Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT 7 ALMALIMIYIM YARDIMCI OLUN ARKADAŞLAR ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NMax
    Selamun aleyküm millet mt 7 almayı düşünüyorum ilk motorsikletim nmax oldu onunla 10.000 km tecrübem oldu sonra sattım iki yıla aşkın bir zamandır kuryelik yapıyorum yaza doğru mt 7 almayı düşünüyorum bu benim için yanlış olur mu ? Fikirlerinizi düşüncelerinizi bekliyorum tecrübeli abilerim kardeşlerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R

2 saat önce yol yaptık dertleştik Avcıyla.
    Henüz yeni aldım bende 1 ay 800km oldu , bu motor ne düşük cc nin sağa sola girip çıkmasını aratır ne büyük cc nin hızını uzun yol rahatlığını. Tek sıkıntısı vergisi , 649cc olaydı iyiydi 😁
    SinanZengin bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buraya sorduğunuza göre şüpheniz var. Bence böyle bir durumda önce bir eğitim alın. Hem kendinizi geliştirirsiniz hem de güveniniz artar. Sonra rahat rahat sürersiniz.
    SinanZengin ve Shrieker bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ha işin tecrübe kısmına gelirsek ben ybr125 , rx3i evo , duke 200 , duke390 sonra mt07 şeklinde geldim ama bunların hepsini 5 ay içinde aldım sattım. Mt07 de 1-2. Viteste 1-2 kez âni gaz açmaya gelmiyor , şahsen ben yerler kuruysa 3. Vitese kadar gaz açmıyorum , ıslaksa 4. Vitese kadar. Oldukça sert torku var ,şakası yok aletin.

Motosikleti
    NMax
    Benim de korktuğum bir konu bu acaba benim için tehlikeli olur mu ? Baya araştırdım herkes aynı şeyi söylüyor yüksek cc sürdüm ama öyle tecrübem yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:24 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya sorduğunuza göre şüpheniz var. Bence böyle bir durumda önce bir eğitim alın. Hem kendinizi geliştirirsiniz hem de güveniniz artar. Sonra rahat rahat sürersiniz.
    İstanbul`da yaşasam ilk işim güvenli sürüş eğitimi almak olurdu Samsun`da yaşıyorum malesef.

Günlük alınan eğitimleri deneyebilirsiniz Ankara veya İstanbul’daki. Gidip bir iki gün kalmak da mantıklı olabilir. Bence kesinlikle buna değer.

MT 07 benim kendi motosikletim olan CBR 250 haricinde gerçek manada sürdüğüm tek motosiklet. Gaz tepkisi sert evet ama ben mesela gram risk almadım. Sakin sürdüm. Çok da keyif aldım.

Bir yolunu bulup eğitim alın ve sonra keyfinize bakın. Eğitime, yol ve konaklama masraflarını da ekleseniz halen buna değer bence.

Motosikleti
    MT-07

Motosikleti
    NMax
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AHAHAHAH İzlemiştim rahmetlinin bu videosunu

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Bişey olmaz ABD'de tonla insan 650'liklere başlıyor

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    bende mt 7 sevenlerdendim honda grom duke 200 abs den sonra alacaktım fakat ilk kullanımdan sonra faz geçtim çok sert makina mt 09 bakabilirsin sürüş modları çok işe yarıyor, ben versys 650 aldım hem vergi avantajı hemde rahat kullanım

Gaz tepkisi ile ilgili fikir vermesi açısından; arkadaşım GSX R1000 ve CBR 1000RR dan sonra aldı MT 07 ve önceki iki motordan çok daha sert ve ani gaz tepkisi olduğunu söylemişti.

Motosikleti
    NMax
    Alıntı ilkdem26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mt 7 sevenlerdendim honda grom duke 200 abs den sonra alacaktım fakat ilk kullanımdan sonra faz geçtim çok sert makina mt 09 bakabilirsin sürüş modları çok işe yarıyor, ben versys 650 aldım hem vergi avantajı hemde rahat kullanım
    max 25.000 limit var malesef.

Bence en onemli kıstas olgunluk sonra tecrube ve eğitim. Motosiklete baslamadan once 1.5 sene civari vazgecirmek icin kendimi parcalanma videolari izlemistim. Ne zaman atraksiyon yapsam gozumun onune gelir bazilari. Bu korku kiyafetlerinide giydirir egitimde aldirir yuksek risk aninda vazda gecirir. Gerisi Allaha kalmis.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Güzel motosiklettir ama düşük cc' nin yakıt tüketimini mumla aratır, düşük yakıt tüketimine alıştıysanız çok yakıyor çooook diyeceğinize eminim. bunların haricinde koruma takozları (motor, yan, amortisör takozları) ve güzel bir lastik takımıyla tam bir tork canavarı, sürmesi zevkli eğlenceli, insanı gaza getiren bir ruhu var. Arkadaşların da dediği gibi, ne kadar zamandır motosiklet sürdüğünüzün fazla önemi yok. Eğitim olmazsa yararı yok, emin olun ki profesyonel bir eğitime katıldığınızda demek istediğimi anlayacaksınız.

O paraya o sınıfta şu an alınabilecek en iyi motosikletlerden biri. Yenilerinin 38.900 TL olduğunu da düşünürsek, almak için tam zamanı.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam almam, onbin nmax tecrübesi yazmışsın ve de şuan kuryelik yaptığını fakat vitesli ile tecrübe ne kadar anlayamadım. .Pek fikrim oluşmadı dolayısıyla.

