Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodaj hakkında yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym wolf250
    Arkadaşlar bir motosiklet almayı düşünüyorum. Honda cbf 150, 6000 km de, satan arkadaş yaşadığı yerde servis olmamasından dolayı bakım yaptıramamış, kendisi yağını değiştirmiş ve rodaj kurallarına uymuş sadece. Filtrelerin temizliği bakımı yapılmamış yani. Bu sorun yaratırmı? İşin mekaniğinden anlayan arkadaşlar fikirlerinizi alabilir miyim? Fiyat 5750 bu arada. İkinci alternatifim ise sym wolf 250 sıfır, 11500 tl. Gi
    roadpeople bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250
    6000 km hiç bir şeyini değişmemiş olsaydı bile (yağ hariç) güzel kullanılmışsa motor çiçek gibidir.
    Modırsaykıl bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    6 bin kmdeki cbf 150 sıfır sayılır. Motor eğer kazsız ve temizse, yağı kimin değiştirdiği çok önemli değil. Garanti dışı kalma meselesi var ama cbf150 lerde kronik bir sorun yok zaten.

Benim bir arkadaşa ybr125 aldıydık 2600kmde. Adam sıfır aldığı motoru yetkili servis yerine garantiyi umursamadan kendi ustasına götürüp ilk bakımını yaptırmış. Motor o kadar temizdi ki, bayiideki sıfır motorun yanına koysan ayırt edemezsin.
    Velhasıl uzun lafın kısası, o motoru arkadaşıma aldık. Hiç sorunsuz kullandı, iyiki almışım dedi çok sefer.

Eğer motor temizse alınabilir. Haydi hayırlı olsun şimdiden.(Fiyat konusuna bir şey diyemem, yorumum sadece km ve bakım içindi)

Motosikleti
    sym wolf250
    Kazasız düşmesi kalkması yok diyor arkadaş, görmedim henüz ama güven veriyordu konuşması. Güzel kullanmıştır diye düşünüyorum ilk motoru değilmiş zaten. Ben de 15 sene kadar 125 lilklerle takıldım. 16 yaşımda başladım, başlangıç motoru maceram çok uzun sürdü aslında arabam var bir daha motor almam tehlikeli falan diyordum ama çok özledim beş yıl oldu iyi bir arabam var ama hiçbir araç motorun tadını veremez 125 lik bile olsa. Çoluk çocuk var hız yapamam şimdi, cbf güz anlamında yeterli bana, şehir içi ya da yakın yerleri gezmek için alacağım maksat rüzgar çarpsın yüzümüze acaba 250 lik wolfe geçsem mi artık fiyat farkına değer mi sizce? Tip falan hiç önemi yok, tamamen sürüş keyfi peşindeyim

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şuan wolf kullanıyorum. Uzun süre bineceksen wolf al. 250cc nin en az yakan motoru. Wolf hakkında sorun varsa cevaplarım

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Wolf hiç kullanmadım ama 250cc sürüş keyfi 125-150 liklerden gerçekten fazla. Arkadaşımın ybrsini kullanırdım bazen, ardından benim R25e binince "ohhh be dünya varmış" derdim. Ybr gitmiyordu resmen. Ama 125ccden den başka motor kullanmayan için sorun olmaz. Ne zaman ki daha yüksek cc motora binersin, o zaman anlıyorsun aradaki güç farkını.

aynı şeyi 250den 600e geçince de yaşamıştım. Busefer 250likler tat vermiyor,250likler gitmiyormuş diyor insan (:

İmkanın varsa 250cc birşey al. Wolf olur başka motor olur bilemem ama sürüş keyfi arıyorsan 250 likler daha mantıklı senin için.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Wolf 250 dengeli motordur,az yakar ara hizlanmalari tam kararinda sakin motor,yemlediğin kadar gider.kullaniciyi uzmez.samimi bir dostum 3yildir kullaniyor,yakin zamana kadar aradigim inazumayi bulamazsam bende wolf alacağim.bu fiyat araliginda wolf haricinde,dengeli ve sorunsuz motor bulamazsin.pişman olmazsin.

9-10bine temiz ikinci el bulursan alabilirsin.başka motor arama.

Motosikleti
    sym wolf250
    Fiyat performans açısından dikkat çekiyor gerçekten. Aslında merak ettiğim şeyler var çünkü test etme şansım yok maalesef. Yol tutuşu, yakıt tüketimi, malzeme kalitesi, gücü gayet iyi sanırım. Herkes aynı görüşte okuduğum yorumlarda. Yedek parça pahalı deniyor bu beni biraz korkutuyor. Kaza harici arıza verip masraf açmaz ise makuldür bence çünkü malzeme kalitesi yüksek ise az arıza az masraf durumu oluşur. Kronik sorunları var mı? Oturuş pozisyonu nasıldır yorucu mu? bagaj takmam lazım, bu konuda bir sıkıntısı var mıdır? fabrika çıkışı lastikleri çok kötü mü hemen değiştirmem gerekir mi? Bir de frenleri yeterli mi? bu arada bende de seyhan125 vardı, gece yarısı 12 saatte, mart ayında sahil tarafından İzmir Antalya yapmışlığım da var Seyhan’la ama o zaman gençtik soğuktan çantamda ne varsa üzerime giymiştim, örme eldivenlerin üzerine kat kat çorap takmıştım ellerime güzeldi ama şimdi güvenlik ön planda çoluk çocuk var artık, gücüne hızına göre güvenlik kısmı yeterli mi? Baya bir sorum varmış aslında alakan için teşekkürler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Böyle 250-609-1000 diye gidersem evde dayak yerim ama en azından bir 250 olması mantıklı gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

