Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YETER DEYİN ARTIK !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity

(https://www.change.org/p/meb-vergile...4%B1-istiyoruz)

Vergilerin fazlalığına HAYIR diyoruz, Markaların yüksek fiyat artışına HAYIR diyoruz, Ekonomimizin bu duruma gelmesine HAYIR diyoruz, Vergi diye alınan yüksek paralara HAYIR diyoruz !

ÇÜNKÜ :

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi bizim insanlığımızın artık bu noktaya karışması gerekiyor bir araç veya araba'dan alınan bu Gümrük Vergisi, ÖTV, KDV, MTV'ler aracın veya aldığımız başka malzemelerin kendi fiyatının iki katının oluşmasını sağlıyor biz buna HAYIR diyoruz.

5-7 Kuruş indirim yaptıktan sonra 13 Kuruş zam yapılmasına HAYIR diyoruz.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    chance org bu zamana kadar bi b..ka yaramadı yaramaz tek çözüm almayacaksın o zaman bayii de otururlar boş boş sonra giderler develte baskı yaparlar ek vergiyi kaldırın motosiklet satamıyoruz diye

ama bizde nerde deveye diken misali alan yine alıyor arkadaşım..

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Böyle gelmiş böyle gider.bizim ülkede deveye diken hesabı ...Katlanarak devam edecek zamlar
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chance org bu zamana kadar bi b..ka yaramadı yaramaz tek çözüm almayacaksın o zaman bayii de otururlar boş boş sonra giderler develte baskı yaparlar ek vergiyi kaldırın motosiklet satamıyoruz diye

ama bizde nerde deveye diken misali alan yine alıyor arkadaşım..
    Bir işe yaramadığı doğru ama başka türlü biz insanların yapacağı bir şey yok firmalarında yapması lazım.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/5DM9dz.jpg
    (https://www.change.org/p/meb-vergile...4%B1-istiyoruz)

Vergilerin fazlalığına HAYIR diyoruz, Markaların yüksek fiyat artışına HAYIR diyoruz, Ekonomimizin bu duruma gelmesine HAYIR diyoruz, Vergi diye alınan yüksek paralara HAYIR diyoruz !

ÇÜNKÜ :

Fotoğraflarda gördüğünüz gibi bizim insanlığımızın artık bu noktaya karışması gerekiyor bir araç veya araba'dan alınan bu Gümrük Vergisi, ÖTV, KDV, MTV'ler aracın veya aldığımız başka malzemelerin kendi fiyatının iki katının oluşmasını sağlıyor biz buna HAYIR diyoruz.

5-7 Kuruş indirim yaptıktan sonra 13 Kuruş zam yapan zihniyete HAYIR diyoruz.
    Halkı ayaklandırmaya çalışmaktan
    Gerekli yerlere bildirim yapıldı.

Motosikleti
    Tricity
    Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle gelmiş böyle gider.bizim ülkede deveye diken hesabı ...Katlanarak devam edecek zamlar
    Aynen öyle, adam yol yapıyor özel sektöre yaptırıyor, bir devlet yol yapamıyor mu da özel sektöre yaptırıyor da bide garanti veriyor neymiş günde şu kadar araç oradan geçer mi o kadar araç devlet hazinesinden gidiyor milletin cebine sonrada fiyatlara yansıtıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halkı ayaklandırmaya çalışmaktan
    Gerekli yerlere bildirim yapıldı.
    Ayaklandırmaya çalışmak mı hahahaha
    gerçekler ne zamandan beri ayaklandırma oluyormuş ?

Motosikleti
    CBF150
    Aynen öyle, adam yol yapıyor özel sektöre yaptırıyor, bir devlet yol yapamıyor mu da özel sektöre yaptırıyor da bide garanti veriyor neymiş günde şu kadar araç oradan geçer mi o kadar araç devlet hazinesinden gidiyor milletin cebine sonrada fiyatlara yansıtıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Ayaklandırmaya çalışmak mı hahahaha
    gerçekler ne zamandan beri ayaklandırma oluyormuş ?
    KHK dan sonra oldu.
    'HAYIR' ları büyük harf yazmışsın yani haykırmışsın hükümete baş kaldırmışsın daha ne yapacaksın
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    Tricity
    KHK dan sonra oldu.
    'HAYIR' ları büyük harf yazmışsın yani haykırmışsın hükümete baş kaldırmışsın daha ne yapacaksın
    İster hepsini büyük yazarım ister hepsini küçük yazarım bundan sana ne ?
    Bu alınan vergilerin çok fazla olduğundan dolayı HAYIR 'ları büyük yazdım
    YANİ ŞUANDA CAPSLOCK AÇIK KALDIĞI İÇİN HAYKIRIYORUM.

