Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sezon diye bişey olur mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Soğuk, yağmur, çamur sorun değil lakin kar-buz veya gizli buz sıkıntı. Arabaların bile çatur çutur kaydığı yollarda macera aramaya gerek yok bence. He, alırsın cross motorunu dağda bayırda kar üzerinde cross yaparsın ayrı. Trafiğin aktığı yolları kastediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Kar ve buz hariç ben de motosikleti tercih ediyorum. 10 haftadır izinsiz ve günde 12 saat çalışıyorum. Motosiklet kullanmak benim için bir nevi terapi anlamına geliyor ve ruhen dinlendirici oluyor. Sadece 3 gün arabayla gelmek zorunda kaldım o da hasta olmama yetti, burun akıntım kesilmiyor. Motosiklet kullanırken t-shirt üstü motosiklet montu bana yetiyor, hava çok soğuksa buna bering pantolonu dahil ediyorum, yoksa kot pantolon bana yetiyor. Yağışlı havalarda sırt çantama Decathlon'dan almış olduğum pantolon üstü giyilen yağmurluğumu alıyorum. Çok fazla giyinip motosikleti robot gibi kullanmayı sevmiyorum..

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Kayseri de bu gün kar var ve ben arabayla drift yapa yapa geldim işe, kendimi motosikletle hiç düşünemiyorum Sezon, buralarda var hemde en afillisinden .. Güneyde olsam o zaman durum değişirdi tabi ki ama elde olan bu.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dün Beylikdüzü - Göztepe yaptım 150'lik motorla, nereden baksan 50 km ve yolun bir kısmında şiddetli rüzgar ve kar vardı. Aralardan derelerden geçerek trafiğe takılmadan eve vardım ama öyle bir üşümüşüm ki bütün akşam evde o üşümem geçmedi. Keyif almasına aldım ama motor çamur içinde kaldı, çamurdan nefret ediyorum. Kışın üşenmeyip hafta bir muhakkak motoru yıkayıp cillop gibi yapıyorum, 300-400 km civarı zinciri komple gazyağı ile temizleyip yağlıyorum. Bazı insanlar üşenir, üşenenlere de hak veriyorum.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kuryeciler haricinde motosiklet kullananların çoğu bu makineye zevk için biniyor.
    yani asıl amaçları ulaşım değil. bu sebeple de sezon denilen kavram ortaya çıkıyor.
    kışın motosiklet sürülmez mi, sürülür.
    ancak ne sürdüğünüzden bişi anlarsınız, ne doğru düzgün sürüş yapabilirsiniz.
    o yüzden genellikle hava ve yol şartlarının iyi olduğu durumlarda sürmek daha zevkli daha eğlencelidir.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    kullanana lafım olmaz kullanmayanada ama benim toto kıymetlidir. üşüsün istemem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sezon benim için var tabik deniz sezonu, motosiklet sezonu, kayak sezonu herşeyi zamanında yapmayı seviyorum.geçen gün Beylikdüzü--- Ümraniye arası yağmur da geldim ıslandım, üşüdüm yol tehlikeli hale geldi yani bir nevi eziyete dönüştü benim için.tercihim sezon

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hava kuru olduğu müddetçe soğuk sıcak demez sürerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kar ve buz hariç ben de motosikleti tercih ediyorum. 10 haftadır izinsiz ve günde 12 saat çalışıyorum. Motosiklet kullanmak benim için bir nevi terapi anlamına geliyor ve ruhen dinlendirici oluyor. Sadece 3 gün arabayla gelmek zorunda kaldım o da hasta olmama yetti, burun akıntım kesilmiyor. Motosiklet kullanırken t-shirt üstü motosiklet montu bana yetiyor, hava çok soğuksa buna bering pantolonu dahil ediyorum, yoksa kot pantolon bana yetiyor. Yağışlı havalarda sırt çantama Decathlon'dan almış olduğum pantolon üstü giyilen yağmurluğumu alıyorum. Çok fazla giyinip motosikleti robot gibi kullanmayı sevmiyorum..
    deri ceket deneyin zırh gibi hiç hava geçmiyor

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sezon diye tanımlanan bir zaman dilimi olsun ne sakıncası var ki? Mecbur olan veya keyif alan kullanır yine. Sezon kapandı diye aküleri söküp brandalara sarıp saklıyor muyuz motorları. Sıcaklık 10 derece üzeri ve yağışlı değilse ben de kullanırım mesela. Şu sıra biraz soğuk 3-4 derecelerde İstanbul. Diz örtüm olsa yine kullanırım. Ama sevmiyorum almadım. Araba ile metro istasyonuna yakın park edilir metroyla gidilir istenen yere, çok dert değil o kadar.
    Bu arada soğukta motor kullanacağım diye kasan arkadaşlar varsa sıkı giyinmelerini tavsiye ederim. Böbrekleri, takımları üşütürseniz fena yatırır benden söylemesi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kötü hava yoktur, eksik ekipman vardır.
    Adam kutupta kar sky kullanmıyor mu?

Tek problem sürülecek zemin.
    Geçen yıllarda bir arkadaşmbir aparat getietmişti yurtdışından. Kışın karda arka tekeri söküp palwt gibi bir sistemi vardı.

Uludağ'da kayarken sosyete...
    Karlı havada motorluya amele muamelesi

Yapmayın.

Bize her yer güzergah!

