Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu 4 Milyon TL'ye Lamborghini Satın Aldı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam anladım, sende "bal tutan parmağını yalar" diyen tayfadansın

Ben bunları doğru bulmuyorum, eğer parayı bulunca değişecek isem bende karaktersiz biriyim fakat öyle bir şey olmayacağıni kendim biliyorum bana yeter. Benim isteklerim sabit. Parayı bulunca yapacaklarım belli. Ben hiç bir zaman araba sahibi olmayacağım işte buraya yazdım. Araba istemiyorum. Araba merakım olsa öyle hazır almam.

Giderim bir tane toyota supra alırım sonra motor gucune, yol tutusuna ve gorunumune modifiyeler yaparim. Araba merakim var diyen adam mutlaka modifiye yapar.
    Yok yahu. Sadece parayi ve sohreti gorunce nasil tepki verecegimizi kestirmek zor. Sofuoglunu bir kenara birakalim, bak millet parayi bulunca neler yapti? Kimlerin kac paralik oldugunu gorduk. Bir suru yasli basli insan utanmadan goz gore gore, uc gun sonra cikacagini bile bile yalan soyluyor... Kendileri bilmiyor mu ne buyuk karaktersizlik yaptiklarini? Bilmezler mi hic? Demek ki cok para ve guc kimyasini bozabiliyor insanin. Para ve gucu, karakter ve haysiyetle tartinca, para agir basiyor demek ki. Allah biliyor o tartma olayini biz hic yasamadik. Dolayisiyla "ben olsam karakterimden hic taviz vermezdim" demek icin biraz erken. Oyle olmasini dileriz, onun icin gayret ederiz, umit ederiz, zannederiz, umariz, ama kesin konusmak sen de kabul edersin ki mumkun degil... Koca koca insanlarin dunyayi kandirdiklarini zannedip kendilerini yerin dibine sokmalarini izlemek uzucu tabi. Maymun gibi hepsi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Yazık yazık,

Sayfalar dolusu hazımsızlık , çekememezlik ,haset .

Hem de dünyanın en alçak gönüllü ve ülkesinin en başarılı motosiklet sporcusu.

Kenan keşke kazandıkları ile pist yaptıracağına bazı ünlüler gibi üçüncü sınıf mankenlerle gece alemlerine aksaydı , siyasi ve dünya görüşünü değiştirip muhalif yalaka olsaydı şimdi buralarda göklere çıkarılıyor olacaktı.

Ancak,

Sayfalar dolusu içindeki pisliği satırlara dökenlerin idolü olacağına , motosikleti gerçek bir spor olarak yapan , yeni nesillere doğru örnek olan adam gibi adam olarak kalman çok daha az hayran ama çok çok daha fazla saygı duyulan adam olmanı sağlıyor.

Yeni arabanı güle güle kullan.

Sevgilerimle
    Ahmetbahadır ve bursalıali bunu beğendiler.

Creep3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MA-MB-MC-MD-ME bunlar yabancı uyruklulara verilen plakalar, çift vatandaş olsa dahi alamaz, sadece tek yabancı olması gerekiyor, peki bu arkadaş nerenin vatandaşı ki?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan keşke kazandıkları ile pist yaptıracağına bazı ünlüler gibi üçüncü sınıf mankenlerle gece alemlerine aksaydı , siyasi ve dünya görüşünü değiştirip muhalif yalaka olsaydı şimdi buralarda göklere çıkarılıyor olacaktı.
    "muhalif yalaka" mı? Yalaka, çıkarı karşılığı karakterinden, fikirlerinden ödün veren insandır. Günümüz Türkiye'sinde muhalif olma, ciddi bir baskıya göğüs germe demek. İnsanlar telefonda bile yönetim hakkında söylediklerine dikkat eder oldu. Otosansür almış başını gidiyor. Dünyada hapiste olan gazetecilerin toplamından daha fazla gazeteci ülkemizde mahpus. Kendini rahat ifade etmek mümkün değil, muhalif değilseniz tabii ki.

Söyler misiniz, "muhalif yalaka" ne çıkar elde ediyor, ne kaybediyor muhalif yalaka olmakla? Yalaka olabilmesi için getirinin çok daha fazla olması lazım çünkü. Nasıl mümkün?

