Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yeni torba yasa içeriğindeki motosiklet mtv vergisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Bu araçlar kaptıkaçtı kapkaç vs gibi işlerde kullanıldığı için %25 vergi geçireceğiz diyor şair sanırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Elektrikli araclara MTV gelecek iste.Kulagin arkasini da gecti artik olay.
    Shrieker bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aşağıdaki ifade yeni torba teklifinde yer alıyormuş

Elektrik motorlu otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerlerinin, panelvanların ve motosikletlerin, daha düşük olarak, diğer taşıtlar için uygulanmakta olan motorlu taşıtlar vergisi tarifesinin % 25'i oranında vergilendirilmesi sağlanmaktadır. (Madde 17-21)

iyi bir şey sanırım .

ya da nedir ?
    elektrikli taşıtların mtv si değilde ötv si hakkında torba yasa meclise geldi , yani bu tip araçlar teşvik edilecek e devlet babada ekektirikli otomobil işine girdi hazırlığını yapacak elbet ;)

bu arada aracını hurdaya çıkarana yenisini alırken 10.000 tl ötv indirimi de bu torba yasa ile görüşülecek.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Evet geçenlerde denk geldim haberlerde. Elektrikli araçlar için MTV geliyor. Muhtemelen kW üzerinden felan hesaplayacaklar. Saçmalığın dibi olacak ama neyse napalım ne diyelim daha? 50 cc MTV'den muaf ama elektrikli, çevreyi kirletmeyen, evde şarj olan makina MTV'ye dahil??

MOTORLU(TV)? Bizim iş yerimizdeki enjeksiyon makinesinin üstüne biri otursa MTV diye para isteyecekler Allah muhafaza.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    meyvesuyuna, meşrubata bile ötv getiren devletten ne bekliyorsunuz ki, yine geçirecekler matmazel.

Ben hala bu millet nasıl uyuyor onu anlamıyorum.Hadi genel halk olarak örgütlenme özürlü olduğumuzdan beceremiyoruz diyelim.Birsürü motosiklet grubu vesaire topluluk var,bunlar nasıl örgütlenip motosiklet vergilerine veya 1-2 sene içinde yükselen bu şaka gibi motor fiyatlarına bir şey demiyorlar? 3 senedir motosiklet için para biriktiriyorum.Ömrümden ömür gitti sıfır motor sahibi olmak için,istediğim motorda duke 250 veya mt25 haa öyle ducati monster aramıyoruz.Ben tam param toplandı dedikçe dolar-euro arttı,e tamam dedim aşırı bir artış olmaz.Daha sonra motosiklete ayrı vergilendirme + müthiş bayii fiyatları eklenince artık çıldırma noktasına geldim. 1 Sene önce 0 model mt25 sahibi olacağım parayla şimdi 10.000 km'de apaçiler tarafından canı alınmış motor sahibi olabiliyorum anca. Gerçekten çok kızgınım ve kimsenin toplanıp buna bir dur dememesine daha çok sinir oluyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)