İnternette "motosiklete kar paleti " diye aratın lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makineleri-parca-atasman-atv-motor-kar-paleti-arazi-paleti-sistemleri-369836627/detay
    zabuzaretta ve bursalıali bunu beğendiler.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi tutturmuşlar sezon sonu sezon başı... motosikletin sezonu olurmu arkadaslar... Sezon kastedilirken yağmur çamur olmadığı yaz bahar aylarımı kastediliyor? Yağmurda soğukta motosiklet kullanilmazmi? Nasıl bi motosiklet sevdası bu
    Güçlü büyük bir motosiklet kullanıyorsan ve Gazı köklediğinde motosikletin götüyle başı yer değiştiriyorsa sezon diye bişey olur. Bu iş sadece yağmurluğuyla montuyla kaskıyla olacak iş değil. Motosikletin performansını tam anlamıyla kullanamadıktan sonra gidip elektirikli bisikletten bir farkı olmuyor. Yağmurda çamurda büyük hacimli motosiklet kullanmak çok sevimili bir durum değil. Heleki bizim gibi arada sırada yoğun arazi kullanımları yapıyorsanız.. Kullanmaktan zevk alırsınız fakat o elbiseleri o motosikleti temizlemesi yaz aylarındaki kadar kolay olmuyor ve pek çok kişi bu durumdan hoşlanmıyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü hava yoktur, eksik ekipman vardır.
    Adam kutupta kar sky kullanmıyor mu?

Tek problem sürülecek zemin.

[/COLOR]https://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makineleri-parca-atasman-atv-motor-kar-paleti-arazi-paleti-sistemleri-369836627/detay
    Mersinden sallamak kolay tabi . Donuyoz reizzz. Ne motoru. Dün ve bugün yol buzluydu. Ne yapalım , motora paten mi takayım ?
    yürekçe bunu beğendi.

escape0813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125, Yamaha Cripton, Honda CBR 250 R
    Bende kullanıyorum. Bugün muayene yaptırdım maslak'a gittim, kimsecekler yoktu:D Bu havalarda kullanmak daha keyifli. İzine çıkma ihtimalim olsaydı, motosikletimle tatile çıkardım.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için yok. 12 ay 4 mevsim motosiklet kullanıyorum.
    Aynen

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Valla 20 cm kar ve tipi var isterse sezon olmasın, sadece yağmur yağan çok aşırı soğuk olmayan yerlerde sezonu filan olmaz ama anadoluda buz gibi ayazda karda mecburen oluyor
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güçlü büyük bir motosiklet kullanıyorsan ve Gazı köklediğinde motosikletin götüyle başı yer değiştiriyorsa sezon diye bişey olur. Bu iş sadece yağmurluğuyla montuyla kaskıyla olacak iş değil. Motosikletin performansını tam anlamıyla kullanamadıktan sonra gidip elektirikli bisikletten bir farkı olmuyor. Yağmurda çamurda büyük hacimli motosiklet kullanmak çok sevimili bir durum değil. Heleki bizim gibi arada sırada yoğun arazi kullanımları yapıyorsanız.. Kullanmaktan zevk alırsınız fakat o elbiseleri o motosikleti temizlemesi yaz aylarındaki kadar kolay olmuyor ve pek çok kişi bu durumdan hoşlanmıyor
    valla yollarda 1200 GS, AFRİKA az değil şu an... kullanan kullanıyor...

şimdi aslında şöyle ;

istanbul'da havalar 2 haftadır 10 derecenin altında. normalde ben de hergün motorla gidip geliyorum ama son 2 haftadır çekilmez oldu ve bıraktım.

sabah 7'de evden çıkıyorum ; hava karanlık, sıcaklık 4-6 derece civarı, trafik, çakar lambalı araçlar. hepsi birleşince ve ev-iş arası 55 km olunca acayip sıkıntılı ve zevksiz bir sürüş oluyor. ne kadar ekipman giyersen giy belli bir km sonra özellikle 30-35 km sonrası vücut soğumaya başlıyor. işe geldiğimde saat 11-12 ye kadar ısınamıyorum. aynısı akşam için de geçerli. ama mart gibi hem hava ısınmış hem de aydınlanmış olacak. geriye bir tek trafik kalacak, o da artık alıştık. ama dediğim gibi bu 3 faktör birleşince gerçekten sürüş aşırı zevksiz oluyor.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Erzurum'da geçen seneki kış olsa bırak motoru sokakta yürüyemezdim. Kar yağınca dua ediyorum ki sokaktan araba geçsin karı eritsin yoksa anca Şubatta motora binmeyi beklerim. Yerler buzken çok motor sürdüm. Yazlik battlax lastiklerle hemde. Tekrar beni şey etseler yapmam. 14 kmyi geçmem 3 saat sürdü. Ki 14 kmye gelmeden 100 km geldim 1 saatte. İnince ateşim 35di gözlerim davul gibi olmuştu. Parmaklarımı kapatıp açamıyordum bile. 14 km boyunca açtığım sinyali kapatacak gücüm yoktu. Şimdi en fazla şehir içi dolanıyorum o da ana hatlar üzerinde. Ortalama bu aralar sıcaklıklar eksi 6-7 derece. Gelince ellerim soğuktan ağrıyor ki salak gibi daha yeni aldım kışlık eldiveni.

Yani demem o ki sezon vardır ama kar yağan memleketlere vardır. Yoksa yağmurda motosiklet sürmeyen adamı bende anlamam.

Şimdi deli gibi mart ayını bekliyorum ki yeniden gezmeye başlayayım

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    yaşanan yere göre değişiyor. aynı şeyi bende düşünüp konu açmıştım ama taşladılar beni

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Yani demem o ki sezon vardır ama kar yağan memleketlere vardır. Yoksa yağmurda motosiklet sürmeyen adamı bende anlamam.

yağmurda motosiklet sürmeyen adama adam demem
    yürekçe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)