Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motosiklet Ve Lastik

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Öncelikle herkese iyi akşamlar. Foruma yeni üye oldum, hafta sonu nasipse sıfır motosiklet alacağım. İlk motosikletim olacak, ekipmanlarımı ve ehliyetimi aldım. Taksitle alacağım için 2. el japon alamıyorum. Aklımda Mondial Drift ve MR Vulture modelleri var, fakat lastik olayı sıkıntı herkes fabrika lastiklerinin kötü olduğunu özellikle ıslak zeminde çok kaydığını söylüyor. Bende aldığım gibi lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum fakat MR Vulture'ye uygun sadece ANLAŞ marka lastik buldum. Linkteki(Yazının sonunda) lastikler MR Vulture'ye uygun mudur? Uygun değilse bana MR Vulture'ye uygun lastik önerebilir misiniz? Uygunsa ANLAŞ markası iyi midir? Alınır mı? Ve son olarak da Drift mi alayım yoksa MR Vulture mi? Ya da ikisini de boş ver şunu al dediğiniz marka model var mı? Çok soru sormuş olabilirim, cahilliğime verin.
    Ön lastik
    Arka lastik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Öncelikle hayırlı olsun diyeyim.Drift mi vulture mi dersen vultureyi tek geçerim.Drift 125 ve 150cc 2 modeli var.Vulture 162cc silindiri var.Performans ve konfor olarak vulture açık ara daha iyi.Sana birkaç sene pişmanlık yaratmaz.Kendimde uzun zamandır mondial kullanıyorum.Lastik olayına gelirsek benim ön lastiğim anlas ve memnunum.Virajlarda yada sert frenlerde kayma yapmıyor.Parasına göre iyi lastik diyebiliriz.Vulture aldığını varsayarsak arkaya anlas öne de bütçen dahilinde bulabildiğin en kaliteli lastiği takmanı öneririm.Michelin, pirelli, mitas vb.
    furkan2632 bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Taksitle alamayacağınız için ikinci el alamayacağınızı söylemişsiniz ancak bankadan "ihtiyaç kredisi" şeklinde kredi ile istediğiniz motosikletin ikinci elini alabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:01 ----------

Alıntı ayz0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun diyeyim.Drift mi vulture mi dersen vultureyi tek geçerim.Drift 125 ve 150cc 2 modeli var.Vulture 162cc silindiri var.Performans ve konfor olarak vulture açık ara daha iyi.Sana birkaç sene pişmanlık yaratmaz.Kendimde uzun zamandır mondial kullanıyorum.Lastik olayına gelirsek benim ön lastiğim anlas ve memnunum.Virajlarda yada sert frenlerde kayma yapmıyor.Parasına göre iyi lastik diyebiliriz.Vulture aldığını varsayarsak arkaya anlas öne de bütçen dahilinde bulabildiğin en kaliteli lastiği takmanı öneririm.Michelin, pirelli, mitas vb.
    Çok istisnai durumlar haricinde kesinlikle ama kesinlikle öne ve arkaya farklı marka model yaş ve farklı süre kullanılmış lastikler takmayın. Kayma oranları farklı olacak ve düşmeyeceğiniz yerde sizin yerle yakın temas kurmanıza neden olacaktır.Öne neyse arkaya da onu takın.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. O zaman ben bu ihtiyaç kredisini babama bir sorayım. Eğer faiz olayı çok yoksa ve ihtiyaç kredisi alabiliyorsak 2. el japon almaya çalışırım. Baktık olmuyor o zaman MR Vulture kafama çok yattı. Özellikle lastik olayında içimi rahatlattınız, ANLAŞ'a pek güvenmiyordum açıkçası sizin yorumunuz sayesinde ısındım biraz. Son olarak linkte verdiğim lastikler MR Vulture'ye uygun mudur acaba? Eğer ön arka tam uyuyor derseniz motorla beraber lastiklerinde siparişini vermek istiyorum.

Motosikleti
    Versys650
    150 Drift ve 150 Vulture bildiğim kadarıyla aynı motor aksamına sahip ikisi de 162cc, tercih sadece şekil meselesi hangisinin şekli hoşuna giderse.
    Ben de motora yeni başladım denk geldi sıfır gibi ikinci el bir 150 drift aldım.
    Lastikleri iyi diyemem ama binilmeyecek lastik değil ben değiştirmedim. Yola çıkınca ilk lastikleri ısıtmaya çalışıyorum böylece kayma ihtimali azalıyor.