Evet ben de İnazuma taraftarıyım ama çok pahalı gerçekten:( wolf de içime siniyor epey hocam. En mantıklısı sanırım. O paralara çıkarsam. Tabi altın elbiseli adamın dediği gibi cbf150 bulgur pilavıdır, doyurur insanı, ama neticede bulgur pilavıdır. Hesap kitap yapıp bir düşüneyim

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Modırsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat performans açısından dikkat çekiyor gerçekten. Aslında merak ettiğim şeyler var çünkü test etme şansım yok maalesef. Yol tutuşu, yakıt tüketimi, malzeme kalitesi, gücü gayet iyi sanırım. Herkes aynı görüşte okuduğum yorumlarda. Yedek parça pahalı deniyor bu beni biraz korkutuyor. Kaza harici arıza verip masraf açmaz ise makuldür bence çünkü malzeme kalitesi yüksek ise az arıza az masraf durumu oluşur. Kronik sorunları var mı? Oturuş pozisyonu nasıldır yorucu mu? bagaj takmam lazım, bu konuda bir sıkıntısı var mıdır? fabrika çıkışı lastikleri çok kötü mü hemen değiştirmem gerekir mi? Bir de frenleri yeterli mi? bu arada bende de seyhan125 vardı, gece yarısı 12 saatte, mart ayında sahil tarafından İzmir Antalya yapmışlığım da var Seyhan’la ama o zaman gençtik soğuktan çantamda ne varsa üzerime giymiştim, örme eldivenlerin üzerine kat kat çorap takmıştım ellerime güzeldi ama şimdi güvenlik ön planda çoluk çocuk var artık, gücüne hızına göre güvenlik kısmı yeterli mi? Baya bir sorum varmış aslında alakan için teşekkürler hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Böyle 250-609-1000 diye gidersem evde dayak yerim ama en azından bir 250 olması mantıklı gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:19 ----------

Evet ben de İnazuma taraftarıyım ama çok pahalı gerçekten:( wolf de içime siniyor epey hocam. En mantıklısı sanırım. O paralara çıkarsam. Tabi altın elbiseli adamın dediği gibi cbf150 bulgur pilavıdır, doyurur insanı, ama neticede bulgur pilavıdır. Hesap kitap yapıp bir düşüneyim
    Wolf ,tavuklu bulgur pilavi..

Inazuma,etli bulgur pilavi..

Ikiside et ama protein farkliligi var Ayiktin..

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    wolf iyi motordur hocam
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Pulsar derim ABS de var ,kafanı biraz da ben karıştırır kaçarım

Motosikleti
    sym wolf250
    Ona da baktım aslında ama çok titreşim var deniyor, tip olarakta wolf un oturuş pozisyonu biraz daha dik gibi geldi bana. Tabi denemedim ama görsellerden algıladığım kadarı ile

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ona da baktım aslında ama çok titreşim var deniyor, tip olarakta wolf un oturuş pozisyonu biraz daha dik gibi geldi bana. Tabi denemedim ama görsellerden algıladığım kadarı ile
    Merhaba ben wolf ve şuan inazuma kullanan biriyim hoşgeldim :D
    Wolf'ü 35bin km kullandım, yeri geldi canını alarak sürdüm, beni bir kez üzmedi diyebilirim, şuana kadar bir günde yaptığım en uzun km Wolf'e aittir yaklaşık 900km ile dolayısıyla aramızda duygusal bağ kurabildiğim bir motor olmuştur.

Negatif yönleri var, Yedek parçası pahalı olabilir, türkiyede pek distribütörü olan bir motor değil, bakımını güzel yaparsan her motor gibi o da sana iyi bakacaktır.

Tam bir viraj motoru, üzerindeki maxis lastikler derhal değişim ister, pirelli rosso 2 ile virajın tadını alabileceğin ender motorlardan.
    Wolf, gezen adamın motorudur, benim ilk alma sebebim buydu, 8 bin devirde 140 ile gidebildiği için az devir çevirir, gerçekten az yakar.

Kronik sorunu yoktur fakat orta amörtisöründe patlama riski var, biçok kişide bu sorun oluşabildi malesef. Fazla çukura kasise girmemen ve ağır artçılar almaman uygun gelir.

Pulsara falan bulaşma, orası burası zırıldayan, stop eden, göstergesi yerinde durmayan tava tencere bi motor.
    Sym motorlarını kendi fabrikasında üreten, taiwan malı bir ürün, çinli ve hindulara karşı bi tık öndedir.

