Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

(Bajaj) Far ampulu nasıl garanti kapsamına girmez?!?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar merhaba.

Rs200ümüz var. Baktık ki far yanmıyor. Malum servise gittim. Garanti değiştirir diye direk değiştirttim sormadım.

İşin sonunda 60 tl fatura çıktı. Lan inwells marka dandik bir ampul bu?!? Nette 10 tl. Bir de işçilik almadım diyorlar utanmadan.

O değil de nasıl girmiyor garantiye? Ampul bu, kullanıcının nasıl bir etkisi olur patlaması için?!?!

Düştü gözümden o servis. Ve bajaj. Ekrem Bey, cevap bekliyoruz bu nasıl iştir?!?!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Yuhhh. Ampul ve garanti. Abartmayın bence. Ampul patlamış değiştirelim mi diye size sormadan değiştirip 60 tl istedilerse o sorun tamam

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende ampulun garantiye girdiğini görmedim daha

Motosikleti
    Kullanıcının hiçbir etkisi olmayan bir aksam. Neden dahil olmasın ki?
    Shrieker bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Malum servisin işgüzarlığı olabilir belki. Beğenilmeyen mondial servisine gittiğimde 2 sıkıntım vardı
    1.) Radyatör motor ısındığı halde devreye girmiyordu
    2.) Park lambası bir tarafı yanmıyordu (şerit led)
    Radyatör için termostat arızalı olduğu tespit edilip yenisi ile değiştirildi şerit led ise 1 bacağı yerinden çıkmış o takılmıştı o esnada sormuştum bunlar için ne ücret ödeyeceğim işçilik dahil 0 TL.

Ama bakım zamanı çok kısa olduğundan 500 1000 2000 4000 6000 ve 8000 gibi insanı bezdiriyordu.

1 soru sorayım led parklar arızalanmış olsalardı bu değişim ücretlimi olurdu yoksa garantidenmi ?

Motosikleti
    Garantiden olmalı. Yani düşüp kırsan neyse, ama içindeki led patladıysa benim suçum ne?
    birbilent bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ampul garantiye girmez. Fakat burada sorun var. Sorun şu; Bajaj yedek parçalarının kazık olması.
    Yamaha motorumun ön far ampulu tanesi 12.5 TL.
    https://urun.n11.com/ampul/bosch-h7-...nya-P229017752
    Bajaj Pulsar RS 200 ön far ampulu 60 TL.
    http://bajajyedekparcalari.com/bajaj...9-12v-65w.html
    Servis fiyatı normal yazmış. Gerçekten de işçilik almamış. Yukarıdaki link bunun kanıtı.

Sonuç şu;
    Üşenmedim inceledim. Bir çok kalemde Bajaj'ın yedek parçaları kullandığım japon motosiklete göre pahalı.
    E ne yapalım. Bütçem kısıtlı. Japona biniyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Bende bişey sorayım. Bajaj'ın kazık servis ücretleri ve işçiliğine sözüm yok da gidip bir de honda ve yamaha servisine gidip Far Ampulü servis kapsamına girer mi die sorar mısın? Sabahları ve soğukta çalışmayan gösterge değişmiyor yada hatası düzeltilmiyor ona sorunun yok, gelmiş burada sarf malzemesi için isyan ediyorsun.

Far değiştirmeğe 60tl aldılar ne kadar medenice? die bir başlık açsaydın sana destek olabilirdim ama sarf malzemesi die google'ye yazıp çıkanları okumanı şiddetle tavsiye ederim...

Motosikleti
    Yok be hacım inwells h11 ampul 10 tl heryerde. Kendi sitesinde kazık.

dogan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 150 Ns
    Dostum 150ns sahibiyim ekran sıfırlanıyordu sürekli, garantiden ekran değişti hala aynı servis bi elektrikçi tavsiye etti git yaptır ama ona biz karışmayız dedi yaptırdım 80 lira ödemiştim.Benim elektrik kablolarına nasıl bi etkim olabilir ki ? Üstelik bu sorun aldım alalı devam ediyordu.
    Angrypower ve roadpeople bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bişey sorayım. Bajaj'ın kazık servis ücretleri ve işçiliğine sözüm yok da gidip bir de honda ve yamaha servisine gidip Far Ampulü servis kapsamına girer mi die sorar mısın? Sabahları ve soğukta çalışmayan gösterge değişmiyor yada hatası düzeltilmiyor ona sorunun yok, gelmiş burada sarf malzemesi için isyan ediyorsun.

Far değiştirmeğe 60tl aldılar ne kadar medenice? die bir başlık açsaydın sana destek olabilirdim ama sarf malzemesi die google'ye yazıp çıkanları okumanı şiddetle tavsiye ederim...
    Başıma bu geldi buna isyan ettim. Bir de bitik zamanımıza geldi. O değil de evin kirasından verdim :D beklerdim yaptırmazdım, ne acelesi vardı?

Garantiye girip girmemesinden ziyade, internette 10 tl olduğunu görünce beynime sıçradı kan. Adam 25 saniyede değiştirdi ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 150ns sahibiyim ekran sıfırlanıyordu sürekli, garantiden ekran değişti hala aynı servis bi elektrikçi tavsiye etti git yaptır ama ona biz karışmayız dedi yaptırdım 80 lira ödemiştim.Benim elektrik kablolarına nasıl bi etkim olabilir ki ? Üstelik bu sorun aldım alalı devam ediyordu.
    Böyle değildi bu şirket. Talep görünce değiştiler. Galiba bajajdan ayrılma vakti yaklaştı.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Motor yağına su dökmüş olsam ya da ayçiçek yağı karıştırmış olsam ya da tapayı açıp dökmüş olsam tamam da motor yağına benim ne etkim var. Yağın özelliğini yitirmesi benim suçum mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampul garantiye girmez. Fakat burada sorun var. Sorun şu; Bajaj yedek parçalarının kazık olması.
    Yamaha motorumun ön far ampulu tanesi 12.5 TL.
    https://urun.n11.com/ampul/bosch-h7-...nya-P229017752
    Bajaj Pulsar RS 200 ön far ampulu 60 TL.
    http://bajajyedekparcalari.com/bajaj...9-12v-65w.html
    Servis fiyatı normal yazmış. Gerçekten de işçilik almamış. Yukarıdaki link bunun kanıtı.

Sonuç şu;
    Üşenmedim inceledim. Bir çok kalemde Bajaj'ın yedek parçaları kullandığım japon motosiklete göre pahalı.
    E ne yapalım. Bütçem kısıtlı. Japona biniyorum.
    Ikisi sence ayni ampul mu ? 60 tl belki 10-15 lira fazlada komik oldu h7 ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

https://m.n11.com/far-ampulu-h9-12v-...E&gclsrc=aw.ds

Beim cbr 125 de bundan vardi

Nasil kazik oluyor demekki isten anlamayan , bajaj bu para etmez diyen herkes sikayet ediyor dikkate almamakta fayda var konulari

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yetiş yaa Ekrem !

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başıma bu geldi buna isyan ettim. Bir de bitik zamanımıza geldi. O değil de evin kirasından verdim :D beklerdim yaptırmazdım, ne acelesi vardı?

Garantiye girip girmemesinden ziyade, internette 10 tl olduğunu görünce beynime sıçradı kan. Adam 25 saniyede değiştirdi ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Böyle değildi bu şirket. Talep görünce değiştiler. Galiba bajajdan ayrılma vakti yaklaştı.
    Hocam bajaj gelene vole geçiren bir marka haline geldi. Bunu heryerde söylüyoruz. Bitik zamanına denk gelebilir ona diyecek bişeyim yok geçmiş olsun. Adam tabi beni de sinir eder 60tl bir ampüle vermek. Ben arabanın bile ampülünü kendim değiştiriyorum saçma sapan paralar vermemek için. Bence sende youtube den öğren ve kendin yap ufak tefek şeyleri

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikisi sence ayni ampul mu ? 60 tl belki 10-15 lira fazlada komik oldu h7 ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

https://m.n11.com/far-ampulu-h9-12v-...E&gclsrc=aw.ds

Beim cbr 125 de bundan vardi

Nasil kazik oluyor demekki isten anlamayan , bajaj bu para etmez diyen herkes sikayet ediyor dikkate almamakta fayda var konulari
    Bajaj dandik bir standart ampulun 60 TL ye satılmasını nasıl açıklar acaba? Kendi sitelerine bakılırsa hiç bir sıkıntı duymadan bunu yapıyorlar.
    Ben motorumda markalı yüksek performans ampulu kullanıyorum. O bile 50 TL nin altında fiyatla satılıyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Bazı aksamların garantiye girmemesi gayet normal. Ampul, rulmanlar, balatalar, zincir gibi sarf malzemeler ne zaman bozulacagi belli olmadigi icin garantiye sokmazlar.

Bozulmasında sizin hatanız olmadigi gibi fabrikanında hatası olmaz. Keşke servise danışsaydınız.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bajaj gelene vole geçiren bir marka haline geldi. Bunu heryerde söylüyoruz. Bitik zamanına denk gelebilir ona diyecek bişeyim yok geçmiş olsun. Adam tabi beni de sinir eder 60tl bir ampüle vermek. Ben arabanın bile ampülünü kendim değiştiriyorum saçma sapan paralar vermemek için. Bence sende youtube den öğren ve kendin yap ufak tefek şeyleri
    Hocam işin acı tarafı bilgisayar teknikeriyim :D eve elektrikçi sokmam. Benim mallığım değiştirin demeden önce sormamam :/ yoksa alır takardım bişey değil herkez yapar :(

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı dogan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim, elektrikçi ne yaptı? Her sabah işe gösterge olmadan zifiri karanlıkta gitmek cidden sinir bozuyor. Benzin durumuna motoru kapatmadan bakıp aklıma yazmasam, direk yolda kalma sabebi şu gösterge...

Bilsem taktırmazdım dediniz size sormadılar mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)