Bu arada arada kendi yaşadığı yerde antrenman yapmak için pist yaptırmış olması güzel bir şey.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arada arada kendi yaşadığı yerde antrenman yapmak için pist yaptırmış olması güzel bir şey.
    Bu lafın üstüne daha tartışmaya gerek yok sizle.Hasmet Hocam nereye pist isterdi acaba? İstanbulda İstanbulpark var ama avrupa yakasında şöyle merkeze yakın uygun bir yerde hiç fena olmazdı aslında.Zaten her yer boş tarla.İzmir'e olsa hoşunuza giderdi muhtemelen ama orada da pist var.Doğu karadeniz sizin için uygun mudur? Trabzon Giresun arasında deniz dolgu yöntemiyle mesela.Güneydoğu'ya ne dersiniz? Sonra peşinden pis suriyeliler muhabbeti gelmesin Bak Antalya için birşey demiyorum ama oraya da pist lazım kesin

Ankara ve İstanbul'un tam ortasında bu pist, daha ne kadar uygun bir yere yapabilir, insaf diyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bu mesaj ile 106
    kısaca zenginin malı gerçekten yoruyormuş züğürtlerin çenelerini...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara ve İstanbul'un tam ortasında bu pist, daha ne kadar uygun bir yere yapabilir, insaf diyorum.
    Pist olabilecek en ideal yere yapıldı, yaşadığı yerde olması tamamen tesadüf mü diyorsunuz? Öyledir belki de kim bilir?

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist olabilecek en ideal yere yapıldı, yaşadığı yerde olması tamamen tesadüf mü diyorsunuz? Öyledir belki de kim bilir?
    Pist Kenanın yaşadığı yere veya Kenan antrenman yapsın diye yapılmadı. Kendisi pist bittiğinde zaten yarışmayı bırakmış olacak yaşa gelecek.Kenanın yaşadığı yerde zaten kendisine ait bir antrenman pisti yıllardır var.

Yeni yapılan pistin yeri hem uygun fiyata uygun özellikte arazi olması hemde iki büyük şehre makul uzaklıkta olması için orada seçildi. Kenanın kendi imkanları ile o pisti herhangi bir büyükşehir yakınına yapmaya gücü yetmezdi. Sırf politik görüş yüzünden yapılan bu pisti karalamak veya küçümsemek “ muhalefet yalakalığı” tanımına cuk oturmaktadır.

Sanırım kullandığım terim şimdi daha net olarak anlaşılabilmiştir.

Sevgilerimle
    bursalıali, Olcay Avşar ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Yazık yazık,

Ancak,

Sayfalar dolusu içindeki pisliği satırlara dökenlerin idolü olacağına , motosikleti gerçek bir spor olarak yapan , yeni nesillere doğru örnek olan adam gibi adam olarak kalman çok daha az hayran ama çok çok daha fazla saygı duyulan adam olmanı sağlıyor.

Sevgilerimle
    halkı ağır vergiler altında ezen, halkı ayrıştıran, devletin sermayesini nereye kullandığı belli olmayan, ahlak kurallarına aykırı bir yaşam tarzına sahip bir lider var ülkemizin başında. farklı düşünen insanlara saygı gösterebilirim ama söz konusu acize güç uygulayan ve hakkını gasp eden bir insan ise o zaman iş değişir. o şahıs başımızda ülke yönetiyor.

bu lideri destekleyenler benim gözümde yanlış fikre kapılan insanlardır. kenan sofuoğlu spora siyaset karıştırıyor ve lidere yalakalık yapıyor. milli sporcumuz adı altında ülke başkanına yakın giderek ne destekler aldı, alıyor, alacak ben bilmiyorum ama kenan sofuoğlu benim gözümde değersiz bir insan.

aynı zamanda tebrik edilecek bir yanı olmayan insan. lamborjinisi hayırlı olsun, bizde güç bela satın aldığımız 150cc motorun fren balatasını bile 7 liraya yan sanayi takalım. motorda orjinal parça kalmayacak bu gidişle çünkü orjinale para yetmiyor. ben 2080 lira maaş alan bir insanım yani asgari ücretin üzerinde fakat para değil yine de.

içimiz dışımız vergi oldu vergi!!! 2000 yılında bundan rahat yaşıyorduk be!

hadi bakalım, sevgi saygı tınne.

Mevsim sebebiyle cumayeri pisti yarış motorları sporu için seçilmiş en kötü yerlerden birisidir. Bulunduğu yer bakımından sıcaklığın 20 derece üstüne çıktığı gün sayısı çok az olduğu için kullanım imkanı çok kısıtlı olacağını herkes söylüyor. Gün içi ile gece sıcaklık farkı çok fazla, bu sebeple toprak ve asfalt da yeteri kadar ısınmıyor. Bu da pistin sürdürülebilirliğini ve ömrünü kısıtlıyor.

Gönül isterdi ki rahat rahat kullanılsın ama maalesef gerçek böyle değil.

Propaganda olsun diye alkış tutulabilir, ne yazık ki bu da gerçeği değiştirmiyor.

Cumayerini gidip gördünüz mü bilmiyorum, ben gittim gördüm. Doğru dürüst yolu, altyapısı olmayan bir yer. Kalacak bırakın oteli pansiyon bile yok. Bu açıdan da pistin kullanımı çok zor. Ha, etrafı kalkındıracak falan denebilir ama bunun için de kullanım mevsimi, kullanım süresi kısa kalıyor.