Şuansa inazuma var evet, eğer imkanın varsa wolf fiyatına inazuma da alabilirsin. biraz şansla ilgili tabi, ben gayet uyguna inazuma aldım.
    aralarındaki fark, sym daha agresif daha hızlı ve viraja gelen bi aletken, inazuma oturaklı uzun yol ve konfora hitap eder.
    inazuma daha çok yakar, malzeme kalitesi daha iyidir, daha dengeli, gaz açınca giden fren yapınca duran bi motordur.

titreşim olarak tabi yine çift silindir inazuma öndedir, ama dediğim gibi günübirlik izmir çanakkale yapmışlığım var Wolf ile, tork anlamında yine inazuma önde, rampa yukarı yollarda wolf boğulabilirken, inazuma 6. viteste hala tırmanmaya devam eder.

iki motor da harika, wolf alırken az kullanılmış bişey alman daha mantıklı.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    sym wolf250
    Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam. Aslında tam olarak aradığım motor İnazuma, eşimin artçı olarak bindiği zaman rahat etmesi, (zaten çok zor ikna oldu agresif olmayan ama dik oturumlu güçlü konforlu motor (wolf de artçı çok yüksekte kalıyor gibi geldi bana) ana şu an Hakkari deyiz ve burada servis bayiyi bırakın motosiklet bile çok az var maalesef. En yakın Van da var o da Japonların hiç biri yok, 500 km ye kadar inazuma 2. El bulmam bile imkansız gibi sym bayi ve servisi var ama, görüştüm, 11500 e razıyım 12500 diyorlar distribütör den indirim almaya çalışıyorlar onlarda, nette 11500 olan fiyatlar nasıl veriyorlar bilmiyoruz diyorlar. 11500 olursa alırım, (koruma demiri, çanta demiri, alt ayaklık 750- lastikler 1000 e yakın) plaka ruhsat derken 14000 e malolur zaten) tabi kask eldiven vs de var) yoksa ikinci el cbf150 ile takılırım bir süre. şimdi hesaptan sonra cbf150 de cazip geldi Bajaj hero değil de doyurucu olsun ben ya bulgur pilavı ya tavuklu pilav alayım en iyisi bu arada wolf lastikleri idare etmez mi 1 sene falan hocam? Bir de eşim (seyhan 125 e çok bindik beraber, beklentim onun kadar daha fazlası değil artçı rahatlığı bir commuter kadar yok mudur?

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkür ederim hocam. Aslında tam olarak aradığım motor İnazuma, eşimin artçı olarak bindiği zaman rahat etmesi, (zaten çok zor ikna oldu agresif olmayan ama dik oturumlu güçlü konforlu motor (wolf de artçı çok yüksekte kalıyor gibi geldi bana) ana şu an Hakkari deyiz ve burada servis bayiyi bırakın motosiklet bile çok az var maalesef. En yakın Van da var o da Japonların hiç biri yok, 500 km ye kadar inazuma 2. El bulmam bile imkansız gibi sym bayi ve servisi var ama, görüştüm, 11500 e razıyım 12500 diyorlar distribütör den indirim almaya çalışıyorlar onlarda, nette 11500 olan fiyatlar nasıl veriyorlar bilmiyoruz diyorlar. 11500 olursa alırım, (koruma demiri, çanta demiri, alt ayaklık 750- lastikler 1000 e yakın) plaka ruhsat derken 14000 e malolur zaten) tabi kask eldiven vs de var) yoksa ikinci el cbf150 ile takılırım bir süre. şimdi hesaptan sonra cbf150 de cazip geldi Bajaj hero değil de doyurucu olsun ben ya bulgur pilavı ya tavuklu pilav alayım en iyisi bu arada wolf lastikleri idare etmez mi 1 sene falan hocam? Bir de eşim (seyhan 125 e çok bindik beraber, beklentim onun kadar daha fazlası değil artçı rahatlığı bir commuter kadar yok mudur?
    Wolf inazumaya göre ses anlamında da biraz daha gürül gürül çalışıyor, tek silindirin verdiği bi titreşim özellikle artçı varken gidonda hissedersin,
    ama sanmıyorumki bu geçişinde çok rahatsızlık versin, lastikler ben aldığımda iyi değildi, 2. el olduğu için ben öyle hissettim, km farkettirir tabi,
    alabilirsen rosso2 mükemmel bir lastik.

Arkaya sırtlık dayamalı çanta takarsan gayet rahat olur, artçı selesi, sürücü selesinden biraz daha sert yalnız dikkatini çekeyim
    İnazumada sele tek parçadır.

Ya bi ara 2015 depoda kalan modelleri 10500-10 gibi rakamlara satıyorlardı, bunu araştır bence.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    sym wolf250
    Zaten hepsi 2015 modelmiş herhalde hocam, 11000 den düşük göremedim hiç, o da buradaki bayi düşerse, olursa olur olmazsa zorlamayıp cbf150 alıp sonra yükseltirim artık. Çok teşekkürler ☺️

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Arkadaşlar tüm cevaplar için çok teşekkürler, gerçekten çok yardımcı oldunuz, birsürü hobi foruma üyeyim böyle bir dayanışma, duyarlılık yok hiçbir yerde var olun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)