Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

'Erkekler artık motosikletin arkasına binemeyecek!..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kolombiya’nın başkenti Bogota'da, hırsızlık ve diğer güvenlik sorunlarının önüne geçmek amacıyla motosiklet arkasında erkek yolcu taşımak yasaklanacak

BOGOTA Belediye Başkanı Enrique Penalosa, Simon Bolivar Parkı'nda basına yaptığı açıklamada, motor hacmi 125 cc'nin üzerindeki motorsikletlerde, sürücünün arkasında bir erkeğin yolculuk yapmasını şehirdeki güvenlik önlemleri kapsamında yasaklayacaklarını duyurdu. "Motosikletlerin halkın tercih ettiği çok kullanılan bir ulaşım aracı olduğu konusunda şüphemiz yok" ifadesini kullanan Penalosa, yasağın, birkaç ay boyunca uygulanacağını ve başkentin tamamında geçerli olacağını belirtti. Penalosa, motosiklet sürücülerinin birçok vergiden muaf olduğunu, gişe ücreti ödemediğini ve plakalarına trafiğe çıkış kısıtlaması getirilmediğini hatırlatarak, belediyenin onları 'her türlü desteklediğini' vurguladı. Polis raporlarına göre, Bogota'da geçen yıl motosikletli hırsızlar 5000'in üzerinde kapkaç yaptı. Hırsızlık ve kapkaçta sık sık motosikletlerin kullanıldığı ülkede, bazı kiralık katillerin de kurbanlarını motosikletle takip edip öldürdüğü belirtiliyor. Başkentte uygulanacak 'motosiklet arkasında erkek taşıma yasağı' halihazırda ülkenin Cucuta, Cali, Barranquilla ve Ibague kentlerinde de bulunuyor. Medellin şehrindeki yasak ise mahkeme kararıyla kaldırılmıştı. Yasak, ülke basınında yankı buldu. El Tiempo gazetesindeki haberde, Cucuta kentinde 1997-2014 yılları arasında suikasta kurban giden 7000 kişinin yarısının motosikletli katiller tarafından öldürüldüğü bilgisi paylaşıldı.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    Vay be ne memleketler var dünyada.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    kolombiya ve birkaç ülkede daha yıllardır halihazırda yasak

Belediyenin kadınlar için pembe otobüs çıkartması gibi bir şey işte. Sanki sorun kadındaymış gibi.
    Kural [ Z ], twisten ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Ulan be turkiyede de olsa keşke.
    Mehmet var mahalleden. Sürekli abi gezdir diyor kıramıyorum da herifi. Hizlaninca gobegimi falan avucluyor. Yanlis anlamayin da tuhaf hissediyorum yav...
    BigLion, khaledome, Stock Sever ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kolombiya'da motosikletçilerden protesto..

Kolombiya'nın başkenti Bogota'da yüzlerce motosiklet sürücüsü, şehirde uygulanacak "motosiklet arkasına erkek yolcu yasağını" protesto için trafiği yavaşlattı.

Kolombiya'da Bogotalı motosiklet sürücüleri, Belediye Başkanı Enrique Penalosa'nın, motor hacmi 125 cc'nin üzerindeki motosikletlerde, sürücünün arkasında bir erkeğin yolculuk yapmasının yasaklanacağını açıklamasının ardından kararı protesto için başkentin işlek caddelerinde toplandı.

Penalosa'nın, kentteki güvenlik önlemleri kapsamında uygulanacağını duyurduğu erkek yolcu yasağına tepki gösteren motosikletliler korna çaldı ve trafiği yavaşlatma eylemi yaptı.

Polis raporlarına göre; Bogota'da geçen yıl motosikletli hırsızlar 5 binin üzerinde kapkaç olayına karıştı.

Hırsızlık ve kapkaçta sık sık motosikletlerin kullanıldığı ülkede, bazı kiralık katiller de kurbanlarını motosikletle takip edip öldürüyor.

Başkentte uygulanacak "motosiklet arkasında erkek taşıma yasağı" halihazırda ülkenin Cucuta, Cali, Barranquilla ve Ibague kentlerinde de bulunuyor.

Medellin şehrindeki yasak ise mahkeme kararıyla kaldırılmıştı.

100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ... "birçok vergiden muaf olduğunu, gişe ücreti ödemediğini ve plakalarına trafiğe çıkış kısıtlaması getirilmediğini" ...

gelişmiş ülkelerin hali bir başka oluyor..

Kolombiya brazilya ve benzer memleketlerde sürücü ve artçısının gerçekleştirdiği pek çok gasp ve cinayet videosu izledim. Hükümetler bunların önüne geçemedikleri için böyle saçma bir yasak koymuşlar. Klasik mücadele edemiyorsan toptan yasakla zihniyeti. 125 cc üzeri olması daha da saçma olmuş. 125cc ve altı da iki kişiyi taşımak için gayet uygun ki genelde videolarda bu tarz ufak motosikletlerin kullanıldığını gördüm.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... "birçok vergiden muaf olduğunu, gişe ücreti ödemediğini ve plakalarına trafiğe çıkış kısıtlaması getirilmediğini" ...

Tamamen aynı kısma takıldım ben de. Yani ÖTV, ek gümrük vergisi, fren muayenesi, cc hacmine göre MTV, köprü ve otoyol ücreti yok !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Mesela bey scooty yaparken arkama erkek yolcu almıyorum kız ise alıyorum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Resimleri inceleyince birşey dikkatimi çekti, artçının biri hariç herkesin kaskı var, kasksız kimse yok, hatta montsuz ekipmansız kimse de göremedim. Bizim için bu yaklaşımda yöneticinin başa geçmesi, bunları uygulaması hayalden başka birşey değil malesef. Varsayalım ki oldu, yolda bunu kutlamak adıyla 200km/h hızla kaskı dahi olmaksızın kamera önünden pike yaparcasına geçecek arkadaşlar da başka bir habere konu olur, hemen ardından gelen tepkilerle verilenler de geri alınırdı herhalde.

İşin kolayına kaçıp Kolombiya' ya mı kaçsak? Alırlar mı bizi bilemedim şimdi

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Pek şık bi görüntü de değil :D Bizde de yasaklansın :D
    twisten bunu beğendi.

Haklılıklar racing motorda hele gözümün ırzına geçiyorsunuz ayıptır birde belini içeri alanlar var ben bunu yapabilen hatun görmedim, utanmasa twerk yapcak.

Beller dışarı g*tler içeri.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM

Gelişmiş ülke Kolombiya mı abi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelişmiş ülke Kolombiya mı abi.
    İroni neydi? İroni emekti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Pablo reyiz

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    gelişmişlik değilde başka bir şey diyelim, de ne diyelim.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B] motosiklet sürücülerinin birçok vergiden muaf olduğunu, gişe ücreti ödemediğini ve plakalarına trafiğe çıkış kısıtlaması getirilmediğini

ne güzel uygulama
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    Dominar 400

zaten bu yüzden hırsızların hepsi motosiklet kullanıyor düşünsene burada böyle bi uygulamanın olduğunu...Cg lilere ybr lilere apaçi gözüyle değil hırsız gözüyle bakar artık insanlar

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arka dan yaslama olayı biraz sıkıntı
    ferhatkars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)