Kenan’dan bağımsız olarak bilginize sunarım. Umarım ümit edildiği gibi olur.

Motosikleti
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevsim sebebiyle cumayeri pisti yarış motorları sporu için seçilmiş en kötü yerlerden birisidir. Bulunduğu yer bakımından sıcaklığın 20 derece üstüne çıktığı gün sayısı çok az olduğu için kullanım imkanı çok kısıtlı olacağını herkes söylüyor. Gün içi ile gece sıcaklık farkı çok fazla, bu sebeple toprak ve asfalt da yeteri kadar ısınmıyor. Bu da pistin sürdürülebilirliğini ve ömrünü kısıtlıyor.

Gönül isterdi ki rahat rahat kullanılsın ama maalesef gerçek böyle değil.

Propaganda olsun diye alkış tutulabilir, ne yazık ki bu da gerçeği değiştirmiyor.

Cumayerini gidip gördünüz mü bilmiyorum, ben gittim gördüm. Doğru dürüst yolu, altyapısı olmayan bir yer. Kalacak bırakın oteli pansiyon bile yok. Bu açıdan da pistin kullanımı çok zor. Ha, etrafı kalkındıracak falan denebilir ama bunun için de kullanım mevsimi, kullanım süresi kısa kalıyor.

Kenan’dan bağımsız olarak bilginize sunarım. Umarım ümit edildiği gibi olur.

Cumayerinin coğrafi özellikleri motorsporları için uygun değil ise bu yıl motogp takviminde bulunan Assen pistinde hiç motor kullanılamaz demektir. Yılın 11 ayı soğuk ve yağmurlu olan İngilterenin motosikletin ana vatanı olması ise müthiş bir tezat oluşturur.

Bakış açınız maalesef çok dar. Türkiyenin en ücra köşelerinde festivallerde kamplarda gezen gerçek motorcular zaten otel veya tesis aramayacaklardır. Kaldı ki özel sektör pist sayesinde hareketlenecek bölge için çoktan harekete geçti bile. Düzce şehir merkezinde kalacak bolca otel zaten var ve aradaki mesafe dakikalar kadar.

Lütfen yapılan işi küçümsemeyiniz.

Sevgilerimle
    bursalıali bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Her zaman haklı çıkma arzunuz ve karşınızdakinden hep bir adım öndeymiş gibi yapmanız yüzünden maalesef asıl siz bazı şeyleri kaçırıyorsunuz.

Pistin kullanım süresi kısa. Bunun sebebi mevsimin oradaki kısalığı. Assen pistinin takvimine bakmamışsınız sanırım, herşeyi Nisan sonu haziran ortasına sıkıştırmışlar. Bunun sebebini anlamak çok zor olmasa gerek.

İngiltere’nin genelinde hava böyle. Türkiye’nin genelinde değil. Daha sıcak bir bölgede olsa daha uzun süre kullanılabilirdi. Konu bu.

Yazdıklarımda küçümseme yok, lütfen saptırmaya çalışmayın.
    Angrypower ve fatih.met bunu beğendiler.

Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasil aldigini bi kenara koyalim...
    sokaktaki herkesi ilgilendiren soru hala su ki;
    bu arabanin vergisini vermis mi?
    parayı piste harcadığı için (iki belediye, iki federasyon, özel idare masraflı olmuş)
    misafir plakası almış galiba

nerden baksan örnek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Hala Kenan şöyle efendi, böyle mütevazı, öyle vatansever diye boş yapanlardan plaka hakkında herhangi bir yorum göremedim, altı sayfa oldu ama hala çıt yok.

Heee heee aynen.

Motosikleti
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman haklı çıkma arzunuz ve karşınızdakinden hep bir adım öndeymiş gibi yapmanız yüzünden maalesef asıl siz bazı şeyleri kaçırıyorsunuz.

Pistin kullanım süresi kısa. Bunun sebebi mevsimin oradaki kısalığı. Assen pistinin takvimine bakmamışsınız sanırım, herşeyi Nisan sonu haziran ortasına sıkıştırmışlar. Bunun sebebini anlamak çok zor olmasa gerek.

İngiltere’nin genelinde hava böyle. Türkiye’nin genelinde değil. Daha sıcak bir bölgede olsa daha uzun süre kullanılabilirdi. Konu bu.

Yazdıklarımda küçümseme yok, lütfen saptırmaya çalışmayın.
    İnatla pistin kullanım süresinin kısalığından bahsediyorsunuz ve konuyu saptırıyorsunuz. Cumayeri doğu anadoluda 1000 mt rakımlı bir dağ başında değil. 150 mt rakımda ve karadeniz kıyısından 30 km içerde ılıman iklimli bir ilçemiz. Özellikle yaz aylarında oldukça uygun sürüş koşullarına sahip .

