Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ss Motor Tavsiyelerinize İhtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ctnnali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhabalar, herkese iyi forumlar.
    3 ay sonra motor almak istiyorum birikim yapıyorum ve 3 ay sonra 25-27 bin arası param olacak.
    Evdekiler araba diye baskı yapsalarda ben motor sevdamdan vazgeçmek istemiyorum.
    Konyanin bir ilçesinde yaşıyorum. Ve bu motorla kendi ilçemizde ve 2 hafta da Konya merkez e gitmek için kullanacağım.
    Racing motor alacağım. 10 yaşımdan beri motor kullanıyorum. 5000 km kadar Cbr250 sahibi oldum sattım. Ve abimin Klr650sini haftada bir gün alıp geziye çıkıyorum. Tecrübe açısından yeterli tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum. 80 küsür beygir klr650 de o gücü çok rahatça kontrol edebiliyorum.
    Şimdi sizlere sorum gönlümde yamaha r6 var belki honda 600rr olabilir. Şu an kararsızım. Fakat bu makinalarin 2007-2008 modelleri alınır mi? Alırsam çok sorun çıkarır mı?
    Ve en önemli sorun max. Kaç kmde olmalı.
    Bu motorların km ömrü ne kadar bilmiyorum.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Güç, gücü olmayanları yıpratır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Hız tutkun yoksa al bi cbr500r , az yakar çok kaçar cinsinden absli motor mis hem düşük km hem yüksek model olur . Km kısmına çok takılma , benim motor 30bin km ye geldi daha ilk muayenesine girmedi km saati değiştirsem yada km ile oynatsam kimse bişey diyemez.Bu yüzden motor temizse km çok önemli değil.

Malesef hız tutkum var hocam, bu yüzden minimum 600cc almak istiyorum.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    suzuki gsx-r 600 işini görecektir,iki sezon biner litreliğe terfi edersin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    tecrüben bence yetersiz kendine zaman tanımalısın. klr650 de ki 80 beygirle r6 da ki 100 beygir aynı şey değil ki?
    İlla alıcam diyorsanda Düşük model SS lerden uzak dur.
    Düşük fiyatıyla elden ele dolaştığı için her türlü insanın bindiği bir motorla neler neler yapılmıştır bilmek istemezsin.
    mavellen ve Angrypower bunu beğendiler.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Tecrüben fevkalade yeterli.80 hp den 105-110 hp lere geçmek hiç sıkıntı değil.o paralara 2008-2010 arası 600rr bulabilirsin.r6lar uçuk gerçi tüm motorlar uçtu fiyat bakımından ama,bakımlı yürürü,makinesi güzel bi 600rr işini görür diye düşünüyorum.Bir yamahacı olarak neden honda tavsiye ettiysem

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bence yazılan kullanım amacı için SS çoook yanlış bir tercih. Özenti ve gösterişse ayrı tabii ki. Bu arada KLR650 45 beygir üretiyorsa öpüp başınıza koyun. 80 beygir nereden çıktı merak ettim doğrusu...

Bu arada motorda sorun güç değildir. Alın 1500cc cruiser tepe tepe kullanın. Başınızı belaya sokmanız çok zor. Ama 600cc SS, hele ektroniksiz eski modeller, direk ölüm makinası. Başınızı belaya sokmamanız mümkün değil. Motosiklet kullanmayı biliyorsunuz, ancak SS kuralları farklı işliyor, ve malesef elinizdeki bütçeyle adamakıllı pistte SS eğitimi edinmeniz de mümkün görünmüyor.

Yakınım olsanız kesinlikle aldırmazdım.
    pea, Angrypower, SRDR KTM 390 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    27 bin bütçeyle ikinci el r6 alma. Yürütmek problem olur. Bunun lastiği, zinciri, dişlisi, yağı vs. var. Tek tek ufak fakat toplayinca baya yüksek tutarlar ediyor. Bir de şanzımanda , motorda sorun çıkarsa o motor yatar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam tam emin değilim ama klr650 80 beygir değil içinden geçsen max 50 çıkar.hesabında bir yanlış var bence ss işine girmeden araya bir motor daha koy mt07 seni bi süre kesicektir diye tahmin ediyorum.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Wiki 37 beygir demiş klr için. (Başka bir kaynakta da 48 olarak gördüm)
    O fiyata ikinci el mt-07, hem problem çıkarmaz, hem de oldukça tatmin eder. Ben yine de sakin kullanmanı tavsiye ederim.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    2007-2008 600lük mü bakıyosun

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bu aralar gsx650f ler çok hoşuma gidiyor

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suzuki gsx-r 600 işini görecektir,iki sezon biner litreliğe terfi edersin.
    Suzuki ye asla hayır demem ama fiyatları sanki yamaha ve honda ya göre biraz fazla pahalı geldi hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrüben bence yetersiz kendine zaman tanımalısın. klr650 de ki 80 beygirle r6 da ki 100 beygir aynı şey değil ki?
    İlla alıcam diyorsanda Düşük model SS lerden uzak dur.
    Düşük fiyatıyla elden ele dolaştığı için her türlü insanın bindiği bir motorla neler neler yapılmıştır bilmek istemezsin.
    Daha önce 600cc kullandım hocam. Ama yeterli değil. 300-400 km yaptım toplamda tecrübe konusunda sıkıntı görmüyorum. Sadece yaşından dolayı onları almak korkutuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrüben fevkalade yeterli.80 hp den 105-110 hp lere geçmek hiç sıkıntı değil.o paralara 2008-2010 arası 600rr bulabilirsin.r6lar uçuk gerçi tüm motorlar uçtu fiyat bakımından ama,bakımlı yürürü,makinesi güzel bi 600rr işini görür diye düşünüyorum.Bir yamahacı olarak neden honda tavsiye ettiysem