İlk motor olarak Drift tercih etmemin sebebi motor ve parça fiyatının ucuz olması ayrıca piyasada sevilen ve tutulan bir motor bir sezon sonra satmaya karar verirsem sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Yanlışın var, driftin 150 lik olanıda 162 cc

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı furkan2632 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. O zaman ben bu ihtiyaç kredisini babama bir sorayım. Eğer faiz olayı çok yoksa ve ihtiyaç kredisi alabiliyorsak 2. el japon almaya çalışırım. Baktık olmuyor o zaman MR Vulture kafama çok yattı. Özellikle lastik olayında içimi rahatlattınız, ANLAŞ'a pek güvenmiyordum açıkçası sizin yorumunuz sayesinde ısındım biraz. Son olarak linkte verdiğim lastikler MR Vulture'ye uygun mudur acaba? Eğer ön arka tam uyuyor derseniz motorla beraber lastiklerinde siparişini vermek istiyorum.
    Anlas ın kışlık lastiklerini kullanıyorum. Ben gayet memnunum. Tabi sürüşe göre de değişir. Beklentimi karşılıyor benim.
    Vuılture nin jant ebatları driftle aynı değil. Sitesinden bakıp uygun lastiği ona göre seç Ön ve arkasıda farklı.
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    İnternet de dolaşırken bir zamanlar sözde araştıracak olduğum sonrasında unutup gittiğim Honda CB125 ACE'yi gördüm. Sizce o motora 6100 TL verilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı Y.o.K adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 Drift ve 150 Vulture bildiğim kadarıyla aynı motor aksamına sahip ikisi de 162cc, tercih sadece şekil meselesi hangisinin şekli hoşuna giderse.
    Ben de motora yeni başladım denk geldi sıfır gibi ikinci el bir 150 drift aldım.
    Lastikleri iyi diyemem ama binilmeyecek lastik değil ben değiştirmedim. Yola çıkınca ilk lastikleri ısıtmaya çalışıyorum böylece kayma ihtimali azalıyor.

İlk motor olarak Drift tercih etmemin sebebi motor ve parça fiyatının ucuz olması ayrıca piyasada sevilen ve tutulan bir motor bir sezon sonra satmaya karar verirsem sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.
    Aslında drift'de çok yatıyor kafama belki onuda alabilirim çok kararsızım. Sana drift hakkında bir kaç soru sorsam? Cevaplarsan çok sevinirim. Öncelikle motorun oturuş ve sürüş pozisyonu rahat mı? Arka frenine çok kötü diyorlar gerçekten öyle mi? Ve son olarak titreşim var mı?

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    İnternet de dolaşırken bir zamanlar sözde araştıracak olduğum sonrasında unutup gittiğim Honda CB125 ACE'yi gördüm. Sizce o motora 6100 TL verilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Aslında drift'de çok yatıyor kafama belki onuda alabilirim çok kararsızım. Sana drift hakkında bir kaç soru sorsam? Cevaplarsan çok sevinirim. Öncelikle motorun oturuş ve sürüş pozisyonu rahat mı? Arka frenine çok kötü diyorlar gerçekten öyle mi? Ve son olarak titreşim var mı?
    Ben olsam vulture alırım. Bende mondial mc roadracer var titreşimden rahatsız olmuyorum ben. Uzun yolada gittim öyle bi rahatsızlık olmadı.
    furkan2632 bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    hosgeldin hocam öncelikle bende bir drift kullanıcsıydım tam bi hafta oldu bebeğimi satalı.drift blok olarak 135cc olduğundan 125'liklere gayet seri bir makinedir viraj kabiliyeti çok güzel pegler değene kadar yatırma imkanınız var gayet zevkli.eşimle birlikte şehirlerarası birçok turumuz oldu.blok kısmı dışında yürüründe sıkıntılar yaşayabilirsin ama motor bloğu sağlamdır.sana tavsiyem maddiimkanlar el verdikçe ve lastik ebatların tuttuğu sürece bilinen ve tercih edilen markalardan bir lastik set alman.çıkma veya birbirinden farklı markaların lastiklerini alıp takma.ben anlaş kullandım ve gayet memnun kaldım
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Lastik olayını kesinleştirdim. Yani ne alırsam alıyım fabrika lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. Ama kafam çok karışık bakalım hangisini alacağım bende bilmiyorum. Şuan aklımda olan modeller;
    -Mondial Drift
    -Mondial MR Vulture
    -Mondial Z-one 150
    -Honda CB125 Ace
    -RKS Titanic 150-r
    Sıfır olarak bunları düşünüyorum. İkinci el olursa da;
    -Yamaha YBR 125
    -Honda CBF 150
    İkinci ele pek sıcak bakmıyorum aslında, yani güvenemiyorum. Ama bellide olmaz bakalım yarınki psikoloji ile ne alırım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    arkaya anlas öne de bütçen dahilinde bulabildiğin en kaliteli lastiği takmanı öneririm.Michelin, pirelli, mitas vb.
    Bu arkadaşın önerisini sakın dikkate alma yanlış!
    Lastiklerini takım olarak al.
    furkan2632 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşın önerisini sakın dikkate alma yanlış!
    Lastiklerini takım olarak al.
    Haklısınız takım olarak almak gerekiyormuş. Arkadaş takım olarak bulamazsam diye öyle söyledi galiba. Hani fabrika lastiklerini kullanacağına farklı marka kullan kaliteli kullan gibisinden.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Lastik olayını kesinleştirdim. Yani ne alırsam alıyım fabrika lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum. Ama kafam çok karışık bakalım hangisini alacağım bende bilmiyorum. Şuan aklımda olan modeller;
    -Mondial Drift
    -Mondial MR Vulture
    -Mondial Z-one 150
    -Honda CB125 Ace
    -RKS Titanic 150-r
    Sıfır olarak bunları düşünüyorum. İkinci el olursa da;
    -Yamaha YBR 125
    -Honda CBF 150
    İkinci ele pek sıcak bakmıyorum aslında, yani güvenemiyorum. Ama bellide olmaz bakalım yarınki psikoloji ile ne alırım.
    Öncelikle belirtmek isterim ki RKS Titanic 150 r ile ilgili yorum yapmak için yeterli bilgim yok, onunla ilgili yanlış yönlendirmek istemem. Ancak tavsiyem;

