Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet selesine jel uygulatan var mı ? Öneriyor musunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    Merhaba ,

Motorsikletim cbf 150 , seleye jel uygulaması yapılınca uzun yolda ağrıları keser mi ? Daha önceki konulara baktım fakat net birşey çıkmadı kimisi bişi değişmedi diyende var. Çok rahat diyende var. Kimisi selenin yumuşaması rahat olması demek değil diyor. Kafam karıştı yani.

Yazları iki kişi 2 bin km civarı turlar yapıyoruz cbf 150 ile 100 km de bir zaten mola veriyorum fakat turun sonuna doğru artık götüm ağrıyor. jel sele bu ağrıyı engeller mi ?

şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı jabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yazları iki kişi 2 bin km civarı turlar yapıyoruz cbf 150 ile 100 km de bir zaten mola veriyorum fakat turun sonuna doğru artık götüm ağrıyor.
    Bu ne açık sözlülük yiğidim seni tanımak isterim
    mrt20, mLh ve Ekarademir bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    paran varsa yanında, kaba'n ağrımaz airhawk'ta.

Tucano urbano markası cool fresh kullanıyorum. Bahar aylarında falan kullanılmıyor, fena soğtuyor kabayı. Amaçta zaten hava almasını ve terlemesini önlemek. Yani senin amacı karşılamaz. Yine de bir bak. Konfora da faydası var da. Mükemmel değil.

edit: şu konuya da bir bak.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ideenwelt.html

Motosikleti
    V-Strom 650
    Ben duke 250'ye yaptırmıştım. Eskisine göre çok daha rahat olmuştu. Ama cbf 150 duke'e göre daha rahat zaten. Sizin motorda daha az fark hissedebilirsiniz.
    jabir bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran varsa yanında, kaba'n ağrımaz airhawk'ta.

Tucano urbano markası cool fresh kullanıyorum. Bahar aylarında falan kullanılmıyor, fena soğtuyor kabayı. Amaçta zaten hava almasını ve terlemesini önlemek. Yani senin amacı karşılamaz. Yine de bir bak. Konfora da faydası var da. Mükemmel değil.

edit: şu konuya da bir bak.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ideenwelt.html
    Airhawk çok pahalı.

Havalı minderi denedim kayıyor. Ben memnun kalmadım pek.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dün motovideo da bir video paylaşıldı. Elemanın biri arazi motoruna kendi imkanlarıyla havalı minder yapmış. Şu an link atma imkanım yok ama siteye girersen ana sayfada konu. Gayet zekice.
    Bilgisayar başına geçince link atarım.
    jabir bunu beğendi.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Merhaba ,

Motorsikletim cbf 150 , seleye jel uygulaması yapılınca uzun yolda ağrıları keser mi ? Daha önceki konulara baktım fakat net birşey çıkmadı kimisi bişi değişmedi diyende var. Çok rahat diyende var. Kimisi selenin yumuşaması rahat olması demek değil diyor. Kafam karıştı yani.

Yazları iki kişi 2 bin km civarı turlar yapıyoruz cbf 150 ile 100 km de bir zaten mola veriyorum fakat turun sonuna doğru artık götüm ağrıyor. jel sele bu ağrıyı engeller mi ?

şimdiden teşekkürler..
    Size bir gerçeği açıklamak istiyorum. Eğer seleniz taş gibi sertleştiyse o jel seleyi yaptırdığınızda inanamazsınız rahatlığına. Muhtemelen birçok kişide kendi selesinin rahatlıyla oranlayarak söyledi. Zaten seleniz hiç sertleşmemiş ise nerdeyse aynı rahatlıkta gelir.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Ben bu sorunu motobe den sele yumuşatma işlemi yaptırarak hallettim
    Motorum ns 200 daha once bir oturuşta 100 km kadar gıdebiliyordum bu işlemden sonra 150km yol yaptım sıkıntı olmadı. Yazın daha detaylı bilgi veririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    dötümüzün değerini bilelim beyler. sert seleye hayır!!!

