Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Video: İstanbul Trafiğindeki Alışveriş Fazlalığı ve Dolayısıyla Risk

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Herkese merhaba,

Uzun zamandır kask kamerası kullanıyorum ve sadece kaza vs olduğunda videoları kullanıyorum. Günlük 30-40 dklık sürüşümde karşı karşıya kaldığım riskleri kesip bir video çıkarayım dedim. Editlerken oldukça agresif kullandığımı ve fazla risk aldığımı fark ettim. Belki de haftanın son 2 günü olmasının etkisi vardır, bilemiyorum. Video küfür içerir, her türlü yoruma açığım. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=twR0a8Q3m0I

instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    Kazasız belasız sürüşlerim dilerim öncelikle, aralardan ve sağdan giderken otobüslerin ve dolmuşların önünden yaya çıktığında durabilecek bir süratte gitmeni tavsiye ederim; malum bu durumlarda kaza kaçınılmaz oluyor, özellikle video'nun başlarında fark ettim bunu.

Diğer bir durum ise hepimizin de bildiği yağmurlu havalarda ani gaz açıp kapatmaları yapmamak. Lastiklerimize ne kadar güvensek de asfalta güvenmemeliyiz.

Makas atmak zaten her araçta tehlike arz ediyor, bunu yapıyorsak sonuçlarına kabul etmeliyiz. Sağlıcakla kalın.
    gerivites bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    İlk 1 dakikayı izledim kapattım hiç bişey yok zaman kaybı

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam videonu izledim. Müsadenle birkaç yorum yapmak isterim.

İlk önce belirteyim dörtlüleri yakma hususu özür veya yol veren olursa teşekkür amaçlı kullanılır genelde. Orada adam özür dilemiş kendince.
    Bir şey dikkatimi çekti şehir içi çok fazla sağdan gidiyorsun. Yani araçları geçmek için sağ tarafı fazla kullanıyorsun. Bu aldığın riski en az 2 hatta 3 kat artırıyor. Nedenini de açıklayayım; bir otomobil tek şerit yolda giderken sağdaki sokağa dönecekse hayatta sinyal vermez, aynasına da bakmaz, zart diye döner. Çünkü sağından başka bir otomobil gelme ihtimali olmadığı için dikkat etmez.

Hatta sağ tarafa yol ayrımı olmasa bile sağdaki herhangi bir boşluğa park etmek isteyen araba aynasına bakmadan ani manevra yapabilir.

Daha geçen gün, trafik sıkışınca dur şu sağdan fıtı fıtı gideyim dedim aynısı başıma geldi. Normalde huyum değildir sağdan geçmek ama şeytan dürttü dürtmez olaydı. Adamın biri arabanın önünü aniden sağdaki boş yere girmek için önüme kırdı, beni son anda fark edip durdu da öyle kurtardım. Adama hiç kızmadım hatta elimle işaret edip özür diledim çünkü suç benimdi.

Belki istanbul trafiğinde mecbur kalıyorsun, trafik seni böyle sürmeye itiyor olabilir ama gereksiz fazla risk almış oluyorsun.

2. husus da yağışlı havada sıkışık trafikde biraz hızlı gidiyorsun gibi geldi. Mesela yanından geçtiğin arabalardan az ilerideki bitanesi yolcu indirmek istese ve kapısı açılsa durabilir misin? Eğer "çok rahat durabilirim" diyorsan sorun yok. Ama o kapı açılmaz diye düşünerek sürersen hata edersin, açılabilir.

Benim yorumum bu kadar, kazasız belasız sürüşler dilerim.
    gerivites bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motoru bu şekil kullanırsan çok yakın bir zamanda biyerde patlarsın kardeşim,yolu boş buldumu sorumsuzca gaz açıyorsun,aralardan araçların karşıyageçmek için kafa çıkarıp bodoslama yola atlayacağını hiç düşünmüyorsun,youtubede böyle yola atlayan araçlarda patlayan motosikletlerin tonla videosu var,hiçmi aklına gelmiyor,,

araçların aralarından geçerkende gazı köklüyosun,aralardan insanların karşıya geçmek için yola atlayacağınıda hiç düşünmüyorsun,okadar çok mal ve kazma varki trafikte sayılmayacak kadar,hatta bikaç tanesine sende denk gelmişsin,,valla sen kullanırken ben korktum burda,çok agrasif trafiği okumadan kullanıyorsun,kendine çeki düzen vermen gerekli,yoksa yakın zamanda seni burda okuyor uluruz

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Videonun bazı kısımlarının hızlandırıldığını fark etmişsinizdir umarım. Çoğu yerde süratim 25-30. Altımdaki motor 150lik zaten ne kadar gaz açsam da fazla hızlanmıyor.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonun bazı kısımlarının hızlandırıldığını fark etmişsinizdir umarım. Çoğu yerde süratim 25-30. Altımdaki motor 150lik zaten ne kadar gaz açsam da fazla hızlanmıyor.
    ama fırsatını buldukça hep redline kullanıyorsun ,motorun limitlerini zorluyorsun,ben sıkışık trafikte ilerlerken her aracın arasından önüme insan atlayacak diye varsayarak tatlı bir şekilde kullanıyorum ve bu kullanma şeklimin çok meyvesinide yedim,yoksa bu güne kadar 1 kamyon dolusu insanı ezmiştim

bana kızma ama senin altında 600cc bir motor olsa seni düşünemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)