Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041

Köpek saldırısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Türkiye'de köpekler hangi ekosisteme zarar verecek ki? Sonuçta doğada değil, şehirde yaşıyorlar, çünkü yemek orada var.

İstanbuldaki kediler de öyle. Hangi ekosisteme zarar verecekler? Ama buradaki başıboş kediler, doğal kuş populasyonunun baş düşmanı.

Benzerlik şu açıdan: Sahip olduğu hayvanı sokağa ya da doğaya terketmek hayvanseverlik değil.

Açıkçası sokakta hayvan beslemek te hayvanseverlik değil. Evcil hayvanın yeri evdir. Yukarıda videosu paylaşılan veteriner de, evrim ağacının videosunda da dile getirildi bu. Kısırlaştırılmamış sokak köpeği
    geçici süre yemek bulunca çiftleşmeyi tercih ediyor, normalde yapmayacakken...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Bu arada Miami'de hiç ummayacağınız bir sokak hayvanı vardı. Hayır, geyik ve sincap değil. Sokakta zibil gibi başıboş tavuk ve horoz vardı. Tavuk ve üç yavrusu hızla caddeden karşı karşıya geçiyorlar falan... Komedi resmen. Hatta kaldığımız evin bahçesinde dört tane yumurta gördüm. Sabahın köründe horoz sesiyle uyandım, gökdelenlerle dolu şehir merkezine 15 dakika mesafedeki bir evde!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    E tamam ben de onu söyledim zaten canım, Türkiye'de sokak köpekleri ekosisteme zarar verecek dengesini bozacak bir tehdit değil diye.
    Şehirde yaşarken şehirdeki kedi popülasyonuna zarar verebilirler mesela potansiyel olarak, böyle bir durum yok. Sen piton örneğini verince o yüzden böyle bir tehdit mi oluşturuyorlar diye onu sormuştum.

Köpekler hücum ettikleri anda panik yapmadan ve hızınızı kesmeden devam edin merak etmeyin ısırmıyorlar. Korkmayın sakin kalın.

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 31394041

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)