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Jel seleleri güneşte bırakınca dönüşte pek oturamazsın. O sıcaklığı epey bir süre barındırırlar içinde.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Merhaba ,

şimdiden teşekkürler..
    konuyla ilgili 2 sene önce yaşadığım tecrübeyi size sunayım. Aldığım bir enduro ile böyle bir sıkıntı yaşadım. Sele çok sert geliyordu piyasada motoru kullanan herkes çok rahat olduğunu söylesede ben bir türlü motorla rahat edemedim. İsim vermeden ve reklam yapmadan istanbulda bu işi en iyi yapan adamı buldum. Baya seri motosiklet selesi üreten kılıflar üreten yıllardır bu işi yapan bir arkadaş. Sorunu anlattım jel yapalım dedi arkayada önede koca koca jeller koydurup ( 250 tl ) motosikleti teslim aldım. İlk oturduğumda evet bir farklılık bir rahatlık var gibiydi neyseki 40 50 km gittikten sonra bir sıkıntı olduğunu anlayıp geri gittim. Arkadaş bu seferde üzerindeki derinin sert olduğunu bundan ötürü yapabileceğini söyledi tamam dedik ( 100 tl ) yine sanki bir rahatlama olmuştu ama çok geçmeden bununda piskolojik olduğunu hala bu işin çözülemediğini anlayıp geri döndüm. Motosikletin üzerine oturttular beni öyle böyle ölçüler aldılar ettiler sanki üzerime elbise dikiyolar. Jelin üzerine ince bir kat daha sünger atılarak nispeten birazdaha rahat oldu.

Hepsinden sonra bir 3lü kanepe parası kadar para vermeme rağmen sele cbf 150 selesi kadar konforlu olmadı. Sonradan anladımki aslında bir motosikletin selesi fabrikasyon şekliyle en rahatı. Eğer motosiklete oturduğunuzda yada kullandığınızda toto ağrıyor yada acıyorsa o motosikletin size göre vücut ölçülerinize göre olmadığı sonucuna varabilirsiniz. Boşuna seleyle uğraşmayın sele yaptıran ve selem pamuk gibi oldu kuş tüyü gibi bi oturuyorum hamburga kadar inmiyorum hikayelerine inanmayın.

Heleki motosiklete havalı sele gibi garip isimlerdeki ürünlerden koyup yüksekliği ve dengeyi değiştirecek ölçüde tehlikeli aksiyonlara giç girmeyin.

Keyifli sürüşler...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Seleye jel uygulatmak yerine kalçaya dolgu da yaptırılabilir. Aynı hesap
    halisakal, SRDR KTM 390 ve oggomoggo bunu beğendiler.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum istanbulda isen eger karakoy hirdavatcilar carsisina git. giristen duz devam et orta yoldan. karsina bir dukkan gelecek. orda sor. yaklasik 2 cm kalinliginda yumusak siyah poliuretan malzeme var. onlar biliyor ozellikle motorculara veriyorlar bu malzemeyi.

kestir istedigin olcude. artik kaplatir misin, yanlarina lastik dikip yolculuk sirasinda seleye mi tutturursun bilemem ama ucuz yollu bir dene bakalım. verim alirsan seleyi altinda komple bu malzeme olacak sekilde kaplatırsın.

kolay gelsin.
    bursalıali ve jabir bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Linki paylaşayım.
    Bizim gibi ihtiyar bir abi paylaşmış gayet kullanışlı duruyor.

Burdan izleyebilirsiniz
    jabir bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla ilgili 2 sene önce yaşadığım tecrübeyi size sunayım. Aldığım bir enduro ile böyle bir sıkıntı yaşadım. Sele çok sert geliyordu piyasada motoru kullanan herkes çok rahat olduğunu söylesede ben bir türlü motorla rahat edemedim. İsim vermeden ve reklam yapmadan istanbulda bu işi en iyi yapan adamı buldum. Baya seri motosiklet selesi üreten kılıflar üreten yıllardır bu işi yapan bir arkadaş. Sorunu anlattım jel yapalım dedi arkayada önede koca koca jeller koydurup ( 250 tl ) motosikleti teslim aldım. İlk oturduğumda evet bir farklılık bir rahatlık var gibiydi neyseki 40 50 km gittikten sonra bir sıkıntı olduğunu anlayıp geri gittim. Arkadaş bu seferde üzerindeki derinin sert olduğunu bundan ötürü yapabileceğini söyledi tamam dedik ( 100 tl ) yine sanki bir rahatlama olmuştu ama çok geçmeden bununda piskolojik olduğunu hala bu işin çözülemediğini anlayıp geri döndüm. Motosikletin üzerine oturttular beni öyle böyle ölçüler aldılar ettiler sanki üzerime elbise dikiyolar. Jelin üzerine ince bir kat daha sünger atılarak nispeten birazdaha rahat oldu.