Seçenekleriniz haricinde:
    Honda CB125E

Seçenekleriniz dahilinde:
    Yamaha YBR125
    Honda CBF150

Yeni almanızı değil, diri durumda, mekanik sorunu olmayan bir ikinci el almanızı öneririm. İnanın ki çok daha memnun kalacaksınız, yeter ki bilen bir arkadaşınızla gidin ve işten anlayan bir ustaya veya servise baktırıp alın. Komple grenaj setini 500-600TL' ye alır veya daha ucuza boyatır, bir de 400-500 TL gibi bir rakkamı bakımına ayırırsan (arkadaşlar yok artık ona o parayı harcasan yeni gibi çıkar zaten diyecektir), o makine zaten yeniden farksız çıkar, ruhsatına bakılmadan modeli anlaşılmaz. Daha önce uzun süre kullanmadığını stildeki bir motosikletin yenisini alma planı yaparsanız kısa sürede satmak istemeniz durumunda içiniz sıkılabilir. İkinci el bir makinede basit bir kırım veya çizik olsa kimse umursamaz ama hıcır makinede aynı şey canınızı çok sıkabilir. Bence can sıkmaya gerek yok
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Motosikletten az çok anlayan arkadaşlar linkte ki ybr nasıldır? Yarın bakmaya gideceğim 5 bin lira fiyat çekiyor telefonda. Sizce alınır mı?
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2012-model-pazarlik-payi-vardir-508404295/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Az önce ilk motosikletimi almış bulunmaktayım. İkinci ele güvenemediğim için sıfır alayım dedim. Bayileri gezerken birinde YBR benzeri bir motosiklet gördüm. Gittim yanına baktım arora yazıyor ilk baş soğudum, sonra dedim üstüne oturabilir miyim? Tabi dediler oturdum baktım çok rahat vites göstergesi, selektör tuşu, sigorta tuşu falan da var. Fiyatını sordum 5 bin dediler, üstündeki rahatlığı görünce dedim tamam alalım. Bakalım pazartesi öğleden sonra almaya gideceğim, umarım arızasız, sıkıntısız, kazasız, belasız kullanacağım bir motor olur. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Hayırlı olsun. Motosikletini almaya giderken heyecanla ekipmanlarınızı yanınıza almayı unutmayın
    furkan2632 bunu beğendi.

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Motosikletini almaya giderken heyecanla ekipmanlarınızı yanınıza almayı unutmayın
    Sağ olun. Ekipmanları giymeyi unutmam ya. Ekipmansız olmuyor motor zaten, asıl havalı yapan ekipmanlar bence. Gerçi servisi çok yakın yürüyerek 5 dakika falan. Ama olsun ben yinede giyerim ekipmanları öyle giderim almaya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)