Hayırlı uğurlu olsun şimdiden.
    Zaten 600rr olacak gibi duruyor hocam. Şu an mantık onu gösteriyor. Fiyatından dolayı benim bütçeye 2010 lari bulunabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Cevap veren tüm Abilerim ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tarz olarak yanlış tercih diyenler olmuş. Fakat ben racing kullanmak istiyorum yaşım ve ortamımdan dolayı. Bir kaç arkadaşım var beraber tur atmak amaçlı filan. Mt07 gibi naked düşünmüyorum. Dediğim gibi kararım suoersport yada hiç.
    O yüzden ya 2010 vs honda yamaha bulup alıcam yada arabaya el mahkum diyip ona devam edicem

Klr için yanlış bilgi için özür diliyorum. Motor abimin olduğu için hp hiç sormadım nerden aklımda kaldı bilmiyorum 80 olarak kalmış. Benim hatam.

Motosikleti
    MT-07
    Bugün bir tane cbr 500 r ile yanyana sürme imkanım oldu. Motor güzel uzuyordu ve güzel görünüyordu. Lakin merak ediyorum doğrusu konya ovasına çıkıp basınca allah korusun önüne bir kamyon yada bir hayvan yada dikkat etmediğin taş çıksa ne olacak? Keşke benim de ss makinem olsa sürüş eğitimi alıp pistte kurtlarımı döksem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bir tane cbr 500 r ile yanyana sürme imkanım oldu. Motor güzel uzuyordu ve güzel görünüyordu. Lakin merak ediyorum doğrusu konya ovasına çıkıp basınca allah korusun önüne bir kamyon yada bir hayvan yada dikkat etmediğin taş çıksa ne olacak? Keşke benim de ss makinem olsa sürüş eğitimi alıp pistte kurtlarımı döksem.
    Yukarda bende önerdim ama arkadaş maceraperest sanırım. 2017 model 5-10 bin kmde absli motordan vaz geçip 8-9 yaşında ss motor almak çok sakıncalı.Enduro olsa sakıncası yok ama racing alet bakıyorsan durup düşüncen.

Bu gün bayağı gezdim , her gaz açışımda virajlarda Can R1 geldi aklıma.180-190 la girebileceğim virajlara bile 130 la girdim , hem az yaktı hemde yerdeki , arabanın ezip geçtiği zavallı kediyi fark ettim ...

Motosikleti
    MT-07
    İyide cbr500r de racing makine zaten. Ona da bakıyor anlamayan çok motordan. 600cc 4 silindir sesine hasta olurlar. Neyse alsında rahat etsin. Zaten üretimden de kalktı. İstediği kadar basar istediği gider. Her koyun kendi bacağından asılır.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar çoğunuzun atladığı bir nokta var.Bu dostumuz henüz yolun çok başında.Henüz 600cc SS sahibi hiç olmamış.Eski bir motorun daha doğrusu bir ss'in giderleri çıkacak sorunlar hakkında fikri yok.İlk postunda sormuş alınır mı diye alınmaz demişsiniz ama ısrarla alacağını belirtmiş.Sorun çıkarır mı sorusunu da hemen cevaplıyorum evet çıkarır.Neden çıkarır 1.si makine eski makine 2.si SS makine yani bu yarış motoru bu makineyi kullanmış adamlar bunu performans için kullanmış ve yıllarca bu şekilde kullanılmış sonra senin eline geçmiş olacak 3.sü daha önceki kullanıcıları hepimiz biliyoruz ki motoruna titizlikle yaklaşıp bakımına sağına soluna dikkat eden kullanıcı az şimdi birde bilmem kaç yıllık bir motor geçecek eline belki 30'uncu sahibi olacaksın 30 kişiden 5'i iyi bakmış olsa gerisi motorun geçmişini bellemiştir ki tekrar ediyorum bahsedilen makine sanayi yani performans motoru senden önceki sahiplerinin beklentiside performanstı ve ona yönelik kullandılar.Tüm bunlar bi yana şansına çok iyi bir motor denk gelebilir yinede giderleri pahalı olacaktır yakıtı yüksek olabilir olmaya da bilir.Üstünde şimdiki motorlara göre eksikler olacaktır teknoloji farkı sonuçta.Elden çıkarması zor olabilir motorun durumunada bağlı bu tabi.En nihayetinde eski motor almak senin sorumluluğun düzgün diri bir motor bulursan ne güzel bulamazsan elinde patlayabilir üzülen yine sen olursun ben bu yükün altına girerim diyorsan alabilirsin.Tecrube konusunda ben bişey diyemem sürüşünü görmem lazım seni tanımam lazım .Umarım mantıklı düşünür karar verirsin şuan heyecan ve hevesle kapılmış gidiyorsun.
    SAFETY bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Cbr 650 F almalısın.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Mt-07 tertemiz al bin sorunsuz sıkıntısız.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ne alırsan al modeli yüksek motor al

O fiyatlara 2007-2008 R6 kesinlikle uzak dur. Canın canar, Aynı şekilde 10 senelik 600RR, GXR600 ler vs uzak dur. Temiz bulamazsın. Alacağın motor kuvvetle muhtemel canı çıkmış en az 5-6 el değiştirmiş, geçmişi belli olmayan, ve yine kuvvetle ihtimal kilometresi orjinal fakat 30000'i geçmemiş bir motor olacakki böyle bir ilanla karşılaşırsan koşarak uzaklaş.

Tekrar ediyorum ne alırsan al modeli yüksek bir motor al. Mesela CBR650F, XJ6 DiversionF vs bunlar güzel motorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)