Hepsinden sonra bir 3lü kanepe parası kadar para vermeme rağmen sele cbf 150 selesi kadar konforlu olmadı. Sonradan anladımki aslında bir motosikletin selesi fabrikasyon şekliyle en rahatı. Eğer motosiklete oturduğunuzda yada kullandığınızda toto ağrıyor yada acıyorsa o motosikletin size göre vücut ölçülerinize göre olmadığı sonucuna varabilirsiniz. Boşuna seleyle uğraşmayın sele yaptıran ve selem pamuk gibi oldu kuş tüyü gibi bi oturuyorum hamburga kadar inmiyorum hikayelerine inanmayın.

Heleki motosiklete havalı sele gibi garip isimlerdeki ürünlerden koyup yüksekliği ve dengeyi değiştirecek ölçüde tehlikeli aksiyonlara giç girmeyin.

Keyifli sürüşler...
    Sizi bir mt 125 kullanmaya davet ederim seleden 3 4 cm havalanınca kasıslerde, bı 1 saat kullanınca anlıyorsunuz bi kanepe lazım dıye

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Açıksözlülüğe baya güldüm gece gece.

Motorumun koltuğu döşeyeceğim yakında. Yarım metre deri aldım. Döşemeci arkadaştan 0.8lik beyaz sünger alacağım. (Kaç DNS unuttum ) Bir yada iki kat üstüne atıp öyle döşeyeceğim. Kamyonda yapmıştım baya faydalı olmuştu.

Öyle jel sele filan anlamamda benim önereceğim çözüm budur. Yada genelde eski planetlerde uygulanan minder gibi bi çözüm var.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi bir mt 125 kullanmaya davet ederim seleden 3 4 cm havalanınca kasıslerde, bı 1 saat kullanınca anlıyorsunuz bi kanepe lazım dıye
    mt 125 minnacık motor. ben süper tenere ile kasislerde duruyorum yada yavaş kullanıyorum. Değil mt 125 mt 1500 de kullansanız o kasislerde zıplarsınız. Bunun bilincine ulaşmak için servet harcamayın diye tavsiye veriyorum.
    salihozturk bunu beğendi.

salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabanın koltuğu direksiyonu sürücüye göre ayarlanıyor, kıyafetlerde zaten herkesin bedeni ayrı, ama konu motosiklet olunca kimse de sormuyor ki yav kardeşim bu motosikletler neden hep aynı boy?Nasıl oluyor da oluyor 1.60 boyundaki adamla 1.90 boyundaki adam aynı motoru kullanıyor?Kullanıyor ama nasıl kullanıyor?İşte böyle şikayetlerle.Bu güne kadar ciddi olarak hiç tartışılmayan üzerinde pek durulmayan ama aslında çok önemli olan bir konu şu ki her motorun her bedene uymadığıdır.Bunu da ancak yıllar içinde pek çok motor değiştirmiş adam biliyor.O yüzden genç arkadaşların tecrübeyi dinlemelerini öneriyorum.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 125 minnacık motor. ben süper tenere ile kasislerde duruyorum yada yavaş kullanıyorum. Değil mt 125 mt 1500 de kullansanız o kasislerde zıplarsınız. Bunun bilincine ulaşmak için servet harcamayın diye tavsiye veriyorum.
    zaten çok beklentim yok bende ilk zamanları önceki motorumdan alışkanlık çok yavaşlamıyodum artık baya yavaşlayıp geçiyorum acayip birşey beklemiyorum zaten kullanım alanlarıda belli

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Buna benzer bir işçilik yaptırabileceğimiz yer var mı? Altınada jel..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)