Yıllık en az 9 ay motosiklet kullanımına uygun bir pist olacaktır. Bu piste havuzda yüzüp güneşlenmek için gitmeyeceğiz . Güvenli bir ortamda motosiklet kullanacağız. Pistte buzlanma olmadığı sürece her türlü hava koşulu güvenli sürüş için imkan tanıyacaktır.

Sevgilerimle
    Ahmetbahadır ve bursalıali bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Honda Forza 250
    https://tr.climate-data.org/location/172/

Pist olsa mutlu olacağımız Ankara'nın iklim grafiği

https://tr.climate-data.org/location/30613/

Burası da pist için ülkemizin en uygunsuz bölgesi Cumayeri

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Link olmadı galiba

Ankara

https://tr.climate-data.org/location/172/

Cumayeri

https://tr.climate-data.org/location/30613/

İstanbul

https://tr.climate-data.org/location/715086/

Hangi ikisinin iklimi benzer bakın bakalım.İklim olarak en uygunsuz yermiş devam edin böyle.Siz çamur atın biz cevap verelim insanlar ona göre kararını versin.

Adamdan nefret edin hiç bi önemi yok şahsen umurumda olmaz ama bilmeden dezenformasyon yaparsanız cevabı olur.
    Okan Sinan Ocan ve bursalıali bunu beğendiler.

Birden içim ısındı...

Konuyu saptırarak propaganda yapmak, dünya genelinde her tarafı yağmurlu ülkelerden örnekler vermek yetmedi, sanki Ankara’da yapalım diyen olmuş gibi bir de orası örneklendi.

Beyler, cennet gibi ülkede yaşıyoruz, ben dahil kimsenin pistin yapıldığı yerin güzelliği ile ilgili bir şey söylediği yok. Daha iyi ve daha uzun süre kullanılacak yerler mümkündü (Ankara olmadığı açık), velev ki anca burası oldu, orası da olur. Hayırlı uğurlu olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Verdiğiniz linki okuyorum, aynı şeyi okuyup nasıl başka şey anlıyoruz anlayamıyorum? İşte alıntılar:

“Cumayeri ilinde belirgin yağış görülmektedir. En kurak aylarda bile yağış miktarı oldukça fazladır. Köppen-Geiger iklim sınıflandırmasına göre Cfb olarak adlandırılabilir. Cumayeri ilinin yıllık ortalama sıcaklığı 13.0'dır.”

Devam ediyor:

“21.1 sıcaklıkla Temmuz yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayında ortalama sıcaklık 4.3 olup yılın en düşük ortalamasıdır.”

Elbette güneşlenmeyeceğiz ama yılın en sıcak gününde 21 derece, yıl ortalaması 13 derece olan bir yerdeki asfaltta süper spor motosiklet pisti yapmak için oraya mecbur olmanız gerekir.

Bir diğer konu da Düzce’nin oldukça aktif Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunması. Şimdi söylediklerim sizlere hikaye gibi gelebilir ama kimse 99’da Düzce’de coğrafyanın metreler boyunca değiştiğini hatırlamıyor mu?

Bu yazdıklarımın tamamı akla dayanan, bilimselden uzak olmayan öngörüler. Kenan ile hiç bir alakası yok. Lütfen kör olmayalım.

Ha, bu kadar uğraştıktan sonra o Pist orada yapıldı zaten. Hayırlı uğurlu olsun, umalım en kısa zamanda tamamına ersin.
    Angrypower bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Temmuz ayı sıcaklığı 21 derece. Motor sürerken her 10 km hız ile hissedilen sıcaklık 1 derece düşer. Sürüş gayet soğuk olacak (11 derece civarı). Kamp yapmak isteyenler de gece 14 dereceye düşen sıcaklık ile karşılaşacaklar. Motorcuların yaz rotalarına yakın mesafede mi bilmiyorum. Karadeniz rotasına çıkanlar için uygun herhalde. Belki geçerken uğrarlar. Onun harici İstanbul'dan -- Ankara'dan sadece hafta sonları gidecek 10-15 motorcu ile etkinlikler olur. Bir de markalar etkinlik düzenler. Onun harici tozlanıp gidecek bir pist. Kenan pist masraflarını 1 sene 2 sene cebinden karşılar, sonra Lambosunun benzin masrafı için yeter der bırakır.

Yine de keşke M plaka almasaymış. M plaka konusuna ne diyorsunuz yandaş yalakalar?
    zabuzaretta ve Angrypower bunu beğendiler.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Hala burdamı bu konu..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Yazık yazık,

Ancak,

Sevgilerimle
    Bozacının şahidi... muhalafet yalakalığınıda ilk defa duydum...
    Angrypower bunu beğendi.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)