Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor yatırmalı video :) (kedi içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Merhaba,

Daha önce minibüse çarptığım ufak bir kaza yapmıştım. Videoyu kesmeden youtube'a atmıştım 10dk ileri sar cart curt olmasın diye bu sefer editledim. 1dk yaptım ki instagrama yükleyeyim.

Motosiklet Pulsar AS150,
    Lastikler fabrika çıkış tubeless, gerçi düzgün birşey olsa fark eder miydi bilmiyorum.
    Zemin felaket, su akmış yol boyunca.
    Abs hak getire. Normalde limon sıkar gibi sıkıyorum da burada çok ani oldu biraz abandım galiba frene. Sonuç ortada laps diye yapıştım yere

Ekipman tam, hiç birşeyim yok. Motor da zaten yata kalka şamar oğlanına döndü, hiç umurumda değil artık Neyse uzatmayayım video linkini instadan veriyorum. Eğlencelik olsun diye müzik de ekledim. Bu arada ilk gözüken kedi değil ikincide düşüyorum. Perşembenin gelişi çarşambadan belli, evden çıkarken daha belliydi birşey olacağı.

https://www.instagram.com/p/BeeGUz4HhbB/

Not: Kediye sövmek serbest
    xnad, YasinC ve infernus bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xnad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2012 & Suzuki Inazuma Gw250 2014
    Supersin
    gerivites bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O minnoşun fırlayıp sana panik yaptırması ve ardından mükemmel bir şekilde asfaltın tadına bakman... kardeş yanlış anlamazsın umarım kahkaha attım. çok geçmiş olsun
    gerivites bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Geçmiş olsun
    gerivites bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    De bakalım başkan, geçmiş olsun. Yerlerin gazabı bu. Direk ıslanmış mil/kum marifeti bu.
    Tadına daha önce bende bakmıştım. Hunharca bir sollama sonrası, öndeki aracın hızlı gitmediğini farkedip, arka frene basınca arka tekerin yanıma gelmesi . Önce motosikletimin arabanın altına girmesi sonra da benim kaya kaya motosiklete girmem.
    Ulan zordu, bişey olmadı şükür. Tecrübe oldu işte. Bu asfalt kombini(kum ve su) en kral lastiğin akrabalarını ağlatır.
    gerivites bunu beğendi.

harbi uğursuzluk getiriyormuş.
    gerivites bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Kedide suç yok. Kedi kediliğini yapmış sadece. Suç, hala abs siz bir şekilde motosiklet satışınına izin veren sistemde. Karşıdan gelen servis aracının altına da girebilirdiniz, allah korumuş.
    gerivites bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun , abs şart 😊
    gerivites bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun.
    Ama video güzel olmuş. Ellerine sağlık.
    gerivites bunu beğendi.

Geçmiş olsun kazayı yaptığın yerden evim bir kaç sokak ötede
    gerivites bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    geçmiş olsun...nasıl bu kadar kolay düşebiliyorsun kardeş..motor mu kendi kendine gidiyor sen mi sürüyorsun anlayamadım..hızın normal kedidende kurtardın niye panikledin çözemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

tamam kimse Rossi değil...herkes çok iyi sürecek diye de bir kaide yok ama düşme ve kaza bu kadar nasıl kolay olabiliyor anlayamıyorum...
    ogzcngdk ve gerivites bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    panik frene asılınca yolun ıslak ve kumlu olması sebebiyle abs,side olmayan motorda tekerlerde kitlenince, haliyle ister istemez asfalta yapışmış
    şaşılacak bi durum yok,olağan bişey

arkadaşa geçmiş olsun ufak tefek sıyrıklarla atlatmışın
    gerivites bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    iyisin iyi devam et
    gerivites bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Geçmiş olsun. Ben de ilk kazamı bir kedicik ile yapmıştım.

Ara sokakta birden ikiye atıp tam atağa! kalktığım anda kedi önüme atladı park halindeki arabanın altından.

El gazda, gaz neredeyse tam açık o anda haşşırttttt diye frene asıldım ve mutlu son. (Kediciğe bir şey olmadı, önümden geçip gitti.)
    gerivites bunu beğendi.