Yazıldığı gibi eğitim farkettirecektir, denemeye korktuğun şeyleri daha rahat yapıyorsun yine de, alayim mi diye sorup şüphesi varsa insanın böyle bir durumda almamak daha evla geliyor..

Katilirsiniz katılmasıniz bilmem fakat, motosikletini limitinde kullanamıyorsa insan kesinlikle daha risklidir keyif de vermez bence. Genel söylüyorum neymiş 'çok dikkatli kullanilacakmiş' 'birden gaz verilmeyecekmiş', 'noldugunu anlayamadan 150 üstüne çıkarmış ibre'' v.s. mt 07 için de değil..Bazen trafikte görüyorum büyük motor almış, dikkatli kullanacağım diye uğraşmaktan düz yolda 60 km hızda çizgisinde gidemiyor, viraja giremiyor, araba arkasında fiti fiti geziyor.Sikintili bi durum olursa nasil toparlayabilir boyle bir kullanici..Kullanamiyorsan niye aldın ki al bi 125lik o zaman diyorum içimden..
    He düz yolda gaz açmak motosiklet kullanmaksa diyecek bişey yok tabii..

Yaparim diyorsan bence test edebileceğin bi motor bul, kullan.Sonra kafana yatarsa alirsin kendini değerlendirip, kullanmadığın denemedigin motora bi dolu para verme, Duruma göre alternatif motor bakarsın.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Motosikleti
    NMax
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam almam, onbin nmax tecrübesi yazmışsın ve de şuan kuryelik yaptığını fakat vitesli ile tecrübe ne kadar anlayamadım. .Pek fikrim oluşmadı dolayısıyla.

Yazıldığı gibi eğitim farkettirecektir, denemeye korktuğun şeyleri daha rahat yapıyorsun yine de, alayim mi diye sorup şüphesi varsa insanın böyle bir durumda almamak daha evla geliyor..

Katilirsiniz katılmasıniz bilmem fakat, motosikletini limitinde kullanamıyorsa insan kesinlikle daha risklidir keyif de vermez bence. Genel söylüyorum neymiş 'çok dikkatli kullanilacakmiş' 'birden gaz verilmeyecekmiş', 'noldugunu anlayamadan 150 üstüne çıkarmış ibre'' v.s. mt 07 için de değil..Bazen trafikte görüyorum büyük motor almış, dikkatli kullanacağım diye uğraşmaktan düz yolda 60 km hızda çizgisinde gidemiyor, viraja giremiyor, araba arkasında fiti fiti geziyor.Sikintili bi durum olursa nasil toparlayabilir boyle bir kullanici..Kullanamiyorsan niye aldın ki al bi 125lik o zaman diyorum içimden..
    He düz yolda gaz açmak motosiklet kullanmaksa diyecek bişey yok tabii..

Yaparim diyorsan bence test edebileceğin bi motor bul, kullan.Sonra kafana yatarsa alirsin kendini değerlendirip, kullanmadığın denemedigin motora bi dolu para verme, Duruma göre alternatif motor bakarsın.
    Çok güzel demişsin 3 yıldır vitesli motor sürüyorum 2 yıl boyunca da kuryelik yaptım sürdüğüm motor cbf.Dediğim gibi bende kararsızım sürekli al sat yapmak istemiyorum şimdi 250 cc bir motor alıp belli bir süre sonra satmak istemiyorum alınca bir kere alıp sonuna kadar sürmek istiyorum.Bunun için belli bir süre senin dediğin gibi dikkatli kullanıyım 60 km hızla gidiyim gibi bir durumum olacağını zannetmiyorum ama forumlarda vloglarda izlediğim duyduğum kadarıyla tehlikeli bir motor o yüzden tedirginim.

Kullanmayi bilmedikten sonra ya da yanlis kullanım da her motor tehlike doguruyor . Ama yetenekliyseniz gaz aciyim tekerdi falan derdiniz yoksa alabilirsiniz bence ama motora tam anlamiyla adapte olup benimsemeyene kadar heyecan aramayin . Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    NMax
    Alıntı KoTToo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanmayi bilmedikten sonra ya da yanlis kullanım da her motor tehlike doguruyor . Ama yetenekliyseniz gaz aciyim tekerdi falan derdiniz yoksa alabilirsiniz bence ama motora tam anlamiyla adapte olup benimsemeyene kadar heyecan aramayin . Allah kaza bela vermesin.
    Yok öyle bir kafa yapısına sahip değilim deli gibi gazlıyım teker yapıyım falan yapanların hali ortada gerçi yapmayıp düzgün sürenlerin de başına gelebiliyor kaza ama tedbiri alıp takdiri Allaha bırakmak lazım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla duruma göre değişir.arkadaşım 1 den 2 ye atmasını bilmezdi geçen sene mt07 ilk motor olarak aldı.bidaha uğraşmiyim al satla bayılıyorum mt7 alıcam dedi ve dediğini yaptı.yani farklı şehirlerde olduğumuz için hala nasıl kullandığını bilmiyorum 1 seneye yaklaştı 7000 km civarında deneyimi oldu.dilimde tüy bitti yapma etme diye ama sürüyor hocam.mümkünse absli alırsan senin için daha iyi olur hafif ve torklu bir makina çünkü

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bişey olmaz ABD'de tonla insan 650'liklere başlıyor
    Ama burası ABD değil. Ne düzgün yollarımız ve trafik kültürümüz ne de kaza durumunda tamir ettirebilecek ekonomik gücümüz var.

Tecrübe az, aniden önüne doblo çıktı, fren yaptın ama yerde yağ/kum/çukur var. Hop yattı motor, yamaha Türkiye de kırılan sinyalin tamiri için 3000tl istedi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)