Motosikleti
    CBF150
    İster hepsini büyük yazarım ister hepsini küçük yazarım bundan sana ne ?
    Bu alınan vergilerin çok fazla olduğundan dolayı HAYIR 'ları büyük yazdım
    YANİ ŞUANDA CAPSLOCK AÇIK KALDIĞI İÇİN HAYKIRIYORUM.
    Sakin,
    illaki altına şaka diye yazmak mı lazım.
    hasmet, ogzcngdk ve 07DFB18 bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Türkiye'de 20 milyon kişi toplanıp vergileri protesto etsin, alacağı cevap şudur: "Siz 20 milyonsunuz. 60 milyon ses etmiyor, çoğunluk ne derse o olur."
    xawa, Levent ve Shrieker bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hayatımda 1 kez 0 motosiklet aldım o da 2011 de.Sonrasında 3 motor değiştirdim hepsi 2. el.Hiçbirinde zarar ettim mi ? Hayır.Pişman oldum mu ? Hayır.Tüm motosikletlerimde kar amacı ile satmasam da hepsinde kar ettim.Şu saatten sonra 0 motosiklet almam için delirmiş olmam lazım.Düşünsenize 10.000 TL ye aldığınız aynı marka aynı model motor 3-4 sene önce yarı fiyatınaydı,siz 2 katı fiyatına alıp biniyosunuz..Geceleri uyuyamam ben o psikolojiyle.Gerçi zaten istediğim motoru 0 alma gibi bi maddi durumum yok ama olsa da alamam arkadaş..1000-2000 TL daha ucuz olsun yine gider 2. el alırım.Almayın arkadaşlar 0 km motor almayın bu zamların sonu yok.ybr 125 12 binde olur 15 binde olur...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ülke ne hale geldi.. Eskiden forumda " Az daha koy YBR AL " diye bir espiri vardı, artık kimse yapamıyor..

O zaman dans Sevgili dostlar..
    osiosborn, 07DFB18 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    change.org'dan bir şey beklemeyin başa beladır. bir kere bir şeye imza attım, mail kutunuz spam doluyor sonra.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeterrrrr. Ben de isviçre vatandaşı gibi yaşamak istiyorum.
    Neyimiz eksik dünyaya teknolojiyi biz pazarlıyoruz

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Biz işimiz gereği....(diyorum ve detaya girmiyorum), patronla birlikte ehliyet harçlarının yüksekliğinden kaynaklı halkın maduriyetini ve ortaya çıkacak sorunları çözümleriyle birlikte konuşmak için sn....................' dan randevu alarak İstanbul' dan Ankara' ya makamına gittik. Yaklaşık yarım saatlik görüşmenin sonunda yüzümüze söylenen şey şuydu;

"-Öyle yaptık öyle olacak. Hem millet memnun size ne? Bize bu konuda yapılmış tek bir şikayet dahi yok size ne oluyor!"

Konu hakkında daha fazla bilgi veremiycem ancak adam haklıydı, haklısınız deyip arkamızı dönüp geri geldik.

Hep kendi aramızda konuşuyoruz, şikayet edip duruyoruz da hep birbirimize... Kaçımız hoşnutsuz olduğu konularla ilgili ilgili makama dilekçe yazıyor? Halkımız bu konuda bilinçlense, iki üç haftada bir her bir vatandaş bu konularla ve düzeltmek için tekliflerle şikayet dilekçelerini ulaştırsa, masaları her hafta çuvalla dilekçeyle dolsa, artık ne oluyor millet uyandı mı diye en azından bir silkelenir birşeyler az çok toparlanır diye düşünüyorum. Tabi bunun için halkın bilinçlenmesi lazım, umursaması, sadece 10 dakikasını alacak bu işi yapması lazım ama anlatsak da yapan çıkmaz. Milletçe bu hislerimizi kaybettik.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de 20 milyon kişi toplanıp vergileri protesto etsin, alacağı cevap şudur: "Siz 20 milyonsunuz. 60 milyon ses etmiyor, çoğunluk ne derse o olur."
    Gerçekten böyle ise Türkiye gerçekten modern ve insancıl bir ülke.Bir kaç yıl önce bir ülkede dev bir protesto vardı.Bizzat 3 milyon insan sokaklara indi en az 20 milyon insan da evinden destekledi.Bu insanlara yöneticiler tarafından terörist yaftası yapıştırıldı hatta baş örtülü kadınların üstüne işemek,camii de içki içmek gibi asılsız suçlamalarda bulunuldu.Bir kaç kişi öldü,içlerinde çocukların da olduğu binlerce kişi yaralandı.Demek ki beterin beteri varmış.Ülkemize şükretmek lazım.Ya ülkemizde de böyle şeyler olsa.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kamuoyu tepkisi verilmediği sürece, change org ile birşey olmaz.

Tabiri caizse "canlıyı görmeden olmaz"

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten ekonomik olarak kimse alamıyor. kimse alamayınca ya firmalar kapatıp gidecek, ya da bir şekilde indirime gidilip, halkın mezkur mamüllere kolay bir şekilde ulaşımı saglanacak. başka bir yol yok.

bizim milletimiz isyan etmeyi sevmez. geçen koyu ak partili kardeşime sitem ediyordum. "pulsar alacaktın alamadın" diye serzenişte bulunuyordum. ki kendisi gelir seviyesi olarak benden çok aşağıda. bana el cevap olarak "almayıveririm abi" dedi.

sonuçta millet almazsa o fiyatlar düşecek.

Motosikleti
    Tricity
    Sakin,
    illaki altına şaka diye yazmak mı lazım.
    Kusura bakma bende seni dünyayı at gözlüğüyle bakanlardan sandım bir an ki sinirle :(
    Ercument ve 07DFB18 bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bizim milletimize az bile donuna kadar almak lazım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler