Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Artık Motorun Katlanılmaz Çile Olduğunu Kabullenmeye Başlamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomobil için de aynı şey geçerli.

şimdi gidip sıfır otomobil alsam, binlerce lira otv, kdv vereceğim. üstüne binlerce lira kasko, sigorta masrafı; üstüne benzin, servis, yedek parça, işçilik, off canım sıkıldı şimdi.
    Daha benzinliğe gitcen abi pompa çıkmıyor diyecek ondan sonra tüm sülaleye yemek ısmarla birde tüm boşbeleşci arkadaşlar ‘ooooo knk araba yapmışız ıslatalım’ diye beyninizi yicek ,ışıklarda ‘abi camını sileyim’ diyen tinercilerde olucak bak dahada sayarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    fakirlik olgusu başlı başına bir çiledir,
    ne demiş karac'oğlan

bir ayrılık
    bir yoksulluk
    bir ölüm

.

saygı konusu,
    toplumsal kutuplaşmanın bir sonucu,
    başat kültürün getirdiği bir durum.

hondanın integra modeli hoşuma gidiyor,
    sıfır fiyatı 46.600 tl
    ikinci el fiyatları 30.000 tl den başlıyor (nispeten düşük kilometreli)

mevcut ekonomik şartlarda gayet güzel paralar.
    hepimizin ortak derdi,
    hiç kimsenin tepki vermediği.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bu kadar dert ettiyse benzin lpg taktırın.. :D Dünyadan geçerim de motorumdan motordan vazgeçmem..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    honda cb500f
    bi abimde nc750 x dct var 3,5 falan yakıyor. sarı montu var herkes polis sanıyor inanılmaz yol veriyorlar.
    uzay gemisi bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Çok da şeyetmeyiniz , "neden zengin dogmadim" diye arada hayiflaniniz...
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İstanbul'da kimsenin kimseye ekstra bir kıyağı, çekincesi, ezikliği falan yok. Mercedes'e biniyorum diye kim sana yol versin. Herkesde var. Külüstür Tempra kendine daha fazla yol bulabilir. İçindekini serseri zannedip, bilakis lüks arabalar mavi-yeşil park lambalarını görünce yol verebilirler. Bilemem.

Ha clio symbol'e biniyorsundur, her BMW'ye yol vereceksen işin var. Eskidendi o jipe saygı. Milyon tane lüks araç, paranın rengi gibi kara arabalar dolu her yer. Kimse de kimseye yol vermiyor.

Hero Hunk kullanıyorum. Üsturuplu yaklaşıp hafifçe korna basınca çoğu kişi yol veriyor. Vermeyen adam da ne kullanırsan kullan vermiyor.

Ben gar-gur geçen harleyciler racingcilere antipati duyuyorum. Sağ arka koltuğumda kızım uyuyor. Onun hizalarındayken aragazı verip -hele tünelde- ne diye kızımı korkutuyor.

İşin temelinde, egolardan arınabilmiş olmak ve insan olmak var.

Asil azmaz bal kokmaz. Kokarsa yağ kokar kökeni ayrandır, diye bir laf var. Dededen, atadan zenginlere bakın, hayatları daha mütevazidir. Adam 40 günlükken uçak yolculuklarına çıkmaya başlamış, 1 yaşına geldiğinde akülü arabalara binmiş, zenginlikle gösterişi ayırdedebilir olmuştur. Bizim millet daha Pinokyo marka bisiklete binmeden, BMX bisikleti dengede tutamamışken hasbel kader para bulup atlıyor motora. Ne oldum delisi adamların doldurduğu trafikte o bana yol verdi bu benden korktu yapıyor.

Ve tabi ki imza
    oznkrçm, mchi, fatih.met ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satılık > olduğu yerde yan yatmamış, taklalara gelmemiş, ciğerli z1000
    Yapma bak kaporasını yolladım arabanın yaktırma kaporayı bana yapma etme eyleme .. Saka bi yana bigun bızımkılerle bulustugumuzda sende gel de motor nasıl surulur gostereyım xd
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapma bak kaporasını yolladım arabanın yaktırma kaporayı bana yapma etme eyleme .. Saka bi yana bigun bızımkılerle bulustugumuzda sende gel de motor nasıl surulur gostereyım xd
    komik çocuk seni
    caglar48 bunu beğendi.

145 cc kullanıyorum çoğu kişi yol veriyor. Hatta ışıklarda camı açıp aradan geç kardeşim bekleme boşuna diyor. ☺

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    milletimiz sahip olunan mala göre yargılamayı seviyor. bu farkı görmek için xmax momodan inip kymco agility e binmem yetti.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Riskli oluyor ama şeridi ortalamayı deneyin bence adamlar dibime bile yaklaşmıyor şeridin kenarında kalınca doğal olarak az daha kenara kaysında ben geçem diyor otomobil şöförleri bana 150cc ile çile gelmiyorsa sen motordan soğumuşsun bence senin 15dk da gidiceğin yolu ben işten gelirken araba ile 2 saatte geliyorum çile bu bence

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    az ve öz bineceksin
    misal ben küçük motorla sadece işe gidip geliyorum
    kampa giderken de diğer motorla gidiyorum
    şehir içinde büyük makina çok kullandım ama artık kullanmam boşuna hammallık

Ben benzinlikte çalışıyorum arabadan inen insanların tuperi hep ölü gibi hayata bağlayan bir şey yok mutsuzlar ve dalgın hepsi.

Ama hiç dalgın,mutsuz bir motorcuya denk gelmedim en kederlisinin bile yüzünde bir gülme var tutkuları var.

Pahalı dersen bu ülkede ne ucuzki eskiden tüple intihar ederlerdi artık tüp almıyorlar, köprüden atlarlardı şimdi ona bile para yetmiyor;)
    mombohunter ve bursalıali bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün arkadaşımın iron 883 makinasını kullandım . Hadımköy, Yenibosna , Beylikdüzü yapıp hadimkoye geri döndüm .

Makinayı sevdim mi ehh işte ama yol verenler , ooo Harley diyenler falan baya oldu . Birisi sordu kaclik bu diye çokluk galiba benim değil deyip kaçtım .

Ne yaktı bilmiyorum bakmadım hiç , teslim ederken 50 liralık fisekledim o kadar .

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben benzinlikte çalışıyorum arabadan inen insanların tuperi hep ölü gibi hayata bağlayan bir şey yok mutsuzlar ve dalgın hepsi.

Ama hiç dalgın,mutsuz bir motorcuya denk gelmedim en kederlisinin bile yüzünde bir gülme var tutkuları var.

Pahalı dersen bu ülkede ne ucuzki eskiden tüple intihar ederlerdi artık tüp almıyorlar, köprüden atlarlardı şimdi ona bile para yetmiyor;)
    Bende benzinlikte çalışıyorum. Araba ile gelenlerin %80 i şaşkın dalgın mutsuz gerçekten. Motorcular öyle değil. Daha cana yakın konuşkan, burada dursa olurmu diye soran tipler.
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha benzinliğe gitcen abi pompa çıkmıyor diyecek ondan sonra tüm sülaleye yemek ısmarla birde tüm boşbeleşci arkadaşlar ‘ooooo knk araba yapmışız ıslatalım’ diye beyninizi yicek ,ışıklarda ‘abi camını sileyim’ diyen tinercilerde olucak bak dahada sayarım.
    zaaaaaa. panpa ben 2008'de sıfır araba aldım. ne bir şey dağıttım, ne de bir şey kurban ettim. gerekeni yaptım, aldım ve bindim. 10 numara ya. beyin bedava. bedava ya, niye boşuna taşıyıp hamallık yapayım?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Şu dönemde fakirlik iyice kendini hissettiriyor.
    Ev-iş-okul arası kısa ise 100-150cc scooter en makul çözüm.
    Uzun mesafe ise sağlam 250cc ve üstü scooter alınabilir. Akan E5 veya TEM olmadığı sürece 250cc gayet yeterli.

600cc motorun otomobilde muadili BMW 330, Scricco gibi birşey. Aşırıya kaçıyorsak bunun bedelini vereceğiz.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Bezecek kadar da binemiyoz ki motora zaman yok :( Keşke binebilsem
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Motosiklet candir,
    Trafik ise heyecan..
    Bu yol taşli gardaş,affetmez hata..
    Bulaşma ite kopuğa,alma başina bela..
    Lavuk sinyal vermedi,kirdi önüne..
    Öngörün her daim,olsun yerinde..

Aşık gidoni....
    mombohunter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)