Hayvan sever birisiyim imkanım oldukça yemekte bırakırım ama bu durumlarda kendi hayatını tehlikeye atmaktansa düz devam etmenin daha mantıklı olduğu görüşündeyim aynı şeyi bende yaşadım ölümden döndüm ama bir daha olsa muhtemelen düz gitmeye çalışırım karşınıza çıkan köpek inek geyik vb ise yapacak birşey yok zaten
    gerivites bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Herşeyi geçtim zemin ıslak ve aşırı kaygan duruyor. O şartlarda panik frende düşmeni engelleyecek 2 donanım lazımdı sana.

1.si kaliteli bir set lastik. Islak zeminde kaliteli bir lastikle, kalitesiz lastik mutlaka fark ediyor. Özellikle kalitesiz lastikler kuru-ıslak geçişlerinde çok daha fazla kaymaya meyilliler.

2.si ABS. Eğer motorunda abs olsa ön lastiğin kitlenmezdi ve bu basit kazadan kurtarabilirdin.

Maalesef sende bu iki donanımda yokmuş. Sağlık olsun diyelim. Hiç değilse hem sana hem kediye birşey olmaması da bi tesellidir

Boşver büyüklük sende kalsın, kedilere kızma, onların da huyu bu, elbet yapacaklar bi şerroluk, doğaları böyle
    gerivites bunu beğendi.

Motosikleti
    D400
    Geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkürler.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun...nasıl bu kadar kolay düşebiliyorsun kardeş..motor mu kendi kendine gidiyor sen mi sürüyorsun anlayamadım..hızın normal kedidende kurtardın niye panikledin çözemedim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

tamam kimse Rossi değil...herkes çok iyi sürecek diye de bir kaide yok ama düşme ve kaza bu kadar nasıl kolay olabiliyor anlayamıyorum...
    Motor kendi kendine gidiyor valla ben sürmüyorum videoda gözükmüyor ön fren kitleyince gidon sağa kırıldı, o yüzden sağa yattım ve motor da sola doğru sürüklendi. Ayrıca rossi de olsa kaza yapabilir. Adı üstünde "kaza". Çok değil 5-6bin km tecrübem var. Ayrıca kaza ve tecrübe ters orantılı değil bence. Öyle olsaydı yıllarca uzun kmler motosiklet sürmüş insanlar motosiklet kazası yapmazdı. Her kazada olduğu gibi burada da yapılabilecek şeyler vardı. Bunlardan 2si absli motosiklet ve düzgün lastik olabilir. Benim kendime çıkardığım ders ise ön freni panik anında kullanmayı öğrenemediğim oldu. Bunları da zaten ölmez sağ kalırsak deneyimleyerek geliştiririm diye düşünüyorum. Tabi eğitim de şart

Alıntı kygsz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayvan sever birisiyim imkanım oldukça yemekte bırakırım ama bu durumlarda kendi hayatını tehlikeye atmaktansa düz devam etmenin daha mantıklı olduğu görüşündeyim aynı şeyi bende yaşadım ölümden döndüm ama bir daha olsa muhtemelen düz gitmeye çalışırım karşınıza çıkan köpek inek geyik vb ise yapacak birşey yok zaten
    Ben de hayvansever ve 1 kedi babasıyım. Yine olsa yine fren yaparım büyük ihtimalle. Bir de üzerinden geçsem de dengemi bozma ihtimali çok yüksek.
    mete_han bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    En büyüğü bu olsun. Geçmiş olsun.
    gerivites bunu beğendi.

Motosikleti
    D400
    Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedide suç yok. Kedi kediliğini yapmış sadece. Suç, hala abs siz bir şekilde motosiklet satışınına izin veren sistemde. Karşıdan gelen servis aracının altına da girebilirdiniz, allah korumuş.
    Sistemde sıkıntı var ama abssiz motor satması değil. Absli motor fiyatları, vergileri, alım gücü, yaşam standartları vs. vs. :D
    Yoksa ben de biliyorum absli motosiklet almasını ama onu da yatırırım, o yüzden belli bir km bununla tecrübe edineyim diye değiştirmiyorum. Şimdi altımda absli 250lik bir honda olsa (hedef:crf 250 rally) bir yatırsam motoru var ya oturur ağlarım
    instagram.com/gerivites

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi altımda absli 250lik bir honda olsa (hedef:crf 250 rally) bir yatırsam motoru var ya oturur ağlarım
    cana gelmesin de

geçmiş olsun
    gerivites bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)