileceğim bir motosiklet. Daha sonra KTM Duke 250 ABS, ABS olması cazip geldi diyebilirim. Yine aynı şekilde Pulsar 200 NS.

Sadece bu üçünü araştırdım. Açıkçası fazla marka-model bilgim de yok. Sizlerden ricam bana 250 CC geçmeyen, yeri geldiğinde uzun yol yapabileceğim bir motosiklet önerebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi forumlar, iyi çalışmalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arada araziye de girerim diyorsan Honda CRF250 Rally ve CRF250L bakabilirsin.CRF250L 2017 itibari ile ABSlendi.Rallyde de var ABS.Boyun kısaysa belki biraz zorlanabilirsin ama kullanımı rahat motorlar.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    KTM Duke 200 ü düşünebilirsin veya CRF 250L yi de düşünebilirsin ikisini de kullanıyorum.
    https://www.motoetkinlik.com/garajda-motor-var-ktm-200-duke-3/
    https://www.motoetkinlik.com/garajda-motor-var-honda-crf-250-l-testi/

Motosikleti
    MT-07
    Bütçe ile alakalı bir durum bence. En sonunda Pulsar 200 NS gözüne cazip gelebilir. 23000TL Rally'e vereceğine güzel temiz bir NC 700x de alabilirsin. Suziki V-Strom 250 de olabilir.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    250cc fiyatına abs’li hafif touring oturuşlu,kaydırmalı debriyajlı,az yakan dominar 400 derim kullandığım için

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Inazuma F al.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    uzun yol diyorsun duke ve pulsar sana göre değil.tabi uzun yoldan tabirin kaç km onu bilememde sert motorlar.dominar inazuma crf 250 crf250 rally zaten belirtmişler.bütçene göre bence ben olsam crf250 abs veya parasına göre şu an kaliteli ve rahat inazuma var 16500 e falan bulabiliyorsun 0km.aynı şekilde dominar da değerlendirebilirsin herkes memnun gibi gözüküyor.22bin satış fiyatı var ama yalan tabi tutturabildğine satılan bir motor al sat yapmicaksan bence dominar almanı tavsiye ederim.

Yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Araziye pek girmem o yüzden CRF 250 L eledim. Ama dominar ve inazumayı araştıracağım çok teşekkür ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Düşündüğün motorların hepsini kullandım , rx3i evoyu servis yetersizliği ve kronik stop etme sorunundan dolayı elemeni tavsiye ederim.

Duke200 oldukça az yakar fakat boy 180+ise sığmazsın motora birde servislerinin ve parçalarının pahalılığıyla tanınır ktm bencede böyle. İlla ktm dersen 250abs almalısın.

Pulsar sahibi olmadım ama kullanan çok tanıdığım var , kullandığım zaman 1.87 boyumla rahat ettim . Gidişide gayet ideal ,bence şu piyasadaki fiyatı ekran resetleme ve stop etme problemlerini göz ardı edersen bence uygun.

Dominar kullanmadım ama duke390 kullandım , 18 19 a felan sıfırı alıncaksa alınabilir ns200 ile arasında 10 bin tl fark varsa bence ns200 tercih edilmeli.

Crf250 ve rally uzun yol için bence hiç uygun değil , oldukça tehlikeli. Belki benim boyum uzun olduğu içindir ama yan rüzgârlardan çok etkileniyor ve 120km/h dan sonra nefesi kesiliyor.

Duke250 abs düşündüğüne göre bütçen 20 bin civarı , Sana vstrom 250 iyi gider , yok benden o para çıkmaz dersen pulsar ns200 alıp çantaları ön camı vs takıp yarı enduro haline getirebilirsin 😊
    Tengri bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    CRF 250 ile Afrika turu yapanlar var. Tatlı Gezgin diye aratırsan bulabilirsin facebook ve instagramda.

Birde Güney Amerika turu yapan bi çift vardı. Yamaha WR250 idi sanırım kullandığı motor.

Baya sağlam motorlar bunlar. Fazla yüksek hız yok tabi. Ama kullanımı gayet güzel. Ben böyle yüksek ve enduro tip sevdiğim içinde bana güzel geliyor olabilir. Boyun uzunsa düşün bence.

Facebookda evonun grubu var. Ordada bakıyorum kullanıcılar genelde memnun motordan. Tip olarakda çok iyi bence.

Bütçe yeterse Suzuki Vstrom 250'de çok güzel duruyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    abs li olsun gerekirse küçük cc olsun

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Hala araştırma içerisindeyim.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 / CF 400 NK
    Normal motora abs takılmıyor mu ?

Seni çok iyi anlıyorum.1.000.000 km sayısız arabayla tecrübem var.Aynı şeyleri birebir yaşıyorum.Trafiği iyi okuyabiliyorum ama motosikletin tekniklerini bilmediğimden garip garip durumlarda buluyorum kendimi.Henüz kendi motosikletim yok arkadaşımın kanuni caracal 200 cc lik motorunda tecrübe ediyorum.Dün yamaha ankara bayisine r25 bakmaya gittim abs li modellerde gelmiş 27.000 lira civarında fiyat verdiler 6.000 lira da ekipmanlar tutuyor.Her neyse tam pazarlığa oturcam alcam makinayı aklıma oğlum geldi ya bana bişey olursa diye....geri döndüm eve geldim aklımda deli sorular sanırım vazgeçicem bu sevdadan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)